Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: wdolinski » śr lut 22, 2012 9:14 am

List otwarty sąsiada do burmistrza Zdzisława Lisa, radnego powiatowego Piotra Kandyby, www.tvpiaseczno.pl i naszego forum. Liczę na udaną próbę dodania zdjęć.



"Szanowny Panie Burmistrzu!.W dniu dzisiejszym 21 lutego 2012 r.zgłaszałem telefonicznie Straży Miejskiej w Piasecznie w osobie pełniącego obowiazki komendanta pana Lodygi problem nieodsnieżonych chodników biegnących po obu stronach parkingu Starostwa Powiatowego w Piasecznie dochodzących do parku miejskiego.Chodnik od strony lodowiska zalodzony !,chodnik biegnący po drugiej stronie biegnący wzdłuż ogrodzenia starostwa zawalony całkowicie śniegiem i lodem po odsnieżeniu parkingu zapewne przez mechaniczną spycharkę !.Jechałem na spacer z 1,5 rocznym wnukiem wózkiem do parku między innymi aby dokarmić karmą ptaki i kaczki,które głodne przebywają na trawnkach przy zamarznietym stawiku zwanym potocznie "Balatonem" .Pan komendant po telefonicznym zgłoszeniu oświadczył mi iż ten problem zgłaszaly inne osoby ,że powiadomił pana Chmielewskiego z gminy i ma to być realizowane.Zapytałem się czy gmina to odśnieży bo przecież teren nalezy do starostwa? Po zgłoszeniu udałem sie do starostwa gdzie również podjazd dla inwalidów i wozków był zalodzony !.Udokumentowałem to zdjęciami /fotki w załączeniu /.W starostwie zgłosiłem problem początkowo u kierownika spraw obywatelskich , a następnie w sekretariacie starosty sekretarce i zastanemu tam naczelnikowi spraw obywatelskich.Pokazałem zalodzony podjazd i chodniki,choć to wszystko widać na codzień z gabinetów działu spraw obywatelskich.Stan tych zawalonych chodników świadczy , iż tej zimy nie były wogóle odsniezane !.Pan naczelnik zobowiązał się iż zlodowaciały śnieg zostanie usunięty..Interwencję zakończyłem około godziny 13;00 .Przechodząc obok starostwa dwukrotnie około godzin :15;00 i 17;00 stwierdziłem iż problem zagrożenia nie jest usuwany.Dlatego też dwukronie informowałem pana Lodygę o tym fakcie telefonicznie i uzyskałem informację iż w dniu jutrzejszym Zarząd Dróg Powiatowych podobnież ma to realizować; że załoga Straży Miejskiej była w tym urzędzie i taką informację uzyskała.Na moje pytanie czy nie prościej było pojechać do starostwa i zobowiązać odpowiedzialnych o usunięcie zlodowaceń , pouczyć lub ukarać mandatem zgodnie z uprawnieniami za zimowe karygodne zaniedbania ;a nie zabawiać sie w gońca w imię czyiś zaniedbań ?! Odniosłem wrażenie iż komendant nie jest świadomy swoich uprawnień ,Uważam iż za tak karygodne zaniedbania należy się mandat karny jako forma przywolania osób odpowiedzialnych do wykonywania swoich obowiązkow !!!O powyższym rozmawiałem z sekrertarką Pana Burmistrza jako zwierzchnika Straży Miejskiej z prośbą o przekazanie Panu problemu ;gdyż rozmowa z którymkolwiek z burmistrzów nie była możliwa z uwagi na naradę , /taką informację uzyskałem od Pani sekretarki. / .Jednoczesnie z Panem Lodygą ustaliłem w kolejnej rozmowie telefonicznej , iż straż nawet nie raczyła udokumentować fotograficznie zaniedbań w odśnieżaniu chodników i nie raczą inaczej prawnie w tej sprawie interweniować! Gratuluję Panu Burmistrzowi tak sprawnej Straży Miejskiej !!!.W związku z takim stanowiskiem Straży Miejskiej mam jeszcze pytanie ,czy straż ukarała kogokolwiek w tym roku za notoryczne nieodśnieżanie chodników zagrażających zdrowiu pieszych ? Jeżeli tak to dlaczego nie ukarano w tym ewidentnym przypadku starosty. aby uświadomić jego o zimowych obowiązkach ? A chodniki jak były nieodśnieżone tak nadal są !!! Jestem tym faktem tak zbulwersowany iż przekazuję mój imeil do Pana wraz z dokumentacją fotograficzną na forum do publicznej dyskusjii.i oczekuję w tej sprawie od Pana Burmistrza odpowiedzi. Z poważaniem Krzysztof Grinder."

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek
By woytazo at 2012-02-22
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: wdolinski » śr lut 22, 2012 10:49 am

Dzieki uporowi i determinacji autora listu dziś o godz. 10.20 patrol Straży Miejskiej pouczył i zobowiązał naczelnika Spraw Obywatelskich do usunięcia w ciągu 2 godzin problemu. Jeżeli nie będzie reakcji ma być wystawiony mandat karny. Zdarzenie miało miejsce w obecności D. Malarczyka i autora listu. To, że powiat zafundował lodowisko nie znaczy, że ma się ono zaczynać już na chodniku przy Chyliczkowskiej :( .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: Paulina » śr lut 22, 2012 11:09 am

Czy Straż Miejsca w ogóle coś robi? Nie widać Straży na ulicach Piaseczna.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: ola » śr lut 22, 2012 12:07 pm

Widac, ostatnio aktywnie blokuja samochody :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: argrabi » śr lut 22, 2012 12:08 pm

"Skandaliczne działanie" w tytule stoi. Wiec działanie było :)

A ja w poniedziałek rano jadąc do pracy omijałem sporo osób, które wybrały jezdnie zamiast chodnika. Tudzież pomykały po śnieżnym wale przy chodniku utworzonym w procesie odśnieżania....
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Dalsza bezsilność Straży Miejskiej i starostwa w odśnieżeniu

Postautor: wdolinski » śr lut 22, 2012 12:50 pm

Twardy typ z mojego sąsiada! Osobiście sprawdził, czy po wyznaczonym terminie lodowica została usunięta czy posypana piaskiem. No i co? Ano nic! Może muszą przetarg ogłosić?Poprzysiągł, że władzy nie odpuści! Tak mu dopomóż Bóg!

"Szanowny Panie Burmistrzu ! Po mojej interwencji w dniu wczorajszym w sprawie nieodśnieżenia chodników na dojściu do parku miejskiego w Piasecznie nadal nic sie nie zmieniło ! W dniu dzisiejszym 22.02.2012 r. około godziny 10:20 przechodziłem przy starostwie i stwierdziłem , iż odsnieżenie chodników nie jest zrealizowane , na powierzchni widnieje lód !.Ponownie zgłosiłem telefoniczną interwencję do Pana Lodygi ze Straży Miejskiej ,oraz u Naczelnika Spraw Obywatelskich starostwa.Oni sa bezsilni.! Na moje żądanie przybył patrol Straży Miejskiej . Pan Janicki udokumentował fotograficznie fakt zaniedbań na moje kategoryczne żądanie o skuteczne wyegzekwowanie obowiązku odśnieżenia chodników . Pouczył naczelnika o konieczności odśnieżenia w terminie 2 godzin ,a w przypadku niewywiązania się ma nałożyć mandat karny ! Podczas interwencji był obecny kierownik spraw obywatelskich i członek zarządu starostwa Pan Malarczyk ! Starostwo nie respektuje swoich obowiązków a postawa Straży Miejskiej nad którą Pan Burmistrz spawuje bezpośredni nadzór w tych ewidentnych zaniedbaniach jest pozerska i nieskuteczna. Boją się wyegzekwować od starostwa wykonania ustawowego obowiązku zimowego ! Gratuluje Panu Burmistrzowi postawy strażników miejskich w tej kwestii ...proszą ,proszą i doprosić się nie mogą !!! Boją się korzystać ze swoich prawnych uprawnień!! W załączeniu foto dzisiejsdzego stanu chodników. Z poważaniem Krzysztof Grinder "

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: Paulina » śr lut 22, 2012 1:13 pm

Może oszczędzają w Starostwie? Zobaczyli, że temperatura na plusie, to czekają aż lód się sam rozpuści.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: Kucyk » śr lut 22, 2012 2:54 pm

Pytanie konkretne: czy Pan Krzysztof to ten sam gość co wznosi ołtarzyki z tektury przy dziurze u zbiegu ulic Chyliczkowskiej, Julianowskiej i Armii Krajowej?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: wdolinski » śr lut 22, 2012 4:49 pm

Konkretnie odpowiadam! Krzysztof odkąd przeszedł na zasłużoną emeryturę stał się moim przyjacielem i wiele jego działań społecznych jest ze mną konsultowanych, niestety przeważnie po fakcie bo to trudny charakter, utwierdzony pracą w środowisku patologicznym. Otóż ten Krzysztof napewno ołtarzyków i tablic nie stawiał, on tylko skupił ludzi gotowych stanąć w ich obronie. Autorzy tych tablic nie zostali wykryci nawet przez Krzysztofa mimo jego wielkiego doświadczenia detektywistycznego. Ale wracając do temątu wątku Krzysztof wystosował ostatniego maila do burmistrza cytat poniżej. Dopiero po nim ujawniły się osoby skuwające lód. Straż Miejska wystawiła też podobno mandat 1000 dla odpowiedzialnych za ten bałagan. Krzysztof dopiął swego i jesteśmy umówieni, że następną jego akcję bedziemy filmować tak jak robiliśmy przy okazji chodnika przy Julianowskiej. Może inni mieszkańcy, mimo że zgrywają cwaniaków nauczą się skutecznego egzekwowania swoich praw. Chodnik przy Julianowskiej jest ujęty w tegorocznym budżecie.

"Panie Burmistrzu ! W nawiązaniu do moich dwóch imeili informuję. W dniu dzisiejszym 22 lutego 2012r.o godz.12:25 stwierdziłem będąc na parkingu starostwa , iż polecenie Pana Janickiego ze Straży Miejskiej skierowane do Naczelnika Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Piasecznie o odśnieżeniu chodników w przeciagu dwóch godzin po mojej interwencji z godziny 10:20 nie jest realizowane ! Chodnik nadal jest nieodśnieżany /foto w załączeniu / O powyższym poinformowałem telefonicznie Pana Lodygę , oraz Pana sekretarkę . Z uwagi na powyższe życzę Panu Burmistrzowi dalszych sukcesów w pracy zawodowej a w szczególności w utrzymaniu ładu i porządku publicznego na terenie miasta Piaseczna. Z poważaniem Krzysztof Grinder."
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: AsgAarD_xxx » czw lut 23, 2012 12:24 am

Trochę nie kumam wklejania tu zdjęcia, na którym widać drogę prowadzącą na trybuny w parku... Ludzi do pracy by zabrakło, gdyby gmina miała odśnieżać każdy kawałek ziemi w Piasecznie.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Skandalicznie działanie interwencyjne Straży Miejskiej!

Postautor: majster » czw lut 23, 2012 12:54 am

AsgAarD_xxx pisze:Trochę nie kumam wklejania tu zdjęcia, na którym widać drogę prowadzącą na trybuny w parku... Ludzi do pracy by zabrakło, gdyby gmina miała odśnieżać każdy kawałek ziemi w Piasecznie.


Na zdjęciu widać drogę do Lodowiska Powiatowego.
Być może autorowi postu chodziło o zaakcentowanie różnicy pomiędzy lodowiskiem a ścieżką.
NB trochę stromą na tym oddcinku.
Awatar użytkownika
majster
 
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 6:20 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » czw lut 23, 2012 8:15 am

Chodniki wieczorem były już bez lodu! Na ostatnim zdjęciu widać gdzie zaczyna się lodowisko powiatowe, też ta ścieżka powinna być posypana piachem. W budynku pracuje armia urzędników a nikt nie zauważa co się dzieje w najbliższym sąsiedztwie. Bo i po co, przecież tam nie chodzą, w pokojach ciepło, pierwszy się zbliża bo posada państwowa a radny £ukasz na Facebooku się cieszy ze zbliżającej sesji, bo będzie komu dowalić! Oczywiście robi to dla własnej kariery, ma gdzieś mieszkańców i ich problemy. Ważne, że ma zawsze za sobą kilku lizusów.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: argrabi » śr lut 29, 2012 7:59 pm

Dziś, godz.17:45. Ul. Kniaziewicza róg Nadarzyńskiej w kierunku bazarku. Niebieskie, błyskające lampeczki. Pan Strażnik pracowicie dokręcający blokadę na trzecim kole.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: wdolinski » pn mar 05, 2012 9:56 am

Na zakończenie wątku z mojej strony mail otrzymany od Straży Miejskiej przez sąsiada. Pozostaje tylko pytanie bez odpowiedzi, dlaczego ludzie odpowiedzialni którym płacimy tak pracują? Czy nas mieszkańców stać na takich nieudaczników? Kto im dał pracę i dlaczego? Widziałem prywatne zdjęcia szcześliwego dziecka karmiącego ptaki bo dziadek przyjechał oczyszczonym chodnikiem nad Balaton. Czy dla rodziny i wnuka nie warto było toczyć batalii, bo tę walkę z urzędnikami tak trzeba nazwać?

"W odpowiedzi na Pana e-mail informuję, że po pierwszym Pana telefonie, tj. w dniu 21.02.2012 r. ok. godz. 14.50, Straż Miejska zgłosiła do Zarządu Dróg Powiatowych w Piasecznie przekazaną informację o zaniedbaniach dotyczących zalegania lodu i śniegu na chodniku i parkingu należącym do starostwa. Otrzymano informację, że zgłoszenie zostanie zrealizowane w dniu 22.02.2012 r. Po otrzymaniu Pańskiego zgłoszenia we wskazane miejsce wysłano także patrol Straży Miejskiej w celu przeprowadzenia kontroli.

W dniu 22.02.2012 r. ok. godz. 10.15 wykonał Pan telefon do Straży Miejskiej, informując, że nadal nie przeprowadzono odśnieżania i usunięcia lodu. Wysłany patrol dał osobom odpowiedzialnym dwie godziny na usunięcie śniegu i lodu z parkingu oraz terenu przed starostwem. Po upływie tego czasu funkcjonariusze ukarali naczelnika WSO mandatem karnym. Wówczas usunięto zaniedbanie. "
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: argrabi » pn mar 05, 2012 10:36 am

A to można tak?? Przyjdzie strażnik i będzie chciał wlepić mandat za nieodśnieżony chodnik, a ja mu powiem, że zrobię to jutro??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron