Selgros powstaje w Mysiadle

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Selgros powstaje w Mysiadle

Postautor: Ireneusz » ndz sty 22, 2017 8:29 pm

W nawiązaniu do wątku na forum: viewtopic.php?t=9725

Obrazek

Na gruntach po KPGO Mysiadło powstanie centrum handlowe Selgros. Obiekt ma być gotowy już sierpniu tego roku. O planach budowy poinformował jej wykonawca, Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Spółka działa na zlecenie Transgourmet Polska Sp.z o.o, właściciela sieci Segros. Centrum powstanie u zbiegu ulic Kuropatwy i Puławskiej, czyli na bardzo atrakcyjnych gruntach po KPGO Mysiadło. – Zlecenie na roboty budowlane obejmuje realizację dwóch pakietów. Pierwszy pakiet dotyczy wykonania robót zewnętrznych, natomiast drugi budowy obiektu. Zakończenie robót zaplanowane jest na 25 sierpnia 2017 r. – informuje Mostostal. Selgros to ogólnopolska sieć handlu hurtowego. – Oferujemy pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Działamy w 17 polskich oddziałach, zatrudniając przeszło 4000 pracowników – zaznacza firma. Wartość inwestycji w Mysiadle to ponad 29 mln zł. [wiadomosci.wprpiaseczno.pl]
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

SELGROS POWSTAJE W MYSIADLE

Postautor: Filip » pn sty 23, 2017 11:28 am

Nowe światła na Puławskiej: w Mysiadle powstanie sklep Selgros

Obrazek

Przy Puławskiej na pograniczu Warszawy i Lesznowoli na wiosnę zacznie się budowa sklepu Selgros. Inwestor przebuduje skrzyżowanie ul. Kuropatwy z Puławską i postawi sygnalizację świetlną. Czy dojazd z Piaseczna do Warszawy i z powrotem stanie się trudniejszy?

Sieć Selgros to hurtownie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, tam zaopatrują się w produkty spożywcze czy chemię gospodarczą właściciele restauracji, hoteli, firm cateringowych, a także sklepów, kiosków czy stołówek. W Warszawie działają trzy obiekty tej sieci: przy Połczyńskiej na Bemowie, przy ul. Przylesie na Białołęce oraz, otworzona w czerwcu, hala przy ul. Marsa w Wawrze. Teraz sieć zabiera się za budowę czwartej hali. Kilka dni temu Selgros podpisała umowę z wykonawcą na budowę obiektu przy ul. Puławskiej, na pograniczu Warszawy i Lesznowoli. Sklep o powierzchni 8 tys. m kw zbuduje Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z grupy Mostostal Zabrze.

Selgros przy Puławskiej: czy utrudni dojazd do Warszawy z Piaseczna?

- Chcielibyśmy rozpocząć budowę wiosną tego roku. Wjazd na nasz teren będzie możliwy zarówno od ulicy Puławskiej, jak i Kuropatwy. Nasza firma sfinansuje poprawę drożności układu komunikacyjnego w okolicach skrzyżowania - zapowiada Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu Selgrosa.

- Inwestor zamierza przeprowadzić przebudowę ulic obejmującą zmianę przebiegu ul. Katarynki, tak, by krzyżowała się z Puławską na przedłużeniu ul. Kuropatwy - informuje Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. - Powstanie pełne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Od strony centrum na Puławskiej będą trzy pasy do jazdy na wprost, w kierunku Piaseczna i dwa pasy do skrętu w lewo, w stronę planowanej inwestycji handlowej. Od strony Piaseczna właściwie zmian nie będzie, pozostanie, tak, jak teraz wydzielony prawoskręt. Ulica Kuropatwy, która dziś ma po jednym pasie w każdą stronę, na odcinku przy obiekcie handlowym zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdą stronę - wylicza Pieńkos. Dodaje, że światła na tym skrzyżowaniu zostaną skoordynowane z sygnalizacją na kolejnych skrzyżowaniach, od Karczunkowskiej aż do Bogatki.

Selgros przy Puławskiej: otwarcie jeszcze w wakacje 2017?

Kontrakt z wykonawcą przewiduje, że prace budowlane zakończą się 25 sierpnia 2017 r., tuż przed początkiem roku szkolnego i powrotem zwiększonego ruchu na Puławskiej. Ale Cezary Furmanowicz zaznacza: - Termin otwarcia naszej hurtowni nie został jeszcze oficjalnie wyznaczony. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... lgros.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Selgros powstaje w Mysiadle

Postautor: Tulipano_0602 » wt sty 24, 2017 11:04 am

He, he... wcześniej obiecywali że sfinansują "zieloną falę" a teraz tylko skrzyżowanie i światła.

http://www.haloursynow.pl/artykuly/bedzie-zielona-fala-na-pulawskiej-do-granic-miasta,3403.htm

Czyli dojdą na Puławskiej dodatkowe światła i dodatkowy ruch z Selgrosa. Obiecanki cacanki, a potem robią tylko dobrze sobie. Znając życie, zrobią to najtańszym kosztem.

Gdyby tam był wiadukt a nie zwykłe skrzyżowanie, albo chociaż rondo...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

W Mysiadle budują Selgros

Postautor: Filip » pn lut 27, 2017 10:03 pm

Obrazek

Przy skrzyżowaniu ulicy Puławskiej i Kuropatwy w Mysiadle rozpoczęto budowę hurtowni spożywczej Selgros Cash&Carry. W ramach inwestycji ma zostać przebudowany także istniejący układ drogowy.

Na placu budowy na razie realizowane są roboty ziemne. Mimo to rozmach inwestycji i obszar, na którym jest ona prowadzona mogą budzić respekt. Tym bardziej, że jak się okazuje, obejmie ona nie tylko budowę obiektu, ale także poszerzenie ulicy Kuropatwy na odcinku około 500 m (wzdłuż granicy dawnego KPGO Mysiadło), od ulicy Puławskiej do wysokości numeru 32 – 28C w kierunku Józefosławia, gdzie planowane jest rondo. – Poszerzony odcinek ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku – informuje lesznowolski radny Marcin Kania. – Obok drogi powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik. Wszystkie prace mają zostać zakończone do 25 sierpnia tego roku. http://piasecznonews.pl/w-mysiadle-powstaje-selgros/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Nowe światła na ul. Puławskiej

Postautor: Filip » pn wrz 18, 2017 7:56 pm

Obrazek

Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Kuropatwy działa już nowa sygnalizacja świetlna. Zmieniło się też samo skrzyżowanie. Wszystko w ramach prac prowadzonych przez Selgros Cash&Carry

Skrzyżowanie zostało przebudowane w związku z budową wjazdu do nowo powstającego centrum handlowego. Powstał lewoskręt z wydzieloną fazą sygnalizacji, a oprócz tego przejście dla pieszych i przejazdy rowerowe. Nowa sygnalizacja została skoordynowana z pozostałymi światłami wzdłuż ulicy Puławskiej. Działać w pełnej koordynacji. Wszystkie prace wykonywał prywatny inwestor.

Skrzyżowanie z ul. Kuropatwy było jednym z bardzo niebezpiecznych skrzyżowań na ul. Puławskiej. Jeszcze przed nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym i ustawy o straży gminnej stał tu fotoradar. Dzięki niemu kierowcy zdejmowali nogę z gazu, a piesi mogli bezpieczniej przekroczyć tę ruchliwą arterię. Po wyłączeniu fotoradaru w ubiegłym roku ponad połowa kierowców jadących ul. Puławską przekraczała dozwoloną prędkość – wielu z nich o 15-20 km/h, a czasami znacznie więcej.

Nowa sygnalizacja uporządkuje ruch w tym rejonie, poprawiając bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. http://piasecznonews.pl/nowe-swiatla-na-ul-pulawskiej/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Selgros Cash&Carry w Mysiadle

Postautor: Kacperek » pn wrz 18, 2017 8:01 pm

Słyszałem, że 10 października 2017 r. odbędzie się otwarcie Selgros Cash&Carry w Mysiadle? Czy wiecie coś o terminie?
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

OTWARCIE SELGROS W MYSIADLE

Postautor: Filip » pn wrz 18, 2017 8:05 pm

Kacperek pisze:Słyszałem, że 10 października 2017 r. odbędzie się otwarcie Selgros Cash&Carry w Mysiadle? Czy wiecie coś o terminie?


Obrazek

We wtorek, 10 października w Piasecznie k. Warszawy przy ul. Puławskiej 58 zostanie otwarta nowa hurtownia Selgros Cash&Carry. Jest to czwarta w stolicy i 18 w Polsce hala Selgros. Wielkiemu otwarciu towarzyszyć będą wyjątkowe promocje cenowe, gratisowe zakupy i liczne konkursy z nagrodami.

Z okazji otwarcia nowej hali w Warszawie dla klientów Selgros Cash&Carry przygotowano wiele ciekawych atrakcji i promocji cenowych. Ponadto w dniu otwarcia – 10 października oraz przez kolejne dwa weekendy co pięćdziesiąte zakupy będą GRATIS, a co setne premiowane zostaną odtwarzaczami Blu-Ray.

Obrazek

Nowa warszawska hurtownia Selgros przygotowała dla klientów jeden z najszerszych asortymentów na rynku. Mocną stroną firmy jest bogaty wybór świeżych produktów spożywczych. W warszawskiej hali, podobnie jak w innych hurtowniach, powstanie „Rynek artykułów świeżych”.

Selgros oferuje tradycyjnie najwyższą jakość mięsa z własnego rozbioru. Klienci znajdą tu zarówno wołowinę, wieprzowinę, szeroki wybór drobiu, jak i dziczyznę. Rzeźnicy na miejscu przygotowują dla klientów produkty, tak aby były one jak najświeższe. Mięso oferowane w Selgros pochodzi od najlepszych polskich i zagranicznych producentów.
Z kolei szeroki asortyment owoców i warzyw, pochodzących od sprawdzonych dostawców z kraju i ze świata, jest przechowywany w zamkniętych pomieszczeniach o stałej temperaturze 8ºC.

Obrazek

Selgros gwarantuje również niezmienną jakość i świeżość ryb oraz owoców morza. Zapewniają to częste dostawy, specjalne opakowania transportowe, stoły do ekspozycji oraz codzienna wymiana całego lodu. W asortymencie znajduje się bogaty wybór ryb morskich, oceanicznych i słodkowodnych oraz owoców morza.

Na kupujących czekają także stoiska ze świeżym pieczywem i wyrobami z Wędzarni Selgros oraz lady mięsne, wędliniarskie i nabiałowe, gdzie klienci będą mogli zaopatrzyć się w towary sprzedawane w systemie na wagę.

Obrazek

W nowej warszawskiej hurtowni znajdzie się także Instytut Kulinarny, który zajmie się szkoleniem gastronomów oraz bistro BRASSERIE, w którym będzie można codziennie spróbować czegoś smacznego i wykonanego z produktów oferowanych przez Selgros. Nie zabraknie sław i autorytetów ze świata gastronomicznego oraz prezentacji ciekawych i mało znanych produktów czy też pokazów live cooking. http://www.selgros.pl/nowa_hala_warszawa

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

OTWARCIE SELGROS W MYSIADLE

Postautor: Kacperek » wt wrz 19, 2017 7:09 pm

Filip pisze:We wtorek, 10 października w Piasecznie k. Warszawy przy ul. Puławskiej 58 zostanie otwarta nowa hurtownia Selgros Cash&Carry.

Dziękuję za informację i link do źródła newsa na ich stronie internetowej.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Selgros oficjalnie otwarty w Mysiadle

Postautor: Filip » pn paź 09, 2017 7:29 pm

Obrazek

Dziś dokonano uroczystego otwarcia sklepu Selgros Cash & Carry, znajdującego się w Mysiadle przy ul. Puławskiej 528. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik oraz prezes zarządu Transgourmet Polska, Alexander Orłowski.

Hala Selgros w Mysiadle jest już 18. w Polsce. Obiekt przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Kuropatwy pobudowano w ciągu 5 miesięcy, powierzchnia inwestycji wynosi 15 tys. m kw a powierzchnia handlowa 9 tys. m kw.
– To najnowocześniejsza ze wszystkich naszych hal – zachwalał podczas konferencji prasowej dyrektor działu obsługi klienta Maciej Rzekiecki.
– Koncentrujemy się na sprzedaży, serwisie i doradztwie – mówił Djamel Djellouli, dyrektor HoReCa. – Rozwijamy też od pięciu lat dowóz do klientów.
– Pod koniec roku powstanie nowy instytut kulinarny, który będzie zawiadywany przez naszych znakomitych kucharzy – zapowiedział Maciej Rzekiecki, dyrektor działu obsługi klienta.

Zaprezentowano też restaurację Brasserie, w której można nie tylko zakosztować znakomitej kuchni, ale także skorzystać z fachowego doradztwa.
– Klient prowadzący restaurację może wybrać sobie np. wołowinę, a my mu dla niego ją przyrządzimy by mógł spróbować i zdecydować czy wprowadzić ją do swojego menu – mówił szef kuchni Krystian Jankowski. – Można też zakupić dowolne wino, przyjść z nim do nas, a my je otworzymy i zaproponujemy do niego jakąś potrawę.

Przed otwarciem sklepu zarejestrowano już ponad 50 tys. potencjalnych klientów.
– Nasz cel został zrealizowany, ale na tym nie kończymy – powiedział Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu. – Wciąż pozyskujemy nowych klientów także za pomocą naszej strony internetowej.
– Zatrudniamy prawie 300 osób, przy budowie hali zastosowaliśmy wiele innowacji technologicznych – dodał Marcin Wentland, dyrektor hali. – Na dachu mamy ekstensywną roślinność, oświetlenie LED, wykorzystujemy też światło dziennie wpadające przez ogromną przeszkloną witrynę, ale mamy też własne źródło odnawialnej energii. W najbliższym czasie na klientów będzie czekało wiele promocji i degustacji w restauracji Brasserie. W dniu otwarcia co pięćdziesiąte zakupy będą gratis a co setne premiowane tabletem Lenovo. Ta promocja będzie trwać także przez kolejne dwa weekendy.
Po konferencji dziennikarze zostali oprowadzeni po hali. Oprócz półek z szerokim asortymentem produktów naszą uwagę zwrócił bogaty dział z rybami, pomieszczenie rozbiórki mięsa, która dokonywana jest na miejscu, a także dział z warzywami i owocami znajdujący się w wydzielonym przeszklonym pomieszczeniu, w temperaturze 8 stopni Celsjusza.

Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste otwarcie sklepu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik oraz burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.
– Prezentujemy najnowocześniejszą halę w Polsce – mówił prezes zarządu Transgourmet Polska, Alexander Orłowski i podziękował zarówno samorządowi gminy Lesznowola jak i wszystkim firmom zaangażowanym w budowę. Koszt inwestycji wyniósł ok. 140 mln złotych.
– Przedsięwzięcie to wpisuje się doskonale w pielęgnowaną przez samorząd filozofię zrównoważonego rozwoju i potwierdza, że nasza Lesznowola to naprawdę dobry adres dla przedsiębiorców – mówił wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Życzymy wielkiego grona klientów, nieustającej satysfakcji biznesowej i dalszej wzorowej współpracy z samorządem gminy.
Przedstawicielki gminy Lesznowola wręczyły dyrekcji kwiaty.
– Niech to miejsce rozkwita tak jak lesznowolskie storczyki – powiedziała wójt.
Po modlitwie i poświęceniu hali przez ks. Andrzeja Pawlaka z parafii Pw. św. Józefa Opiekuna Pracy, dokonano uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującego oficjalne otwarcie sklepu, który zaprasza klientów już od jutra w godzinach 5.00 – 22.00.

Kamil Staniszek http://piasecznonews.pl/selgros-oficjal ... ze-zakupy/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość