Policzyli ile zarabia Kościół

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Policzyli ile zarabia Kościół

Postautor: Kowal » śr paź 19, 2011 2:57 pm

Kościół rzymskokatolicki jest w Polsce instytucją szczególnie uprzywilejowaną. Oprócz ponad 1,2 mld złotych z kieszeni wiernych, blisko 2 mld zł dostaje od państwa w formie dotacji. Hierarchowie, którzy bardzo krytycznie odnosili do naszego wejścia do Unii Europejskiej, chętnie sięgają też po pieniądze z Brukseli. Ich coroczne wpływy to łącznie ponad 3 mld złotych.

Warto przeczytać więcej: www.money.pl
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Policzyli ile zarabia Kościół

Postautor: anuleksa » sob paź 22, 2011 4:40 pm

I jeszcze chcą 1% podatków? Wolę Darskiego wesprzeć niż tych naciągaczy.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Policzyli ile zarabia Kościół

Postautor: Jacenty » sob paź 22, 2011 5:08 pm

W pełni się z Tobą zgadzam Aniu.

Pazerność na pieniążek KK doprowadziła do tego,że ludzi nie stać na pogrzeb:

http://wyborcza.pl/1,87648,10503672,Dla ... matki.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: anuleksa » ndz paź 23, 2011 9:14 am

Jacenty
A propos pazerności przytoczę Ci pewną historię.

Jest rok 1989 i czas tzw. kolędy ( czytaj: największego przekrętu roku ).
Stuk, puk we drzwi. Otwieram i po stwierdzeniu, że to niestety nie kominiarz zapytuję Ojca, czy przyjmujemy owego jegomościa ( czytaj: czy koperta odpowiednio wypchana jest ).
Koperta była pusta, zatem podziękowaliśmy.
Skutkowało to odmową pochówku Taty jedenaście lat później.
Ksiądz poszperał w kartotece, wyjął naszą i słowo w słowo zacytował ówczesną dywagację kolędową.
Nie chciał wykonać czynności pogrzebowych ( rzekomo ze względu na "wydarzenia" z 1989 ), dopóki nie otrzymał odpowiednio wypchanej koperty.
Ot masz "co łaska".
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » ndz paź 23, 2011 10:07 am

"Darmo dostaliście,darmo dawajcie".

Ja znam przypadek z Płocka gdzie ksiądz po kolędzie nie przyjmował kolędy w łapę tylko każdemu dawał wypisany blankiecik na przelew po 50 zł.
Potem tylko wystarczy wejść na stronę banku i widać kto zapłacił...

A co do kartotek to mają lepsze akta niż SB za komuny teczki.
Kolega swego czasu robił archiwizację w jednej z parafii (przenosił dane z papieru do komputera) i księża gromadzą takie dane,że się w głowie nie mieści.

I po co ja się pytam?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: sanchez » ndz paź 23, 2011 11:23 am

Ciekawe czy coś mają na Palikota :wink:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: anuleksa » ndz paź 23, 2011 7:32 pm

sanchez
A dlaczego złodzieje mają coś mieć na Palikota? Wszak to prosty, debilny, nieokrzesany i zwyczajny człowiek. Kocham takich wariatów.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » ndz paź 23, 2011 11:09 pm

Prostym, debilnym i nieokrzesanym zwyczajnym człowiekiem to był śP Andrzej Lepper. Palikot jest biegunowo odległy od tych epitetów. Jestem tego pewien na 100%.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: anuleksa » pn paź 24, 2011 7:21 am

sanchez
Fakt. Masz rację. Mam nadzieję, że Palikot jeszcze nie raz wstrząśnie polityką.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » pn paź 24, 2011 7:58 am

To ja opiszę swoją przygodę z kościołem na Słowiczej jakieś 10 lat temu (taki mały budynek najpierw stał)
W dzień Wigilii - wiadomo to dzień cudów, dobroci, przyjaźni itp. itd. okazało się, że nikt z nas nie nabył opłatka, rodzina umówiona a tego co najważniejsze nie ma. I gdzie iść jak wszystko już zamknięte, wiadomo do kościoła tam zawsze mają opłatki. Godzina nie była późna - kole 18-19 idę bo mam blisko na Słowiczą.
Pukam i dzwonię do zachrystii - otwiera ksiądz,
ja: niech będzie pochwalony, przyszłam z dobrym słowem, życzeniami i z prośbą o opłatek.
A ksiądz jak nie ryknie: to do świąt jeszcze nie przygotowani?!, opłatek w ostatniej chwili?!
Ja: że tego, sianko już jest, wszystko przyszykowane tylko opłatek położyć, goście zaraz przyjdą
ksiądz: ja tu nie mam czasu!, ja: zapłacę, znaczy się dam na tacę!, trzask drzwiami przed nosem...

zostałam zdumiona i zszokowana, wracając pomyślałam, że się nad chlebem pomodlimy i podzielimy ale uratowała nas ś.p. babcia, która dostała od księdza co chodził "po kolędzie czyli przed" :roll:

i jaki morał z tego, nie chodzę co niedziela do kościoła, wolę się do Boga modlić a nie do tacy.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: agnmon » pn paź 24, 2011 7:02 pm

Widzę, że nic tak nie jednoczy jak nagonka na Kościół :? To może ja opowiem o swoim doświadczeniu. Kiedy braliśmy ślub ksiądz wyraźnie powiedział nam "co łaska". Dodał, że jeśli nic nie mamy, to też jakoś to będzie. Ewentualnie ofiarę mogliśmy złożyć później po ślubie. Nikt nic na nas nie wmuszał i drzwiami nie trzaskał. A to, że jakieś ofiary składać trzeba, jest dla mnie oczywiste. Dziś wszystko kosztuje, więc prąd czy ogrzewanie kościoła również. Oczywiście czasem pewnie się zdarza sytuacja, w której możemy uznać, że oczekuje się od nas za dużej ofiary, ale wtedy trzeba próbować przynajmniej wyjaśnić z czego to wynika. Jeśli to nie pomoże spróbować wyjaśnić "wyżej".
Zadziwiające jest natomiast roszczeniowe podejście do Kościoła prezentowane tu wcześniej. Jeśli ktoś oczekuje katolickiego pochówku, to chyba żyje zgodnie z regułami katolickiej wiary. Nie spotkałam się osobiście z siłowym wyciąganiem pieniędzy po kolędzie. Sama kiedyś miałam taką sytuację, że nie wiedziałam, że ksiądz będzie chodził i zwyczajnie nic kaski nie miałam i nie dałam. Wizyta nie przebiegała w jakiś inny sposób, a ksiądz nie był oburzony, że nic nie dostał.
Co do opłatka, to też w sumie dziwne, że przed wigilią na pewno pamiętamy o prezentach, sianku i innych tradycyjnych obrzędach, a nie pamiętamy o tym co jest sednem tej uroczystej wieczerzy. :)
Awatar użytkownika
agnmon
 
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 26, 2010 5:08 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn paź 24, 2011 7:24 pm

Zanim spalimy tych wszystkich klechów na stosie (Uwaga! Na terenie gminy Piaseczno zgodnie z zapisem uchwały Nr 190/X/2011 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 6.07.2011 r. nie wolno palić stosów z liści, gałęzi oraz innych odpadów komunalnych) postarajmy się zrozumieć czym się różni pogrzeb od ślubu.
ślub jest sakramentem, którego Kościół udziela free za bo po to jest. Oczywiście koszty przystrojenia kościoła, oraz fajerwerki, tańce i inne atrakcje w świątyni są dodatkowo płatne.
Pogrzeb nie jest sakramentem. Jest to "usługa dodatkowa" świadczona przez księży, i nie objęta abonamentem. Zatem nie należy się dziwić że jest pobierana za nią opłata.
To tyle, a teraz pilnujcie cen benzyny - analitycy rynku zapowiadają że w połowie listopada nastąpi ich spadek, zatem nie wolno odpuścić takiej okazji do puszczenia z dymem jednego, czy dwóch kościółków.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: anuleksa » pn paź 24, 2011 7:56 pm

Kościół na Słowiczej dekadę wstecz nie udzielał żadnego sakramentu za free. Podawali tzw. "zwyczajowe stawki", dlatego ze ślubem wyniosłam się do Starej Iwicznej i za "co łaska" przygrywał nawet skacowany organista:).
Co do pogrzebów wkurza mnie podzielność "łaski". Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś pan niosący krzyż miał stawkę 50 zł.
To jest temat rzeka, ile tych przybytków, tyle stawek.
Co do kolędy nie jest przykazane odbębniać ją w swojej parafii.
Kiedyś moja śp.Babunia jedynie podziękowała, a ksiądz siedzi i dalej bredzi. W końcu załapała o co cho i mówi, że rok temu kazali dać cosik więcej na tacę, a ten na to, że nie obchodzi go co inni mówili, bo on ma koszty i trza do łapy.
Wiem od znajomego ministranta, że po wyjściu z mieszkania notują na kopercie jego numer i bach do kartoteki kto ile dał.
Ci co dają więcej mają ładniej odprawiane śluby, pochówki itp.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: April66 » pn paź 24, 2011 8:40 pm

Ufff..., dobrze że się odezwały jeszcze pod tym wątkiem normalne osoby w tym narodzie, bo już nie mogę słuchać tych palikotobredni. Nie. Czarni nie są winni wszystkiemu złemu. Jesteście tak łatwo manipulowalni, że nawet jak wam powiedzą, że to Kościół jest winien zawsze i wszędzie, łącznie z niespełnieniem obietnic Dolnalda z pierwszej kadencji, uwierzycie. Wszystko po 5 (paliwo, cukier, euro), bezrobocie wśród młodych 30%, zadłużenie tyka jak grecka bomba, jedno okienko dla firm odeszło w siną dal, Ruscy robią nam wała ze śledztwem Smoleńskim, ale nie .... teraz wszystkiemu winien Kościół, który drze z nas kasę, 3 miliardy, 30, 300 miliardów! Widzę jednak że syndrom Palikota (cynik i egotyk: Ruch Palikowa, Ja, Palikot...) postępuje: Ale jeżeli dla kogoś Palikot (vel Urban) jest większym patriotom polakiem, niż Jan Paweł II, to czas umierać.
PS. A śluby bierzcie za darmo w USC (choć też trzeba chyba zapłacić za znaczek), przy pochówku rozsypujcie się po górach, a opłatki na wigilię kupujcie sobie w supermarkecie.
April66
 
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 8:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn paź 24, 2011 8:50 pm

April66 pisze:przy pochówku rozsypujcie się po górach

He, he - nie tak łatwo. W Polsce niestety nie można sypnąć babcią że niby przeminęła z wiatrem... Podstawa prawna: art. 12 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych
z dnia 31 stycznia 1959 r. (Dz.U. Nr 11, poz. 62).

Ale jak komuś nie pasuje biorący miliardy czarny na pogrzebie, to nic nie stoi na przeszkodzie aby pogrzeb świecki odprawić.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości