Nowoczesna strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW


Najnowocześniejsza remiza w Polsce stanie w Zamieniu

Postautor: Ireneusz » pn sty 07, 2013 3:26 pm

W Zamieniu pod Warszawą ma powstać najnowocześniejsza remiza strażacka w Polsce. Budowa rozpocznie się już w tym roku. Projekt nowego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej powstał w pracowni 81.WAW.PL. Dotychczasowa siedziba strażaków z Zamienia ma już 60 lat. Gmina Lesznowola (jedna z najbogatszych w Polsce) postanowiła więc sprawić im nową. Projekt wybrała w konkursie.

Zazwyczaj remizy strażackie charakteryzują się bardzo zachowawczą formą, a sprawą kluczową w takich przypadkach jest funkcjonalność. Tym razem budynek będzie się wyróżniał ponadprzeciętną architekturą. Inwestycję zaplanowano w kształcie prostokątnej bryły z elewacją składającą się z biegnących ku górze poziomych, biało-czarnych pasów. Białe elementy fasady wykonane zostaną z silikatowego tynku, z kolei czarne z barwionych płyt wiórowo-cementowych. Ukryte w czarnych pasach elewacji okna będą praktycznie niewidoczne. Schowane będzie także wejście główne do budynku, które powstanie w podcieniu.

Powierzchnia użytkowa całości wyniesie ok. 600 m kw. Część strażnicy przeznaczona zostanie na halę garażową dla samochodów bojowych. W budynku będą także siłownia oraz dwie sale świetlicowe. Dzięki wydzieleniu strefy służbowej strażaków i strefy ogólnodostępnej z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej będą mogli korzystać także mieszkańcy. Budowa remizy ma ruszyć w 2013 r.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... szawa.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: Kamil M » pn sty 07, 2013 5:19 pm

Wszystko pięknie i ładnie. Tylko ja nie rozumiem czemu wszystkie pieniądze idą w naszej gminie na Mysiadło - Centrum Edukacji i Sportu, na Zamienie nie tylko budowa OSP, ale także ulica Błędna. Tym czasem na inne sołetcwa nie ma w ogóle pieniędzy. Rada sołecka wsi £azy wysłała gminie 8 punktów dotyczących inwestycji w 2013 r. Pozostał tylko jeden punkt kontynuacja budowy świetlicy środowiskowej.

W związku z tą sytuacją w tym roku i pod koniec poprzedniego wystosowałem już dwa pisma o inwestycje. Projekty nie są duże: jeden dotyczy koszy na śmieci na ulicy Wąskiej w £azach (mała architektura), drugi pierwszej instalacji siłowni zewnętrznej. Pomoc finansową przy tej inwestycji można uzyskać Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013. W nowej perspektywie budżetowej 2014 - 2020. Dodatkowo prowadzę zbiórkę podpisów pod małym projektem dotyczącym także małej architektury.

Na pewno nie daruję koszy i projektu pod zbiórką podpisów (na razie nie zdradzam). W przypadku koszy to ciekawe, że w £azach ich brakuje, a w Nowej Iwicznej przy ulicy Krasickiego obok skateparku jest ich, aż 7!. Także warto przyjrzeć się obietnicom gminy. Pod koniec listopada wystosowałem interpelację do gminy odnośnie zarośniętego chodnika i rowu melioracyjnego przy ulicy Wąskiej w £azach. W odpowiedzi dostałem zapewnienie, że jak warunki meteo się poprawią to ścieżka i rów zostaną oczyszczone. Pogoda poprawiła się, a efektów brak!. Zwracałem uwagę w dniu 3 stycznia 2013 r. na wybitą szybę na przystanku "£azy" w kierunku Warszawy i wyjęte szyby na przystanku "Podleśna" w kierunku Warszawy. Zobaczymy jaka będzie w tym temacie reakcja gminy.

Osobiście ze swojej działalności uważam, że brakuje w gminie programu rozwoju całości gminy. Widać gołym okiem, że niektóre sołectwa są promowane. Jestem bardzo ciekawy jak moje wnioski i interpelacje zostaną potraktowane. Na pewno nie poddam się, bo dzięki mojej upartości udało się dokonać kilku zmian w £azach. Na sam koniec odnośnie Ochotniczej Straży Pożarnej warto przypomnieć, że budynek w Nowej Woli wymaga także remontu. Dobrze by było jakby o tym fakcie gmina nie zapomniała.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Ruch Palikota
portal WspolneRazem.pl
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola


Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron