Nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Konstancin-Jeziorna, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: iTV Piaseczno News » wt mar 26, 2013 7:48 pm

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna ogłosił w 2012 roku konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej budynku Ratusza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Prace konkursowe oceniane były przez 7-osobowe jury, w którym zasiadało 4 przedstawicieli konstancińskiego samorządu m.in. wiceburmistrz Ryszard Machałek i Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny. W dniu dzisiejszym zakończył prace sąd konkursowy. Ogłoszenie wyników nastąpi jutro, 27 marca 2013 roku, o godz. 12.00 w siedzibie SARP przy ul. Foksal. http://www.itvpiaseczno.pl/aktualnosc-n ... ,1446.html
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: PiasecznoNowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Paulina » czw mar 28, 2013 11:38 am

Budynek ratusza powinien być przejrzysty. Reprezentacyjny, ale w sposób wyważony. Zakorzeniony w lokalnym charakterze, ale wytyczać kierunek rozwoju. Jak samorząd - mówią autorzy projektu, który zwyciężył w konkursie architektonicznym na nową siedzibę władz Konstancina-Jeziorny.

Mieszkańcy Konstancina załatwiają dziś swoje sprawy w pięciu budynkach - trzech przy ul. Warszawskiej, przy Mirkowskiej i Rycerskiej w Skolimowie. Pomieszczenia w tzw. Galerii Lima przy Warszawskiej 31 urząd wynajął po tym, jak dwa lata temu Państwowa Inspekcja Pracy stanowczo nakazała opuścić budynek przy Warszawskiej 29a, bo nie spełniał norm.

Do budowy ratusza władze gminy przymierzały się już w 1986 r., przed reformą samorządową. Dziesięć lat temu planowano budowę gmachu obok centrum handlowego Stara Papiernia, działka jednak okazała się za mała. Potem kilka lat samorządowcy strawili na szukanie nowej lokalizacji, zanim w końcu zdecydowali się na teren w Jeziornie, pomiędzy ul. Kolejową, a prowadzącą do Piaseczna ul. Piaseczyńską. Na nową siedzibę ogłoszono konkurs architektoniczny. W środę ogłoszono jego wynik: jury pierwszą nagrodę przyznało (jednogłośnie) architektom z warszawskiej pracowni Brzozowski Grabowiecki.

Architekci zaproponowali skromny budynek obłożony czerwoną cegłą, z dużymi przeszkleniami (z ulicy będzie doskonale widać, jak w sali obrad będą głosować radni). Ratusz będzie mieć dwa kwadratowe dziedzińce. To subtelne nawiązanie do kwadratowych wnętrz słynnych konstancińskich tężni (bardziej dosłownie nawiązała do nich pracownia Marka Rytycha, w której projekcie sala obrad ma ściany obłożone przystrzyżonymi gałązkami - dokładnie takie, jak tężnie). Na jednym z tych dziedzińców posadzony zostanie dąb - taki, jak w herbie Konstancina.

- To miejsce jest bardzo nieuporządkowane: przez środek pól przebito nową ulicę, otoczenie jest bardzo poszatkowane. Dlatego nasz budynek zorganizowaliśmy wokół wewnętrznych dziedzińców - opowiada architekt Jan Brzozowski. - Obłożyliśmy go cegłą, bo lubimy ten materiał, a w Konstancinie jest obecny - w Mirkowie, w Starej Papierni, w dwóch kościołach. Duże przeszklenia miały za zadanie w wyważony sposób nadać budynkowi reprezentacyjny charakter. Myśleliśmy jednocześnie o symbolu pewnej otwartości, przejrzystości władzy - tłumaczy.

Dzisiejsze pola na północ od ratusza, samorząd przeznacza pod zabudowę. Domy mają wyrosnąć przy prostokątnej siatce ulic. Ratusz zaprojektowany przez warszawską pracownię wpisuje się w tą kratownicę, stanowiąc zalążek tej nowej dzielnicy.

- Mam nadzieję, że ten projekt będzie zdobić nasze miasto, umacniając jego prestiżowy charakter - mówił w środę Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny. Liczył, że szybko podpisze umowę z architektami i wkrótce zacznie powstawać dokumentacja budynku. Według planów burmistrza za rok inwestycja ma mieć pozwolenie na budowę, prace zaczną się wiosną 2014 r., a skończą - jesienią 2015 r. Według wstępnych szacunków budowa dwukondygnacyjnego gmachu ma pochłonąć ok. 20 mln zł.

Jury konkursowe konkursowe przyznało też 4 wyróżnienia honorowe:
praca 004 - projekt poznańskiej pracowni ARI. Jury konkursu doceniło "próbę wykreowania przestrzeni publicznej".
praca 007 - pracownia 22architekci i WXCA. Doceniona za "próbę wytworzenia placu miejskiego, ciekawe uformowanie bryły ratusza". Jedna z tańszych w realizacji - budynek według szacunków autorów kosztowałby ok. 15,5 mln zł.
praca 009 - projekt pracowni Marka Rytycha. Doceniony za "bezkompromisowość" i wykreowanie "wielofunkcyjnej, frapującej przestrzeni". W tym projekcie sala obrad rady gminy urządzona została w budynku o ścianach obłożonych przystrzyżonymi gałązkami - to dosłowne nawiązanie do konstancińskich tężni. Budynek kosztowałby 16 mln zł.
praca 019 - pracownia Bulanda&Mucha. Doceniono "ukształtowanie właściwych relacji z otoczeniem i wytworzenie wielofunkcyjnego, prestiżowego placu miejskiego". To jedna z najciekawszych prac w konkursie. Budynek na planie litery E został ustawiony ukośnie do ul. Piaseczyńskiej, tak, jak w zwycięskiej pracy. urządzono przed nim obniżony trójkątny placyk (ten sam kształt pojawił się w pracy zwycięskiej), na który wchodzi się po schodkach. Był to także jeden z projektów najdroższych w realizacji - jego koszt oszacowano na 28 mln zł.

Poziom konkursu był wysoki. Oprócz zwycięskiej i wyróżnionych prac warto zwrócić uwagę na kilka innych, które nie dostały żadnych nagród:
praca 017 - (w chwili ogłoszenia wyników nie podano jeszcze, jaka pracownia ją złożyła) - architekci zaproponowali budynek z dwoma skrzydłami, tak jakby otwierający się na petentów. Wewnątrz zaprojektowali szklane "serce" kompleksu - budynek mieszczący salę obrad i wydział obsługi mieszkańca. Jeden z droższych projektów - budowa pochłonęłaby prawie 26 mln zł.
praca 002 - by podkreślić przejrzystość urzędu, jego część zawierającą m.in. salę obrad architekci umieścili w ciekawej bryle składającej się z trzech ułożonych na sobie przeszklonych walców. Ta szklana serpentyna została dodatkowo ujęta w drewnianą kratownicę - to materiał stanowiący nawiązanie do tężni. Koszt realizacji wyceniono na 15 mln zł.
praca 003 - budynek osłonięty ogromną szklaną taflą z nadrukiem imitującym ścianę z szarych cegieł klinkierowych. Jeden z droższych projektów - budowa pochłonęłaby 23 mln zł.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/56,3 ... etny_.html
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Nowy ratusz w Konstancinie-Jeziornie coraz bliżej

Postautor: Redakcja » pt wrz 06, 2013 3:49 pm

Obrazek

Kolejny krok do budowy nowej siedziby Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna został zrobiony. W piątek (6 września) władze miasta podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej ratusza, który stanie przy ul. Nowopiaseczyńskiej.

Dokumentację projektową budynku ratusza, na podstawie rozstrzygniętego w marcu konkursu architektonicznego, wykona pracownia "Brzozowski Grabowiecki Architekci" z Warszawy. W piątek (6 września) podpisano w tej sprawie umowę. Dokument sygnowali: Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, skarbik Dariusz Lipiec i Jan Belina-Brzozowski, prezes warszawskiej pracowni architektonicznej. - Cieszę się, że mogłem podpisać umowę i tym samym spełnić obietnicę daną mieszkańcom - podkreśla burmistrz Kazimierz Jańczuk. - To im należy się ten ratusz. Budynek będzie nowoczesny i bardziej przyjazny - zarówno dla petentów, jak i dla jego pracowników.

Obrazek

Nowy ratusz stanie przy ul. Nowopiaseczyńskiej. Warszawska pracownia na przygotowanie dokumentacji projektowej ma czas do 24 lipca 2014 roku.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Justi » czw wrz 19, 2013 10:55 am

Pod działką, na której ma stanąć nowy urząd gminy, wykryto kable dostarczające prąd do ponad połowy miasta. Taką wiadomość podał burmistrz Kazimierz Jańczuk na zeszłotygodniowej sesji rady miejskiej. – Okazuje się, że przez plac przebiega sześć przewodów energetycznych – oświadczył.

To zaskakująca informacja. Przecież o tym, że gmach powstanie na działce przy ul. Piaseczyńskiej w Jeziornie, gminni urzędnicy wiedzą od dwóch lat. Mało tego, burmistrz zlecił już (na początku września) sporządzenie dokumentacji projektowej budynku.

Kazimierz Jańczuk nie wytłumaczył, jak to możliwe, że magistrat dopiero teraz dowiedział się o podziemnych kablach. Radni zaś o nic nie pytali.

– Nie wiem, gdzie dokładnie te przewody przechodzą, ale sprawa jest dziwna – skomentował w rozmowie z „Nad Wisłą” Bogusław Komosa, przewodniczący Komisji £adu Przestrzennego i Spraw Komunalnych rady miejskiej. – Niestety, pod względem przygotowania terenów pod inwestycje jesteśmy daleko w tyle za cywilizowanymi krajami – stwierdził.

– Dobrze, że wiadomo o sprawie przed rozpoczęciem prac budowlanych, bo gdyby kable przerwała koparka, co się często zdarza na budowach, to mogłoby dojść do bardzo uciążliwej awarii – powiedział nam radny Włodzimierz Wojdak.

Burmistrz uspokajał, że rozmawia z właścicielem sieci energetycznej, PGE Dystrybucja, i że spółka „sprzyja” gminie. Jak się jednak dowiadujemy, ewentualne przełożenie przewodów nie będzie proste.

– Konieczne byłoby sporządzenie dokumentacji techniczno-prawnej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Trudne i czasochłonne byłoby wytyczenie nowego przebiegu sieci oraz uzyskanie zgody na zajęcie terenu i na usytuowanie urządzeń sieciowych – wyjaśnia „Nad Wisłą” Katarzyna Burda-Mazurek, rzeczniczka PGE Dystrybucja. Jak dodaje, koszty „usunięcia kolizji” poniosłaby gmina.

Rzeczniczka zastrzega jednak, że spółka... musi najpierw zweryfikować informację podaną przez burmistrza. – Trzeba sprawdzić na mapach umiejscowienie sieci.

Potrzebujemy też dokładnych planów projektowanego budynku – informuje.

Robert Korczak http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=2690
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Ratusz w Konstancinie za 24,6 mln złotych

Postautor: Majkel » śr paź 29, 2014 9:12 pm

Obrazek

Budowa nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie będzie kosztowała prawie 24,6 mln złotych. W poniedziałek 27 października urzędnicy ostatecznie rozstrzygnęli przetarg na wykonawcę, który rozpocznie budowę jeszcze w tym roku. Nowy urząd miejski przy ulicach Piaseczyńskiej i Kolejowej w ciągu dwóch najbliższych lat ma zbudować polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Coprosa Polska.

O umowę ubiegało się 11 firm i jedno konsorcjum. Zaproponowane ceny wahały się od ponad 24 do blisko 33 mln złotych. 26 września 2014 r. rozstrzygnięto przetarg, wybierając firmę Dorbud S.A. z Kielc, która zaproponowała wybudowanie budynku wraz z infrastrukturą i parkingiem za ponad 24,8 mln złotych. Co prawda nie była to najniższa oferta, ale wybrana pierwotnie firma dała najdłuższy, aż 10-letni okres gwarancji.

Firma, która złożyła najniższą ofertę i zaproponowała 5 lat gwarancji, odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Po rozpatrzeniu sprawy przez KIO urzędnicy musieli unieważnić pierwsze rozstrzygnięcie i ponownie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ostatecznie przetarg wygrał oferent, który odwołał się do KIO. Ratusz zbuduje polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Coprosa Polska. Gmach będzie kosztował dokładnie 24.599.235,25 złotych. Władze naszego miasta wkrótce będą mogły podpisać umowę z wykonawcą, który jeszcze w tym roku rozpocznie budowę. Nowy ratusz ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane komplikacje i cała inwestycja będzie przebiegała zgodnie z planem, pod koniec 2016 roku urzędnicy będą mogli wprowadzić się do nowej siedziby.

Nowy ratusz według wybranego w konkursie projektu pracowni "Brzozowski Grabowiecki Architekci" z Warszawy ma powstać na działkach o powierzchni ok. 1,5 ha, znajdujących się między ul. Kolejową i Piaseczyńską. Elewacja budynku ma zostać wykończona czerwoną cegłą, podobną do tej, z której zbudowano Starą Papiernię. Budynek będzie miał przeszklenia i dwa kwadratowe dziedzińce, co ma nawiązywać do wnętrza konstancińskiej tężni. Na jednym z dziedzińców ma zostać posadzony dąb - herbowe drzewo Konstancina-Jeziorny. Budynek ma mieć 2,5 tys. m² powierzchni użytkowej. Najwyższa część będzie dwukondygnacyjna, zwieńczona wieżą z zegarem.

Ratusz ma być nowoczesny, skomputeryzowany, funkcjonalny, ekologiczny i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Centralnym miejscem nowego urzędu ma być rozbudowana część obsługi mieszkańca z recepcją i tematycznymi okienkami. W nowym budynku znajdzie się również przestronna sala obrad Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, gabinet burmistrza, pokoje urzędników, a także otwarta część usługowa, gdzie będą zlokalizowane m.in. sklepy, poczta, kiosk, kawiarnia czy bank.

Przygotowania do budowy nowego ratusza trwają już kilkanaście lat. Nowa siedziba magistratu, rozproszonego obecnie w kilku ciasnych budynkach, z pewnością usprawni pracę urzędników i poprawi obsługę mieszkańców. http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.2133.2
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Budowa Ratusza w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Majkel » czw kwie 23, 2015 5:36 pm

BUDOWA NOWEGO RATUSZA W dniu dzisiejszym zajrzeliśmy na teren budowy nowego ratusza. Planowane oddanie inwestycji to listopad 2016 roku. Pogoda sprzyja budowlańcom. Koszty budowy nowego ratusza to około 24, 6 mln zł. https://www.youtube.com/watch?v=S0B5RBZ4rbs

Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Kamień wegielny pod nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: iTV Piaseczno News » pn lip 20, 2015 7:34 pm

Obrazek

W połowie maja miała miejsce doniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,23.28,1759
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Redakcja » czw lip 14, 2016 4:00 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Filip » pt lip 22, 2016 7:56 pm


Firma Erekta z Warszawy dokończy budowę nowej siedziby władz Konstancina-Jeziorny. 21 lipca poznaliśmy wyniki przetargu nieograniczonego na realizację inwestycji, za którą gmina zapłaci ponad 22,7 mln zł.

Najtańsi okazali się z Erekta, którzy wycenili prace na 22 747 989 zł i udzielili na nie 8 lat gwarancji. Jedna oferta - ta złożona przez konsorcjum firm, którego liderem była spółka Mawilux - została odrzucona, bo potencjalny wykonawca nie spełnił warunków udziału w postępowaniu. W przyszłym tygodniu można się spodziewać podpisania umowy z firmą Erekta, która od tego dnia będzie miała 14 miesięcy na realizację inwestycji, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Problemy z budową ratusza w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Beata » pt paź 28, 2016 10:05 am

Obrazek

Po wyłonieniu nowego wykonawcy budowa konstancińskiego ratusza miała ruszyć z kopyta, tymczasem postępu prac nie widać. Władze Konstancina-Jeziorny chcą zmobilizować budowlańców karami finansowymi.

Rozgrzebaną budowę nowego ratusza na działce między ul. Kolejową a ul. Piaseczyńską kończy firma Erekta Budownictwo z Warszawy, która zobowiązała się do tego 11 sierpnia, podpisując stosowną umowę. Niedługo po tym nastąpiło przekazanie jej placu budowy, a wykonawca zapewniał, że prace zostaną wznowione jak najszybciej.

Erekta na ukończenie zadania dostała 14 miesięcy, a kontrakt opiewa na kwotę prawie 23 mln złotych. Urzędnicy do nowej siedziby mieli się wprowadzić pod koniec 2017 roku. Obecnie nie mają zbyt komfortowych warunków do pracy, gdyż wydziały urzędu porozrzucane są po różnych budynkach w mieście.

Czekają na materiały

- Odnoszę wrażenie, że na budowie ratusza niewiele się dzieje
– stwierdziła radna Aneta Słomba na ostatniej sesji rady miejskiej.
- Wiemy, że prace nie przebiegają zgodnie z harmonogramem – przyznał Ryszard Machałek, zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorny. - Burmistrz Kazimierz Jańczuk spotykał się z wykonawcą w tej sprawie już dwukrotnie. Obecnie rozważamy skorzystanie z możliwości finansowego ukarania go za niewykonywanie robót w terminie. Zobaczymy jakie wyciągnie z tego wnioski.
- Komisja ładu przestrzennego przeprowadziła w tym tygodniu na budowie wizję lokalną i wykonawca zapewniał, że oczekuje na materiały, a te mają zostać przywiezione do końca tygodnia – dodał radny Cezary Żegliński.

To już dwa lata

Inwestycja rozpoczęła się dwa lata temu, a pierwszym wykonawcą było polsko-hiszpańskie konsorcjum Coprosa, choć nie zdecydowała o tym gmina, lecz Krajowa Izba Odwoławcza. Urząd wybrał firmę Dorbud, która oferowała wybudowanie ratusza za kwotę prawie 25 mln zł i udzielała gwarancji na 10 lat. Niższą ofertę złożyła Coprosa, której cena opiewała na 24,6 mln zł, ale dawała 5-letnią gwarancję. Spółka niezadowolona z decyzji gminy złożyła odwołanie do KIO, a ta unieważniła wybór oferty i nakazała ich ponowną ocenę. Ostatecznie kontrakt otrzymała Coprosa.

Latem 2015 roku urzędników zaniepokoiła pikieta kilku pracowników. Później pojawiły się doniesienia, że praca wre i jest nawet szansa, iż Coprosa skończy ratusz przed terminem. Jednak pod koniec ubiegłego roku pojawiły się sygnały o opóźnieniach, które wykonawca tłumaczył niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Następnie spółka spierała się z inwestorem o zastosowanie tańszych zamienników. Gmina nie wyraziła na nie zgody, co miało być przyczyną zerwania umowy przez wykonawcę i ten opuścił plac budowy. Sprawa trafiła do sądu, bo zdaniem urzędu Coprosa powinna zapłacić gminie prawie 2,5 mln zł kary.

Anna Żuber
http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17408
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Redakcja » ndz lis 19, 2017 2:19 pm

BUDOWA NOWEGO RATUSZA W KONSTANCINIEpulskonstancina24.pl pisze:W czwartek odwiedziliśmy teren budowy nowego ratusza przy ulicy Nowopiaseczyńskiej. Dźwigi już dawno zniknęły z terenu budowy i trwają prace wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu. Powstają parkingi i drogi dojazdowe. Początki budowy były trudne i konieczna była zmiana wykonawcy. Wszystko wskazuje na to, że wiosną przyszłego roku nowy ratusz będzie gotowy do otwarcia.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przeprowadzka do Ratusza w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: weronika » pt gru 22, 2017 1:02 pm

Obrazek

Z kilkumiesięcznym poślizgiem, ale ratusz ma być gotowy na początku roku. Około marca urzędnicy zaczną się do niego przenosić z... sześciu budynków

W ten sposób zakończy się trwająca od kilkunastu lat opowieść pt. „Budowa ratusza dla Konstancina-Jeziorny”. Jej ostatni etap nie był usłany różami. Budowa nowej siedziby władz rozpoczęła się trzy lata temu. Jednak pierwszy wykonawca nie podołał zadaniu i porzucił plac budowy. W efekcie gmina musiała wybrać kolejną firmę, ale to podrożyło inwestycję do około 33 mln zł.

Przedsiębiorca, który zobowiązał się do ukończenia ratusza prowadzi już ostatnie prace. – Niestety, przedłużą się one do przełomu roku, ponieważ okazało się, że brakowało kawałka projektu dotyczącego sterowania automatyką – tłumaczy Janusz Kołodziejczak, zastępca szefa wydziału inwestycji i remontów w gminie. – Jednak to nie zakłóci odbiorów. Spodziewamy się, że na początku roku będziemy dysponować pozwoleniem na użytkowanie budynku – dodaje.

W lutym rozpocznie się meblowanie pomieszczeń, co oznacza, że kilka tygodni później budynek zacznie żyć. Urzędnicy opuszczą w znacznej części wynajmowane pomieszczenia przy ul. Mirkowskiej 39, galerii Lima (Warszawska 31), Warszawskiej 23, Warszawskiej 32, Sobieskiego 5 i Świetlicowej 1. W obecnej siedzibie burmistrza powstanie centrum monitoringu oraz zarządzania kryzysowego, czyli m.in. siedziba straży miejskiej.

Wszystko wskazuje na to, że w nowym ratuszu będą prowadzone jeszcze dodatkowe prace. W projekcie, na parterze przewidziano szereg pomieszczeń usługowych do wynajęcia. Okazuje się jednak, że zaplanowano ich za dużo. – Na razie mamy jednego najemcę, bank. Jest też jedna oferta na utworzenie lokalu gastronomicznego – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Poczta oraz kancelarie prawnicze nie są zainteresowany najmem. Dlatego skłaniam się do zaadaptowania pozostałych pomieszczeń na biura dla urzędników, co jeszcze bardziej poprawi warunki obsługi mieszkańców.

Zdaniem radnego Cezarego Żeglińskiego od początku inwestycji było wiadomo, że na tak duże lokale usługowe (po ponad 100 m kw.) nie znajdą się chętni. – Jednak nikt nam, radnym projektu nie zaprezentował, żebyśmy mogli wyrazić swoje zdanie na ten temat – ubolewa.

W ramach inwestycji powstała też ul. Kolejowa oraz około 130 miejsc parkingowych.

Piotr Chmielewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=19315
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ratusz w Konstancinie-Jeziornie

Postautor: Kacperek » sob mar 03, 2018 8:56 pm

Obrazek

Jest już pozwolenie nadzoru budowlanego na użytkowanie nowego ratusza. Władze jednak trzymają wykonawcę w obiekcie, aż usunie wszelkie niedoróbki. Co warte podkreślenia – poważniejszych uwag do dość dużego budynku nie miał ani Sanepid, ani straż pożarna. Obie instytucje muszą się wypowiedzieć, zanim Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego orzeknie, że z budynku można korzystać.

Co innego 13-osobowa komisja do odbioru ratusza, która z dużą dokładnością codziennie przegląda poszczególne pomieszczenia i wszelkie instalacje, aby zawczasu zażądać niezbędnych napraw od firmy realizującej roboty.

– My płacimy, dlatego żądamy, żeby prace były wykonane na jak najwyższym poziomie – podkreśla burmistrz Kazimierz Jańczuk.

W ten sposób komisja natrafiła m.in. na niedoróbki w sieci elektrycznej czy teleinformatycznej. Drobnych poprawek jest sporo.

Niezależnie od tych przeglądów, wykonawca zgodził się, aby w pomieszczeniach, co do których nie ma już uwag, montowane były meble. Burmistrz zapowiada, że roboty w budynku zostaną ostatecznie sfinalizowane w marcu. A potem rozpocznie się istny eksodus urzędników z sześciu, w większości wynajmowanych, budynków w mieście. W ten sposób zakończy się trwająca od kilkunastu lat historia budowy ratusza dla Konstancina-Jeziorny. Nawet jej ostatni etap nie był usłany różami. Budowa nowej siedziby władz rozpoczęła się nieco ponad trzy lata temu. Jednak pierwszy wykonawca nie podołał zadaniu i porzucił plac budowy. W efekcie gmina musiała wybrać kolejną firmę, ale to podrożyło inwestycję do około 33 mln zł. http://piasecznonews.pl/czas-ostatnich- ... prowadzka/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Następna

Wróć do Konstancin-Jeziorna: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość