Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: Radow » śr lis 16, 2011 3:55 pm

Obrazek

Nowy rozkład KM dostępny pod linkiem:
http://www.mazowieckie.com.pl/site.php5 ... /1921.html

Nieciekawie wygląda poranny wyjazd do Warszawy.
7.11
7.35
8.19 - ten będzie zapakowany po brzegi.
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Nowy rozkład KM

Postautor: AgentCooper » śr lis 16, 2011 5:09 pm

Ciekawe czym się kieruje ten co to wymyśla? A my naiwni myśleliśmy, że może rano co kwadrans będzie jeździł :cry:
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Nowy rozkład KM

Postautor: ola » śr lis 16, 2011 8:54 pm

Od kiedy ta super zmiana ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: Spartacus 999 » czw lis 17, 2011 2:49 pm

Założę się, że 7:11 będzie opóźniony ze względu na wcześniejszego Radomiaka o około 7min. Ten z 7:35 będzie około 7:45, a 8:19 w ogóle nie przyjedzie :P
Cóż, mam nadzieję, że chociaż długie składy będą podstawiane, bo w przypadku zimowych obsunięć pamiętanych przez moje kości i korzonki to dopiero się tłuuum nazbiera.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: ola » pt lis 18, 2011 10:27 am

Ktoś mocno głowił się nad tym rozkładem. W godzianch największego szczytu zabrali 2 pociagi, ten o 7.51 i 8.07.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: Spartacus 999 » pt lis 18, 2011 11:20 am

WAżNE INFO :
"Uwagi do rozkładu jazdy prosimy kierować na e-mail: skargi@mazowieckie.com.pl
lub pod nr tel. 47-38-442."
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: AgentCooper » pt lis 18, 2011 2:44 pm

Spartacus 999 pisze:"Uwagi do rozkładu jazdy prosimy kierować na e-mail: skargi@mazowieckie.com.pl

Z doświadczenia wiem, że na odpowiedź KM trzeba czekać miesiąc. A może Pan Poseł Piechociński specjalista od nowoczesnej infrastruktury ? janusz@piechocinski.pl?
A co na to nasz Burmistrz? Czy kogoś to interesuje oprócz zmarzniętych uczniów i podróżnych zmierzających do ''fabryki' w stolicy'?
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: Spartacus 999 » pt lis 18, 2011 3:51 pm

Hej, no fakt ! Czy ktoś z wątku wyborczego jest w stanie przybliżyć nam co Gmina robi w stosunkach z KM lub SKM?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: mdebowczyk » pn lis 21, 2011 11:05 am

Tak z ciekawości zapytam, jakie wymagania musi mieć pismo do KM, żeby ktoś na nie odpowiedział/zainteresował się?
Awatar użytkownika
mdebowczyk
 
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 10:52 am
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: Radow » pn lis 21, 2011 12:25 pm

mdebowczyk pisze:Tak z ciekawości zapytam, jakie wymagania musi mieć pismo do KM, żeby ktoś na nie odpowiedział/zainteresował się?


Nie wiem na ile sprawdzone, ale na ichniej stronie była informacja, że odpowiadają jedynie na w pełni podpisane pisma petentów. £ącznie z podaniem zwrotnego adresu korespondencyjnego.
Z drugiej strony, w połowie roku zebraliśmy w firmie 650 podpisów pod petycją do KM. Uwagi zostały uwzględnione w nowym rozkładzie a i korespondencja była poprawna.
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: mdebowczyk » wt lis 22, 2011 11:29 am

Cz w tym roku też będzie pismo w sprawie zmiany rozkładu?
Ta dziura między 7.30 a 8.20 w kierunku Warszawy jest przerażająca - może da się to jeszcze odkręćić
Awatar użytkownika
mdebowczyk
 
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 10:52 am
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: primadonna » śr lis 23, 2011 3:31 pm

Właśnie poruszyłam tę kwestię na forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,234,Piaseczno.html

Myślę że zmiany są konieczne. Mogę się włączyć w zbieranie podpisów na dworcu w okolicach 7:45 - 8:07 oraz w pociągu 8:07. Potrzebna tylko petycja do KM, pod którą się będziemy podpisywać. Kto potrafi napisać odpowiednio sformułowane pismo?
primadonna
 
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 18, 2011 8:55 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: Radow » czw lis 24, 2011 3:21 pm

mdebowczyk pisze:Cz w tym roku też będzie pismo w sprawie zmiany rozkładu?
Ta dziura między 7.30 a 8.20 w kierunku Warszawy jest przerażająca - może da się to jeszcze odkręćić


Pozwolę sobie zamieścić pismo jakie skierowałem na adres 'burmistrz@piaseczno.eu'. W naszej firmie, gdzie zatrudnionych jest kilkaset osób (a z pociągów Piaseczno-Warszawa korzysta kilkanaście do może kilkadziesiąt) akcja indywidualnych pism do burmistrza ma już dość dużą skalę.

"Szanowny Panie Burmistrzu

W dniu 12 grudnia 2011 r zostanie zmieniony rozkład jazdy pociągów PKP, w tym również obsługującej linię Piaseczno - Warszawa spółki Koleje Mazowieckie. Od kilku lat korzystam z tego połączenia dojeżdżając i powracając codziennie do/z pracy w Warszawie. Mimo niedogodności związanych czy to z niepunktualnością pociągów, słabą infrastrukturą kolejową czy choćby panującym tłokiem w godzinach porannych, jest to najszybsze i najwygodniejsze połączenie naszego miasta ze stolicą.
Zwracam się do Pana z prośbą o interwencję w sprawie zmian, jakie Koleje Mazowieckie wprowadziły w nowym rozkładzie jazdy. Usunięty został kurs pociągu z godziny 7.51 stanowiący dla wielu mieszkańców gminy Piaseczno optymalny wariant dojazdu do pracy. O popularności niech zaświadczy fakt, że pociąg składający się z trzech piętrowych wagonów jest codziennie bardzo mocno zatłoczony a zdecydowana większość podróżnych wsiada na stacjach Zalesie Górne - Piaseczno. Kolejny pociąg zmierzający do Warszawy w aktualnym rozkładzie jest o godzinie 8.04. Nowy rozkład, nie dość że zabiera nam kurs z godziny 7.51, to przesuwa kolejny na godzinę 8.19. Wytworzona została prawie 50-cio minutowa luka czasowa, w której nie ma żadnej komunikacji kolejowej pomiędzy Piasecznem a Warszawą. Dodatkowo pociąg przesunięty na godzinę 8.19 to kurs z Góry Kalwarii, który składa się z dwóch jednostek elektrycznych zespołów trakcyjnych. Naturalnym jest, że pojemność takiego pociągu jest zdecydowanie mniejsza od trójwagonowego piętrowego składu.

Panie Burmistrzu. Panu jako gospodarzowi szybko rozwijającej się naszej gminy, powinno zależeć na takim skomunikowaniu Piaseczna z Warszawą, które odciąży ulicę Puławską. Nietrudno przewidzieć, że zmiany w rozkładzie pociągów spowodują powrót części osób korzystających z usług KM, do podróżowania autem lub pozaszynowymi środkami transportu zbiorowego.

Mając powyższe na uwadze, zwracam się jeszcze raz z prośbą o interwencję w sprawie zmian w nowym rozkładzie jazdy spółki Koleje Mazowieckie.

Pozostaję z poważaniem

Imię, nazwisko
Adres"
Radow
 
Posty: 116
Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:36 pm

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: ola » czw lis 24, 2011 10:40 pm

Nie no przecież Panie powiedziała, że nie zlikwidowali pociągów, tylko je przesunęli

Ktoś, kto myślał nad tym rozkładem, to chyba zastanawiała się jak najbardziej dopiec mieszkańcom.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... iadze.html
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Postautor: ola » czw lis 24, 2011 10:45 pm

Radow - ja właśnie również wysyłam pismo, i wrzuciłam na Facebook-a może ktoś jeszcze się dołączy.

Może jako kopia warto dodawac jakąś gazetę ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron