Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt wrz 18, 2012 9:01 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

Postautor: Paulina » śr wrz 19, 2012 8:49 am

Czy to znakowanie faktycznie działa?
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

Postautor: Kacperek » czw wrz 20, 2012 7:46 am

Jeżeli w Piasecznie korzystają z ogólnopolskiej bazy dedykowanej rowerom, to jest szansa, że jak ktoś wywiezie rower do innego miasta, a policja na niego wpadnie, to wtedy rower wróci do Ciebie. Jednak nie wiem, czy w Piasecznie znakowane rowery są w czymś takim ewidencjonowane.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » sob wrz 29, 2012 6:48 pm

Wygrałam rower miejski. Pełnia szczęścia, radość i meksykańska fala. Spełniło się moje marzenie.

Po pierwszej fali radości przyszedł czas na rozsądek. Myślę sobie, 'kurcze rower o wartości mojej trzykrotnej pensji, trzeba coś zrobić bo jak ukradną, będzie żal'. Naoglądał się człowiek filmików jak to rowery z klatek schodowych kradną w 6 minut i teraz trzęsie portami.
Zapadła decyzja - idziemy do ubezpieczalni, ubezpieczyć od kradzieży. O ja naiwna, miałam marzenie. Pani w ubezpieczeniach odprawiła mnie z tekstem "Pani chyba zwariowała. Rower ubezpieczać. Chyba się Pani Holandia przyśniła, w Polsce jesteśmy tu się rowerów nie ubezpiecza."

Wtem genialna idea wpadła do głowy, otworzyła się któraś szuflada w pamięci. Trzeba podjechać moim powozem na komisariat, w końcu chłopaki chwalą się wielką akcją znakowania rowerów - „Nie daj szansy złodziejowi”. Ok! Nie daję, jadę.

Dzień 1.
Ja: 'Dzień dobry, ja bym chciała oznakować rower'
Mundurowy: "Yyy, aha, a może Pani przyjechać jutro po 14, bo to dzielnicowy znakuje, a teraz go nie ma"
J: 'Dobrze, dziękuję to ja jutro podjadę'

Dzień 2.
Ja: 'Dzień dobry, ja bym chciała oznakować rower'
Mundurowy: "A to znowu Pani, kolegi jeszcze nie ma proszę chwilę poczekać"

Po godzinie, zjawia się dzielnicowy*

Dzielnicowy: "Bry, co Pani chciała?"
Ja: 'Dzień dobry, ja bym chciała oznakować rower'
D: "No dobra, dowód da"

Dzielnicowy wziął mój dowód pooglądał go z każdej strony, z szuflady wyciągnął marker z tuszem, który świeci w UV i wyszedł ze mną na parking przed komisariat i rzecze.

D: "to dzie piszemy pesela. A wie, że to nigdzie rejestrowane nie jest? he, he, he"
J: 'Ale jak to?!'
D: "No bo to tylko taka głośna akcja Policji jest, z tym znakowaniem rowerów. Nooo, a jak gdzieś jakiś rower znajdujemy to i tak po numerze ramy się sprawdza jak ktoś zgłosił kradzież, przecież nikt z latarką nie będzie biegał i sprawdzał pesela, bo każdy może sobie pesela napisać, a zresztą to ten marker się zetrze po jednym umyciu roweru."
J: 'Rozumiem, to ja chyba podziękuję, w domu mam taki długopis to sama sobie napiszę...'

Teraz zapytacie gdzie piekielność, a no tu, że nic nas nie chroni przed złodziejem, a kasa idzie na głośne akcje reklamowe, z których i tak jest wielkie G. A rower? Garażuje w mieszaniu i jeździ tylko do babci. A i tak nie ma pewności czy nikt mnie nie napadnie i go nie zabierze na ulicy...

* słownictwo oryginalne
http://piekielni.pl/40392
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

Postautor: Redakcja » ndz kwie 21, 2013 8:32 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Policja znakuje rowery - zabezpiecz swój rower

Postautor: Redakcja » wt kwie 23, 2013 3:51 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Bezpłatne znakowanie rowerów w Piasecznie

Postautor: Redakcja » pn kwie 29, 2013 8:19 pm

Policjanci z piaseczyńskiej komendy przeprowadzili wczoraj pierwszą w tym roku akcję znakowania rowerów. Akcja znakowania rowerów ma za zadanie ograniczenie ryzyka kradzieży. Dzięki unikatowemu oznaczeniu, po odnalezieniu roweru przez policję, będzie można po pierwsze udowodnić, że pochodzi on z kradzieży, a po drugie odnaleźć właściciela.

Obrazek

Wczoraj 41 rowerów zostało oznakowanych, a wszystko po to by nasza własność nie trafiła w obce ręce, a w razie gdyby tak się stało, by była łatwa do zidentyfikowana. Działania policjantów polegają na znakowaniu rowerów markerami widocznymi w ultrafiolecie, nanoszone są takie cechy, które go identyfikują – jest to kod składający się z kilkunastu znaków. Takie dane następnie wprowadzane są do policyjnego systemu.

Obrazek

Takie akcje przeprowadzają piaseczyńscy policjanci od 2007 roku. Aby ułatwić Państwu oznakowanie rowerów, kolejne akcje znakowania będą sukcesywnie prowadzone w komisariatach i posterunkach policji, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Obrazek

Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Baza danych "dwóch kółek" umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Nie daj szansy złodziejowi oznakuj swój rower

Postautor: Redakcja » sob sie 17, 2013 11:13 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość