ścieżka rowerowa przy Puławskiej do Warszawy - jest szansa?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

ścieżka rowerowa przy Puławskiej do Warszawy - jest szansa?

Postautor: Tulipano_0602 » wt sie 20, 2013 8:02 pm

Cytat dotyczący potencjalnej budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Puławskiej do Warszawy z Piaseczna (a może i stacji Veturilo):

"Witam.
Bardzo mi miło że interesuje się Pan tym tematem, im więcej osób zainteresowanych tym większe szanse na realizację
Generalnie rzecz biorąc temat się rozwija. W zeszłym roku gdy rozpoczynaliśmy akcję z podpisami ludzie pukali się w czoło, mało tego część z osób odmówiło udziału w akcji twierdząc że szkoda czasu na inicjatywę, która nie rokuje na powodzenie. Nawet Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej p. £ukasz Puchalski (swoją drogą bardzo sympatyczny człowiek) podpisując się pod petycją stwierdził że nie widzi szansy na realizację tej inwestycji. W czerwcu ponownie miałam przyjemność rozmawiać z p. £ukaszem
i dowiedziałam się że jeżeli Warszawa otrzyma środki na rozwój komunikacji rowerowej to droga rowerowa do Piaseczna jest jedną z trzech które należy wykonać w pierwszej kolejności.
W tzw. międzyczasie udało się wprowadzić na Sesję Rady Dzielnicy Ursynów stanowisko w sprawie budowy drogi dla rowerów (zał) które radni przegłosowali jednogłośnie (taka jednomyślność nie zdarza się często) Na wrzesień planuję przejazd ul. Puławską do granic miasta (ulicą) i z powrotem (połamanym chodnikiem) coś w rodzaju masy krytycznej ale w niedzielę lub w sobotę aby nie blokować ruchu. Oczywiście wcześniej info do mediów. Zaprosimy p. prezydent i radnych z miasta. Jest dobrze bo temat krąży w necie i żyje własnym życiem. Odzywają się zainteresowane osoby, nawet prezesi związków kolarskich i oferują pomoc wydrukowałam kilka tysięcy ulotek i po niedzieli zaczynam dystrybucję. Jesteśmy na FB https://www.facebook.com/events/2880823 ... 1/?fref=ts
oczywiście mile widziane są inne inicjatywy wspierające akcję, Veturilo jest super pomysłem. Myślałam nawet aby wybrać się do Decathlona i namówić dyrekcję do współfinansowania stacji- dla nich byłby to pozytywny PR a koszt mogą sobie wrzucić w reklamę.
Będę wdzięczna za nowe pomysły i pomoc w propagowaniu akcji.
Pozdrawiam Magdalena Sokołowska"


Czyli i Ursynów chce tej ścieżki, więc teoretycznie jest szansa.
Może i mieszkańcy Piaseczna i Józefoslawia mogliby zrobić tej ścieżce PR? Nagłośnić w mediach? Na Facebooku (dla tych co tego używają)? Pisma i pytania do radnych Piaseczna o współpracę z Ursynowem w tej sprawie?

Więcej jest na wątku Józefosławia:
http://www.jozefoslaw.com.pl/forum/view ... =11&t=3303
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron