Bank Spółdzielczy Tarczyn obdaruje troje dzieci z powiatu

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Tarczyn, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Bank Spółdzielczy Tarczyn obdaruje troje dzieci z powiatu

Postautor: Redakcja » pn sty 28, 2013 11:38 am

Obrazek

Bank Spółdzielczy w Tarczynie obdaruje troje dzieci z powiatu piaseczyńskiego

30 stycznia 2013 roku o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Tarczynie dzieci poznają Bank z bliska i dostaną prezenty, o których skrycie marzyły.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci. Bank Spółdzielczy w Tarczynie jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. „Najważniejszą misją naszego Banku od momentu powstania do dnia dzisiejszego jest służyć społeczeństwu wychodząc na przeciw jego potrzebom i spełniając jego oczekiwania. Pomoc marzycielom z naszej okolicy to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości. Chcemy być blisko ludzi i działać na rzecz lokalnej społeczności, zgodnie z ponad 100 letnią tradycją Banku” - mówi Pani Anna Zwierzchowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Tarczynie.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym z Grupy BPS tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

W środę 30 stycznia 2013 roku w Banku Spółdzielczym w Tarczynie spełnią się marzenia trojga dzieci.

Siedemnastoletni Patryk choruje na mukowiscydozę. Jest w bardzo złym stanie fizycznym i psychicznym, ponieważ jego choroba ma wyjątkowo ciężki przebieg. Niemal cały czas przebywa w szpitalu, a jeśli jest w domu to musi być pod tlenem. Patryk, tak samo jak rówieśnicy, chce być w kontakcie z przyjaciółmi i móc choć na chwilę zapomnieć o chorobie, np. grając, surfując po Internecie, czy oglądając filmy. Patryk otrzyma upragnionego laptopa, gry i filmy

Ośmioletnia Zuzia zmaga się z wadami wrodzonymi, autyzmem i padaczką. Zuzia pomimo wielu ograniczeń jest bardzo wesołą dziewczynką, która lubi muzykę. Zuzia otrzyma wymarzone zabawkowe instrumenty muzyczne.

Czteroletnia Kasia cierpi na genetycznie uwarunkowany zespół Angelmana, który charakteryzuje się objawami neurologicznymi o dużym nasileniu m.in. padaczką, ataksją i niepełnosprawnością intelektualną. Dziewczynka otrzyma wymarzone zabawki.


Fundację można wesprzeć:
- poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- wpłatą 1% odpisu od podatku dochodowego,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Więcej informacji udziela:
Anna Zwierzchowska
Prezes Zarządu
Bank Spółdzielczy w Tarczynie
tel.: (22) 727-78-86

Patrycja Wróbel
Członek Zarządu
Fundacja Dziecięca Fantazja
kom.: + 48 606 856 297
e-mail: patrycja@f-df.pl

***

Bank Spółdzielczy w Tarczynie powstał z inicjatywy rolników byłych gmin Komorniki i Jazgarzew oraz pomocy Banku Rolnego w Grójcu w 1951 roku. Bank cieszy się dużym zaufaniem swoich klientów. Wdraża nowe rozwiązania i technologie, proponuje gamę produktów konkurencyjną do oferty banków komercyjnych. Dobrze odpowiada na zróżnicowane potrzeby klientów. Działa w oparciu o wyłącznie polski kapitał, który w 100% jest kapitałem własnym Banku Spółdzielczego w Tarczynie. Bank Spółdzielczy w Tarczynie jest zrzeszony w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Więcej na: www.bstarczyn.pl

Fundacja „Dziecięca Fantazja” - jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja Działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła prawie 2500 najskrytszych fantazji. Fundatorami nagród są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl


p.s. informację otrzymaliśmy od Pani Adrianny Wróbel z Fundacji Dziecięcej Fantazja
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Bank Spółdzielczy w Tarczynie obdarował 3 dzieci z powiatu

Postautor: Redakcja » śr sty 30, 2013 8:09 pm

Bank Spółdzielczy w Tarczynie obdarował troje dzieci z powiatu piaseczyńskiego

W środę 30 stycznia 2013 w godz. 12.00-14:00 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Tarczynie dzieci poznały Bank z bliska i dostały prezenty, o których skrycie marzyły. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Obrazek

30 stycznia 2013 roku w Banku Spółdzielczym w Tarczynie odbyło się przyjęcie z udziałem wyjątkowych gości. Na początku Pani Prezes Anna Zwierzchowska w miłych słowach powitała przybyłych gości, a następnie wraz z Patrycją Wróbel, Członkiem Zarządu fundacji, obdarowała dzieci wymarzonymi prezentami.

Obrazek

Pierwsza swoje prezenty otrzymała ośmioletnia Zuzia zmagająca się z wadami wrodzonymi, autyzmem i padaczką. Zuzia pomimo wielu ograniczeń jest bardzo wesołą dziewczynką, która lubi muzykę. Na przyjęcie w Banku przybyła z mamą. Zuzia nie mogła się doczekać rozpakowania upragnionych zabawkowych instrumentów muzycznych. Dziewczynka dostała: gitarę, mini keyboard, świecącą perkusję, flet, zabawkowy klarnet, marakasy, cymbałki i grające cymbałki. Bardzo zainteresował ją również edukacyjny laptop i grające książeczki. Z wielkim zaangażowaniem i ekscytacją otwierała kolejne prezenty. Po ich rozpakowaniu nie mogła się doczekać kiedy znajdzie się w domu, żeby wypróbować wszystkie instrumenty.

Obrazek

Kolejną marzycielką była czteroletnia Kasia cierpiąca na genetycznie uwarunkowany zespół Angelmana, który charakteryzuje się objawami neurologicznymi o dużym nasileniu m.in. padaczką, ataksją. Kasia przybyła do Banku z rodzicami i starszą siostrą. Dziewczynka otrzymała wymarzone zabawki. Kasię przyprowadziła mama. Prezenty zostały rozłożone na podłodze, gdzie wszyscy usiedli i dziewczynka dzielnie asystowała w rozpakowywaniu prezentów. Aż przebierała nóżkami z radości. Bardzo jej się podobał interaktywny jeździk Kubusia Puchatka, gąsienica grajka oraz wszystkie otrzymane zabawki. Ale najbardziej serce dziewczynki podbił gadający Elmo. Nie chciała go wypuścić z rączek.

Obrazek

Ostatni swój prezent otrzymał siedemnastoletni Patryk, który choruje na mukowiscydozę. Na spotkanie przyszedł z mamą i przyjacielem. Patryk niemal cały czas przebywa w szpitalu, a jeśli jest w domu to musi być pod tlenem. Teraz również przyszedł w masce chroniącej go przed zarazkami i z butlą tlenową. Patryk otrzymał upragnionego laptopa, gry i filmy. Bardzo się ucieszył, szczególnie, że laptop był jego ulubionej marki i nawet mamie nie pozwolił pomóc rozpakować sprzętu. Teraz chłopiec nie będzie się tak nudził podczas pobytów w szpitalu.

Podopieczni fundacji byli zachwyceni prezentami, a dorośli bardzo wzruszeni spotkaniem. Następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w trakcie którego mogli się lepiej poznać i porozmawiać, a Patryk, Zuzia i Kasia mieli możliwość dokładnego obejrzenia wymarzonych prezentów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci były ogromnie szczęśliwe, że ich marzenia stały się rzeczywistością, a ich rodzice wdzięczni za zaproszenie na przyjęcie i wręczanie prezentów w Banku.

Fundację można wesprzeć:
- poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- wpłatą 1% odpisu od podatku dochodowego,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Tarczyn: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron