Koniec dobranocki w TVP ?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: Justi » wt cze 18, 2013 7:20 am

Obrazek

Wczoraj prezes TVP Juliusz Braun ogłosił, że kultowa "Wieczorynka" zniknie z TVP 1. Zamiast tego TVP planuje uruchomić od przyszłego roku kanał dla dzieci. - Dobranocki mają już dziś niewielką widownię, składającą się w dodatku głównie z osób starszych. Dzieci to zaledwie 10 proc. widzów - 30 proc. stanowią emeryci. Nieuchronnie skończyła się epoka, w której "Wieczorynka" wyznaczała rytm dnia w polskich domach: o godz. 19 dzieci siadały przed telewizorem, a potem szły spać - tłumaczył szef TVP. Internautów nie przekonują te argumenty - wiadomość ta była gorąco komentowana zarówno w mediach społecznościowych, jak i w dyskusjach pod artykułami. Co piszą czytelnicy? http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103088,1412 ... iduje.html
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Dzieci żałują "Dobranocki"?

Postautor: Kacperek » sob cze 22, 2013 12:15 am

programu 1 Telewizji Polskiej znikają "Dobranocki", a decyzję prezesa TVP krytykowali dorośli. Zapytaliśmy dzieci z przedszkola, czy oglądają "Dobranocki". Odpowiedzi: "Nie, bo rodzice muszą oglądać jakieś dziwne wiadomości", "Ja się muszę najpierw zapytać rodziców", "Mi to raczej mówią, żebyśmy z braćmi szli z pokoju o tej godzinie". Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... pilke.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Koniec Wieczorynki od września znika z TVP1

Postautor: Beata » czw lip 25, 2013 9:55 am

Z projektu ramówki TVP1 na jesień wynika, że “Wieczorynka” od września br. nie będzie już emitowana w dni powszednie. Bajki wieczorem mają być nadawane tylko w weekendy.

Informację o tym podał Presserwis, a nam udało się nią nieoficjalnie potwierdzić. Projekt ramówki zakłada, że do około 19.15-19.18 w TVP1 w dni powszednie miałby być nadany program “świat się kręci”, a potem przed “Wiadomościami” nadawano by jedynie reklamy i zapowiedzi. Natomiast w weekendy w paśmie 19.00 pokazywane by były amerykańskie seriale animowane, ale już nie pod nazwą “Wieczorynka”. To projekt ramówki Jedynki, który jeszcze nie został zatwierdzony przez zarząd. Ma się to stać za kilka dni.

TVP chce zlikwidować “Wieczorynkę”, bo notuje ona słabą oglądalność, a program zamiast dzieci oglądają głównie emeryci. O planach zdjęcia pasma dla dzieci mówił w czerwcu br. prezes Juliusz Braun, nie precyzując, kiedy to nastąpi. Po burzy, która rozpętała się w mediach, rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki zapewnił w oświadczeniu, że " “Wieczorynka” opuści swoje miejsce w Jedynce TVP nie zaraz, jak sugerowały tytuły w mediach, ale wtedy, gdy na rynku telewizyjnym będzie miał pojawić się przygotowywany przez Telewizję Polską specjalny kanał telewizyjny dla dzieci - TVP ABC”. I dodał, że TVP ABC ruszy prawdopodobnie w 2014 roku.

TVP ABC dzięki obecności na MUX-1 będzie mieć taki sam zasięg jak TVP1. Stacja wygrała konkurs na nadawanie na tym multipleksie, a TVP planuje zwolnić miejsca na MUX-1 pod nowe stacje na dopiero w kwietniu 2014 roku.

Na razie nie mamy odpowiedzi od rzecznika TVP, dlaczego zdecydowała się na tak drastyczne przyspieszenie zdjęcia “Wieczorynki” z TVP1. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ko ... ika-z-tvp1
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

"Wieczorynka" zniknie? Bardzo dobrze

Postautor: Kowal » czw lip 25, 2013 11:04 am

Na początku tego roku, kierownictwo TVP z prezesem Juliuszem Braunem na czele ogłosiło, o planach zakończenia emisji popularnej "Wieczorynki" czyli bajki dla najmłodszych emitowanej przed wieczornym wydaniem "Wiadomości". Teraz wiemy już, że program dla dzieci zniknie z ramówki we wrześniu tego roku.

Pomimo faktu, że jak wykazały badania - w znacznej przewadze widzów programu stanowią emeryci (zapewne oczekujący właśnie na "Wiadomości") a nie docelowi odbiorcy - czyli dzieci, cały naród podniósł larum przeciwko władzom TVP.

Oczywiście, ja też noszę w sercu "Misia Uszatka", "Kota Filemona" i "Pszczółkę Maję" ale powiedzcie Wy, krytykujący działanie TVP - kiedy sami ostatnio oglądaliście "Wieczorynkę"? Czy na pewno rodzice i ich dzieci z ekscytacją oczekują dziś na wybicie godziny 19 na zegarze?

Sam od pewnego czasu mam przyjemność bycia tatą i widzę, że młode pokolenie ma zupełnie inne możliwości i wyobrażenie o programach dla najmłodszych. Szkraby mają dyspozycji działające przez cały dzień kanały telewizyjne - takie jak "Mini Mini", "Polsat Jim Jam" czy "Disney Junior" a więcej - technologia "na żądanie" wydaje się dzisiejszym malcom czymś naturalnym, dlatego z przyjemnością korzystają z takich zdobyczy cywilizacji jak laptopy, tablety czy odtwarzacze DVD.

Czekać do 19:00 na 15 minut z "Misiem uszatkiem"? Nie znajduję innego sensownego powodu dla pozostania "Wieczorynki" w ramówce niż uparte "Bo tak!" kierowane sentymentami - nie dzieci, ale ich rodziców.

Jeśli TVP rzeczywiście uruchomi stację TVP ABC w powszechnej naziemnej telewizji cyfrowej już w 2014 roku otrzymamy rozwiązanie, będzie potrafiło sprostać dzisiejszym czasom. Mam nadzieję, że nie zabraknie tam "Pyzy na polskich drogach", "Zaczarowanego ołówka" i "Porwania Baltazara Gąbki", których my - dumni rodzice z roczników lat. 70. i 80. dumnie pokażemy naszym dzieciom. Wierzę, że pojawią się pieniądze i miejsce na produkcje własne kanału ABC, przygotowywane przez pomysłowych polskich twórców.

Raban odnośnie zakończenia emisji "Wieczorynki" przypomina mi niedawny zryw (jak się okazało - krótkotrwały) związany z upadkiem ukazującego się przez 67 lat magazynu "Film".

Gdy ogłaszano upadłość tytułu, na którym chowały się trzy pokolenia polskich kinomanów, jak grzyby po deszczu pojawiły się petycje, apele i protesty w internecie. Szkoda, że jakoś mało kto zawczasu chciał "dokarmiać" ten miesięcznik - kupując go w kiosku. http://marcingnat.natemat.pl/69579,wiec ... dzo-dobrze

Obiema rękoma podpisuję się pod słowami Marcina (autora tekstu).
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: barbarzyn » wt sie 13, 2013 4:56 am

Nie potrafię sobie wyobrazić, że moje dzieci nie będą czekać z niecierpliwością na dobranockę. Przyszłe pokolenia będą mieć coraz bardziej okrojone dzieciństwo.
barbarzyn
 
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 09, 2013 11:56 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: justa_1 » wt sie 13, 2013 9:24 am

barbarzyn pisze:Nie potrafię sobie wyobrazić, że moje dzieci nie będą czekać z niecierpliwością na dobranockę. Przyszłe pokolenia będą mieć coraz bardziej okrojone dzieciństwo.


Ta dobranocka to głównie tradycja. Nie wiem komu przeszkadzała. Zresztą co można o 19 puszczać? Przecież w tym samym momencie na TVNie lecą fakty, a na polsacie wydarzenia? To jest kiepski czas antenowy, więc taka bajeczka dla dzieci (kiedy rodzice w drugim pokoju oglądają fakty) była idealnym wyjściem... Zero myślenia wrrr
justa_1
 
Posty: 11
Rejestracja: wt lip 30, 2013 9:55 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: barbarzyn » pt sie 16, 2013 6:44 am

No właśnie jak tak dalej pójdzie to wszystkie fajne tradycje umrą śmiercią wymuszoną :(
barbarzyn
 
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 09, 2013 11:56 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: Gocha » pt sie 16, 2013 10:52 am

Swiat się zmienia idąc do przodu, nic na to nie poradzimy :p
Gocha
 
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 07, 2013 12:55 pm

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: barbarzyn » pn sie 19, 2013 4:05 am

Tylko, czy to na pewno jest pójście do przodu? Będziemy puszczać dzieciom znane nam dobranocki, które wygrzebiemy gdzieś z zasobów youtube? A jeśli inne dzieci w tym czasie będą oglądać Pokemony, to nasze też będą chciały, żeby mieć o czym rozmawiać z koleżankami i kolegami na placu zabaw... Ech, nie podoba mi się ta wizja :P
barbarzyn
 
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 09, 2013 11:56 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: marcintomczyk89 » pt sie 30, 2013 8:52 am

Ja wychowywałem się na bajkach z Polonii 1 i połowę tych bajek które wówczas oglądałem nie dałbym teraz swoim dziecią. Pamiętam np. bajkę Tygrysia Maska gdzie koleś walczył na ringu wyrywał ręce i nogi czasami nawet zabił przeciwnika. Wówczas nikt nie krzyczał że to zła bajka a w dzisiejszych czasach nawet teletubisie są nie dla dzieci bo to pedałki :)
marcintomczyk89
 
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 30, 2013 8:48 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: jaroslaw.dzik » pt sie 30, 2013 3:32 pm

Bardzo mi przykro, że moje dzieci nie będą mogły oglądać tych samych bajek, co ja w dzieciństwie. Chyba zacznę wyszukiwać te lepsze i zgrywać na jakieś płytki. Ale oglądanie bajek przed komputerem to nie to samo :(
gdzie studiowac? Tylko tutaj! http://www.wsps.pl
http://www.wsps.pl/index.php/oplaty-stu ... -i-zaoczne z nami na pewno znajdziesz pracę!
jaroslaw.dzik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 20, 2013 9:12 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: xExplosion » pn wrz 02, 2013 12:17 pm

no przecież te bajki są z roku na rok coraz krótsze, ja pamiętam to wieczorynki miały minimum 20-25 minut, a teraz zdarza się, że mają po 6-8 minut...
Ostatnio zmieniony śr wrz 04, 2013 8:22 am przez xExplosion, łącznie zmieniany 1 raz
xExplosion
 
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 12:15 pm

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: dawidos » wt wrz 03, 2013 8:52 am

Bo TVP nie opłaca się wieczorynka, teraz jest mnóstwo kanałów dla dzieci, więc i oglądalność spada.
dawidos
 
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 10:31 am

Koniec dobranocki w TVP ?

Postautor: assia_wozniak » wt wrz 10, 2013 1:29 pm

A szkoda, bo tych bajek, które emitowano w paśmie wieczorynki nie można obejrzeć na żadnym innym kanale:(
assia_wozniak
 
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 7:23 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron