OFE fundusze emerytalne w dół

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

OFE fundusze emerytalne w dół

Postautor: piechocinski » ndz sty 08, 2012 6:15 pm

Ubiegły rok był drugim w dwunastoletniej historii OFE, w którym fundusze wypracowały ujemne stopy zwrotu. Ostatecznie przeciętny wynik inwestycyjny OFE ukształtował się na poziomie minus 4,8% ( Raport Analizy Online).

Pierwszy raz OFE wypracowały ujemne stopy zwrotu w 2008 r., kiedy przez kryzys finansowy jednostki funduszy straciły na wartości średnio 13,9%. Również i w 2011 roku sytuacja giełdowa nie sprzyjała inwestycjom na rynku akcji, gdyż wartość indeksu szerokiego rynku WIG zmniejszyła się w tym okresie aż o prawie 21%.



W grudniu jednostki OFE straciły na wartości średnio 0,4% i był to siódmy w 2011 roku miesiąc z ujemną stopą zwrotu. Na wyniki w ub. miesiącu niekorzystnie wpłynęła koniunktura na rynkach akcji, która w przeciwieństwie do oczekiwań części zarządzających funduszami okazała się niekorzystna (indeks WIG spadł o 4,8%).

Grudniowe straty zarządzających OFE z inwestycji na GPW zostały tylko częściowo zrekompensowane poprzez lokaty poczynione na rynku krajowych obligacji skarbowych, gdzie indeks IROS zyskał na wartości 0,6%.

Wynik inwestycyjny w grudniu był ujemny dla każdego z 14 działających na polskim rynku OFE.
lubię naszą okolicę
Awatar użytkownika
piechocinski
 
Posty: 203
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: iwiczna

OFE fundusze emerytalne w dół

Postautor: wdolinski » ndz sty 08, 2012 7:04 pm

Pan to osobiście wrzuca czy ktoś to robi? To tak przy okazji wczorajszej nocy, gdy na imprezie był Pan witany a ja Go nie widziałem :lol: .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

OFE fundusze emerytalne w dół

Postautor: looky » ndz sty 08, 2012 10:34 pm

Woytazo - już dawno zostało ustalone, że to nie poseł osobiście wrzuca, tylko ma pomagiera co trolluje wszystkie okoliczne fora ;)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » ndz sty 08, 2012 11:13 pm

Woytazo - już dawno zostało ustalone, że to nie poseł osobiście wrzuca, tylko ma pomagiera co trolluje wszystkie okoliczne fora



To niech sobie znajdzie jeszcze sobowtóra :D , zapraszającym go bedzie napewno przyjemniej.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości