Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » sob mar 30, 2013 12:58 am

Obrazek

Kraina Rzeki Jeziorki - raj dla rowerzystów
Gazeta Piaseczyńska http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=32485
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » sob mar 30, 2013 1:05 am

Powiat Piaseczyński stwarza znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, urokliwe zbiorniki wodne (stawy i zalewy), piękne nadrzeczne łąki, parki podworskie, zabytki architektury tworzą niepowtarzalny klimat i krajobraz kulturowy. Na terenie powiatu odpowiednie dla siebie trasy znajdą początkujący rowerzyści, zwolennicy klasycznej turystyki rowerowej, jak i kolarze o zacięciu sportowym. Organizatorem turystki rowerowej w powiecie jest Klub Turystyki Rowerowej "Pędziwiatr" działający przy PTTK oddział Piaseczno.

Obrazek
kliknij, aby powiększyć mapę

Szlaki rowerowe PTTK

Zielony Chojnowski Szlak Rowerowy (24 km): Park Kultury w Powsinie - Las Kabacki - Julianów - Piaseczno - żabieniec - Orzeszyn - Baniocha - Mikówiec - Góra Kalwaria.
Główna trasa rowerowa Lasów Chojnowskich łącząca warszawski Ursynów przez Las Kabacki z Piasecznem i Górą Kalwarią.

Czarny Chojnowski Szlak Rowerowy (13 km): Obory - Konstancin-Jeziorna - rez. Obory - Czarnów - rez. Chojnów - rez. Uroczysko Stephana - Zalesie Górne.
Szlak łącznikowy pomiędzy Zielonym Chojnowskim Szlakiem Rowerowym i Rowerowym Szlakiem Wisły. Szlak umożliwia planowanie dodatkowych wariantów wycieczek rowerowych. £ączy obie trasy rowerowe ze stacją PKP w Zalesiu Górnym.

żółty Chojnowski Szlak Rowerowy (7 km): Czarnów - Kawęczynek - rez. Obory.
Krótka trasa stanowiąca nieco inną możliwość przejazdu pomiędzy Zielonym Chojnowskim Szlakiem Rowerowym i Rowerowym Szlakiem Wisły. Jest to także propozycja wycieczki rowerowej dla odwiedzających Konstancin-Jeziorną.

Rowerowy Szlak Wisły (niebieski, 32 km): Park Kultury w Powsinie - Konstancin-Jeziorna - Obory - £yczyn Parcela - Piaski - Dębówka - Podłęcze - Wólka Dworska - Góra Kalwaria - Czersk.
Fragment Rowerowego Szlaku Wisły. Trasa bardzo ciekawa pod względem krajoznawczym. Po drodze zabytki Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii i ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Klub Turystyki Rowerowej KTR Pędziwiatr

Postautor: Redakcja » sob mar 30, 2013 1:11 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Rowerowe szlaki turystyczne Powiatu Piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » śr kwie 10, 2013 5:48 pm

Obrazek

Powiat Piaseczyński - to znakomite miejsce do czynnego uprawiania turystyki rowerowej. Znakomite położenie oraz warunki naturalne pozwalają na wielogodzinne wyprawy. Dużą część Powiatu zajmuje kompleks lasów chojnowskich, posiadających na swym terenie wiele miejsc ciekawych ze względów krajobrazowych, historycznych lub przyrodniczych. (...)

źródło gazeta Przegląd Piaseczyński http://www.przegladpiaseczynski.pl/imag ... e_2013.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Kraina Jeziorki raj dla rowerzystów

Postautor: Redakcja » pn maja 13, 2013 9:23 pm

Obrazek

Kraina Jeziorki to nie tylko ponad 400 km tras rowerowych ciągnących się od źródeł rzeki Jeziorki, aż po brzegi Wisły, ale to pełne atrakcji, zabytków, urokliwych kompleksów leśnych i wartych odwiedzenia miejsc. Szlak główny Krainy Jeziorki (oznaczony na czerwono) biegnie zgodnie z nurtem Jeziorki. Od okolic Mszczonowa przez gminy: Pniewy, Grójec, Prażmów, Tarczyn, Piaseczno i Konstancin-Jeziornę, aż do ujścia na Wiśle. Liczy ponad 80 km. Pozostałe 17 tras to zarówno szlaki już istniejące, a także 200 km szlaków powstałych w 2013 roku w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Wiele z nich to trasy poprowadzone wzdłuż rzek będących dopływami Jeziorki. Mamy Szlak Kraski, Głoskówki, Czarnej, Tarczynki. Są też szlaki poprowadzone od trasy głównej do Grójca, Góry Kalwarii i Mszczonowa. Jednocześnie Stowarzyszenie zrewitalizowało bardzo popularne szlaki istniejące dotychczas tj.: Chojnowski Szlak Rowerowy (Kabaty – Piaseczno – Góra Kalwaria) czy Nadwiślański Szlak Rowerowy (Warszawa – Konstancie – Czersk). Swoje miejsce na terenie Krainy mają też tak potrzebne rowerzystom rowerowe wiaty. W ramach projektu powstało ich 10 (łącznie jest ich 16).

Więcej informacji na stronie internetowej: http://krainajeziorki.pl
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: mdebowczyk » śr maja 15, 2013 10:24 am

Wszystko jest takie ładne i piękne na mapach. Czy ktoś zauważył, że w Chojnowie zielony szlak się urywa - ostatnio miałem kłopoty, żeby znaleźć dalszą część drogi przemieszczając się z Piaseczna do Góry Kalwarii.
Awatar użytkownika
mdebowczyk
 
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 10:52 am
Lokalizacja: Piaseczno


Rowerem wzdłuż Jeziorki

Postautor: Michał » śr maja 22, 2013 7:13 pm

Obrazek

W środę, w piaseczyńskim magistracie odbyła się konferencja prasowa, promująca nowe szlaki rowerowe, które zostały wytyczone w Krainie Jeziorki, obejmującej także powiat piaseczyński i gminę Piaseczno. Konferencję zorganizowało istniejące już od 12 lat Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Zaproszonych gości powitał prezes stowarzyszenia, Ryszard Machałek, na co dzień zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorny. Działalność Stowarzyszenia finansuje 10 gmin przez które przepływa rzeka Jeziorka, przeznaczając rocznie 1 zł od każdego zamieszkującego je mieszkańca.

Dobrze zainwestowane pieniądze

Pomysł wytyczenia nowych szlaków rowerowych pojawił się w 2009 roku. Wykonano projekt, który uzgadniano potem z właścicielami terenów i zarządcami dróg. Wykonanie szlaku zlecono we wrześniu ubiegłego roku, prace trwały cztery miesiące. Wyznaczono ponad 200 km nowych szlaków. Razem z już istniejącymi jest ich ponad 400 km. Powstało 10 nowych wiat rowerowych (łącznie jest ich 16), w których można odpocząć, schronić się przed deszczem, czy zjeść kanapki – 4 przy oznaczonym na czerwono szlaku głównym i 6 przy szlakach łącznikowych. Wybudowanie wiat kosztowało w sumie 248 tys. zł. Na oznaczenie szlaków (ustawiono 1432 znaki, a także tablice informacyjne i kierunkowe) wydano 190 tys. zł. 22 tys. zł pochłonęła rewitalizacja ponad 100 km szlaków już istniejących, a 21 tys. zł – działania promocyjne.

Rowerzyści mają spory wybór

Oznaczony na czerwono szlak główny Krainy Jeziorki biegnie, zgodnie z nurtem rzeki, od miejscowości Osuchów (gmina Mszczonów) przez gminy Pniewy, Grójec, Prażmów, Tarczyn, Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, aż do ujścia na Wiśle. Liczy ponad 80 km. Na trasie są cztery wiaty rowerowe. Dodatkowo powstały szlaki łącznikowe, które integrują szlak główny z ciekawymi miejscami i atrakcyjnymi miejscowościami Krainy. Wraz z dotychczasowymi szlakami i ścieżkami rowerowymi jest ich w sumie 18. Z ciekawszych warto wspomnieć o szlaku Głoskówki (żółty), biegnącym z Lesznowoli i Magdalenki przez Wólkę Pracką, Złotokłos, Prace Małe i w miejscowości Leśna Polana łączącym się ze szlakiem głównym Krainy Jeziorki (długość trasy: 19 km) czy o szlaku Czarnej (niebieski) - biegnie z miejscowości Michalczew, przez Budziszyn, Chynów, Sułkowice, Czachówek, Czarny Las, aż do miejscowości Krępa (długość trasy: 20 km).

Intensywne działania promocyjne

W maju Stowarzyszenie ruszyło z licznymi działaniami, promującymi rekreację rowerową w dolinie Jeziorki. - Chcemy zachęcić do wycieczek rowerowych w Krainie Jeziorki naszych mieszkańców – mówił podczas konferencji Arkadiusz Strzyżewski, jeden z członków Stowarzyszenia. - Liczymy, że to oni będą ambasadorami tego projektu. Chcemy także zachęcać do aktywności rowerowej nad Jeziorką warszawiaków, mamy zamiar zaprzyjaźniać się z rowerzystami.
W ramach działań promocyjnych już powstały ulotki, plakaty, strona internetowa www.krainajeziorki.pl, a także mapy turystyczne. Planowane jest opracowanie przewodnika rowerowego (ma zostać wydany jesienią) i zorganizowanie konkursu fotograficznego promującego Krainę Jeziorki. A już 23 czerwca odbędzie się zlot rowerowy, który ma integrować środowisko rowerzystów z 10 gmin.

Planują masę krytyczną

Podczas konferencji dużo mówiono o Krainie Jeziorki, ale także o potrzebach i oczekiwaniach prężnie działających środowisk skupiających rowerzystów. Agnieszka Jarzębska ze Społecznej Inicjatywy Młodych opowiedziała o pierwszej, zorganizowanej w ubiegłą niedzielę w Piasecznie akcji „Choć na Rower” w której wzięło udział ponad 40 mieszkańców. - W wycieczce wzięła udział głównie ludność napływowa – mówiła Agnieszka Jarzębska. - Pytaliśmy czego ci ludzie oczekują, jakie mają potrzeby.
W trakcie dyskusji kolejny raz zasygnalizowano potrzebę wybudowania w Piasecznie stacji rowerowej Veturilo. Zwrócono także uwagę na brak bezpiecznych tras rowerowych między Konstancinem i Powsinem oraz Konstancinem i Piasecznem. - Planujemy zorganizować w Piasecznie i Konstancinie masę krytyczną, czyli masowy przejazd przez miasto rowerzystów – poinformowała Agnieszka Jarzębska. - Planujemy pokazać władzom, że jesteśmy dużą, zintegrowaną społecznością i należy liczyć się z naszymi potrzebami.

http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11188
Michał
 
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 07, 2013 9:31 pm

Wakacyjny raj dla rowerzystów

Postautor: Redakcja » śr cze 19, 2013 9:53 pm

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dla rowerzystów w Gazecie Piaseczyńskiej:
- Wakacyjny raj dla rowerzystów
- Pomysł na aktywny wypoczynek - trasy rowerowe
- Mapa szlaków rowerowych Krainy Jeziorki
- Propozycje wycieczek rowerowych
http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=33440
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

ZLOT ROWEROWY KRAINY JEZIORKI 2013

Postautor: Redakcja » czw cze 20, 2013 9:27 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » pt lip 05, 2013 8:33 am

Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Gdzie zdobyć mapy Krainy Jeziorki?

Postautor: Redakcja » śr lip 17, 2013 9:33 pm

Obrazek

W każdej z 10 gmin Krainy Jeziorki, w siedzibach urzędów można poprosić o mapę szlaków rowerowych. Mieszkańcom Krainy wydawane są one bezpłatnie. W większości znajdują się one w wydziałach zajmujących się promocją. Mapy będą wydawane do wyczerpania się zapasów. Istnieje też możliwość zakupu mapy np. przez turystów z zewnątrz w punktach handlowych, których listę prezentujemy poniżej.

LISTA PUNKTÓW SPRZEDAżY MAPY "KRAINA JEZIORKI"

KONSTANCIN-JEZIORNA
- Księgarnia w Starej Papierni, Al. Wojska Polskiego 3 tel. 22 702 86 33

PIASECZNO
- Księgarnia Bzzyk, Warszawska 5, tel. 22 750 61 77
- Księgarnia Rym, ul. Jana Pawła II 20 paw. 8
- Kiosk prasowy "Glik", ul. Kościuszki 41
- Księgarnia Ekonomiczna, Urząd Gminy, ul. Kościuszki 5
- Kiosk prasowy, ul. Puławska 14
- Kiosk prasowy, ul. Jana Pawła II 37A

GRÓJEC
- Księgarnia Krzysztof Lichosik, ul. Piłsudskiego 6

WARSZAWA
- Dystrybucja Wydawnictw Kartograficznych /sprzedaż hurtowa/ 01-217 Warszawa, ul. Kolejowa 15/17, tel. 22 862 41 31
- Punkt handlowy w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, ul. Komisji Edukacji Narodowej 61
Sklep "Norka" – Natolin, ul. żabińskiego 16
- Księgarnia Atlas, ul. Jana Pawła II 26 tel. 22 620 36 39
- Centrum Kartografii, ul. Grochowska 258/260 tel./fax 22 813 81 00
- Sklep Podróżnika, ul. Grójecka 46/50 tel. 22 822 54 87
- Księgarnia MDM, ul. Piękna 31/37 tel. 22 629 76 92
- Warszawa-Wilanów, Punkt handlowy "Pamiątki" na dziedzińcu Pałacu Wilanowskiego, ul. Stanisława K. Potockiego 10/16, Warszawa

OTWOCK
- Księgarnia Dom Książki, ul. Andriollego 48/50; tel. 22 779 32 61

GÓRA KALWARIA
- "Egeria" punkt pocztowy, ul. Dominikańska 7, tel. 22 717 83 13
- Punkt handlowy AMM, ul. Dominikańska 3, tel. 501 898 137
- Pawilon Handlowy, ul. Dominikańska 2/4, tel. pr. 22 717 8325

CZERSK
- Zamek w Czersku /kasa/ - Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, tel. 22 727 35 39

RADZIEJOWICE
- Kiosk "Max", ul. Główna /przy wejściu do parku/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

mapa atrakcji Krainy Jeziorki

Postautor: Redakcja » czw lip 18, 2013 8:31 pm

Obrazek
kliknij, aby powiększyć mapkę

Prowadzisz lub znasz fajną knajpę, galerię lub gospodarstwo agroturystyczne? Znasz fajny serwis rowerowy, o którym jeszcze nie zamieściliśmy informacji na stronie Krainy Jeziorki, daj nam znać. Ruszamy z promocją atrakcji turystycznych Krainy Jeziorki. Zgłoszenia zawierające informacje ogólne (5-10 zdań), dane teleadresowe, godziny otwarcia, silne strony danego podmiotu / atrakcji / przedsięwzięcia oraz adres strony internetowej wraz ze zdjęciem (800 pxl) przyjmujemy drogą elektroniczną: strzyzewski@piaseczno.eu

Zgłoszenia przyjmujemy w kategoriach: zabytki, gastronomia, agroturystyka, muzea i galerie. W zakładce Aktywnie dostępne kategorie to: baseny, korty tenisowe, parki linowe, jazda konna, gokarty, skateparki, paintball, turystyka wodna, serwisy i wypożyczalnie. Prosimy więc o sugestię dot. kategorii w jakiej oczekujecie Państwo, że niniejsze informacje zmieścimy. Wszystko oczywiście bezpłatnie!
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » pt lip 19, 2013 8:19 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Szlaki rowerowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » wt wrz 17, 2013 7:23 pm

LISTA PUNKTÓW SPRZEDAżY MAPY "KRAINA JEZIORKI" 2 wypowiedzi powyżej

Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Następna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość