Protest mieszkańców miejscowości Parcela

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Protest mieszkańców miejscowości Parcela

Postautor: Redakcja » pn gru 10, 2012 11:45 am

W poniedziałek, 10 grudnia o godz. 9 zacznie się godzinny protest mieszkańców Parceli, którzy zablokują ul. Warszawską obok ronda Armii Krajowej. Mieszkańcy od lat bezskutecznie zabiegają o budowę wodociągu w Parceli. Jednak zgodnie z opracowaną przez urząd miasta kompleksową koncepcją budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w południowej części gminy woda popłynie do Parceli najwcześniej w 2014 roku.

- Głównym powodem naszego protestu jest brak wodociągu w Parceli, na który czekamy już kilkanaście lat – mówi Robert Bryzek, sołtys Parceli. - Jednak nasza miejscowość jest szczególnie zaniedbana także w innych kwestiach. Samorząd od lat nie chce wykupić gminnych dróg, których nie można nawet równać i odśnieżać, a są niemal nieprzejezdne. Nie możemy doprosić się również o wydzielenie gruntu pod plac sołecki oraz o oświetlenie ulic – wymienia sołtys. Największym problemem mieszkańców Parceli jest brak wodociągu, a woda w większości studni nie nadaje się do picia, co potwierdziły badania sanepidu. Zawiera nie tylko niedopuszczalne ilości niebezpiecznych substancji, lecz także bakterie kałowe. - Przez ponad rok chodziliśmy do urzędu, na sesje, do burmistrza, pisaliśmy pisma i wnioski. Niestety bezskutecznie. Jesteśmy zostawieni sami sobie. Nie mamy innego wyjścia niż protest i blokada ulicy – uważa Robert Bryzek.

więcej http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10241
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Protest mieszkańców miejscowości Parcela

Postautor: Redakcja » pn gru 10, 2012 11:46 am

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JfxWFbzmHlU?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JfxWFbzmHlU?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Protest Mieszkańców Miejscowości Parcela http://www.youtube.com/watch?v=JfxWFbzmHlU
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron