Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: nomado » śr maja 08, 2013 9:32 am

Witam,
jeździ ktos z Was do pracy rowerem ?
Chodzi mi o caly odcinek Puławskiej. Z Goolemap widac że nie wszedzie jest scieżka rowerowa. Jak to wyglada w praktyce?

Pozdrawiam
N
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: Filip » śr maja 08, 2013 9:49 am

Do skrzyżowania Puławskiej z Kuropatwy jest ścieżka rowerowa, ale później zaczyna się zwykły chodnik.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: nomado » śr maja 08, 2013 12:10 pm

Tak wiem, widziałem na mapie google... ale z tego co widzę dalej kilka razy na przemian znow jest chodnik i znów sciezka rowerowa.

Chodzi mi ogólnie o to czy ktoś Z Was podróżuje tą droga rowerem do pracy :) ? Jakie ma doswiadczenia w tym temacie.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: Tulipano_0602 » śr maja 08, 2013 7:57 pm

Do pracy? Nie. Zdarza się wieczorny wyjazd rowerowy do W-wy, Pola Mokotowskie, Starówka, itp... Odcinek wzdłuż Puławskiej chodnikiem kiepski, tj. mocno wiekowe połamane płytki chodnikowe - trzęsie. Samą Puławską to dobrze się jedzie po północy, gdy ruch niewielki (ale zdarzają się wariaci bijący rekordy prędkości).
Wygodniej przez Kabaty. Jakby ktoś miał składany rower, np. jakiś mode DAHLON-a, to mógłby przelecieć przez Józefosław, Las Kabacki, wypaść na Urysnów w okolicach Tesco, złożyć rower i wsiąść do metra.
Gdyby była porządna ścieżka rowerowa wzdłuż Puławskiej (najlepiej asfalt a nie kostka) to co innego. Choć ruchu na tym chodniku nie ma, to jakość nawierzchni fatalna.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: klebus » czw maja 09, 2013 6:18 am

Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu ale na temat:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/pety ... skiej.html
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: nomado » czw maja 09, 2013 9:51 am

Dobry temat, ale petycja złożona ponad 7 miesiecy temu i co ? Nic.

Dzięki za info, czyli ogólnie jazda rowerem do Wawy odpada? chyba że w kilometrowych korkach miedzy autami i spalinami? - to niebezpieczne więc dziękuję.
Szkoda, naprawdę wielka szkoda ...
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: klebus » czw maja 09, 2013 10:10 am

Dostałem wczoraj od kogoś więc wkleiłem. Proponuję kontakt z osobą widniejącą na dole petycji powinna wiedzieć więcej.
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Rowerem z Piaseczna do Warszawy ?

Postautor: Laska » czw maja 09, 2013 5:01 pm

Ja Puławską nie jeździłam nie chce mi się wdychać tych wszystkich spalin. Kilka razy robiłam sobie wypady przez Józefosław i Las Kabacki ale były to weekendowe wycieczki a nie dojazdy do pracy.
Laska
 
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 09, 2013 4:35 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kamilltee » pt mar 28, 2014 1:01 pm

podłącze się do pytania - a ktoś wozi rower pociągiem w godzinach szczytu, tak by w Warszawie nim podjechac do pracy >?

jakieś porady ?

czy pierwszy wagon jest dla rowerów w Kolejach Mazowieckich ?


ps
(Veturillo odpada)
kamilltee
 
Posty: 52
Rejestracja: wt lip 29, 2008 5:15 pm

Postautor: nomado » wt kwie 08, 2014 10:17 am

Ciężko ... rano do pociągów ledwo co mieszczą się ludzie więc o tym że wrzucisz rower nawet nie ma co marzyć.

Co z tego że pierwszy lub ostatni wagon ma miejsca na rowery jak i tak jest zapchany ludźmi.
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości