Protest mieszkańców Siedlisk!

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: wdolinski » pt cze 29, 2012 5:56 pm

Mieszkańcy Siedlisk postanowili sprawy wziąć w swoje ręce.
Obrazek

Piotr, pani sołtys i pani Maria rozdająca ulotki.
Obrazek

Mieszkańcy starali się każdemu przejezdzającemu kierowcy z wdziękiem wręczyć ulotkę informujacą o celu protestu. Ruch w godzinach popołudniowych sięga tam kilkaset samochodów na godzinę. Kierowcy zastaną sytuację w wiekszości przyjmowali z usmiechem i zrozumieniem.
Obrazek

Niestety zdarzył się jeden incydent, gdy wyjątkowy cham bo jak nazwać takiego prymitywa swoim samochodem świadomie usunął przechodzących przez pasy. Pani Maria obiecała sprawe zgłosić na policję.
Obrazek
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: Kucyk » pt cze 29, 2012 8:26 pm

Nie wiecie czy tą drogą jeżdżą czasem ciężarówki ze zbożem? Mamy już blokady, teraz trochę ziarna warto by wysypać...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: wdolinski » pt cze 29, 2012 9:57 pm

Na tej blokadzie czy raczej happeningu nie widziałem, by komuś z butów słoma wystawała.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: amasoft » pt cze 29, 2012 10:46 pm

Ja nie wiem po co Siedliskom ścieżka rowerowa jak rowerzystom najlepiej się jeździ po asfalcie. Gdyby zbudowano ścieżkę to zapewne typu "jazda po fali morskiej". Chodnik w Siedliskach jest, wąski, z jednej strony, ale jest. W Jastrzębiu nie ma chodnika i jakoś się chodzi. Nie wiem czemu w Siedliskach usunięto progi (przynajmniej te przy zakręcie). Komuś przeszkadzały ? Ograniczały prędkość a teraz samochody znów szaleją.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: leny » sob cze 30, 2012 8:12 am

amasoft pisze:Ja nie wiem po co Siedliskom ścieżka rowerowa jak rowerzystom najlepiej się jeździ po asfalcie.


Tak, najlepiej jeździ się po asfalcie, ale ścieżka rowerowa też może być asfaltowa. Wystarczy już tych z kostki z uskokami na krawędziach.

amasoft pisze: Chodnik w Siedliskach jest, wąski, z jednej strony, ale jest


Ten chodnik nie jest na całej długości wsi. Od skrętu z Chylic w stronę Siedlisk chodnika nie ma, na zakrętach za stolarnią nie ma.
Rowerzystów tam sporo bo to dobry dojazd do lasu chojnowskiego.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: amasoft » sob cze 30, 2012 8:38 am

Leny ale wiesz jakie się buduje u nas ścieżki... Nie widziałem jeszcze w naszym powiecie ścieżki asfaltowej. To prawa, że chodnika nie ma na całej długości wsi, mogliby go dociągnąć do Chylic, są tam pola więc miejsca na chodnik jest sporo.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: wdolinski » sob cze 30, 2012 9:10 am

leny pisze:Rowerzystów tam sporo bo to dobry dojazd do lasu chojnowskiego.

Też przez tę okolice jeżdżę ale nad Wisłę przez Borowinę. To co tam jednak wczoraj zobaczyłem przerosło moje wyobrażenia o spokojnej dzielnicy bo Siedliska tak uważam. Ale nie ma co się dziwić takiej ilości samochodów skoro nawet mieszkańcy Chyliczkowskiej po wschodniej stronie obwodnicy jeżdżą do miasta przez Siedliska bo tak jest szybciej ze względu na żenujące ustawienie świateł na skrzyżowaniu.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: anuleksa » sob cze 30, 2012 1:05 pm

To jaja jakieś?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: stentonik » sob cze 30, 2012 9:08 pm

Ten protest to początek batalii o chodniki? Czy ostateczność, po wyczerpaniu bardziej cywilizacyjnych metod załatwienia sprawy?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: Kucyk » sob cze 30, 2012 9:29 pm

Ciesz się że nie żądają dostępu do morza. 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: leny » ndz lip 01, 2012 7:49 am

woytazo pisze:Ale nie ma co się dziwić takiej ilości samochodów skoro nawet mieszkańcy Chyliczkowskiej po wschodniej stronie obwodnicy jeżdżą do miasta przez Siedliska bo tak jest szybciej ze względu na żenujące ustawienie świateł na skrzyżowaniu.


Sam też jeżdżę w ten sposób bo czasami przy skrzyżowaniu Chyliczkowska Armii Krajowej można stać 20 i więcej minut. Ustawienie świateł na tym skrzyżowaniu to jakieś kuriozum.
Awatar użytkownika
leny
 
Posty: 514
Rejestracja: pt cze 12, 2009 8:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: wdolinski » ndz lip 01, 2012 8:11 am

stentonik pisze:Ten protest to początek batalii o chodniki? Czy ostateczność, po wyczerpaniu bardziej cywilizacyjnych metod załatwienia sprawy?


Po raz kolejny chcę napisać, że protest nie przysparzał kłopotów przejeżdżającym, którzy po otrzymaniu ulotki jechali dalej. Większość kierowców robiła to z uśmiechem, zadbały o to sympatyczne panie a by dobrze zrozumieć to czy mieszkańcy mają rację trzeba by tam być i widzieć. Do Piotra dochodzą informacje o planowanych następnych protestach, więc to może i jakiś sposób ucywilizowania walki o zmianę swojej okolicy bo na ucywilizowaną walkę z urzędami nie ma co liczyć.
Kolega Kucyk tradycyjnie z wdziękiem neutralizuje takie napewno niewygodne dla władzy tematy. Mój szacun dla Niego jest tradycyjnie przeogromny, mam nawet zdjęcia z dwumiesięcznicy jego wyczynu które postaram się po południu wrzucić.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: stentonik » ndz lip 01, 2012 8:46 am

Ja nie wiem, czy tak się powinno sprawy załatwiać. Od protestów. Ja załatwiając "swoje" skrzyżowanie też brałem protest pod uwagę, jednak droga do tego była jeszcze daleka...Może wynikało to z tego, że nie byłem nikim sterowany i działałem sam w jedynie słusznej sprawie - czyli załatwiałem przebudowę skrzyżowania a nie układu politycznego :). Pewnie sposób z Siedlisk będzie szybszy i równie skuteczny, jednak nie w moim stylu. Co nie zmienia faktu, że chodniki tam być powinny.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: Protest mieszkańców Siedlisk!

Postautor: anuleksa » ndz lip 01, 2012 12:01 pm

stentonik pisze:Co nie zmienia faktu, że chodniki tam być powinny.


A to na zdjęciach to co to jest?

Mieszkam przy Al.Róż. Trzydzieści lat temu ul. Powstańców W-wy była uliczką osiedlową, a nie ruchliwym ciągiem, który korkowany jest codziennie między innymi przez mieszkańców ptasiowa.
Też mi to przeszkadza, gdyż tylko tędy mam wyjazd z mojego osiedla.

Chodników nie ma w bardziej newralgicznych miejscach i wszyscy czekają cierpliwie na swoją kolej.

Zablokujmy może Pod Bateriami, Nową, Julianowską.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » ndz lip 01, 2012 1:40 pm

anuleksa pisze:Chodników nie ma w bardziej newralgicznych miejscach i wszyscy czekają cierpliwie na swoją kolej.

Zablokujmy może Pod Bateriami, Nową, Julianowską.
_________________


Cierpliwość to ja polecam w przechodzeniu przez jezdnię na pasach w czasie pikiety ale nie w oczekiwaniu na chodnik :lol: . Nie bądżmy romantykami, my tu powinniśmy rozdawać zadania dla władzy a nie prosić. Do powyższej listy może dopisać Kauna :wink: .
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron