Weekend bez metra - stacje świętokrzyska i Centrum zamknięte

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Weekend bez metra - stacje świętokrzyska i Centrum zamknięte

Postautor: Redakcja » śr maja 08, 2013 7:00 pm

Obrazek

W najbliższy weekend, 11-12 maja br. zostanie wyłączony ruch na I linii metra, na odcinku RATUSZ-ARSENA£ – POLITECHNIKA. Jednocześnie zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji tramwajowej. Zmiany spowodowane są pracami przy budowie odcinka centralnego II linii metra.

Od soboty 11 kwietnia, od godziny 0.00 do poniedziałku 13 kwietnia, do godziny 4.00 metro nie będzie kursowało na odcinku RATUSZ-ARSENA£ – POLITECHNIKA. Stacje metra śWIęTOKRZYSKA i CENTRUM będą niedostępne dla pasażerów. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany w komunikacji tramwajowej. Zostaną uruchomione tramwajowe linie uzupełniające 73, 74 i 75, a kursowanie linii tramwajowych 14 i 37 zostanie zawieszone.

Linie uzupełniające

Pasażerowie będą mogli korzystać z trzech tramwajowych linii uzupełniających:
 73 - WORONICZA – Wołoska – al. Niepodległości – al. Jana Pawła II – most Gdański – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO
W sobotę, w godzinach 7.00-19.00 oraz w niedzielę, w godzinach 11.00-19.00 linia będzie kursowała co ok. 5-7,5 min, a w pozostałych godzinach co ok. 10-20 min.
 74 - PL. NARUTOWICZA – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Międzyparkowa – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Rembielińska – ANNOPOL
W sobotę, od godziny 7.00 do 19.00, a w niedzielę, od godziny 11.00 do 19.00 tramwaje linii 74 będą podjeżdżały na przystanki co ok. 7,5 min, a w pozostałych godzinach co 10 min.
 75 - PL. NARUTOWICZA – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego – METRO MARYMONT
W sobotę, w godzinach 7.00-19.00 oraz w niedzielę, w godzinach 11.00-19.00 linia będzie kursowała co ok. 7,5 min, a w pozostałych godzinach co 10 min. Dodatkowo, linia 75 będzie kursowała w nocy z piątku na sobotę 10/11 maja, w godzinach 23.00-3.00. Wydłużone godziny kursowania (do około godziny 3.00) zostaną utrzymane w noce z soboty na niedzielę 11/12 maja.

14 i 37 zawieszone

Zostanie zawieszone kursowanie dwóch linii tramwajowych: 14 (METRO-WILANOWSKA – BANACHA) oraz 37 (S£UżEWIEC – RATUSZOWA-ZOO).

Postanowienia taryfowe

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego (metro plus linia zastępcza 73 lub 74 lub 75) bilet jednorazowy skasowany w jednym ze środków transportu zachowuje ważność
w drugim.

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego (metro plus autobusy lub tramwaje) bilet jednorazowy skasowany na stacji metra zachowuje ważność w pojazdach linii: 4 na odcinku PL. ZBAWICIELA – METRO RATUSZ-ARSENA£ (w obu kierunkach), 15 na odcinku METRO POLITECHNIKA – METRO RATUSZ-ARSENA£ (w obu kierunkach), 18 na odcinku PL. ZBAWICIELA – METRO RATUSZ-ARSENA£ (w obu kierunkach), 35 na odcinku PL. ZBAWICIELA – METRO RATUSZ-ARSENA£ (w obu kierunkach), 107 na odcinku DH SMYK – METRO RATUSZ-ARSENA£ (w obu kierunkach), 117 na odcinku METRO POLITECHNIKA – CENTRUM (w obu kierunkach), 131 na odcinku METRO POLITECHNIKA – CENTRUM (w obu kierunkach), 210 na odcinku METRO POLITECHNIKA – CENTRUM (w obu kierunkach), 227 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENA£ – CENTRUM (w jednym kierunku)171 na odcinku PL. BANKOWY – CENTRUM (w obu kierunkach), 501 na odcinku METRO POLITECHNIKA – CENTRUM (w obu kierunkach), 519 na odcinku METRO POLITECHNIKA – CENTRUM (w obu kierunkach), 520 na odcinku PL. BANKOWY – METRO POLITECHNIKA (w obu kierunkach), 525 na odcinku METRO POLITECHNIKA – CENTRUM (w obu kierunkach), N11 na odcinkach PL. BANKOWY – DW. CENTRALNY oraz DW. CENTRALNY – METRO RATUSZ-ARSENA£, N13 na odcinku DW. CENTRALNY – PL. BANKOWY (w jednym kierunku), N21 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENA£ – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N25 na odcinku METRO POLITECHNIKA – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N31 na odcinku METRO POLITECHNIKA – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N37 na odcinku METRO POLITECHNIKA – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N41 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENA£ – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N42 na odcinku PL. BANKOWY – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach)
N61 na odcinkach PL. BANKOWY – DW. CENTRALNY oraz DW. CENTRALNY – METRO RATUSZ-ARSENA£, N63 na odcinku DW. CENTRALNY – PL. BANKOWY (w jednym kierunku), N71 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENA£ – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N75 na odcinku METRO POLITECHNIKA – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N81 na odcinku METRO POLITECHNIKA – DW. CENTRALNY (w obu kierunkach), N91 na odcinku DW. CENTRALNY – METRO RATUSZ-ARSENA£ (w jednym kierunku).

Bilet skasowany na wskazanych odcinkach w pojazdach ww. linii zachowuje ważność w pociągach metra.

Wyłączenie ruchu na I linii metra, w podobnym zakresie planowane jest także na weekend 25-26 maja br.


Informacje otrzymaliśmy od: Magdaleny Potockiej - Zarząd Transportu Miejskiego
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Weekend bez metra - 11-12 maja 2013

Postautor: Justi » sob maja 11, 2013 12:13 pm

Obrazek

Stacje metra zamknięte. U zbiegu Marszałkowskiej i świętokrzyskiej trwa przebijanie tunelu II linii metra pod tunelami pierwszej. Nieczynna jest stacja Centrum. Mimo komunikatów wiele osób jest zaskoczonych zmianami http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... owani.html
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Stacje świętokrzyska i Centrum zamknięte dłużej

Postautor: Redakcja » ndz maja 12, 2013 10:13 pm

Obrazek

Przedłuża się zamknięcie stacji Centrum i świętokrzyska, które miały być nieczynne tylko w sobotę i niedzielę.
Stacje metra będą zamknięte do wtorkowego poranka - poinformowało Metro Warszawskie.


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,stacje-swietokrzyska-i-centrum-zamkniete-dluzej,86883.html
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Stacje metra zamknięte także w poniedziałek. Będzie chaos

Postautor: Majkel » ndz maja 12, 2013 10:25 pm

Późnym wieczorem w niedzielę ZTM poinformował, że stacje Centrum i świętokrzyska będą zamknięte przez cały poniedziałek. Przedłuża się przechodzenie tarcz drążących drugą linię pod pierwszą.

To duże zaskoczenie dla pasażerów i zapewne w poniedziałek od rana można się spodziewać ogromnego chaosu w śródmieściu. Jeszcze o godz. 18 w niedzielę rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko zapewniał, że drążenie tunelu pod pierwszą linią metra idzie bez problemu i będzie skończone na czas. Późnym wieczorem ZTM poinformował, że z powodu niedotrzymania terminu prac przez wykonawcę, metro nie będzie kursowało od pl. Bankowego do Politechniki także w poniedziałek przez cały dzień. Stacje metra świętokrzyska i Centrum pozostają zamknięte.

Jak jechać do pracy

Metro nie jeździ na tym odcinku od nocy z piątku na sobotę. Cały weekend kursuje na dwóch oddzielnych odcinkach: Kabaty - Politechnika i Młociny - Ratusz-Arsenał. Także w poniedziałek trzeba się przesiadać w śródmieściu (bez kasowania biletów). Kursują dodatkowe tramwaje: 73 (Wołoska - Metro Pole Mokotowskie - al. Jana Pawła II - most Gdański - Ratuszowa Zoo), 74 (pl. Narutowicza - Metro Politechnika - Marszałkowska - most Gdański - Bródno), 75 (pl. Narutowicza - Metro Politechnika - Marszałkowska - pl. Wilsona - Metro Marymont. ZTM zawiesił linie 14 i 37, jedynka kursuje rzadziej.

ZTM wydłuża też linie autobusowe kursujące do pl. Bankowego. 226, 460, 718, 738, 805 pojadą do centrum i dopiero tam zawrócą. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia zastępcza Z kursująca na trasie Metro Marymont - Metro Politechnika.

Już w weekend było ciężko

Mimo wcześniejszych komunikatów w weekend sporo osób chciało normalnie jechać metrem. Trafiali na zamknięte drzwi i informatorów ZTM-u, którzy kierowali ich do linii zastępczych. W poniedziałek utrudnienia będą o wiele większe, bo nikt ich się nie spodziewa.

Utrudnienia spowodowane są przebijaniem się drążącej drugą linię tarczy Maria po pierwszą linią metra. Przerwa w kursowaniu pociągów podyktowana była względami bezpieczeństwa. Wykonawca miał się jednak uporać z pokonaniem newralgicznego odcinka do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Podczas prac tunel był dokładnie monitorowany pod kątem ewentualnych przemieszczeń. W czasie zeszłorocznej budowy pierwszego etapu łącznika dla pieszych na przesiadkowej stacji świętokrzyska czujniki odnotowały przemieszczenie się zachodniego tunelu o prawie pół centymetra. Po kontroli uznano jednak, że nie jest to niebezpieczne. Przed przebiciem się tarcz pod tunelami I linii grunt na wszelki wypadek został jednak wzmocniony. Wstrzyknięto betonowy płaszcz - podobny do tego pod kamienicami na Pradze, gdzie już przechodziła tarcza. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... LokWarsTxt
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Stacje metra zamknięte także w poniedziałek. Będzie chaos

Postautor: Justi » pn maja 13, 2013 10:43 am

Dziś tak rano wyglądał peron stacji Metro Ratusz Arsenał

Obrazek
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Długi weekend bez metra w centrum

Postautor: Kacperek » śr maja 22, 2013 5:42 pm

Obrazek

Długi weekend bez metra w centrum. O tydzień przesunięto termin kolejnego zamknięcia stacji metra świętokrzyska i Centrum. Przejście drugiej tarczy TBM pod tunelem I linii metra odbędzie w weekend z Bożym Ciałem.

Pierwotnie planowano, by obie stacje były wyłączone z ruchu w najbliższy weekend, 25 - 26 maja. Jednak ten termin jest już nieaktualny. – Nasz klient poprosił, aby prace przesunąć na długi weekend z Bożym ciałem od 30 maja do 2 czerwca – powiedział Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP Metro.

W tym czasie tarcza drążąca południowy tunel II linii ma przejść pod tunelem I linii. Dla pasażerów oznacza to "poszatkowanie" I linii metra na dwa odcinki: Kabaty – Politechnika oraz Ratusz Arsenał – Młociny.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 88153.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Weekend bez metra - stacje świętokrzyska i Centrum zamknięte

Postautor: Martin » pn maja 27, 2013 10:25 pm

Obrazek

Od 30 maja do 2 czerwca, w związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii metra, podziemna kolejka nie będzie jeździła na odcinku POLITECHNIKA – RATUSZ ARSENA£, a stacje CENTRUM i śWIęTOKRZYSKA będą zamknięte. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi komunikację zastępczą – linie tramwajowe 74 i 75 oraz linię autobusową Z-1.

Zmiany będą obowiązywały od 30 maja, od godz. 0.00 do 2 czerwca, do godz. 4.00, a pociągi metra będą kursowały tylko na odcinkach: KABATY – POLITECHNIKA oraz RATUSZ ARSENA£ – M£OCINY. 30 i 31 maja zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1 kursująca na trasie: METRO MARYMONT – Włościańska - Słowackiego – Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA Dla linii 520 zostaną uruchomione dodatkowe, stałe przystanki: METRO śWIęTOKRZYSKA 01 i 02.

Informacja prasowa otrzymana z Biura ZTM od-30-maja-do-2-czerwca-bez-stacji-centrum-i-swietokrzyska.pdf

+
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=3405&l=1
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
- Zdrowie to My to dobra przychodnia w Józefosławiu
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12696
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Weekend bez metra - stacje świętokrzyska i Centrum zamknięte

Postautor: Paulina » pt maja 31, 2013 10:01 pm

Metro od rana jeździ normalnie! Tarcza wydrążyła tunel

Obrazek

Od soboty rano znowu otwarte mają być stacje Centrum i świętokrzyska. Tarcza Anna przebiła się pod tunelami I linii koło stacji świętokrzyska. W piątek późnym wieczorem tarcza Anna wydrążyła większość założonego odcinka. - Zostały jej jeszcze do zamontowania 3 z 25 planowanych w czasie tej operacji pierścieni obudowy - informował wieczorem Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy. O godz. 22.30 było już pewne, że ze wszystkie roboty uda się zakończyć w nocy. Tarcza Anna wbiła się do stacji świętokrzyska i zakończyła budować odcinek tunelu pod I linią.

- Od soboty od początku kursowania pociągi będą jeździć na całej linii metra. Stacje Centrum i świętokrzyska będą otwarte dla pasażerów. Ze względów bezpieczeństwa na odcinku około 100 metrów w obu kierunkach pociągi będą jeździć ze zmniejszoną prędkością - zapowiedział rzecznik Metra Krzysztof Malawko. To oznacza, że utrudnienia w śródmieściu potrwają krócej niż zakładano - dwa zamiast trzech dni. Taki czas zamknięcia stacji był jednak na zapas.

Pierwotnie tarcza Anna miała się przebijać pod I linią w sobotę i niedzielę 25-26 maja. Operację zdecydowano się przesunąć na długi weekend z Bożym Ciałem po wpadce z przechodzeniem tarczy Maria. Wtedy nieoczekiwanie drążenie przedłużyło się do poniedziałku. Dłużej przez to były także zamknięte stacje Centrum i świętokrzyska, co spowodowało ogromny chaos komunikacyjny.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... tunel.html
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości