Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Konsultacja zmian w komunikacji miejskiej w Konstancinie

Postautor: Kacperek » śr mar 14, 2018 6:03 pm

Konsultacja zmian w komunikacji miejskiej w Konstancinie-Jeziorna, Co z komunikacją na Kabaty? Weź udział w petycji http://www.petycje.pl/petycja/12968/kon ... iorna.html

Szanowny Panie Dyrektorze,

my, mieszkańcy Konstancina-Jeziorny korzystający z komunikacji miejskiej, a szczególnie z linii autobusowej nr 724,
wnosimy o pilne spotkanie konsultacyjne w celu omówienia możliwych zmian w kursowaniu autobusów na trasie Warszawa -
Konstancin-Jeziorna – Piaseczno.

Planowane na wiosnę, lato zakończenie prac przy budowie ul. Rosnowskiego i Relaksowej może znacząco zmienić nawyki
komunikacyjne mieszkańców miejscowości na południu Warszawy.

Odpowiednie dopasowanie komunikacji miejskiej spowoduje, że wiele osób z Konstancina-Jeziorny oraz Piaseczna porzuci
stanie w korkach w swoich samochodach osobowych i wybierze dojazd do pracy i szkół komunikacją zbiorową, o ile będzie
on dla nich dogodny.

Jako mieszkańcy jesteśmy pewni, że komunikacja miejska będzie wśród nas popularna, jeżeli będzie łatwo dostępna tzn.
odpowiednio często kursujące linie, do których nie trzeba daleko iść.

Oznacza to, że zarówno przebieg tras jak i częstotliwość kursowania poszczególnych linii powinna być skonsultowana z
nami w bezpośrednich spotkaniach.

Przykładem niedostosowania linii do potrzeb mieszkańców jest częstotliwość kursowania autobusu linii 724 wzdłuż DW 721
na odcinku Piaseczno - Konstancin-Jeziorna. W minionych latach w tej okolicy przybyło wielu mieszkańców, w tym na
wybudowanym dużym osiedlu.

Linia 724 niestety nie odpowiada naszym potrzebom, ponieważ kursuje bardzo rzadko - jedynie 13 kursów w dzień
powszedni. Ta linia jest szczególnie nieprzyjazna w porze porannych wyjazdów i popołudniowych powrotów z pracy oraz szkół.

Również jest zasadne rozważenie uruchomienia nocnej linii, które mogłaby kursować od metra Kabaty do Piaseczna przez
Konstancin-Jeziorna.

Prosimy o zorganizowanie konsultacji w ciągu najbliższych tygodni od daty otrzymania petycji.
Prosimy również o wybór takiej pory na spotkanie, aby osoby zainteresowane zdążyły wrócić z pracy, szczególnie jeżeli
będą jechać autobusami.

Niżej podpisany/a:
Michał Wiśniewski
05-510 Konstancin-Jeziorna
http://www.petycje.pl/petycja/12968/kon ... iorna.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

I strefa biletowa w Konstancinie

Postautor: Justi » pn sie 06, 2018 9:34 pm

Obrazek

Radni ruszyli z kampanią informującą o I strefie biletowej. „To nasz wspólny sukces”. W sobotę radni zaangażowani we wprowadzenie tańszej taryfy biletowej ZTM w gminie, rozdawali ulotki informacyjne, wieszali plakaty i rozdawali… krówki „strefówki”.

Od 1 września cała gmina Konstancin-Jeziorna zostanie objęta pierwszą strefą biletową, co oznacza dla mieszkańców duże zniżki (już nie będą musieli kupować biletów na dwie strefy, zarówno pojedynczych jak i okresowych). Rada Warszawy już podjęła w tej sprawie uchwałę, a Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje się do zmiany oznakowania na konstancińskich przystankach i w autobusach.

W sobotę Katarzyna Jacyna, Renata Dąbrowska i Tomasz Nowicki rozpoczęli na targowisku kampanię informacyjną dotyczącą wprowadzenia I strefy. Wcześniej na miejskim bazarku byli wówczas, kiedy zbierali podpisy pod petycją za wprowadzeniem niższej strefy. Dlatego Tomasz Nowicki podkreśla, że jest to wspólny sukces radnych i mieszkańców.

– Sobotnie spotkanie na targowisku było także formą podziękowania za okazane wsparcie oraz udzielone poparcie – mówi.

Do zainteresowanych trafiły ulotki (publikujemy je poniżej), a na przystankach i tablicach ogłoszeń zawisną plakaty informujące. Publikujemy je poniżej. https://piasecznonews.pl/radni-ruszyli- ... ny-sukces/

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Dwusetki zamiast siedemsetek i dużo tańsze bilety w Konstanc

Postautor: Justi » ndz sie 26, 2018 6:32 pm

Obrazek

Zbliża się historyczny moment. Od 1 września po całej gminie uzdrowiskowej autobusami warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego będziemy jeździć za pół ceny.

Ze zniżki skorzystają pasażerowie, którzy wsiądą na którymkolwiek przystanku w gminie Konstancin-Jeziorna, aby pojechać do Warszawy (lub w drugą stronę). Dzięki temu, że obszar całej gminy zostanie włączony do I strefy biletowej, miejscowym nabywcom biletów miesięcznych ZTM (30-dniowych) pozostanie w kieszeni 840 zł rocznie. Tańsze będą również bilety jednorazowe przesiadkowe – ich cena spadnie z 7 do 4,40 zł.

Zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy z 5 lipca, przystankami granicznymi, z których będzie już można dojechać taniej będą: „Śniadeckich” (przy szosie nr 721 z Piaseczna do Konstancina), „Jasna” (na ul. Długiej, drodze powiatowej z Piaseczna do Konstancina), Kawęczyn II (na trasie wojewódzkiej z Góry Kalwarii do Konstancina), „Dębówka II” (przy nadwiślańskiej drodze z Góry Kalwarii do Konstancina) oraz „Borowina I” (przy szosie z Baniochy do Konstancina).

Od 1 września zmieni się także numeracja autobusów 700 i 725, dotychczas kończących trasy w Konstancinie-Jeziornie. Zamiast „siedemsetek” na ulicach pojawią się „dwusetki”.

Rozszerzenie I strefy biletowej oznacza też wyższe dopłaty samorządu do funkcjonowania komunikacji na jego terenie – gminy muszą pokryć już 60 proc. kosztów przewozu. Władze Konstancin-Jeziorny liczyły się z tym faktem i mają już na ten cel zarezerwowane środki w budżecie.

– Przyłączenie naszej gminy do I strefy biletowej oznacza dla pasażerów duże oszczędności kosztów dojazdów – zaznacza burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Warto więc, mając na uwadze własny komfort, domowy budżet, a także dbałość o środowisko naturalne, rozważyć zmianę sposobu podróżowania i wybrać komunikację publiczną, do czego zachęcamy. https://piasecznonews.pl/dwusetki-zamia ... y-tuz-tuz/
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Komunikacja na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Postautor: Kacperek » pn wrz 17, 2018 7:07 pm

Obrazek

Od następnego poniedziałku autobusy ZTM pojadą na Kabaty zamiast na Wilanowską! Nadchodzi dzień rewolucji dla pasażerów dojeżdżających liniami 710, 724 i 742.

– Przygotowujemy zmiany związane z dojazdem autobusów do pętli Osiedle Kabaty. Jutro (czyli we wtorek – przyp. red.) będziemy mogli powiedzieć w tej sprawie więcej – zapowiada Tomasz Kunert, szef biura prasowego warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

O tym, że linie startujące w Piasecznie i Górze Kalwarii, a przejeżdżające przez Konstancin-Jeziornę dotrą do najbliższej stacji metra, mówiło się już od roku, kiedy stało się jasne, że w końcu dojdzie do otwarcia ulicy Korbońskiego (dawniej Nowokabackiej) oraz Rosnowskiego, łączących Wilanów z Ursynowem. W 2017 roku ZTM obok marketu przy alei Komisji Edukacji Narodowej wybudował dodatkowe przystanki. Jednak – jak tłumaczył przewoźnik – zmianom tras linii na przeszkodzie stanęło wstrzymanie przez wojewodę prac na ul. Rosoła i Relaksowej na Ursynowie. Spór trwa do tej pory i nie wiadomo, kiedy ulica zostanie ukończona. Teraz okazało się jednak, że autobusy na Kabaty – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – spokojnie przejadą.

Pierwszy o tym, że 710, 724 i 742 zamiast na Wilanowską, dotrą do Kabat poinformował nieoficjalnie Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa. Zamieścił przy tym mapkę, jak wskazuje jej oprawa graficzna, wytworzoną przez ZTM. Zamieszczamy ją poniżej.

Obrazek

Co czeka nas po zmianach?

Powstanie linia 339 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – OS. KABATY. Będzie kursować co 40 minut, w dni robocze. .

Linia 710 pojedzie skróconą i zmienioną trasą: OSIEDLE KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Bielawska – Mirkowska – Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Stocer – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: w szczycie co 10-20 min. poza szczytem – co 20 min. w weekendy – co 20-40 min.

Linia 724 również pojedzie zmienioną i krótszą trasą: OSIEDLE KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Piaseczyńska – Pułaskiego – Wschodnia – PIASECZNO (SZKOLNA). Częstotliwość: co godzinę, w weekendy co 2 godziny.

Linia 742 też będzie miała inną i skróconą trasę: OSIEDLE KABATY – al. KEN – Metro Kabaty – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Przekorna – Przyczółkowa – Warszawska – Słomczyn – Turowice – Kawęczyn – Brześce – Wólka Dworska – Moczydłów – GÓRA KALWARIA (RYNEK). Częstotliwość: w szczycie co 60 min., poza szczytem i w weekendy – co 2 godziny.

Autobus linii 139 będzie jeździł dotychczasową trasą. Dodatkowo gminę Konstancin-Jeziorna będzie obsługiwała nowa linia autobusowa nr 251 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Wilanów – ul. Przyczółkowa – Powsin – Klarysew – Jeziorna – ul. Bielawska – Mirków – al. Wojska Polskiego – GRAPA (Wilanowska 1). Powrót tą samą trasą.
https://piasecznonews.pl/od-nastepnego- ... ilanowska/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Zmiany w komunikacji 710 i 724

Postautor: Redakcja » sob wrz 22, 2018 2:02 pm

Obrazek

Od 24 września 2018 roku autobusy na liniach nr 710 i 724 zamiast w kierunku pętli Wilanowska będą jeździć przez Konstancin do metra Kabaty
http://www.powiat-piaseczynski.info/kon ... -710-i-724
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość