Jaka piaseczyńska Rada Miejska?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Jaka piaseczyńska Rada Miejska?

Postautor: Majkel » czw sty 26, 2012 10:20 am

Obrazek

Rada Miejska w Piasecznie to ciekawe gremium. Ciekawe w pomysłach, zachowaniu, robieniu z siebie gwiazd (przez konkretne osoby), ale i ciekawe w decyzjach, jakie podejmują. Do tej pory jakoś za bardzo nie raziło mnie to, bo folklor samorządowy jest czymś normalnym. Dodatkowo traktowałem Radę jako ciało, na którym można poeksperymentować i sprawdzić pewne teorie dotyczące współżycia władzy ze społeczeństwem. Ostatnia sesja (nota bene budżetowa, a więc i mocno emocjonalna) sprawiła, że podsumuję to zacne grono. Oczywiście w najbardziej wybijających się osobach. niekoniecznie pozytywnie.

Koniecznie przeczytajcie dalej na stronie: http://www.taktowidze.pl/2012/01/23/jaka-piaseczynska-rada-miejska/
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Jaka piaseczyńska Rada Miejska?

Postautor: stentonik » czw sty 26, 2012 11:12 am

Dobry tekst. Brawo!
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Jaka piaseczyńska Rada Miejska?

Postautor: Witold Regner » czw sty 26, 2012 12:31 pm

Ciekawie napisany tekst.
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Jaka piaseczyńska Rada Miejska?

Postautor: Krzysiek M. » czw sty 26, 2012 9:20 pm

Muszę powiedzieć, że już ktoś zaczął wysyłać do mnie maile z jakimiś dziwnymi hasłami odnośnie pozwu sądowego. Nawet nie chce mi się odpisywać na te bzdury.

Czyżby prawda bolała?
Poznam zdrajcę nim zdąży mnie zdradzić.

Krzysiek M.
Awatar użytkownika
Krzysiek M.
 
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 17, 2012 9:03 am
Lokalizacja: Piaseczno

W obronie normalności

Postautor: Majkel » pn lut 06, 2012 11:09 pm

Michał Rosa Radny Rady Miejskiej w Piasecznie pisze:W ostatnim czasie pojawiły się artykuły opisujące Radę Miejską oraz podejmowane przez nią decyzje, które były pełne nieprzyjemnych stwierdzeń. Wydawało mi się jednak, że są one na granicy rzetelnej dyskusji. W końcu każdy może wyrazić swoją opinię na dany temat, więc nie reagowałem. Jednakże ostatni artykuł pt. „Jaka piaseczyńska Rada Miejska?”, którego autorem jest Krzysztof Małyska przelała u mnie czarę goryczy. (...)


Więcej: http://www.piaseczno.platforma.org/glowna/1-najnowsze/285-w-obronie-normalnosci.html
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Jaka piaseczyńska Rada Miejska?

Postautor: wdolinski » pn lut 06, 2012 11:30 pm

Krzysiek M. pisze:Czyżby prawda bolała?


Facet ostro pojechałeś w tym tekście jak się kiedyś mawiało w Piasecznie - "po bandzie". Mam nadzieję że nie zejdziesz z tej drogi.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: W obronie normalności

Postautor: argrabi » wt lut 07, 2012 8:28 am

Majkel pisze:
Michał Rosa Radny Rady Miejskiej w Piasecznie pisze:W ostatnim czasie pojawiły się artykuły opisujące Radę Miejską oraz podejmowane przez nią decyzje, które były pełne nieprzyjemnych stwierdzeń. Wydawało mi się jednak, że są one na granicy rzetelnej dyskusji. W końcu każdy może wyrazić swoją opinię na dany temat, więc nie reagowałem. Jednakże ostatni artykuł pt. „Jaka piaseczyńska Rada Miejska?”, którego autorem jest Krzysztof Małyska przelała u mnie czarę goryczy. (...)


Więcej: http://www.piaseczno.platforma.org/glowna/1-najnowsze/285-w-obronie-normalnosci.html


No bomba


Kontakt z mieszkańcami, pomaganie im w codziennym życiu i planowanie rozwoju gminy na ich korzyść jest dla mnie priorytetem. Dlatego do tej pory nie brałem udziały w różnych, „górnolotnych” i często zbędnych dyskusjach (pisownia oryginalna)
To chyba jest mniej więcej tak... Pisanie na forum jest dla mnie priorytetem, dlatego nie będę pisał na forum... Hmm.

Natomiast gdy różnica zdań poszczególnych radnych była zbyt duża i nie mogliśmy dojść do porozumienia przeprowadzaliśmy demokratyczne głosowanie, którego wynik był zobowiązujący dla wszystkich. Skąd pan Małyska pozyskał informacje, że nie możemy głosować według własnego sumienia?
No to własne sumienie, czy głos większości??

część z osób czytających moją wypowiedź stwierdzi, że sam używam nieodpowiedniego języka. Jednak, w jaki inny sposób można odpowiedzieć na szereg pomówień i domysłów?
Chamstwo trzeba zwalczać siłom i godnościom osobistom!



Trzeba odróżniać sprawozdanie od własnej opinii sporządzonej na podstawie obserwacji.. Tekst pana Rosa utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że obserwacja i wyciągnięte na jej podstawie opinie są bliskie prawdy.

A na koniec konkurs na znalezienie jednego, rzetelnego argumentu na obronę Rady Miejskiej w tym potoku negatywnych emocji pana Rosa (Rosy??)
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

W obronie normalności

Postautor: wdolinski » wt lut 07, 2012 10:08 am

Michał Rosa Radny Rady Miejskiej w Piasecznie pisze:Mamy prawo oceniać i dyskutować, jednak powinniśmy robić to w sposób merytoryczny i stronić od osobistych docinek, obrażania innych. Jestem zwolennikiem pracy u podstaw. Kontakt z mieszkańcami, pomaganie im w codziennym życiu i planowanie rozwoju gminy na ich korzyść jest dla mnie priorytetem.

Artykuł jest merytoryczny i napisany z kulturą, obrazujący w sposób jasny działania zorganizowanej grupy partyjnej o charakterze samorządowo - biznesowym. Mam nadzieję, że pan radny Michał Rosa odpowie na moje pytania. Co dla niego - samorządowca znaczy praca u podstaw? I w jaki sposób jego kontakty z mieszkańcami pomagają im w życiu codziennym, bo na samym planowaniu rozwoju zarabia wąska grupa firm w tym się specjalizujaca a rozwój gminy pozostaje na papierze ? Dla pana Rosy to priorytet a dla mieszkańców mizerna korzyść.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

W obronie normalności

Postautor: stentonik » wt lut 07, 2012 3:30 pm

Pan Rosa występując w obronie rady i pani Woxniak napisał:
Mamy prawo oceniać i dyskutować, jednak powinniśmy robić to w sposób merytoryczny i stronić od osobistych docinek, obrażania innych.

To ja się pytam pana Rosy skoro jest taki prawy i merytoryczny, dlaczego nie reaguje na chamskie komentarze pani Woźniak na facebooku pisane w stronę przeciwników skyteparku? Czy "stare pryki", "wrogowie", "psy" , "oburzeni różnej maści", "idioci" to właściwe określenia kierowane w stronę mieszkańców, którzy mieli (i mają) inne zdanie niż radni? Polityka polityką dla mnie to szambo było zawsze a polityk staje się chorągiewką i przestaje byc wiarygodny i prawdziwy w chwilę po wyborach i w [cenzura] ma mieszkańców. Wiem to, bo znam Was osobiście i widzę jak się zmieniacie.
żal.

Edycja.
Pozwoliłem sobie jeszcze ad vocem do mojej oceny tutejszej sceny politycznej sparafrazowac na grunt piaseczyński pewien stary żart:

Siostra po dwuletnim pobycie w Londynie dzwoni do brata.
- Cześć Michał, co tam u Was w Piasecznie słychać?
- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od złej.
- Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli ostatni żłobek i zlikwidowali stołówki, w szkołach nie ma miejsc . Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mamy pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii, więc szykuje się kolejny pogrzeb...
- A dobra!?
- Na szczęście to PO jest u władzy a nie PiS no i mamy skytepark...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Burmistrz, Starosta oraz Radni Gminy i Powiatu Piaseczno

Postautor: Beata » wt lut 07, 2012 8:52 pm

Powstał kanał na facebooku: Burmistrz, Starosta oraz Radni Gminy i Powiatu Piaseczno - pytania http://www.facebook.com/pages/Burmistrz ... 0933560148 z tekstem na ścianie: "Jeśli macie pilne sprawy, zadawajcie pytania." Czy przypadkiem tego typu forum do zadawania pytań przez mieszkańców, nie powinno powstać na stronie UMiG Piaseczno?
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » wt lut 07, 2012 10:39 pm

Poprosiłem radnego Rosę na FB o odpowiedż na zadane mu tu pytania, poczekajmy może na poznanie jego zdania co da impuls do dalszej dyskusji.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kucyk » wt lut 07, 2012 10:46 pm

A zastanawiał się Kolega dlaczego taki Rosa nie "dyskutuje" na tym oto zacnym forum?...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: wdolinski » wt lut 07, 2012 10:52 pm

Doprawdy Kolego Kucyk nie wiem. Podpadlismy mu czymś?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Michał Rosa

Postautor: Majkel » wt lut 07, 2012 11:10 pm

Kucyk pisze:A zastanawiał się Kolega dlaczego taki Rosa nie "dyskutuje" na tym oto zacnym forum?...

Woli chyba bezpośrednie spotkania z mieszkańcami http://michalrosa.blox.pl/2012/02/Spotk ... ASZAM.html
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: wdolinski » wt lut 07, 2012 11:20 pm

Ciężar z serca mi spadł bo myślałem, że chodzi mu o dyscyplinę wprowadzoną na forum przez Kolegów Kucyka i Stentonika.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron