Oświadczenie NFI OCTAVA SA

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Oświadczenie NFI OCTAVA SA

Postautor: octava_08 » czw paź 07, 2010 10:59 am

Warszawa, 07.10.2010 r.

Oświadczenie NFI OCTAVA SA
w związku z artykułem „Globalny business i interesy patologicznego układu” opublikowanym w czasopiśmie „UK Raport Gazeta Konstancińska” (nr 163, lipiec/sierpień 2010 r.)

Zarząd NFI OCTAVA SA informuje, iż ww. publikacja narusza dobre imię Spółki i jest szkodliwa dla jej akcjonariuszy wśród których są m.in. krajowi inwestorzy instytucjonalni i indywidualni.

Zarząd NFI OCTAVA nie może pozostać obojętny wobec wskazanej publikacji, przez co usankcjonowałby złe praktyki dziennikarskie. W związku z powyższym spółka podjęła następujące kroki formalne i prawne:

1. 27 września 2010 r. został wystosowany przez pełnomocników prawnych Funduszu wniosek do Pana Grzegorza Habera, Redaktora Naczelnego „UK Raport Gazeta Konstancińska” o opublikowanie w najbliższym numerze czasopisma sprostowania o następującej treści:

„W artykule pt. „Globalny business i interesy patologicznego układu” opublikowanym na 6 stronie czasopisma „UK Raport Gazeta Konstancińska” w numerze 163 lipiec/sierpień 2010 r. znalazły się nieprawdziwe informacje, jakoby spółka „Narodowy Fundusz Inwestycyjny OCTAVA” S.A. była częścią patologicznego układu politycznego, wspierana w załatwianiu swoich interesów układami z najwyższej półki i przez tzw. „lokalnych liderów”, w celu zagospodarowania majątku położonego na terenie Konstancina dla siebie i swoich rzekomych Mocodawców. Narodowy Fundusz Inwestycyjny OCTAVA S.A. jest spółką giełdową, która nie angażuje się w politykę. Spółka nabyła i zarządza majątkiem, w tym majątkiem położonym na terenie gminy Konstancin w sposób zgodny z prawem. Spółka nigdy nie planowała budowy pola golfowego, ani też nowego wielkopowierzchniowego centrum handlowego na terenie gminy Konstancin opisanym w materiale prasowym, w szczególności na terenie w ciągu targowiska. Nieprawdziwa jest również informacja, jakoby spółka planowała wybudowanie osiedla domów jednorodzinnych na terenach stanowiących użytek ekologiczny. Tereny te, nigdy nie zostały zakwalifikowane, jako tereny ekologiczne, objęte szczególną ochroną.
Piotr Rymaszewski – Prezes Zarządu „Narodowego Funduszu Inwestycyjnego OCTAVA” S.A.”


2. W piśmie z 28 września 2010 r. Spółka wezwała Pana Grzegorza Habera, Redaktora Naczelnego „UK Raport Gazeta Konstancińska”, do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych w postaci dobrego imienia oraz renomy Spółki poprzez opublikowanie w najbliższym numerze czasopisma przeprosin oraz zaprzestania dalszych publikacji dotyczących Spółki, które zawierałyby nieprawdziwe informacje. Jednocześnie NFI OCTAVA wezwał Pana Redaktora do zapłaty 10 tys. zł na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” tytułem zadośćuczynienia za krzywdę. W przypadku, gdy nie zostaną wykonane w terminie czynności, do których został wezwany Pan Grzegorz Habera, Spółka podejmie odpowiednie kroki prawne.

3. Spółka wezwała w piśmie z 28 września 2010 r. Wydawcę Haber-Med do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych Spółki poprzez opublikowanie przeprosin w najbliższym numerze czasopisma oraz zaprzestania dalszych publikacji zawierających nieprawdziwe stwierdzenia odnoszące się do NFI OCTAVA. Jednocześnie Wydawca został wezwany do wpłacenia 20 tys. zł na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” tytułem zadośćuczynienia za krzywdę. W przypadku, gdy nie zostaną wykonane w terminie czynności, do których został wezwany Haber-Med, Spółka podejmie odpowiednie kroki prawne.

Zarząd NFI OCTAVA chce podkreślić, że informacje dotyczące posiadanych terenów inwestycyjnych w Konstancinie-Jeziornie i planów ich wykorzystania oraz podejmowanych w tym zakresie działań administracyjnych mają charakter oficjalny i są dostępne na stronie internetowej Spółki.

Fundusz NFI Octava za pośrednictwem dwóch spółek zależnych jest wieczystym dzierżawcą ok. 30 ha gruntów położonych w centrum Konstancina-Jeziorny, w tym w sąsiedztwie rzeki Jeziorki.

Spółka od wielu lat prowadzi rozmowy z władzami Gminy Konstancin-Jeziorna w sprawie planów zagospodarowania terenu, których uchwalenie otwiera drogę do realizacji inwestycji budowlanych. W tym czasie NFI OCTAVA przedkładał kilkukrotnie projekty zagospodarowania terenu, jednakże spotykały się one notorycznie z brakiem zainteresowania Burmistrza. Należy zaznaczyć, iż celem Zarządu NFI OCTAVA jest opracowanie najlepszej koncepcji, która podkreśli wyjątkowość lokalizacji i będzie służyć mieszkańcom Konstancin-Jeziorna, gdzie zlokalizowane jest jedyne uzdrowisko w okolicy Warszawy. Konstancin to niezwykle prestiżowa lokalizacja w aglomeracji warszawskiej, która jest równocześnie niestety jednym z najbardziej zaniedbanych inwestycyjnie obszarów.
W odpowiedzi na postulaty niektórych radnych Fundusz wyraził gotowość przeznaczenia znaczącej części jednej z posiadanych nieruchomości pod budowę zalewu, jednak pomysł ten był przez lata kontestowany przez Burmistrza.
Po zaprojektowaniu nowego ratusza na części terenów Funduszu Burmistrz wystąpił do Funduszu z żądaniem sprzedaży terenu powołując się na interes gminy i potrzeby jej mieszkańców. Na przestrzeni ostatnich 10 lat, Burmistrz wielokrotnie występował do Funduszu z propozycjami różnych transakcji i obietnicami opracowania rozwoju planu gminy z uwzględnieniem terenów Funduszu. W świetle braku realizacji którejkolwiek z udzielanych w przeszłości obietnic Fundusz odmówił sprzedaży na rzecz gminy terenów pod budowę ratusza.

Piotr Rymaszewski – Prezes Zarządu NFI OCTAVA S.A.
octava_08
 
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 07, 2010 10:50 am

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron