Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: timeks » ndz sty 29, 2012 11:06 pm

Dołączmy jako mieszkańcy Piaseczna i okolic do Inicjatywy obywatelskiej przeciwko podwyżkom cen paliwa.
Proponuję 04.02.2012 r godz. 13.00 protest polegający na tankowaniu naszych aut za złotówkę jednogroszówkami a między czasie jakiś hot-dog na stacji oraz toaleta :)
Przekażcie wszystkim znajomym tą wiadomość.
Proponuję stację ORLEN oraz LOTOS.jeśli będzie nas więcej.
Chętni proszeni na mail - timeks1000@wp.pl

Może nas ktoś w końcu zauważyPołączmy się z innymi miastami
timeks
 
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 12, 2010 9:02 am

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: Agnieszka_G » pn sty 30, 2012 10:26 am

Wystarczy 4-5 aut żeby całkowicie zatkać ORLEN :D
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: Agnieszka_G » pn sty 30, 2012 10:38 am

"To jak ? 01.02.2012 nie tankujemy na Orlenie ? :)

Nie daj się robić w balona i dołącz do protestu!!!
Jeśli nie podobają Ci się obecne ceny paliw to w śRODę 01.02.2012 NIE TANKUJ paliwa na stacjach ORLEN i BLISKA (bo to tez Orlen). Dlaczego ORLEN? Bo ma największe udziały w sprzedaży paliw. Jeśli wkurzymy ich to oni wkurzą RZĄD który straci na tym MILIARDY Z£OTYCH i tylko to może przynieść skutek!!!
Blokowanie dróg, czy robienie sztucznego tłumu nic nie zmieni bo szkodzimy tym sami sobie, a nie RZĄDOWI.
Proszę udostępnij to na swoim profilu i poleć znajomym. Akcję będziemy powtarzać do skutku!!!
Pozdrawiam
Przez: Dawid Zawada "Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: argrabi » pn sty 30, 2012 10:41 am

Co jakiś czas już od kilku lat takie "akcje" są organizowane. Bez żadnego skutku.
I pewnie i tym razem tak będzie...
Nie ten adresat
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: Spartacus 999 » pn sty 30, 2012 12:10 pm

argrabi pisze:Co jakiś czas już od kilku lat takie "akcje" są organizowane. Bez żadnego skutku.
I pewnie i tym razem tak będzie...


Właśnie przez takie myślenie wiele osób jest dymane w dupala przez koncerny i rządzących. Może to mały zryw z paliwem i ACTA, ale to już sygnał, że ludzie powoli są wkurwieni i się potrafią zorganizować. Czemu my jako konsumenci nie możemy spekulować na rynku?
Tylko w taki sposób jak na razie możemy porobić trochę wicherku na rynku ekonomicznym.
Moim zdanie m to dobra droga. Oby więcej takich inicjatyw nie tylko na rynku paliwowym. Trzeba wierzyć, że nasze zarobki mogą wyglądać tak jak w Niemczech czy Anglii. A przynajmniej stosunek zarobków do cen mógłby być podobny.

Jeszcze raz wara Polityce od małych przedsiębiorstw i wtykania nosa we wszystkie sprawy w których na politykę nie ma miejsca(tak w skrócie).
:piwko:
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: argrabi » pn sty 30, 2012 12:40 pm

Ja tankuje góra dwa razy w miesiącu, więc w środę, sobotę czy kilka pozostałych dni dam sobie radę bez wizyty na stacji :). Choć jak napisałem - nie ten adresat (patrz struktura ceny paliwa). Bardziej medialny (bo chyba o to chodzi w protestach) jest np. taki spowolniony przejazd przez miasto, jak to miało miejsce w ten weekend w Warszawie..
Więc nie dziw się, że traktuje to jako kolejny "łańcuszek", bo raz na miesiąc via mail czy portale społecznościowe trafiają do mnie "takie akcje".
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Inicjatywa obywatelska przeciwko podwyżkom cen paliwa

Postautor: sanchez » pn sty 30, 2012 1:51 pm

Szczerze mówiąc to rozwalają mnie akcje w stylu "Nie tankujcie na XXXX (tu pada nazwa sieci)". Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to krecia robota wykonywana przez konkurencję. I nie mówcie, że też nie macie takiego skojarzenia.

Po drugie ... debilizm w postaci "wyjeźdzmy wszyscy na ulicę - zaprotestować" jest szczytem obłudy, bo mam jechać gdzieś, spalać paliwo, po to żeby się pokazać, a po zakończonej akcji, uzupełnić paliwo w zbiorniku skręcając na stację ? Równie dobrze możnaby protestować na rzecz ochrony środowiska paląc stare opony :/

Po trzecie - tak, zablokowanie Orlenu w Piasecznie z pewnością spowoduje nerwową sytuację w Zarządzie Orlenu i szybko postanowią zrobić coś z cenami paliw. Już to widzę. Pewnie polecą do Rostowskiego błagać na kolanach, żeby podatki i akcyzy obniżył, bo im się sprzedaż przestała opłacać.

Chwała oczywiście tym, którym się chce bawić w te gierki, ale ja zamiast przemieszczać się pół dnia w ślimaczym tempie przez miasto, albo jechać w dwudziestosopniowy mróz, na stację po hot-doga za 5,99 - wolę pooglądać Was w TV. Sorry, ale wspieram takie akcje jedynie duchem, bo uważam, że nie mają one kompletnie najmniejszego sensu.

Podobnie jak argrabi - łancuszki tego typu w mailach, traktuję jak kazdy inny łańcuszek z prośbą o rozesłanie do XX osób. Czyli czytam - a potem <DELETE>.

P.S. A już najbardziej rozwala mnie tekst, że to przez takich jak ja, inni muszą płacić tak wysoką cenę za paliwo ... :roll:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Spartacus 999 » wt sty 31, 2012 9:29 am

:D
sanchez pisze:P.S. A już najbardziej rozwala mnie tekst, że to przez takich jak ja, inni muszą płacić tak wysoką cenę za paliwo ...


sanchez pisze:

I baardzo dobrze, bo lenistwo i obojętność to obecnie największe zmartwienie jakie nie pozwala zrobić czegoś co pozwoli poczuć, że się ma tam jakieś zdanie w świecie i można coś zmienić, albo zrobić. Trzeba zacząć od samego siebie, a nie oglądać ludzi w TV i ich "dopingować"
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Agnieszka_G » wt sty 31, 2012 1:07 pm

Akurat to co przekazałam przez Dawida Zawada, to jest akcja ogólnopolska, nie żaden łańcuszek.

Ten Pan koordynuje wszystkie akcje, kontaktuje się z mediami itp. Jak komuś się nie podoba, nie musi, proste
ale póki co w Polsce można coś uzyskać tylko przez strajki i protesty oraz naciski na konkretne partie.
Akurat padło na PO bo jest partią rządzącą i jej słupki poparcia lecą na łeb na szyję, właśnie z powodu protestów.

Protesty przeciwko ACTA zaczęła Polska, teraz są w rożnych krajach ale nasze skorumpowane media tego nie pokazują, trzeba zajrzeć na niezalezna.pl lub Ekran.pl, może to Wam trochę otworzy gały, o ile Wam nie wypadną z hukiem na polską glebę.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: argrabi » wt sty 31, 2012 1:21 pm

Agnieszka_G pisze: trzeba zajrzeć na niezalezna.pl lub Ekran.pl, może to Wam trochę otworzy gały, o ile Wam nie wypadną z hukiem na polską glebę.

pozdrawiam


A że się tak zapytam: od kogo niezależna??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Witold Regner » wt sty 31, 2012 1:41 pm

polecan także :
www. bibula.com.
www.prawica.com.pl
Jak ja lubie jak się komuszki wku...ją :)
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Postautor: sanchez » wt sty 31, 2012 2:53 pm

Od dawna już Gazeta Polska i niezależna.pl są uwazane za tuby propagandowe PiS. Informacje tam zawarte są tyle samo warte, co bełkot Maciarewicza ...

Taka ona "niezależna", że równie dobrze portal mógłby się nazywać "spieprzaj-dziadu.pl".
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Agnieszka_G » śr lut 01, 2012 2:48 pm

Wszędzie jest PiS albo PO jeśli wypowiedzi są stronnicze :P
Jakoś nikt nie reagował jak śP. Prezydenta wyśmiewano od kartofli i innych, szacunek należy się każdemu prezydentowi niezależnie z jakiej partii pochodzi.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: annbar » czw lut 02, 2012 10:18 am

Ludzie skończcie ze sporami politycznymi, teraz na to nie czas (patrz protesty przeciw ACTA).
Politycy nas zwyczajnie robią w konia, my na nich pracujemy a oni się z nami nie liczą. Czas im to wyraźnie uświadomić.
Natomiast jedynym skutecznym protestem przeciw wysokim cenom paliw jest nie kupowanie ich. Wiem, to trudne, ale wraz z wiosną jeśli nie jesteś kierowcą karetki, albo kierowcą autobusu jedź do pracy rowerem albo komunikacją miejską.
annbar
 
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 31, 2011 11:09 am

Postautor: Kucyk » czw lut 02, 2012 10:31 am

annbar pisze:jedynym skutecznym protestem przeciw wysokim cenom paliw jest nie kupowanie ich

Taaaa... Jaba-daba-duuuu!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron