Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: adaslaf » pn wrz 23, 2013 9:15 am

Cześć

Obrazek



Zainspirowany galerią kolorowych pokryw włazów kanalizacyjnych w Japonii, rzucam pomysł, że może i Piaseczno chciałoby się się wyróżnić takimi małymi dziełami sztuki? :)

Galeria:
http://imgur.com/a/409e4

Mam wrażenie, że wykonanie takich dzieł mogłoby się również odbyć bezgotówkowo:
Artyści mieliby okazję zaprezentować swoje prace dużej ilości odbiorców i przejść do historii miasta :)
Miasto miałoby kolejną rzecz, którą by je wyróżniała i zdobiła.

Ciekaw jestem Waszej opinii.

Pozdrowienia,
Adam

PS.
Link do galerii pochodzi z tego wykopu:
http://www.wykop.pl/link/1661235/zdobio ... w-japonii/[/img]
adaslaf
 
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 01, 2008 6:48 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: Justi » pn wrz 23, 2013 10:08 am

Pomysł super, ale czy znajdą się artyści, którzy pomalowaliby studzienki? :) Prędzej dzieciaki w ramach jakiejś akcji miejskiej, pomalowałyby obecne studzienki farbami :)
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: Kacperek » pn wrz 23, 2013 12:40 pm

Obecny wzór na studzienkach w Piasecznie jest mało ciekawy do kolorowania. Urzędnicy musieliby pomyśleć o ciekawszym wzorze na studzienkach.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: adaslaf » pn wrz 23, 2013 3:10 pm

@Justi:
Hmmm, miałem na myśli coś bardziej trwałego, niż pomalowanie przez dzieci farbami :) Takie malowanie studzienek to dla dzieci raczej wątpliwa atrakcja.
A czy znajdą się artyści? Może jeśli na forum są artyści, to się w temacie wypowiedzą :)

@Kacperek:
Technicznie, to nie wyobrażam sobie tego inaczej niż tak, że artyści dostają nowe pokrywy i malują je w swoich pracowniach, bo przecież nie na chodnikach. Zmierzam do tego, że może przy kolejnym uzupełnianiu / dokupywaniu pokryw studzienek, można byłoby zamówić takie pokrywy, które byłyby dla artystów przyjazne i możliwe przez nich do zagospodarowania.

Zresztą nie wiem po co się rozpisuję, skoro na zdjęciach z Japonii widać, że da się :)
adaslaf
 
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 01, 2008 6:48 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: adaslaf » pn wrz 23, 2013 3:17 pm

Jeśli kogoś zainteresował temat to na poniższej stronie jest krótki artykuł na ten temat (po polsku):
http://designsekcja.pl/zdobione-studzie ... lizacyjne/
adaslaf
 
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 01, 2008 6:48 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: Majkel » pn wrz 23, 2013 8:58 pm

Urzędnicy w Piasecznie raczej nie wyglądają na takich, których zainteresowałby pomysł kolorowych studzienek. Gdyby mieszkańcy pomalowali obecne studzienki w ramach akcji miejskich, to pewnie nie byłoby przeciwwskazań, ale nowych studzienek raczej nie kupią. Według mnie, urzędnicy przed wyborami boja się inwestować w coś, co miałoby więcej przeciwników niż zwolenników.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: wisienka274 » wt wrz 24, 2013 9:52 am

Też tak myślę, że z zakupem nowych studzienek byłoby ciężko... Ale pomysł super, miasto nabrałoby kolorów :D
wisienka274
 
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 7:32 am

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: plastelinowy_ludzik » wt wrz 24, 2013 2:25 pm

Dokładnie, pomysł świetny, ale gorzej będzie z jego realizacją. Wymagałoby to sporych nakładów finansowych... no i tak jak napisano wyżej, trzeba by znaleźć artystów, którzy podjęliby się ozdobienia studzienek.
plastelinowy_ludzik
 
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 1:06 pm

Pomysł: kolorowe pokrywy studzienek w Piasecznie

Postautor: adaslaf » wt wrz 24, 2013 5:32 pm

plastelinowy_ludzik pisze: [..] Wymagałoby to sporych nakładów finansowych... [..]


Miałem na myśli inny wariant:
Przy kolejnej okazji, kiedy miasto i tak będzie musiało kupić kolejną partię pokryw, mogliby kupić pokrywy, które nadawałyby się dla artystów.

plastelinowy_ludzik pisze: [..] no i tak jak napisano wyżej, trzeba by znaleźć artystów, którzy podjęliby się ozdobienia studzienek.


Zgadza się :)
Niestety nikt z artystów nie wyraził swojej opinii w tym temacie.
adaslaf
 
Posty: 8
Rejestracja: pt sie 01, 2008 6:48 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości