Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Wskazówki, opinie w temacie zdjęć, aparatów fotograficznych, sposobie fotografowania, książki fotograficzne itp. Wszystko co jest związane z teorią fotografii.

Moderator: GTW

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: michal_g » pt wrz 14, 2012 8:07 pm

Informuję o bezpłatnych warsztatach fotograficznych „Street photo” prowadzonych przez Adama Lacha, w ramach projektu „Oblicza fotografii”. Warsztatom, które odbędą się 22 września w Instytucie Dziennikarstwa UW (ul. Nowy świat 69) będzie towarzyszyć wykład wprowadzający do tematu Andrzeja Zygmuntowicza. Warsztaty są skierowane do mieszkańców Warszawy fotografujących, interesujących się sztukami wizualnymi, w tym fotografią rzeczywistości i fotografią inscenizowaną, zainteresowanych zdobywaniem wiedzy o najnowszych tendencjach w obrazowaniu fotograficznym i nabyciem umiejętności w realizacji zestawów zdjęć o aktualnej tematyce, zarówno odnoszących się do dokumentu, jak i do kreacji obrazu.

Obrazek

Program warsztatów, 22 września, Instytut Dziennikarstwa:
10.00-13.00
- wykład wprowadzający Andrzeja Zygmuntowicza - analiza aktualnej kondycji street photo
- wprowadzenie do zajęć praktycznych - Adam Lach: pokazanie zasad fotografii streetowej, etyka pracy fotoreportera na ulicy, sposobu fotografowania w tym środowisku, jak i odpowiedniego podejścia do ludzi
13.00-16.00
- zajęcia plenerowe – realizacja tematu
16.00-18.00
- zajęcia praktyczne – realizacja tematu
- analiza materiału fotograficznego i edycja zdjęć

Aby wziąć udział należy wysłać pod adres e-mail akademia@fotoreportaz.org.pl swoje zgłoszenie oraz 5 zdjęć fotografii ulicznej. Na zgłoszenia czekamy do 17 września! Liczba miejsc ograniczona.

<object width="900" height="506"><param name="allowfullscreen" value="true"><param name="allowscriptaccess" value="always"><param name="movie" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=22386175&amp;force_embed=1&amp;server=vimeo.com&amp;show_title=1&amp;show_byline=1&amp;show_portrait=1&amp;color=00adef&amp;fullscreen=1&amp;autoplay=0&amp;loop=0"><embed src="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=22386175&amp;force_embed=1&amp;server=vimeo.com&amp;show_title=1&amp;show_byline=1&amp;show_portrait=1&amp;color=00adef&amp;fullscreen=1&amp;autoplay=0&amp;loop=0" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="900" height="506"></embed></object>
http://vimeo.com/22386175

Zajęcia poprowadzi Adam Lach - urodzony w 1983 roku w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Fotografiki WSF aFa we Wrocławiu. Laureat 15-stu nagród konkursów fotografii prasowej. Współzałożyciel i członek prestiżowej agencji Napo Images. Od 2006 roku na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Od 2008 roku zaczął współpracować z dziennikami The New York Times i International Herald Tribune. Realizował projekty w Mołdawii, na Ukrainie i w naddniestrzańskiej republice Mołdawii. Publikuje swoje reportaże w wielu magazynach w europie i USA. Jego fotoreportaże zostały docenione na wielu prestiżowych wystawach na świecie, m.in. w Paryży w HSBC Gallery, na Biennale Sztuki w Pradze czy na wielkiej wystawie dokumentu w Chinach. Od 2010 roku wykłada również dwa przedmioty („Fotografia Prasowa” i „Fotoreportaż i nowe media” ) w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład wprowadzający Andrzej Zymguntowicz, wykładowca UW i przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF.

W ramach projektu „Oblicza fotografii” odbędą się jeszcze warsztaty:
- 20 października 2012 – Dorota Awiorko-Klimek „Dokument”
- 24 listopada 2012 – Andrzej Wiktor „Portret"
Projekt został dofinansowany ze środków Biura Kultury m. st. Warszawy. Organizatorem warsztatów jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: Martin » pt wrz 14, 2012 8:24 pm

Dzięki Michał. Bardzo ciekawe warsztaty!!!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: michal_g » pt wrz 14, 2012 8:32 pm

Wyślij swoje zgłoszenie. :)
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: Martin » pt wrz 14, 2012 8:37 pm

Oczywiście, że wysyłam. Muszę tylko wybrać 5 zdjęć, które trzeba załączyć do zgłoszenia.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: michal_g » pt wrz 21, 2012 7:36 am

Martin, co się nie chwalisz, że przeszedłeś kwalifikację tj. przegląd portfolio i zakwalifikowałeś się na warsztaty http://www.facebook.com/spotkaniazfotografia :good: Napisz po warsztatach jak było.
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: Martin » pt wrz 21, 2012 10:40 am

michal_g pisze:Napisz po warsztatach jak było.

Napiszę. :)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: Martin » ndz wrz 23, 2012 10:18 am

Byłem i jestem zadowolony z warsztatów. Miałem przyjemność wysłuchać bardzo ciekawego wykładu Andrzeja Zygmuntowicza, oraz obejrzeć dużą porcję zdjęć światowych street'owców. Adam Lach wprowadził nas w swój sposób fotografowania i patrzenia na ulicy. Jego podejście, zmieniło trochę mój dotychczasowy sposób robienia zdjęć na ulicy, ale postanowiłem zmierzyć się z tym i wypróbować na ulicy. Po wprowadzeniu i otrzymaniu konkretnego zadania, poszliśmy na 3 godzinny spacer ulicami Warszawy. Pogoda niestety nam nie dopisała i przez cały ten czas padał drobny deszcz, oraz zabrakło słonecznego światła, które dodatkowo daje wiele motywów do wykorzystania na ulicy. Po powrocie można było pokazać swoje zdjęcia (wybrane 10 szt), które zostały bardziej dokładnie omówione przez Adama. Podobał mi się sposób patrzenia i komentowania zdjęć, które w sposób bardzo delikatny "krytykował" oraz naprowadzał na sposób patrzenia na tą samą sytuację, przy innej perspektywie lub odczekaniu chwili. Do tej pory spacerując robiłem zdjęcia i ruszałem dalej. Po warsztatach Street Photo, zmieniłem swoje spojrzenie na tę fotografię i sposób robienia zdjęć. Fotografia uliczna to przede wszystkim obserwacja ludzi i wyczekanie chwili, która może się wydarzyć a jest warta wciśnięcia spustu migawki. Postaram się to wykorzystać w trakcie swoich kolejnych spacerów. Na zakończenie: polecam Wam kolejne tego typu wykłady.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: looky » ndz wrz 23, 2012 8:26 pm

To kiedy się pochwalisz jakimiś zdjęciami z warsztatów?
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: michal_g » pn wrz 24, 2012 11:46 am

Martin, kiedy zmawiamy się na streeta w Warszawie?
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Spartacus 999 » pn wrz 24, 2012 12:15 pm

Tak nawiązując do tematu co znalazłem ...czyjeś zdjęcie ale spełnia warunki jakie Martin opisał.
http://plfoto.com/zdjecie,streetcreativ ... 60422.html
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: michal_g » pn wrz 24, 2012 1:17 pm

Spartacus 999, linkowane przez Ciebie zdjęcie jest zrobione na ulicy, ale ni jak ma się do typowej fotografii ulicznej, która odnosi się głównie do człowieka, jego zachowań i relacji z otoczeniem.
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Spartacus 999 » pn wrz 24, 2012 3:06 pm

O to przepraszam, myślałem że street foto to jest całokształt :P
Swoją drogą, kiedyś się pokłóciłem z Fotografem który mnie uwiecznił w Centrum bez mojej zgody i Policja stwierdziła, że jeśli na zdjęciu jest więcej niż 2-3 osoby(np w tle) to nie mam podstaw do roszczenia, czy to prawda ?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Apco » pn wrz 24, 2012 3:18 pm

nie prawda
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Fotografia uliczna - aspekty prawne

Postautor: michal_g » pn wrz 24, 2012 3:26 pm

Ciekawie opisane aspekty prawne w fotografii ulicznej: http://www.swiatobrazu.pl/fotografia-ul ... 27366.html
Awatar użytkownika
michal_g
 
Posty: 305
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty fotograficzne Street Photo w Warszawie

Postautor: Martin » pn wrz 24, 2012 6:56 pm

looky pisze:kiedy się pochwalisz jakimiś zdjęciami z warsztatów?

Z uwagi na deszczową pogodę, nie robiłem zbyt wielu zdjęć. Wolałem pospacerować i poobserwować innych. Przy okazji jakiegoś spotkania u mnie, przypomnij mi o tym, to pokaże Ci te kilka zdjęć. 4 zdjęcia z wykładów, można znaleźć na fanpage http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 157&type=1
michal_g pisze:Martin, kiedy zmawiamy się na streeta w Warszawie?

Najbliższa okazja to Worldwide Photowalk w Warszawie http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=7077 :)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wskazówki, opinie, inne konkursy i newsy z branży foto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron