Spotkanie w sprawie dowozu do szkół dzieci niepełnosprawnych

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Spotkanie w sprawie dowozu do szkół dzieci niepełnosprawnych

Postautor: anuleksa » sob lut 01, 2014 11:12 am

W dniu 07.02.2014 w siedzibie ZEASU, Piaseczno, Kusocińskiego 4 (lub sala konferencyjna w starostwie powiatowym na Chyliczkowskiej) odbędzie się spotkanie rodziców dzieci niepełnosprawnych zainteresowanych dowozem dzieci na koszt Gminy Piaseczno:

http://zeas.piaseczno.eu/images/stories ... awnych.pdf

Zachęcam do udziału w spotkaniu wszystkich rodziców z terenu gm. Piaseczno, a zwłaszcza dzieci uczących się w SOSW na Szpitalnej, która to placówka od 01.09. przenosi się do Konstancina-Jez.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spotkanie w sprawie dowozu dzieci niepełnosprawnych do szkół

Postautor: Redakcja » sob lut 01, 2014 12:09 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Spotkanie w sprawie dowozu dzieci niepełnosprawnych do szkół

Postautor: anuleksa » czw lut 06, 2014 8:55 am

Spotkanie odbędzie się w siedzibie ZEAS, nie w starostwie.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Spotkanie w sprawie dowozu dzieci niepełnosprawnych do szkół

Postautor: anuleksa » pt lut 07, 2014 8:15 pm

Spotkanie zaczęło się punktualnie, zgodnie z moimi przewidywaniami było ciasno (za mała sala), duszno i nerwowo. Dyr. Woźniak rozpoczęła je słowami "zebraliśmy się tu w celu..." no właśnie, nie bardzo wiem jakim, bowiem nikt nie potwierdził by kiedykolwiek w przeszłości praktykowano spotkania z rodzicami przed przetargiem, a dzisiejsze było wynikiem zgłoszenia przez rodziców wątpliwości co do realizowania przewozu zgodnie z umową, ale do rzeczy. Właściciel firmy jawił mi się jako osoba konkretna, wysłuchał naszych uwag i obiecał dopilnować by wszystko grało. Gorzej było z grupą rodziców kompletnie niezorientowanych w przepisach, nieznających treści umów za to głośno pokrzykujących, że "wszystko jest w porządku, jesteśmy zadowoleni, nie chcemy innej firmy, bo będzie gorzej, SOSW będzie zlikwidowany, szkoła w Konstancinie nie nadaje się, jak się nie podoba to se sami zawoźcie" itp. itd, ręce opadły tym bardziej rozgarniętym, stek bzdur i ignorancja problemu wynikająca z niewiedzy i skupianiu się na własnym JA.

Reasumując, główną uwagą był brak opiekunów w busach i tu przewoźnik stanowczo zapewnił nas, że to się zmieni, czego sam osobiście dopilnuje. Rodzice poprosili o kontrole fizyczne, bo realia nieco odbiegają od tego co jest "w papierach", oraz o sprawdzenie kwalifikacji opiekunów tzn. odbycia odpowiednich szkoleń.

Podniosłyśmy też sprawę opublikowania na stronach UMiG Piaseczno (w załączniku do umowy) adresów dzieci, oraz szkół do których są dowożone. Dyr. Woźniak zobowiązała się dopilnować, by podobna sytuacja się nie zdarzyła.

Przetarg ok. czerwca i kolejne spotkanie dot. nowych tras dowozów w związku z przeniesieniem SOSW do Konstancina, ale ZEAS nie ma potwierdzenia owego przeniesienia, bowiem nie otrzymał oficjalnej informacji od Starosty, jedynie od...rodziców. To tyle ode mnie, może ktoś jeszcze napisze swoją opinię.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Spotkanie w sprawie dowozu dzieci niepełnosprawnych do s

Postautor: Majkel » pt lut 07, 2014 10:38 pm

anuleksa pisze:Przetarg ok. czerwca i kolejne spotkanie dot. nowych tras dowozów w związku z przeniesieniem SOSW do Konstancina, ale ZEAS nie ma potwierdzenia owego przeniesienia, bowiem nie otrzymał oficjalnej informacji od Starosty, jedynie od...rodziców.

Może jesienią zmieni się władza w powiecie i jednak SOSW nie będzie przeniesiony do Konstancina?
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: anuleksa » pt lut 07, 2014 10:55 pm

Majkel plissss. To nie ma znaczenia, klamka zapadła i...bardzo dobrze, dla dzieciaków. Plotki głoszą, że jest zamysł stworzenia placówki prywatnej, ale głowę daję, że nie na Szpitalnej.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » pt lut 14, 2014 12:05 pm

27.01 złożyłam w ZEASie pismo z bardzo istotnym dla mnie pytaniem o odpowiedzialność za dziecko korzystające z dowozu gminnego "w związki z powyższym..." i zaznaczeniem, że sprawa jest pilna :

Obrazek

14.02 (tryb pilny :roll: ) otrzymałam odpowiedź...tyle, że jakby nie na moje pytania:

Obrazek

Wszyscy, od przewoźnika po dyrektora szkoły zapewniają, że dołożą wszelkich starań by dziecko nawet przez moment nie było bez opieki, a ja nadal nie wiem...kto i za które odcinki odpowiada. Może to zbyt skomplikowane dla ZEASu.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: argrabi » pt lut 14, 2014 1:17 pm

Chyba zdrowego rozsądku brakuje przede wszystkim. A w SIWZ-ie go nie zapisali. "No i co z tego, że dziecko nie ma czapki? Może samo zdjęło. A poza tym jest na ziemi niczyjej, między szkołą a autobusem. Czyli to nie mój problem. Mam ważniejsze sprawy na głowie: na obiad mielone, czy schabowe?"
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: anuleksa » pt lut 14, 2014 1:37 pm

Mam też nadzieję, że pomogą mi w zrozumieniu zwrotu "wypuszczenie ze szkoły".
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » ndz mar 02, 2014 1:17 pm

Otrzymałam uzupełnienie odpowiedzi ZEASu, że za dziecko na terenie szkoły odpowiada personel szkolny...tylko co rozumiemy przez "teren szkoły"? Wejście za ogrodzenie, czy za drzwi?

Radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk otrzymała odpowiedź na interpelację złożoną w sprawie dowozu:
Obrazek
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw kwie 17, 2014 10:47 am

Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron