Akcja społeczna Byłam - Wjechałam

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Akcja społeczna Byłam - Wjechałam

Postautor: Redakcja » śr lip 24, 2013 9:46 pm

Obrazek

Akcja społeczna „Byłam – Wjechałam” powstała z mojej inicjatywy, we współpracy z Katarzyną Jasińską – wolontariuszem Stowarzyszenia Razem Lepiej.

Jestem osobą niepełnosprawną, od wielu lat poruszającą się na wózku inwalidzkim (rdzeniowy zanik mięśni). Jako osoba, która ma w głowie pełno pomysłów, wymyśliłam tę akcję, ponieważ chcę pokazać sobie i innym, że niepełnosprawny nie zawsze oznacza osobę zamkniętą w sobie, nieaktywną społecznie. Każdego dnia pokonuję setki barier, aby samodzielnie móc zrobić zakupy, spotkać się w przyjemnym miejscu ze znajomymi, wypożyczyć w lokalnej bibliotece książkę, czy skorzystać z usług medycznych w Ośrodku Zdrowia. Często spotykam się z bardzo negatywnymi opiniami, które dotyczą Zalesia.

Ja jednak chciałabym pokazać naszą miejscowość w pozytywnym świetle.
Chcę stworzyć fotorelacje z każdego miejsca w Zalesiu, do którego wjadę wózkiem. Odwiedzę sklepy, aptekę, pocztę, bibliotekę, bary oraz te miejsca, które są przyjazne dla Osób Niepełnosprawnych. Następnie zdjęcia z krótkim opisem będą publikowane na stronie Stowarzyszenia Razem Lepiej (www.razemlepiej.ubf.pl), oraz w Wieściach Zaleskich.

Jestem osobą otwartą, dlatego też chętnie przyjmę zaproszenie do miejsca, które Państwo chcą przetestować, sprawdzić czy jest ono dostępne dla Osób Niepełnosprawnych.

Magda Kamińska – przedstawiciel Stowarzyszenia Razem Lepiej
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Akcja społeczna Byłam - Wjechałam

Postautor: Redakcja » śr lip 24, 2013 9:50 pm

Obrazek

Obiekt Pierwszy: Nowo otwarta apteka przy ulicy Złotej Jesieni. Wielkie zaskoczenie – automatyczne drzwi, które dla niepełnosprawnej osoby są genialnym rozwiązaniem. Niska lada też mile mnie zaskoczyła. Wreszcie mogłam porozmawiać z Panią Farmaceutką, a nie z kawałkiem ściany. http://razemlepiej.ubf.pl/news.php?readmore=276
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości