Wypadki na skrzyżowaniu na ul. Wschodniej i ul. Kilińskiego

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: stentonik » pt sty 28, 2011 8:49 pm

Witam,

Chciałbym zapytać w jaki sposób można "ruszyć" sprawę zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Wschodniej? Jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Piasecznie. Rocznie dochodzi tu do kilku wypadków i kilkunastu stłuczek. Na przestrzeni ostatnich 15 lat miało tu miejsce ponad 100 kolizji, w których byli też ranni. W grudniu 2010r doszło do 4 stłuczek, w styczniu 2011 do dwóch.

Dla pieszych pokonanie skrzyżowania i przemieszczanie się po chodniku to prawdziwa loteria - albo wpadnie na nas samochód albo znowu się uda. Większość kolizji kończy się tym, że auta z impetem wpadają na chodnik tnąc po drodze znaki, kosz na śmieci i ogrodzenie pobliskiej posesji, którego nie warto odnawiać gdyż i tak wkrótce zostanie zniszczone. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z problemem do policji i gminy, jednak bez efektu. Wypadek śmiertelny to kwestia czasu, gdyż w ostatnich latach ruch na jednokierunkowej ulicy Kilińskiego zwielokrotnił się a kierowcy nagminnie nie przestrzegają znaków i ograniczeń prędkości.

Najlepszym rowiązaniem byłaby instalacja świateł na tym skrzyżowaniu lub w ostateczności zamontowanie spowalniaczy wokół skrzyżowania i przy okazji na całej długości ulicy Wschodniej.

Proszę o wskazówki, jakie należy poczynić kroki aby WRESZCIE ktoś zajął się tym problemem zanim dojdzie do wypadku śmiertelnego.

Poniżej zdjęcia z ostatniego wypadku sprzed kilku dni. Tak mniej więcej wygląda większość kolizji na tym skrzyżowaniu. Auta odbijają się i wpadają na chodnik a następnie za ogrodzenie i lecą do sąsiada. Cud, że tu jeszcze nikt nie zginął.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: pminnesota » sob sty 29, 2011 11:08 am

Grzesiek,

Ja też mam dość tego skrzyżowania... Non stop stłuczki, skręcanie idiotów z prawego pasa w lewo lub nierespektowanie znaku STOP...

PK
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Postautor: Jacenty » sob sty 29, 2011 11:13 am

O spowalniaczach na Kilińskiego możesz zapomnieć bo kursują po niej autobusy ZTM.

Więc jedynie sygnalizacja...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: stentonik » sob sty 29, 2011 1:14 pm

Jacenty pisze:O spowalniaczach na Kilińskiego możesz zapomnieć bo kursują po niej autobusy ZTM.

Więc jedynie sygnalizacja...


Sygnalizacja byłaby najlepszym wyjściem. A spowalniacze... jeśli nie można na Kilińskiego to na Wschodniej chyba bez problemu. Pierwszy już kilka metrów po skręcie z Kościuszki, drugi przed skrzyżowaniem z Kilińskiego, z jednej i z drugiej strony. I dalej całą Wschodnią. Może wtedy niektóre autobusy, które skracają sobie drogę skręcając z Kościuszki w ulicę Wschodnią, gdzie jest ograniczenie do 3,5 tony, nie generowałyby dodatkowego niebezpieczeństwa. Do ronda nie chce im się kręcić...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jacenty » sob sty 29, 2011 1:30 pm

stentonik pisze:Może wtedy niektóre autobusy, które skracają sobie drogę skręcając z Kościuszki w ulicę Wschodnią, gdzie jest ograniczenie do 3,5 tony, nie generowałyby dodatkowego niebezpieczeństwa.


One mają taką trasę.
Autobusy,które jadą do Warszawy jadą Wojska Polskiego/Jana Pawła a te,które kończą w Piasecznie akurat jadą przez miasto Sienkiewicza/Kościuszki/Warszawską/Jana Pawła :wink:


Ja w pierwszej kolejności zrobiłbym porządek z parkującymi samochodami,które ograniczają widoczność.
Już nie raz było tak,że autobus miał problem z przejazdem Kilińskiego bo zastawiona była samochodami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: stentonik » sob sty 29, 2011 1:39 pm

Jacenty, z Kościuszki nie ma skrętu w lewo we Wschodnią dla aut cięższych od 3,5 tony (tam jest znak zakazu), a tabliczki z wyłączeniem autobusów ZTM tez nie widziałem. Wszystkie autobusy powinny dotaczać sie do ronda przy OK i tam wbijać się w Kilińskiego, ale nagminnie sobie skracają. W niedzielę rano jak lecą prawie na pusto to omijają nawet przystanek przy klubie.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Jacenty » sob sty 29, 2011 1:50 pm

No to w takim razie PKS łamie przepisy.
Bo rozumiem,że ZTMu tam skrócającego nie widziałeś.

Ale nie sądzę,żeby wycofanie tych kilku autobusów jakoś drastycznie poprawiło bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: stentonik » śr kwie 06, 2011 6:37 pm

Moja sprawa też bez odzewu. Pani Magda Woźniak po styczniowej obietnicy zajęcia się sprawą po prostu przestała odpowiadać na meile. Nie wiem czy zanosić pisma, jak je napisać, czy zbierać podpisy...Nic kuźwa się dowiedzieć no można.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: stentonik » śr paź 19, 2011 11:08 am

Kolejny wypadek na Kilińskiego róg ze Wschodnią. Już wspominałem w tym wątku, że jest tu bardzo niebezpiecznie. Rocznie dochodzi do kilkudziesięciu stłuczek i kilku wypadków. Samochody po uderzeniach z impetem wpadają na chodniki i niszczą ogrodzenia, stwarzając śmiertelne zagrożenie dla przechodniów.

Dzisiaj bus po zderzeniu z osobówką przeciął na kilku metrach chodnik i wpadł do dwóch posesji. 3 osoby ranne przewieziono do szpitala. Minutę po wypadku przechodziło tędy 3 chłopców do szkoły na świętojańskiej. Mieli wielkie szczęście, że żyją...gdyby szli minutę wcześniej...nie chcę nawet myśleć co mogłoby się stać. Po rozmowie z ojcem jednego z nich zaraz po wypadku, uznałem że nie odpuszczę i będę dotąd walczył o światła lub hopki w tym miejscu, aż wywalczę. Albo chociaż o metalowe odgrodzenia chodników od jezdni.

Liczę na pomoc Pana £ukasza Krawczyńskiego, z którym jestem "po słowie" w tej sprawie i wiem, że można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc w przygotowaniu pism do gminy i prowadzeniu sprawy.

Dla policji skrzyżowanie nie jest niebezpiecznie (!), "bo znaki przecież są" a statystyk nie prowadzą, więc...jest wszystko ok. Próbowałem zainteresować lokalne media i jakoś nikt się nie kwapi podjechać by opisać lub sfilmować sytuację tego skrzyżowania przy okazji jakiegoś wypadku. Nie ma worków z trupami, to nie ma czego pokazywać!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: krawczynskilukasz » śr paź 19, 2011 6:01 pm

stentonik

dziś albo jutro prześlę Ci pisma, zaproszę Was również na komisję bezpieczeństwa i porządku publicznego.

proszę o maila

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: stentonik » sob paź 22, 2011 12:20 pm

Dzięki. Pisma już doszły :good: . W przyszłym tygodniu zbiorę podpisy i zaniosę do Gminy i Powiatu.

ps, dzisiaj kolejna stłuczka i lądowanie na chodniku :(
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Kolizja na Kilińskiego r.Wschodniej

Postautor: iTV Piaseczno News » pn mar 05, 2012 3:53 pm

stentonik pisze:Chciałbym zapytać w jaki sposób można "ruszyć" sprawę zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Wschodniej? Jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Piasecznie. Rocznie dochodzi tu do kilku wypadków i kilkunastu stłuczek. Na przestrzeni ostatnich 15 lat miało tu miejsce ponad 100 kolizji, w których byli też ranni. W grudniu 2010r doszło do 4 stłuczek, w styczniu 2011 do dwóch.


Obrazek

Okoliczni mieszkańcy od wielu miesięcy monitują do różnych urzędów o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jak do dnia dzisiejszego bezskutecznie. Czy potrzeba tragedii aby zainteresować władze tym skrzyżowaniem? Kolizja na Kilińskiego r.Wschodniej http://itvpiaseczno.pl/wypadki,1,1.3,1207
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pn mar 05, 2012 5:00 pm

Pisma do Gminy i do Starostwa znowu niczego nie dały. Starostwo przesłało pisma do Gminy, stamtąd lakoniczna urzędnicza odpowiedź odmawiająca pomocy i zainteresowania się problemem... i cześć. No ale ja nie odpuszczę i tego tak nie zostawię. Bo nie będzie mi tu żaden urzędas kalkował odpowiedzi nie sprawdzając jak jest naprawdę (od wizji lokalnej poprzez sprawdzenie notatek policyjnych z wypadków, rozmów z mieszkańcami, notatek ze Straży Miejskiej, ilości zgłoszeń do ubezpieczycieli z wypadków w tym miejscu itd).

Ponad 100 kolizji i wypadków w tym samym miejscu w ostatnich latach powinno dawać do myślenia. Nikt tu jeszcze nie zginął i to o zgrozo jest największym problemem z załatwieniem czegokolwiek.

To samo pismo wyślę powtórnie z prośbą o ponowne rozpatrzenie sprawy i ewentualne pełne uzasadnienie odpowiedzi odmownej.

Oczekujemy poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu ze szczególnym uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa przechodniów poruszających się chodnikami. Czego byśmy chcieli? Najlepszym wyjściem byłyby "hopki" i sygnalizacja świetlna ale to wiadomo, będzie ciężko bo kasy nie ma, bo autobusy itd. To może chociaż sygnalizator pulsujący i ostrzegający o niebezpiecznym skrzyżowaniu. Albo świecący znak STOP. Cokolwiek. Barierki odgradzające chodnik od jezdni, które chociaż w małym stopniu wytracałyby ewentualnie lecący na człowieka samochód.

Zobaczymy co będzie po drugim piśmie. Nie wykluczamy z sąsiadami protestu - blokady skrzyżowania - ale to ostateczność. Także kibicujcie nam i trzymajcie kciuki.

ps. Dziękujemy za pomoc przy pismach p. £ukaszowi Krawczyńskiemu i p. Mariuszowi Kujaszewskiemu z itvpiaseczno za wczorajszą szybką obywatelską reakcję i nagłośnienie problemu.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Majkel » pn mar 05, 2012 5:21 pm

Na filmie wspomniane jest, że urząd udzielił odpowiedzi na pismo. Czy była to odpowiedź kogoś konkretnego? Czy byliście na spotkaniu komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego, na które miał Was zaprosić krawczynskilukasz?
krawczynskilukasz pisze:zaproszę Was również na komisję bezpieczeństwa i porządku publicznego
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: stentonik » pn mar 05, 2012 5:25 pm

Oczywiście, odpowiedź przyszła podpisana przez konkretną osobę. Wczoraj na szybko do wywiadu nie przygotowałem jej ( leży w firmie, niedziela). W wolnej chwili zacytuję i wkleję scan.
Zaproszenie miało być, ale nie dotarło.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron