Bloki komunalne w Bąkówce

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Justi » czw lip 18, 2013 12:31 pm

Obrazek

Bloki komunalne? Miejscowi nie życzą sobie „patologii”. Gmina chce wznieść dwa wielorodzinne budynki w Bąkówce. Społeczność wsi i pobliskiego Głoskowa jest przeciw. W poprzedni wtorek urzędnicy i radni spotkali się z mieszkańcami, żeby wytłumaczyć, jakiego rodzaju mieszkania powstaną i dla kogo.

Szukajcie „oświatowców”

W szkole w Głoskowie wiceburmistrz Honorata Kalicińska wyjaśniała, że projektowane lokale nie są typowymi komunalnymi, lecz mają „podwyższony standard”. – żadna patologia tu nie trafi. Dokładnie sprawdzamy rodziny, które dostaną klucze – przekonywała.

Sąsiadów przyszłych bloków te argumenty jednak nie przekonały. – Za 10 – 15 lat to już nie będą nowe mieszkania o podwyższonym standardzie. Jaką mamy gwarancję, że wtedy nie sprowadzicie nam tu patologii? – pytali.

Radna Dorota Kłos przypomniała, że teren, na którym mają stanąć budynki, darowali gminie państwo Czarneccy. Ich życzeniem było przeznaczenie go na cele oświatowe.

Pamiętają o tym starsi mieszkańcy. – Ludzie czują się oszukani, bo wcześniej była mowa o mających tu zamieszkać emerytowanych nauczycielach – mówiła sołtys Głoskowa Iwona Pasieczna.

Wiceburmistrz tłumaczyła, że cztery z 24 planowanych lokali miałyby otrzymać osoby związane z oświatą. – Ja chętnie bym się przychyliła do państwa prośby, ale co mam zrobić, jeśli więcej „oświatowców” zapotrzebowania na mieszkanie nie zgłosi? – stwierdziła.

– Nie budować – odpowiedzieli jej zebrani.

Radni obiecali jednak złożyć wniosek o taki zapis w uchwale dotyczącej przyznawania lokali socjalnych, by w przypadku bloków w Bąkówce preferowane były osoby związane z oświatą. Natomiast gminna komisja mieszkaniowa ma poprosić Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół o zebranie informacji na temat ewentualnego zapotrzebowania na lokale wśród pracowników placówek oświatowych. Ale prawdopodobieństwo znalezienia 24 chętnych „oświatowców” jest niewielkie. Mieszkańcy zaproponowali więc wybudowanie tylko jednego budynku.

Dowiedzieli się na końcu

– Przetarg został ogłoszony na dwa budynki, nie da się teraz zrezygnować z jednego z nich – zareagował przewodniczący komisji mieszkaniowej £ukasz Kamiński. – Takie kwestie trzeba było ustalać wcześniej – dodał.

Mieszkańcy Bąkówki i Głoskowa po spotkaniu byli bardzo rozgoryczeni. Ubolewali, że mają niewielki wpływ na to, co gmina zbuduje w sąsiedztwie ich domów. Narzekali również, że o powstaniu bloków dowiedzieli się tuż przed zakończeniem przetargu na ich budowę. Mimo wszystko ciągle mają nadzieję, że do inwestycji nie dojdzie.

Zbierają podpisy pod protestem.

Przetarg zakończył się w poniedziałek. Rezygnacja z budowy oznaczałaby konieczność zapłacenia wybranemu wykonawcy odszkodowania.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=1944
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: wdolinski » czw lip 18, 2013 7:00 pm

Byłem też na tym zebraniu przy okazji spotkania mieszkańców ulicy Lipowej ze starostą ale nie potrafię tak ładnie pisać jak Koleżanka dziennikarka. Może będzie za to relacja filmowa z tego wydarzenia.
Obrazek
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Piotr Kandyba » pt lip 19, 2013 9:20 am

Byłem na tym spotkaniu , była to dla mnie nauka w jaki sposób nie powinna władza postępować w ważnych sprawach. Trzymanie wcześniejszych obietnic to jedno, miały być mieszkania oświatowe, takie było życzenie darczyńcy. Ok w tym przypadku warunki mogly sie zmienic. Drugie to stawianie mieszkańców pod faktem dokonanym. Tego nie jestem w stanie zaakceptować. To już po raz kolejny. Gdyby przed podjęciem decyzji porozmawiaono z mieszkańcami uczciwie i otwarcie to na pewno dyskusji byłoby wiele , ale możliwości kompromisu także dużo. Miejscowości w pobliżu planowanej budowy maja wiele potrzeb i na pewno znalezionoby porozumienie.. Kompromisów szuka się jednak przed decyzjami. Po trzecie zastanawiające jest budowa mieszkań komunalnych o podwyższonym standarcie. Pozostaje pytanie? Co to znaczy podwyższony standard i dla kogo sa tak na prawdę te mieszkania.? Kolejka będzie długa.... Mam już kilku chętnych na takie mieszkania, nawet z pracy się zwolnią na jakiś czas....
Piotr Kandyba
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
www.piotrkandyba.pl
www.facebook.com/piotrkandyba
www.wspolnerazem.pl
Awatar użytkownika
Piotr Kandyba
 
Posty: 108
Rejestracja: śr sty 11, 2012 3:42 pm

Re: Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: DominikaK » pt lip 19, 2013 10:02 am

Piotr Kandyba pisze:stawianie mieszkańców pod faktem dokonanym. Tego nie jestem w stanie zaakceptować.

Dokładnie. Jak można poinformować o tym fakcie mieszkańców przed zakończeniem przetargu.
woytazo pisze:Może będzie za to relacja filmowa z tego wydarzenia

Na iTV Piaseczno, będzie można obejrzeć relację?
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

Re: Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Filip » pt lip 19, 2013 10:25 pm

Justi pisze:Zbierają podpisy pod protestem

Pewnie przetarg zakończy się i wybudują bloki komunale. Na nic protesty ludzi. Było głośno o Monarze, a jak się okazuje działa on zgodnie z prawem i przeznaczeniem http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... &start=240
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: MarekG » sob lip 20, 2013 11:59 am

Poniżej zamieszczam treść listu wysłanego do władz gminy Piaseczno, w którym opisano stanowisko okolicznych mieszkańców w sprawie bloków komunalnych:

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie do mieszkańców Głoskowa i okolicznych miejscowości dotarły informacje o działaniach władz gminy Piaseczno zmierzających do rychłej budowy w miejscowości Bąkówka, przy ulicy Lipowej 8, dwóch budynków wielorodzinnych przeznaczonych na mieszkania komunalne. Informacje o uchwale rady gminy przekazującej środki na realizację ww. inwestycji oraz prowadzonym przetargu, którego rozstrzygnięcie przewidziano już na 15 lipca, wywołały głębokie zaniepokojenie, czy wręcz oburzenie lokalnej społeczności.

W związku z powyższym, jako mieszkaniec Głoskowa i wyraziciel opinii zdecydowanej większości mieszkańców wymienionych wyżej miejscowości zwracam się z prośbą o zaprzestanie wszystkich prowadzonych przez gminę działań na rzecz realizacji inwestycji i podjęcie w tej sprawie dialogu z mieszkańcami.

W zbiorowej świadomości mieszkańców okolicznych terenów sprawa budowy została definitywnie rozwiązana kilka lat temu, po serii spotkań z ówczesnymi władzami gminy Piaseczno, w których uczestniczył również obecny burmistrz. Budowa jakichkolwiek budynków wielorodzinnych miała zostać wstrzymana w związku z faktem, iż wolą darczyńcy terenu, na którym miałyby one powstać, było przekazanie go na cele edukacyjne (oświatowe). Zdaniem lokalnej społeczności wyklucza to możliwość budownictwa socjalnego, czy komunalnego. Do tej pory sądziliśmy, że władze gminy Piaseczno podzielają ten pogląd. Jednocześnie, w związku z podanymi wyżej informacjami, uznajemy obecne działania gminy za bezprawne.

Mieszkańcy mają również szereg innych argumentów, które powodują, że w ich opinii przedmiotowa inwestycja jest nieracjonalna i szkodliwa.

Budowa budynków wielorodzinnych, jak na razie na jedynej w okolicy działce, na której jest to możliwe, zniszczy harmonię zabudowy okolicznych terenów, gdzie całkowicie dominuje budownictwo jednorodzinne o wysokich, w powszechnej opinii, walorach estetycznych. Naszym zdaniem może to negatywnie wpłynąć na wizerunek okolicznych miejscowości. Obawiamy się również, że budowa ww. budynków będzie początkiem ekspansji budownictwa wielorodzinnego na tym terenie.

Utrata dobrej opinii prawdopodobnie doprowadzi z kolei do wymiernych strat finansowych właścicieli lokalnych terenów w przypadku, gdy chcieliby je sprzedać. Obawiamy się, że w następstwie gminnej inwestycji nasze miejsce zamieszkania będzie niekorzystnie postrzegane przez potencjalnych inwestorów i ogół społeczeństwa jako nieestetyczne, a w przypadku niefortunnego doboru lokatorów również jako niebezpieczne.

Uważamy również, że okoliczne tereny nie są przygotowane na przyjęcie w krótkim czasie tak dużej, jak obecnie planowana, ilości mieszkańców. Obawiamy się, że Głosków i inne okoliczne miejscowości nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia do zapewnienia nowym mieszkańcom godziwego standardu życia. Służba zdrowia w Głoskowie nie posiada możliwości do obsługi tak dużej liczby nowych pacjentów. Podobne problemy może mieć funkcjonujące w naszej miejscowości szkoła podstawowa i przedszkole. W bezpośredniej bliskości brakuje również obiektów takich jak sklepy, czy apteki. Dużym problemem jest także komunikacja z Piasecznem, która już teraz nie jest komfortowa (jeden autobus ZTM na 1,5 godziny w weekendy) i naszym zdaniem również nie wytrzyma skokowego wzrostu liczby ludności. Tu należy dodać, że wzrost tej liczby zostanie spotęgowany poprzez zabudowę kilkudziesięciu działek budowlanych położonych w Głoskowie np. przy ulicy Korczunkowej i w miejscowości Bąkówka od ulicy Asfaltowej, na których trwa już uzbrajanie terenu, czy nawet budowy.

Nasze obawy w ww. kwestiach potęguje fakt, iż według Pani burmistrz Honoraty Kalicińskiej dużą grupę lokatorów mają stanowić osoby starsze, dla których życie w oddaleniu od niezbędnych dla nich usług będzie stanowić poważną niedogodność.

Nasz sprzeciw budzi w końcu tryb, w jakim rada gminy podjęła działania do realizacji ww. inwestycji. W naszym odczuciu osoby bezpośrednio zainteresowane sprawą, kilka tysięcy mieszkańców Głoskowa, Bąkówki i okolic postawiono przed faktem dokonanym w stosunku do sprawy, która budzi powszechny sprzeciw. W związku z powyższym rozpowszechniona jest opinia, że władze lokalne podjęły przedmiotową decyzję w złej wierze. W czym z kolei utwierdza nas fakt, iż nie wzięły pod uwagę wcześniejszych ustaleń odnośnie ewentualnego wykorzystania jednej z działek przy ulicy Lipowej 8, a gmina dysponuje innymi, bardziej odpowiednimi naszym zdaniem lokalizacjami dla budowy lokali socjalnych, czy komunalnych.

Na zakończenie chcę poinformować, że mieszkańcy Głoskowa, Bąkówki i innych okolicznych miejscowości podjęli działania mające wyrazić powszechne odczucie protestu wobec działań gminy. Obecnie trwa akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie wstrzymania procesu inwestycyjnego i wypracowania rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich.

W związku z powyższym jeszcze raz zwracam się wstrzymanie procedury przetargowej i podjęcie rozmów w dogodnym dla stron terminie. Jednocześnie pragnę zapewnić o dużej determinacji mieszkańców w celu pozytywnego rozwiązania zaistniałego konfliktu. Nasze dalsze działania będą uzależnione od dobrej woli i dalszych działań władz gminy.

P.S.
Chcę poinformować, że przedmiotowa korespondencja zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym.
MarekG
 
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 20, 2013 11:54 am

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Justi » pt lip 26, 2013 3:02 pm

Obrazek

W Bąkówce gmina planuje zbudować dwa budynki komunalne, w których będą w sumie 24 lokale mieszkalne. Tymczasem budowie sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy, obawiając się m.in. uciążliwego sąsiedztwa.

Choć temat budowy w Bąkówce budynków socjalnych nie jest nowy, mieszkańcy miejscowości, jak również pobliskiego Głoskowa dowiedzieli się o nim niedawno. O sprawie głośno zrobiło się dopiero podczas spotkania, które odbyło się kilkanaście dni temu w szkole w Głoskowie i dotyczyło... budowy chodnika wzdłuż ulicy Lipowej. Wiceburmistrz Honorata Kalicińska próbowała wyjaśniać, że w budynkach które powstaną przy ul. Lipowej 8 będzie podwyższony standard i trafią tam wybrani lokatorzy, mający stałe źródło dochodów. Argumenty te nie przekonały jednak okolicznych mieszkańców.

Inwestycja za miliony

Z informacji, które otrzymaliśmy z urzędu gminy wynika, że w Bąkówce mają powstać dwa dwukondygnacyjne budynki socjalne o powierzchni użytkowej 474 m kw. z piwnicami, których budowę dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. - W tym roku rozpocznie się budowa pierwszego domu, który zostanie postawiony w stanie surowym – informuje wiceburmistrz Honorata Kalicińska. - W roku 2014 ma powstać drugi budynek. W tej chwili trwa procedura rozstrzygania przetargu. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł.

Jako, że budynek ma być o podwyższonym standardzie, czynsz wyniesie około 8,7 zł za metr kw. W budynku mają zostać zakwaterowane osoby niezalegające z opłatami czynszowymi o odpowiednio wysokich dochodach, dbające o dotychczas zajmowane lokale. - Nie chcemy kwaterować w tych budynkach osób nieposiadających dochodów, ponieważ z góry wiadomo, że nie będą dokonywały opłat czynszowych – mówi Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza. - Dementując pogłoski, informujemy, iż nie będziemy także kwaterować w nowo budowanych budynkach osób z marginesu społecznego oraz osób korzystających z usług Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rada zdecydowała wcześniej

Radny Mariusz Słowik przyznaje, że o budowie lokali socjalnych w Bąkówce mówi się od lat. - Za każdym razem, gdy temat powracał, mieszkańcy stanowczo protestowali przeciwko jakiejkolwiek zabudowie tego typu – dodaje radny. - Dwa lata temu na spotkanie z burmistrzem Zdzisławem Lisem przyszło około 250 osób i po wysłuchaniu ich zdania, burmistrz budowy nie rozpoczął. Sprawa wydawała się zamknięta.
Tymczasem podczas czerwcowej sesji rady miejskiej radni zdecydowali o przekazaniu pierwszej transzy – 430 tys. zł – na budowę bloków socjalnych. - Byłem jedną z czterech osób, które zagłosowały przeciwko budowie bloków – mówi Mariusz Słowik. - Podkreślałem, że bloki nie pasują do charakteru Głoskowa i Bąkówki, gdzie króluje zabudowa jednorodzinna. W tej sytuacji nie ma co tworzyć precedensu, który mógłby przyciągnąć do tych miejscowości deweloperów. Poza tym lokale socjalne nie powinny powstawać na wsiach, gdzie trudno o pracę, a i do miasta daleko. Uważam, że beneficjentów bloków socjalnych należy raczej rozpraszać. Nie przekonuje mnie argumentacja gminy, która twierdzi, że będą tam mieszkały osoby lepiej sytuowane. Skoro tak, to dlaczego nie wezmą sobie kredytu? Jednak dla mieszkańców najbardziej przykry jest lekceważący stosunek władz, które dwa lata temu ich wysłuchały i zaniechały budowy, a teraz po cichu, w wakacje, ponownie uruchomiły procedurę – uważa radny.

Podpisują się pod protestem

Już podczas spotkania w szkole w Głoskowie mieszkańcy protestowali przeciwko planom gminy. Argumentowali m.in., że działka przy ul. Lipowej 8 została darowana gminie w latach 60. z przeznaczeniem na cele oświatowe.
- Takie argumenty rzeczywiście padły, dlatego urząd rozważa możliwość stworzenia specjalnych kryteriów dla nowo budowanych budynków przy ul. Lipowej tak, aby pierwszeństwo miały osoby związane z oświatą – informuje Krzysztof Kasprzycki. Mieszkańcom jednak to nie wystarcza.
- 90 proc. osób nie chce takiego sąsiedztwa – przekonuje Iwona Pasieczna, sołtys Głoskowa Wsi. - Ludzie czują się oszukani i mają rację. Gmina zachowała się nie fair. - Uważam, że jako mieszkańcy powinniśmy mieć wpływ na to, kto będzie mieszkał na naszym terenie – dodaje Piotr Kowalczyk, sołtys Głoskowa Letniska.

Autorem pisma do gminy, przedstawiającego stanowisko dużej części mieszkańców jest Marek Gugała. W liście skierowanym m.in. do burmistrza Zdzisława Lisa prosi on o zaprzestanie wszystkich prowadzonych przez samorząd działań na rzecz realizacji inwestycji i podjęcie w tej sprawie dialogu z mieszkańcami. „Wolą darczyńcy terenu, na którym miałyby one powstać, było przekazanie go na cele edukacyjne (oświatowe). Zdaniem lokalnej społeczności wyklucza to możliwość budownictwa socjalnego, czy komunalnego. Do tej pory sądziliśmy, że władze gminy Piaseczno podzielają ten pogląd. Jednocześnie, w związku z podanymi wyżej informacjami, uznajemy obecne działania gminy za bezprawne” - czytamy w piśmie.
- Uważamy, że postawiono nas przed faktem dokonanym – mówi Marek Gugała. - Dlatego zbieramy podpisy pod petycją w sprawie wstrzymania procesu inwestycyjnego. Jesteśmy za wypracowaniem rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich.

Nic o Was bez Was

W ciągu ostatniego roku burmistrz kilka razy deklarował, że wszelkie decyzje podejmował będzie po konsultacji z mieszkańcami. Przypomnijmy:

– Nic o mieszkańcach Piaseczna bez mieszkańców Piaseczna – artykuł„Szwedzki sposób na odpady” zamieszczonym na stronie internetowej urzędu miasta i gminy Piaseczno

– Czuję się w obowiązku, aby państwa przeprosić za zaistniałą sytuację – powiedział burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, podczas drugiego spotkania w sprawie zlokalizowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów w Wólce Kozodawskiej. - Powinienem najpierw do was przyjść i ustalić czy chcecie by taki punkt u was powstał.(Kurier Południowy (nr 482), 2013-04-24)

Czy burmistrz zmienił zdanie i tym razem postanowił zignorować opinię mieszkańców? A może znów przeprosi i wycofa się także z pomysłu lokalizacji budynków socjalnych w Bąkówce?

Tomasz Wojciuk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11604
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Doti » śr sie 07, 2013 12:43 pm

no i niestety przetarg rozstrzygnięto

http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=315&id=5179

czy na tą inwestycję zostało już wydane pozwolenie na budowę?
Doti
Doti
 
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 07, 2013 12:34 pm
Lokalizacja: Bąkówka

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Roberto » czw sie 08, 2013 8:23 am

Piotr Kandyba pisze: Kolejka będzie długa.... Mam już kilku chętnych na takie mieszkania, nawet z pracy się zwolnią na jakiś czas....

Panie Piotrze... lubię Pana i szanuję ale, po co ta manipulacja? Jest pan radnym i osobą na tyle dobrze zorientowana w sprawach polityki socjalnej, że dobrze Pan wie dla kogo są takie mieszkania. A sa one przeznaczone dla osób, które posiadają pracę i są w stanie płacić regularnie nie najmniejszy zresztą czynsz.
Ja wiem, że jak jest się w opozycji (tylko nie wiem do kogo, do Dąbka czy Lisa... :wink: ) to można pozwolić sobie na populizm, ale można sobie radzić bez manipulacji. Polityka mieszkaniowa jest trudna i w jakimś sposób musi być prowadzona. Myślę, że w Piasecznie nie jest prowadzona źle.
A z innej beczki, to dziwię się, że na to zebranie wysłano Kalicińską, bo to nie ona odpowiada za politykę inwestycyjną gminy, ale to zupełnie inna sprawa...
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zostawili bloki na ostatnią chwilę

Postautor: Justi » czw sie 08, 2013 12:20 pm

Nie ustają protesty mieszkańców Bąkówki i Głoskowa przeciwko budowie budynków komunalnych przy ulicy Lipowej.
Inwestycji sprzeciwiają się od lat. W 2008 roku przekonywali ówczesnego wiceburmistrza Zdzisława Lisa, że bloki komunalne na wsi to zły pomysł, a działka w Bąkówce, na której mają stanąć, została niegdyś podarowana gminie przez prywatnych właścicieli na cele oświatowe.

W 2008 r. sprawa ucichła i mieszkańcom wydawało się, że pomysł upadł.

Tymczasem okazało się, że władze nie tylko go nie zarzuciły, ale od blisko dwóch lat dysponują pozwoleniem na budowę bloków. Co więcej, ogłosiły przetarg na ich wybudowanie.

„Te bloki powstaną”

Na początku lipca, tuż przed zakończeniem przetargu, Głosków odwiedziła, na zaproszenie radnej Doroty Kłos, wiceburmistrz Honorata Kalicińska, by uspokoić mieszkańców obu wsi, że w 24 zaprojektowanych mieszkaniach nie zostanie zakwaterowana „patologia”. Obiecała też wprowadzenie uchwały określającej kryteria przydziału lokali w Bąkówce preferujące pracowników oświaty. Osoby związane z oświatą w roli przyszłych sąsiadów nie budzą bowiem wśród lokalnej społeczności emocji.

Okoliczni mieszkańcy obawiają się jednak, że do mieszkań wprowadzi się – jak mówią – margines. – Teraz naobiecują, bo wybory blisko. Władza się zmieni, bloki staną i wypchną tu, kogo zechcą – denerwuje się pan Andrzej z Głoskowa.

Brak zaufania wzmaga rozczarowanie pracą lokalnych radnych. Mieszkańcy mają do nich pretensje o brak wcześniejszej informacji o planach gminy. Akcja zbierania podpisów pod protestem i wysyłania listów do burmistrza ruszyła bowiem dopiero w momencie zamknięcia przetargu na budowę.

– Przetarg się zakończył, te bloki powstaną – nie pozostawia złudzeń szef Społecznej Komisji Mieszkaniowej £ukasz Kamiński. I sugeruje, że obecne protesty to musztarda po obiedzie.

– Gdzie oni byli wcześniej? Dlaczego tego nie pilnowali? Za co biorą diety? – zżyma się na trójkę radnych z tego terenu jedna z mieszkanek Bąkówki. Większość mieszkańców o planowanych blokach dowiedziała się dopiero na lipcowym spotkaniu z wiceburmistrz Kalicińską.

Radni bronią się, twierdząc, że głosowali przeciw tej inwestycji. To jednak nie do końca prawda. Kiedy bowiem w czerwcu rada miejska rezerwowała w budżecie pieniądze pozwalające rozpocząć budowę, przeciwko głosował tylko Mariusz Słowik.

Antoni Rosłon i Dorota Kłos – mimo obecności na sesji w tym dniu – w kwestii finansowania bloków w Bąkówce nie głosowali.

Gmina błyskawiczna

Dlaczego środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia inwestycji przeznaczano w pośpiechu na czerwcowej sesji? Bo ktoś w magistracie się zorientował, że pozwolenie na budowę traci ważność 21 lipca. Wkrótce po głosowaniu gmina ogłosiła błyskawiczny przetarg, który zakończył się 15 lipca.

Mimo że umowa z wykonawcą do tej pory nie została podpisana, rzecznik burmistrza Krzysztof Kasprzycki zapewnia, że „prace budowlane na działce przy Lipowej 8 w Bąkówce rozpoczęły się z początkiem lipca”. Jest to bowiem warunek niezbędny do zachowania ważności pozwolenia na budowę. Prawo budowlane mówi, że wystarczy w tym celu podjąć tzw. prace przygotowawcze.

Efektów takich działań na przeznaczonej pod inwestycję działce jednak nie widać.

Mieszkańcy Domu Nauczyciela, czyli budynku, który znajduje się na terenie tej samej posesji co przyszłe bloki, twierdzą, że żadnych prac tu nie wykonywano. – Nikt się tu nawet nie kręcił – zapewnia Genowefa Krzywicka, emerytowana nauczycielka.

Joanna Ferlian-Tchórzewska http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=2557
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Doti » czw sie 08, 2013 2:29 pm

No to jeśli prace się nie zaczęły i (miejmy nadzieję) w PINB nie złożono stosownego dokumentu z zawiadomieniem o rozpoczęciu budowy (i wydanie dziennika budowy), to mogą zacząć prowadzić prace przygotowawcze od ponownego złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, który zostanie oprotestowany przez mieszkańców!!!
Doti
Doti
 
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 07, 2013 12:34 pm
Lokalizacja: Bąkówka

160 mieszkań komunalnych w Gminie Piaseczno

Postautor: Redakcja » czw wrz 26, 2013 5:01 pm

Obrazek

Zdzisław Lis https://www.facebook.com/pages/Zdzis%C5 ... 4834857226 pisze:Do końca 2014 oddamy łącznie ponad 160 lokali komunalnych! Za ponad 2,7 mln Piaseczno buduje w Bąkówce przy ul. Lipowej 24 nowe mieszkania komunalne. Właśnie powstaje pierwsze piętro tej inwestycji. Kolejne 40 lokali zostanie oddanych do końca 2013 w budynku przy zbiegu ul. Krótkiej i Jerozolimskiej. W 2012 roku oddaliśmy 49 lokali przy ul. świętojańskiej. W przyszłym roku rusza tam budowa II etapu– kolejne 49 lokali. Do końca kadencji oddamy łącznie ponad 160 lokali komunalnych. Mieszkania w Bakówce będą o pow 28- 42 m kw. Każdy lokal posiada przypisaną komórkę lokatorską oraz miejsce parkingowe. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany, wybudowano już nową infrastrukturę. Wokół budynków będzie też 36 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Bloki komunalne w Bąkówce

Postautor: Kacperek » czw wrz 26, 2013 5:09 pm

Ostro zaczęli budowę lokali komunalnych w Bąkówce.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron