Czy podniosą wiek emerytalny w Polsce?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Czy podniosą wiek emerytalny w Polsce?

Postautor: Kacperek » śr lut 22, 2012 6:57 pm

Obrazek
http://demotywatory.pl/3707097/Obys-nie-wykrakal

Wykrakał:

<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/C9dCbL0wgoI?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/C9dCbL0wgoI?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Teraz czekamy na podniesienie wieku emerytalnego w Polsce.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Polacy nie chcą dłużej pracować

Postautor: Kacha » śr mar 21, 2012 10:55 pm

Czy polski opór przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego jest rzeczywiście czymś wyjątkowym? http://wyborcza.biz/Emerytura/10,124542 ... czycy.html
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

NIE DLA WYD£UżONEGO WIEKU EMERYTALNEGO

Postautor: Paulina » pn mar 26, 2012 8:17 am

Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: sanchez » pn mar 26, 2012 9:57 am

No tak ... ZWIĄZKI ZAWODOWE

Jedyne obiektywne spojrzenie na świat ... :rozpacz:

Ciekawe czemu nikt nie podnosi argumentu, że średnia długość życia wzrasta, a pracujemy wciąż do tego samego wieku. W Polsce, w ciągu ostatnich 100 lat, średnia długośc życia wzrosła o 5 lat. Na zachodzie (który podobno gonimy), średnia długość życia wzrasta o 2 lata co dekadę.

Jak dla mnie - to realny i naturalny powód do tego, żeby granicę wieku emerytalnego przesunąć. Oczywiście powinno się pójść za ciosem i przygotować projekt zmian prawnych, które umozliwiłyby pracę do tego wieku. Wiadomo, że kierowca 69 lat, to nie jest najlepszy pomysł, dlatego tutaj jest pole do popisu. Jestem jednak przeciwny stawianiu sprawy przez krzyczaczy w taki sposób, że NIE I KONIEC.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: wdolinski » pn mar 26, 2012 10:18 am

sanchez pisze:Jak dla mnie - to realny i naturalny powód do tego, żeby granicę wieku emerytalnego przesunąć.


A jak mi wytłumaczysz, że niektórzy przechodzą na emeryturę w wieku 35 lat lub trochę więcej? Może też by im z rok przesunąć okres przejścia? I koniecznie uposażenie wtedy podnieść. Minimum o 15%. Za zasługi oczywiście wszelakie. Też te wątpliwe.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: sanchez » pn mar 26, 2012 11:52 am

Nie no ... myślałem, że konieczność zlikwidowania 35-letnich emerytów jest tak oczywista, że nie wymaga to żadnego komentarza :)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: maggie » wt mar 27, 2012 11:14 am

Nie wyobrażam sobie tego. Na samą myśl o podniesieniu wieku emerytalnego staje mi przed oczami moja sześćdziesięcioletnia babcia, która przepracowała niemalże całe swoje życie. Ma teraz problemy ze zdrowiem, jakikolwiek ruch jest dla niej męczący, ma słaby wzrok i tysiąc innych przejawów starości. I co, podniosą wiek emerytalny do 62 lat i wyślą takich ludzi do roboty? Błagam, to jakaś kpina, posadzą na kasach w Tesco 65 letniego Pana (pisane z doświadczenia) i będzie obsługiwał jednego klienta trzy razy dłużej niż inni pracownicy. O, a może będzie nas woził niedowidzący kierowca autobusu? Co z tego, że długość życia wzrasta, jak większość ludzi w tym wieku lat nie jest zdolna do wykonywania pracy. Wiek emerytalny powinien pozostać taki, jaki jest, a starsi ludzie mieć możliwość wyboru- czy chcą pracować dalej (pewnie tak, bo przecież ZUS i tak im wiele nie da) czy też nie.
Tak jak powiedział Pan P. Gliński we wstawionym wcześniej przez Paulinę artykule- rząd w ogóle nie skonsultował tego ze specjalistami, praktycznie z dnia na dzień została podjęta decyzja o podniesieniu wieku emerytalnego. Referendum oczywiście nie zostanie przeprowadzone, bo nie dość, że ludzie zagłosują przeciwko tej zmianie w ustawie, to jeszcze demokratyczne państwo poniesie dodatkowe koszta. Rząd twierdzi, że ludziom powinno wystarczyć to, że co cztery lata są wybory, a przecież wybrali Tuska, więc Tusk może robić teraz co chce. POrażka.
Awatar użytkownika
maggie
 
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 2:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: argrabi » wt mar 27, 2012 11:37 am

maggie pisze:Nie wyobrażam sobie tego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: sanchez » wt mar 27, 2012 8:05 pm

Panikujecie.

Jako kontr-przykład powiem, że znam ponad 80-letnich profesorów wykładających do niedawna na Politechnice Warszawskiej. Przemieszczają się sprawniej od niejednego studenta, a energii zyciowej i charyzmy starczyłoby im żeby obdzielić pięciu.

Dlatego własnie napisałem wczesniej, że wprowadzana reforma jest odległa w czasie i w tym samym czasie powinien powstać program umożliwiający pracę tych osób w zawodach nie wymagajacych wielkich umiejętności. Z całym szacunkiem, ale skoro w innych krajach wiek emerytalny jest później i potrafia znaleźć zawody gdzie starsi moga pracować to i u nas powinny się takie znaleźć. Przecież nikt nie twierdzi, że bezpiecznie jest jeździć z 67-letnim kierowcą autobusu.

Niestety - znając zycie, skończy się TYLKO na podniesieniu wieku emerytalnego, a kazdy zostanie zostawiony samopas i ... martw się Polaku sam. Referendum skończy się zaś tym, że reforma nie przejdzie i trzeba będzie podnieść podatki.

Maggie, czy to masz babcię schorowaną w wieku 60 lat, oznacza, że wszystkie kobiety są takie ? Moja babcia w przyszłym roku kończy lat 90, a jeszcze kilka lat temu nawlekała igłę bez okularów ... oczywiście - kazdy chciałby, żeby jego rodzice/dziadkowie mogli sobie iść na emeryturę w wieku lat 40 i cieszyć się starością opływając w dostatki. Niestety - trzeba na tę reformę spojrzeć przez pryzmat całości - a nie tylko własnej babci czy dziadka. Nikomu oczywiście nie ujmując ...

Zwłaszcza młodym powinno na niej zależeć, bo jesli to nie przejdzie, to oni beda w przyszłości ponosić zwiekszone obciążenia.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: argrabi » wt mar 27, 2012 8:08 pm

sanchez pisze:Panikujecie.



Niestety - znając zycie, skończy się TYLKO na podniesieniu wieku emerytalnego, a kazdy zostanie zostawiony samopas i ... martw się Polaku sam.


Jak sam przyznajesz, pewien niepokój jest jednak uzasadniony....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: anuleksa » wt mar 27, 2012 8:18 pm

sanchez Maggie babcia nie dość, że harowała na etacie to jeszcze wychowywała czwórkę dzieci, a to jest chyba najbardziej odpowiedzialna robota w życiu kobiety i potrafi bardziej zniszczyć zdrowie niż etat w fabryce :wink:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » śr mar 28, 2012 12:15 am

Osobom schorowanych przysługuje renta ... nie emerytura. Nie mieszajcie tych dwóch spraw i nie wprowadzajcie dyskusji o osobach schorowanych do kwestii wieku emerytalnego.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: anuleksa » śr mar 28, 2012 7:15 am

sanchez nie o schorowanie tu chodzi, a o to, że nie można kobiety, która wychowała czterech potencjalnych płatników składek zmuszać ustawą do pracowania tyle samo co ktoś bezdzietny.
Jak wpieprzą wszystkich pod jedną kreskę wiekową gwarantuję Ci, że wzrośnie liczba osób z okresem nieskładkowym, czyli i tak koszty ubezpieczeń w/w poniesie państwo.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » śr mar 28, 2012 7:48 am

anuleksa pisze:sanchez nie o schorowanie tu chodzi, a o to, że nie można kobiety, która wychowała czterech potencjalnych płatników składek zmuszać ustawą do pracowania tyle samo co ktoś bezdzietny.


Ależ można. I mam nadzieję, że tak własnie się stanie, a projekt PSL (i Twój) nie zyska poparcia gdyż łamie podstawowe zasady równości Konstytucyjnej.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: maggie » śr mar 28, 2012 10:04 am

Dobrze, ale osiemdziesięcioletni profesor sam zdecydował o tym, że chce kontynuować wykonywanie zawodu i nie został do tego odgórnie przymuszony. Ciągnąc dalej temat mojej babci- oczywiście, że nie wszyscy w tym wieku mają zły stan zdrowia, ale na pewno znaczna część. Ledwo starcza Jej na utrzymanie się z emerytury, co by zrobiła w momencie, gdyby musiała jeszcze pracować dwa lata? żyła by z zasiłku? No tak, pewnie tak, bo socjalistyczne państwo utrzymuje bezrobotnych, szkoda, że w 3/4 to nieroby, ale to inny temat. Jestem pewna, że nie zostałaby przydzielona Jej renta pomimo, że nie jest w stanie pracować, zapewniam- ani w biurze, ani w sklepie, ani nigdzie indziej. A więc co w takiej sytuacji? Decyzja o przejściu na emeryturę powinna pozostać w ręku każdego, kto przekroczył wiek emerytalny (obecny), chyba każdy zasługuje na wypoczynek, prawda? Ale przecież politycy zarabiają 12tys/mc, to mają w [cenzura] to, że ktoś może odkładał sobie życie, żeby chociażby podróżować po emeryturze, której jak tak dalej pójdzie nawet nie dożyje.
Trochę to pogmatwane, bo pisałam spiesząc się, ale mam nadzieję, że przekaz zostanie odebrany prawidłowo.
Awatar użytkownika
maggie
 
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 2:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron