Strona 1 z 1

Opuszczony komisariat w Konstancinie

Post: pt maja 20, 2016 6:52 pm
autor: Beata
Obrazek

Opuszczony komisariat w Konstancinie. Tajemniczy budynek nawiedzony przez duchy? Bloger Szary Burek, który lubi fotografować opuszczone budynki w Warszawie i okolicach, tym razem natknął się na nieczynny już komisariat policji w Konstancinie. Okazało się, że to miejsce znane jest "łowcom duchów", którzy zebrali sporo relacji o niezwykłych zjawiskach w opuszczonym komisariacie. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/56 ... ie,,1.html

Budynek przy ul. Niecałej w Konstancinie ma ok. 80 lat, od samego początku był siedzibą urzędów służb mundurowych, NKWD, UB, milicji, a ostatnimi lokatorami byli policjanci, którzy przeprowadzili się do nowego komisariatu. Policjanci pracowali na parterze starej willi, drewniane piętro było nieużywane.

Serwis Czwarty Wymiar, który zajmuje się zjawiskami paranormalnymi, zebrał kilka relacji policjantów, którzy rzekomo mieli słyszeć dziwne odgłosy i kroki dochodzące z pokoju nad dyżurką. 'Zebrane przez nas informacje i materiały świadczą jednoznacznie, że mamy tutaj do czynienia z autentycznymi przypadkami manifestacji niewidzialnej siły. Z lokalnych opowieści wynika, że pierwsze piętro służyło za miejsce przesłuchań więźniów politycznych.' - czytamy w serwisie Czwarty Wymiar.

Serwis przytacza kilka relacji świadków, m.in. policjantów, którzy mieli widzieć mężczyznę w bliżej nieokreślonym mundurze, który rozpłynął się w powietrzu. Na miejscu było też medium, które miało wykryć obecność ok. 40-letniego mężczyzny. 'Wszystko wskazuje więc na to, iż budynek, w którym mieściła się kiedyś Komenda Policji w Konstancinie nawiedzany jest przez ducha oficera NKWD lub UB, który najprawdopodobniej wykonywał wyroki, a teraz pokutując, szuka wybaczenia' - podsumowuje serwis.