Willa Hugonówka przy ul. Mostowej w Konstancinie-Jeziornie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Willa Hugonówka przy ul. Mostowej w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Redakcja » wt lut 04, 2014 8:58 pm

Obrazek

Zabytkowa willa „Hugonówka” przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie odzyskała swój dawny blask. W piątek (31 stycznia) gmina przekazała obiekt w użyczenie Konstancińskiemu Domowi Kultury, który będzie prowadził w nim swoją działalność statutową.

Odrestaurowany budynek robi wrażenie: przestronne i jasne pomieszczenia, dwie sale widowiskowe - na ok. 260 i 120 osób - z garderobami dla artystów, klubokawiarnia, nowoczesne oraz w pełni profesjonalne wyposażenie audiowizualne. Wszystko zamknięte w budynku skrupulatnie odtworzonym na wzór „Hugonówki” sprzed lat.

Swój dawny charakter zachowały niemal wszystkie detale architektoniczne: gzymsy, obramowania okien, attyki i boniowania. – Inwestycja została sprawnie przeprowadzona w rekordowo krótkim czasie 14 miesięcy, a to wszystko dzięki determinacji pracowników konstancińskiego magistratu i konsekwencji władz obecnej kadencji – podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.

Efekty prac budowlanych można już podziwiać. W piątek (31 stycznia) gmina przekazała obiekt w użyczenie Konstancińskiemu Domowi Kultury, który będzie prowadził w nim swoją działalność statutową.

Adaptacja zabytkowej willi „Hugonówka” kosztowała 7.628.460 zł, z czego 3.105.942,57 zł gmina Konstancin-Jeziorna pozyskała z Unii Europejskiej. Dodatkowo obiekt został wyposażony w sprzęt o wartości 380 tys. zł.

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Uroczyste otwarcie willi Hugonówka w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Redakcja » czw lut 06, 2014 12:08 pm

Uroczyste otwarcie willi Hugonówka w Konstancinie-Jeziornie. W środę 5 lutego 2014 r. w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Mostowej odbyła się pierwsza, uroczysta prezentacja odnowionych wnętrz willi Hugonówka, która oficjalnie stała się siedzibą Konstancińskiego Domu Kultury. W uroczystości uczestniczyli głównie urzędnicy, media i przedstawiciele różnych stowarzyszeń oraz instytucji. Dopiero w maju nowe Centrum Kultury otworzy swoje podwoje dla mieszkańców https://www.youtube.com/watch?v=abb0Br28ozU

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Willa Hugonówka przy ul. Mostowej w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Redakcja » czw lut 06, 2014 9:36 pm

Hugonówka - Uroczyste Przekazanie Kluczy http://www.youtube.com/watch?v=0ZJrZfMGS_k

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Kino wraca do Konstancina

Postautor: Justi » pt lut 07, 2014 10:40 am

Obrazek

Po wielu latach przerwy do podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny wraca kino. Mieści się ono, tak jak kiedyś, w zabytkowej willi Hugonówka. W ostatnią środę burmistrz Kazimierz Jańczuk przekazał klucze do pięknie odremontowanego budynku Konstancińskiemu Domowi Kultury. Uroczyste otwarcie zaplanowano na maj.

Przez kilka ostatnich lat willa, wybudowana w 1902 roku, straszyła wypatroszonymi wnętrzami. Poprzednie władze gminy rozpoczęły remont, po czym w trakcie prac zerwały kontrakt z wykonawcą. Obiekt niszczał. Remont wznowiono w 2012 roku. Dziś budynek wygląda pięknie. Wnętrza są nowoczesne i przystosowane do różnych potrzeb.

Remont kosztował ponad 7 milionów złotych, z czego nieco ponad 3 miliony pochodziły ze środków unijnych.

http://bognajanke.salon24.pl/566150,kin ... onstancina
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron