Dobry węgiel do palenia

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Dobry węgiel do palenia

Postautor: Kucyk » pn lis 07, 2011 7:58 pm

Mam przyjemność polecić skład węgla mieszczący się na rogu ul. żeromskiego i obwodnicy (naprzeciw Erisu). Chłopaki towar mają bardzo zacny, ceny naprawdę rozsądne, przywożą w gratisie. Są zdecydowanie lepsi jakościowo i cenowo od Bartczaka. Osobiście zakupiłem u tych chłopaków 5 ton towaru i ręczę za jakość. Oczywiście węgiel ich zawiera nieco więcej popiołu niż ten z GS-u, ale kosztuje 200 zł mniej na tonie. Kamienia zawiera śladowe ilości (czego nie można powiedzieć o Bartczakowym) i nie wykazuje tendencji do gaśnięcia - wyżarza się sam do końca. Oprócz tego goście są naprawdę w porządku - jak potrzeba rozładować furę to bez szemrania pomagają. Ja jestem zadowolony!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » pn lis 07, 2011 10:01 pm

Też słyszałem, że węgiel mają bardzo dobrej jakości. Ja w tamtym roku korzystałem u nich jednak z miału i niestety nie dawał ciepła jak trzeba chociaż faktycznie taniej było. Niestety, musiałem w lutym dokupić 2 tony dodatkowo więc suma sumarum przepłaciłem.
Bartczak, takie miałem wrażenie, zawsze mnie przycinał na wadze (mocno zmoczony miał przywoził w suche dni)). W tym roku jednak wróciłem znów do Bartczaka, ale uprzedziłem, jak przywiezie błoto to nie przyjmę. Przywiózł suchy miał, spala się, daje ciepło i garaż zawalony hałdą jak nigdy.
Chłopaki przy żeromskiego faktycznie uprzejmi, pomocni.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Kucyk » pn lis 07, 2011 10:08 pm

A właśnie - ja brałem sortymenty: orzech, kostka i "brylaki". Czyli takie bryłki jak orzechy włoskie, jak jabłka i arbuzy - grubszy towar. Co do łeko-groszku i miału się nie wypowiadam.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Emi40 » wt lis 15, 2011 3:42 pm

A czy ekogroszek to to samo co węgiel? Tak się pytam bo nie wiem.
W necie na favore.pl natknęłam się na listę czy zestawienie ekogroszku który wygląda jak węgiel a jest jakby od niego tańszy.
http://www.favore.pl/uslugi/ekogroszek.html

Do pieca chyba lepiej pakować małe kawałki niż wielkie bryły kamienia, no tak mi się wydaje, ale nie wiem czy dobrze rozumuje.
Liczy się to co masz w głowie, a nie na sobie.
Emi40
 
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 15, 2011 3:23 pm

Postautor: stentonik » wt lis 15, 2011 3:54 pm

Ekogroszek to co innego niż węgiel jako taki, chociaż z węgla kamiennego robiony jest. Do ekogroszka lepszy jest piec dedykowany, aczkolwiek są takie, do których pakuje się i węgiel i właśnie ekogroszek.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Kucyk » wt lis 15, 2011 3:57 pm

Dobrze rozumujesz! Ekogroszek to taki jakby węgiel w strączkach. Rośnie na hałdach koło kopalń. Zbiera się jego przed zimą do worków. Nazwa pochodzi od ekologicznego wykorzystania terenów zdewastowanych przemysłowo. Możesz Emi palić nim pod kotłem, ale jeśli masz kocioł gazowy zrobić z niego ekologiczną grochówkę z której będziesz sama mogła produkować eko-gaz do celów ogrzewczych. Myślę że do tego w sam raz się nadajesz.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Agnieszka_G » sob sty 07, 2012 12:54 pm

Ekogroszek - drobna frakcja węgla wysokiego gatunku do piecy z podajnikiem ślimakowym, formuła pozwala na zasypanie zasobnika raz na 2-3 (u mnie nawet do 4) dni bez konieczności dokładania węgla. Są to piece sterowane elektronicznie współpracujące często z czujnikiem pokojowym, pogodowym itp. z pełną kontrolą temperatury. Ekologiczna nazwa wzięła się z formy spalania, gdzie ciepło w piecach jest kumulowane i od razu oddawane na ciepłą wodę i na grzejniki, "w komin" ucieka mała ilość cennego ciepła, ponieważ piec wytwarza taką temperaturę jaka mu jest potrzebna i nadana- wskazówką jest cienka i jasna smużka dymu wydobywająca się z komina, prawie niewidoczna - wtedy mamy pewność że ciepło nie ucieka w atmosferę a większość spalin jest powtórnie spalana.

Węgiel - duże bryły nie przerobionego węgla, do pieców tradycyjnych, zasypowych, konieczność częstego dokładania do komory spalania, brak kontroli nad wykorzystaniem ciepła, piec za mocno nagrzany potrafi rozsadzić komorę lub rozszczelnić grzejniki, nie nadaje się do współpracy z podłogówką.

Największa różnica to wygoda i bezpieczeństwo oraz duża oszczędność, piec na eko można zostawić na np. 2 dni na niższej temp. bez obawy wyziębienia domu. W jednym i drugim przypadku jest konieczna instalacja czujników dymu oraz zrobienie otworu nawiewnego w kotłowni min. fi 90
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości