Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: Modliszka » pt kwie 13, 2012 12:26 am

Gdzie w Piasecznie lub okolicy można poćwiczyć jazdę na motocyklu? Potrzeba placu lub miejsca, które posiada równą i utwardzoną powierzchnię, o szerokości około 40 metrów. Dobrze sprawdzają się parkingi przed supermarketami, jednak są one niedostępne dla takich potrzeb. Czy znacie takie miejsce?
Modliszka
 
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 12:20 am
Lokalizacja: Piaseczno

Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: amasoft » pt kwie 13, 2012 12:44 am

1) Lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą (daleko ale miejsca jest b. dużo);
2) Parking na terenie byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii;
3) Targowisko w Piasecznie;


Lotnisko polecam, pas ma jakieś 2,4 km długości i szerokość 60m. Nawierzchnia betonowa.
Parking w GK jest dość spory, ale rozpędzić się tam nie da, jedynie jakieś ósemki.
Targowisko - w sumie to samo co w GK, jednak może być problem z dostępem.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: argrabi » pt kwie 13, 2012 7:58 am

A Słomczyn w pobliżu giełdy? Da się?
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: Modliszka » pt kwie 13, 2012 9:22 am

Dziękuje za szybkie odpowiedzi.
Poszukam jeszcze jakichś miejsc w Warszawie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob kwie 14, 2012 5:13 pm przez Modliszka, łącznie zmieniany 1 raz
Modliszka
 
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 12:20 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: Radow » pt kwie 13, 2012 9:30 am

amasoft pisze:1) Lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą (daleko ale miejsca jest b. dużo)


Ama. Czy to jest teren ogólnodostępny? Po prostu podjeżdżasz i trenujesz czy trzeba z kimś ustalić termin i zakres "treningu"?
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Re: Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: Kucyk » pt kwie 13, 2012 9:39 am

Lotnisko w N.M. n. P. jest terenem ogólnorozpieprzonym. W prawdzie są tam niby tablice "zakaz wstępu" ale kto widział te powywracane płoty i zdewastowane resztki budynków ten śmiało potwierdzić może, że raczej nie ma nawet z kim tego wstępu uzgadniać.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Re: Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: amasoft » pt kwie 13, 2012 12:24 pm

Teoretycznie ktoś tego pilnuje. Widziałem przy bramie strażnika, jednak gdy podjechaliśmy tam samochodem (będąc na terenie lotniska) to nawet nie wyszedł.
Co do stanu budynków - Kucyk ma rację, są zdewastowane. Byłem w wieży, hangarze (niezłe echo w nim jest) i kilku mniejszych takich jak stołówka itp.

Na lotnisku byłem cztery razy, wjeżdżając i wyjeżdżając z niego trzema drogami:

1) Najprostszy dojazd od strony wschodniej, na początku trochę nie równo, ale potem droga jest ok. Skręca się koło tablicy reklamowej:
Obrazek

2) Od północy - fajna droga, tędy jechałem pierwszy raz, można zobaczyć też ciekawy kościół, położony na górce, z dala od zabudowań. Czerwonym iksem zaznaczyłem miejsce gdzie są największe dziury (trzeba uważać na zawieszenie):
Obrazek

3) Tędy raz wyjeżdżałem, droga dość dziurawa i wychodzi na czyjeś podwórko. Uwaga na dwa duże psy, bynajmniej nie nastawione przyjaźnie :)
Obrazek

PS: Na lotnisku trzeba uważać na porozrzucane opony samochodowe.
Pozdrawiam.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Re: Gdzie można poćwiczyć jazdę na motocyklu?

Postautor: Robo_warrior » ndz maja 06, 2012 8:48 pm

Modliszka pisze:Gdzie w Piasecznie lub okolicy można poćwiczyć jazdę na motocyklu? Potrzeba placu lub miejsca, które posiada równą i utwardzoną powierzchnię, o szerokości około 40 metrów.
A co konkretnie chcesz poćwiczyć? Do ósemek jest dobry placyk dla kursantów przy Gimnazjum w Al. Kalin, otwarty od ulicy. Choć nie ma 40 metrów szerokości, parkowanie i ósemki można wykręcać ;).
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron