Strona 1 z 1

Budowa żłobka Mirków i przedszkola w Oborach

Post: śr mar 12, 2014 6:21 pm
autor: Redakcja
Łagodna zima sprzyja dwóm sztandarowym inwestycjom gminy Konstancin-Jeziorna. Trwają intensywne prace przy budowie żłobka na os. Mirków oraz przedszkola w Oborach.

Budowa żłobka przy ul. Jaworskiego 3 w Konstancinie-Jeziornie idzie pełną parą, a prowadzi ją firma „Dorbud” z Kielc. Budynek został już zadaszony. Obecnie trwają prace w jego wnętrzu. Położono m.in. instalację elektryczną i sanitarną, otynkowano ściany, a także przygotowano podłoże pod posadzki. Wykonawca przygotowuje się teraz do wykonania nowego ogrodzenia wokół obiektu. Gmina na realizację inwestycji zdobyła z rządowego programu „Maluch” dofinansowanie, z którego w ubiegłym roku wydatkowała 1.432.594,77 zł. – Jeszcze w tym roku będziemy ubiegać się o kolejną dotację – podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.

Zgodnie z umową żłobek dla 75 maluchów ma być gotowy do 30 czerwca. Przeprowadzka żłobka z budynku „Tęczowego przedszkola” do nowego obiektu planowana jest w najbliższe wakacje. Później „Tęczowe przedszkole” przejdzie kapitalny remont. Po zakończeniu prac, mają potrwać do 30 czerwca 2015 r., powstanie największe przedszkole w Konstancinie-Jeziornie ze 125 miejscami.

Intensywne prace cały czas trwają też przy budowie przedszkola w Oborach. Gotowe są już jego fundamenty. Postawiono również ściany do wysokości pierwszej kondygnacji. Za inwestycję wartą ponad 3,4 mln zł odpowiedzialna jest spółka „Pamar” z Warszawy. Nowe przedszkole będzie przestronne i nowoczesne. W jednokondygnacyjnym budynku znajdą się cztery oddziały dla 100 dzieci, w tym jeden integracyjny - dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. W obiekcie znajdą się też: kuchnia, gabinet logopedyczny, sala do zajęć terapeutycznych oraz sala wielofunkcyjna o pow. 100 mkw. Na terenie oborskiego przedszkola powstanie też plac zabaw. Wszystko, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, ma być gotowe do 31 sierpnia 2014 r.

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Żłobek w Konstancinie

Post: sob sie 30, 2014 2:51 pm
autor: iTV Piaseczno News
Obrazek

Wywiad z burmistrzem Jańczukiem. Tym razem rozmawiamy o żłobku i dzieciach w Gminie Konstancin. Pretekstem rozmowy otwarcie nowego żłobka. http://itvpiaseczno.pl/wywiady,1,23.27,1597