List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: Redakcja » pt kwie 13, 2012 10:27 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: tvpiaseczno » pt kwie 13, 2012 10:59 pm

Inną wiedzę na temat redukcji etatów ma przewodniczący Rady Miasta Pan Andrzej Swat. W mojej rozmowie przeprowadzonej z nim przed sesją budżetową w dniu 18 stycznia na zadane pytanie o redukcję etatów w oświacie powiedział , że od września jest planowana redukcja w oświacie na poziomie 80 etatów. Skąd taka wiedza Przewodniczącego skoro Burmistrz nic na ten temat nie mówił? Kto w takim razie puścił plotkę o redukcji etatów na poziomie 80 - 100 etatów już na początku stycznia? Media?
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: krawczynskilukasz » sob kwie 14, 2012 11:44 am

Panie Mariuszu

Pan to ma pecha, ciagle nieprawdziwe informacje, a to ze radna pobili, a to ze stołówki zlikwidowali, a to ze PO oszczędza na oświacie, chociaż 20 mln pln w tym roku gmina wyda wiecej, wreszcie 100 nauczycieli na bruk ;).

Jak na dziennikarstwo śledcze to sporo pecha;)

Pozdrawiam bez złośliwości i współczuje pecha

L
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: Apco » sob kwie 14, 2012 12:02 pm

Panie £ukaszu

Informacja o pobiciu radnej została sfabrykowana przez członków Pana formacji. Jaka wiec pewność, że pozostałe nie? :)

Poza tym, gdyby relacja zrealizowanych obietnic przedwyborczych do tych niezrealizowanych była podobna do relacji prawdziwych informacji do nieprawdziwych rozumiałbym Pana dobry humor, a tak, bez złośliwości, współczuje formacji :)

Pozdrawiam
Apco
 
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:38 am

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: tvpiaseczno » sob kwie 14, 2012 1:22 pm

krawczynskilukasz pisze:Panie Mariuszu

Pan to ma pecha, ciagle nieprawdziwe informacje, a to ze radna pobili, a to ze stołówki zlikwidowali, a to ze PO oszczędza na oświacie, chociaż 20 mln pln w tym roku gmina wyda wiecej, wreszcie 100 nauczycieli na bruk ;).

Jak na dziennikarstwo śledcze to sporo pecha;)

Pozdrawiam bez złośliwości i współczuje pecha

L


Nie czuję się pechowy.
Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie ja wymyśliłem redukcje etatów w oświacie. Informacja o redukcji była potwierdzona w nieoficjalnej rozmowie (bez kamery i mikrofonu) z Panem Andrzejem Swatem jak napisałem wyżej. Tak samo nie ja chciałem likwidacji stołówek, a dobrze Pan wie skąd idą takie informacje.

Ps. Więcej prawdy jest w moich materiałach niż w Pana śledztwach. Chce Pana także uświadomić, że żadnych śledztw nie prowadzę w przeciwieństwie do Pana. Od tego jest policja i prokuratura.
Pozdrawiam
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: krawczynskilukasz » sob kwie 14, 2012 2:00 pm

Apco, zobowiązania dotyczyły określonego czasu. Szkoła będzie budowana, dworzec PKP będzie rewitalizowany, powstanie skatepark, hot spoty. To początek.

Panie Mariuszu nie prowadzę śledztw, a pracuje w komisji rewizyjnej a ta kontroluje prace zarządu. O nieprawidłowościach w inwestycjach mówiłem i pisałem w poprzedniej kadencji. Opinia MJWPU to tylko potwierdza. Są protokoły z komisji, jakby nastąpiła reakcja to moznabylo uniknąć katastrofy. Pani W. Była naczelnik w ARB została skazana i toczą sie jeszcze inne postępowania.
Szkoda, ze pan nie chce widzieć rzeczy oczywistych. Niechęć do PO do której ma pan prawo powoduje mocne uposledzenie pana obiektywizmu.

Pozdrawiam
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: tvpiaseczno » sob kwie 14, 2012 2:51 pm

krawczynskilukasz pisze: Niechęć do PO do której ma pan prawo powoduje mocne uposledzenie pana obiektywizmu.

Pozdrawiam


Nie wiem skąd Pan bierze takie informacje. Wspólpracuję z wieloma Pana kolegami. M.in. cykliczny program OTWARTY DIALOG z Piotrem Kandybą i Grzegorzem Szestowickim pokazuje że jestem otwarty na każde propozycje. Wspieram medialnie wiele projektów kulturalnych, sportowych, społecznych oraz samorządowych. Jestem obecny na prawie wszystkich sesjach Rady Miasta Piaseczna, poruszam wiele tematów z którymi borykają się samorządowcy m.in Pana koledzy z PO. Więcej, nie biorę za to pieniędzy, jak Pan czasami sugeruje.
Pozdrawiam
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: krawczynskilukasz » sob kwie 14, 2012 3:24 pm

Panie Mariuszu

To nie informacja, a ocena pana zachowania, działań i sposobu prezentacji faktów.

Pozdrawiam

L
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: Agnieszka_G » ndz kwie 15, 2012 4:47 pm

Koleżanka mówiła, że na zebraniu z rodzicami była mowa o likwidacji etatów na świetlicy, w bibliotece, mają zniknąć SKS-y i kółka zainteresowań. To po co szkoły wprowadzają w błąd rodziców :roll: Chyba, że rzeczywiście nastąpił przerost zatrudnienia i teraz nie wiedzą jak wybrnąć z sytuacji. Poza tym naprawdę sporo nauczycieli to emeryci, którzy są na etatach, nie nadążają za systemem programowym w nowej formie, uczą po staremu a egzaminy są inaczej skonstruowane, kto na tym traci?
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: krawczynskilukasz » ndz kwie 15, 2012 8:33 pm

Agnieszka,

Kilka lat temu wprowadzono bon oświatowy ale nikt tego nie egzekwowal ( pytanie dlaczego?) teraz zgodnie z ta strategia wprowadzono obowiązek wypełniania arkuszy kalkulacyjnych. Najbardziej gardluja ci którzy nawet nie potrafią tego poprawnie zrobić. Po analizie danych będzie można podjąć decyzje. Zobaczymy co wyjdzie. Ile nauczyciele zarabiają i na ilu etatach pracują. Ile godzin. Jakie maja dodatki motywacyjne. Ilu emerytów pracuje etc.

Zadziwiające jest to ze takie plotki są kolportowane wsród ludzi. I robią to nauczyciele.

Pozdraiwam
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: Majkel » ndz kwie 15, 2012 8:50 pm

krawczynskilukasz pisze:Zadziwiające jest to ze takie plotki są kolportowane wsród ludzi. I robią to nauczyciele.

W takim razie, to nie media w taki sposób kreują informacje o tym co dzieje się w oświacie, a sami nauczyciele.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: anuleksa » ndz kwie 15, 2012 8:52 pm

To ja tak lajcikowo powiem, ze jaki nauczyciel, taki uczeń. Pozdrawiam p. Garbacik i Kozerską.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: krawczynskilukasz » ndz kwie 15, 2012 9:06 pm

Błędem byl brak komunikacji z mieszkańcami co wykorzystują byli włodarze Piaseczna. Rozmawiałem z burmistrzem i teraz to sie zmieni. Uczulam jednak na tych którzy te plotki rozsiewali, choćby na FB. Jaka jest ich wiarygodność?

Ja zawsze jestem do dyspozycji 504 o11 831.

Pozdrawiam

L
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: tvpiaseczno » ndz kwie 15, 2012 10:36 pm

Dziękujemy, widać że nasza praca daje konkretne wyniki. Jest już chęć konsultacji społecznych, których obecna władza nie doceniała. Cieszymy się, że konstruktywna krytyka jest zauważona przez piaseczyńskich włodarzy i potrafią zmienić swoje nastawienie.
Naszym celem nie jest walka z władzą, a przedstawienie konkretnego problemu któremu należy się przyjrzeć i podjąć właściwe działania.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: List Burmistrza Piaseczna w sprawie oświaty

Postautor: anuleksa » ndz kwie 15, 2012 10:40 pm

No wreszcie wywalę frustrację na podmiocie miocie. Co Ty człowieku [cenzura] za farmazony? Jakie wyniki? Daleko Ci Mariuszu, mega daleko do poziomy choćby brukowego.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron