Ile kosztują ubrania w sklepie?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Ile kosztują ubrania w sklepie?

Postautor: Paulina » czw paź 13, 2011 10:35 am

Ile naprawdę kosztują ubrania w sklepie? Gotowi na szok? http://supermarket.blox.pl/2011/10/Ile- ... lepie.html
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: nomado » czw paź 13, 2011 11:02 am

Dla mnie to nie szok a sprawa wiadoma od dawna. Wystarczy przejść się do jakiejkolwiek galerii handlowej i zobaczyć ceny ubrań w małych sklepach, które za coś muszą zapłacić rachunki i dać pensje swoim pracownikom.
Dla odmiany niech osoby które w 100% zaopatrują sie w odzież w galeriach i innych drogich sklepach, przejdą się na targ :) Porównają jakość wykonania ubrań i ceny - zobaczymy jaka będzie wasza reakcja.
Przykładem może być tu moje rodzinne miasteczko. Jest tam targowisko obok budynku w którym również sprzedaje się odzież. I teraz tak:
1. Pani X.Kowalska ma stoisko na bazarku i tam sprzedaje odzież, gdzie tą samą
2. Pan Y.Kowalski (mąż Pani X) sprzedaje na stoisku we wspomnianym budynku :)
Ceny na bazarku są nawet 2x niższe jak na stoisku w budynku.
Ktoś mógłby zapytać po co tak robią? A po to aby obracać gotówką. Ludzie z mniejszym portfelem kupią na targu, a z grubszym to samo na stoisku w budynku, gdzie jest wszystko ładnie oświetlone, wyeksponowane, gra muzyczka itd.

Drugim przykładem są liczne kontenery porozrzucane po całym kraju do których wrzuca się odzież używaną. Nie muszę chyba nikomu mówić gdzie owa odzież wędruje później po uprzednim przesortowaniu.

Trzeci przykład - marka. Czy marynarka za 3 tys. jest ze złota ? ;)
nomado
 
Posty: 78
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 6:27 pm
Lokalizacja: zza rogu.

Postautor: AsgAarD_xxx » czw paź 13, 2011 8:24 pm

nomado pisze:Ceny na bazarku są nawet 2x niższe jak na stoisku w budynku.
Ktoś mógłby zapytać po co tak robią?


A po to, że pani na bazarku rozstawia się za grosze (albo i za darmo), a pani w budynku musi za to płacić gruby hajs.

Choć fakt - 200 złotych za zwykły t-shirt, który od bazarowego różni się jedynie trzema paskami albo łyżwą, to spore przegięcie :).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw paź 13, 2011 8:31 pm

Ja mam sklep odzieżowy i niższe ceny jak w Maximusie, ale gdzie mi konkurować z Chińczykami, jak w przekonaniu Polaków - u nich zawsze taniej! Sprawdziłam polską, dobrą markę Zentex. Szmaty tzw. firmowe nie powinny wisieć obok ciuchów tej firmy.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » czw paź 13, 2011 11:16 pm

Ile kosztują ubrania w sklepie...?
Tyle ile ludzie są w stanie za nie zapłacić.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: miafarrow » pt paź 14, 2011 11:20 am

ania stefaniak pisze:Ja mam sklep odzieżowy i niższe ceny jak w Maximusie...

a masz męskie koszule 100% bawełny na 184 cm i 42 lub 43 kołnierzyk ? Nie dość że jest mało sklepów w ubraniami dla facetów, to jeszcze sprzedają sztuczniznę. że też Panowie nie wkurzają się na taką dyskryminację. 95 % sklepów z ciuchami, to sklepy tylko dla Bab :wink:
pozdrawiam

Asia
Awatar użytkownika
miafarrow
 
Posty: 38
Rejestracja: wt lis 10, 2009 7:30 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » pt paź 14, 2011 7:36 pm

miafarrow
Też dyskryminuję Panów niestety:) Galanteria i perfumy to produkty którymi jest w tym miejscu zainteresowanie. Zapraszam Baby :)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pt paź 14, 2011 9:27 pm

WielkiGęgacz pisze:Ile kosztują ubrania w sklepie...?
Tyle ile ludzie są w stanie za nie zapłacić.

Piękne słowa, tyczą się również tego spekulowanego kryzysu finansowego. Tylko ludzie mogliBY, się trochę w końcu opamiętać i wpłynąć na spadek cen do ich realnych wartości.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: WielkiGęgacz » sob paź 15, 2011 10:59 pm

miafarrow pisze:że też Panowie nie wkurzają się na taką dyskryminację. 95 % sklepów z ciuchami, to sklepy tylko dla Bab :wink:


To nie mężczyźni są dyskryminowani, tylko kobiety manipulowane.

Mężczyzna to myśliwy, on nie kupuje on poluje.
Facet jak wchodzi do sklepu to:
bada teren i zagrożenia, lokalizuje obiekt, atakuje i opuszcza teren zagrożenia ze zdobyczą.
Wydatek energetyczny/finansowy schodzi na drugi plan. Efektywne polowanie jest tylko wtedy kiedy jest szybkie i kończy się zdobyciem upatrzonej zwierzyny. (koszula nr43.)

U kobiet sprawa wygląda z deka inaczej, Kobiety nie polują tylko zbierają (przy jaskiniowe promocje - malinki, borówki, dojrzałe jabłuszka)
Efektywne zbieranie jest wtedy gdy wydatek energetyczny jest niewielki, do tego dodajmy wyszukaną super promocję i mamy przepis na sukces.
Kobiety muszą mieć w czym przebierać, jagody nie leżą na sawannie tak jak zwierzyna.
Na mężczyzn zwyczajnie to nie działa. Dlatego wszystkie promocje i mnogość wyborów w sklepach czy też asortymencie kreowanych jest wyłącznie do kobiet.
Czy widział ktoś jakaś super promocje w Auchan na dziale z narzędziami??
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Emi40 » wt lis 15, 2011 3:30 pm

Ile kosztują zdecydowanie za drogo.
Levis szyje w Chinach gdzie płaci może po 1USD za trzy pary spodni a sprzedaje po 100USD.
Normalnie wyzysk klientów i pracowników, nie ważne że Chińczyków to przecież też ludzie.
Liczy się to co masz w głowie, a nie na sobie.
Emi40
 
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 15, 2011 3:23 pm

Postautor: Lingvika » pn lis 21, 2011 12:01 pm

Niestety klienci sami dają się zmanipulować, łatwo ulegają wpływowi firm, które poprzez działania promocyjne mówią: "popatrz, to jest Ktoś, ma styl, nie jest byle przeciętniakiem, jest atrakcyjny, popularny, potrafi żyć. Chcesz być takim Kimś, musisz nosić markowe buty, markowe ciuchy, używać markowych kosmetyków" itd.
Dlatego właśnie koszulka polo, która z materiałem, robocizną, innymi kosztami i zyskiem dla producenta, powinna kosztować ok. 30 zł, sprzedawana jest po 150 zł. Ludzie ją kupią za taką cenę tylko dlatego, że ma na piersi krokodylka, gracza w polo czy inną trójkolorową flagę. Najcenniejsza jest metka.
Angielski dla dorosłych - lekcje indywidualne
Język ogólny, Business English, angielski dla specjalistów - finansistów, księgowych, bankowców, prawników
Tłumaczenia finansowe i prawnicze.
lingvika.pl
Awatar użytkownika
Lingvika
 
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 03, 2011 9:19 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Melissa » pn lis 28, 2011 4:13 pm

Dla mnie najważniejszy jest własny styl, według którego sami dobieramy ciuchy. A nie, jaka gwiazda chodzi w czymś podobnym... Trzeba mieć oczy otwarte, wypatrzyć jakąś promocję. Raz na jakiś czas też można sobie na coś fajnego pozwolić. Mnie się ostatnio spodobały te żakiety, więc kupię sobie taki na gwiazdkę.
Pozdrawiam :)
Melissa
 
Posty: 29
Rejestracja: śr lis 17, 2010 10:52 am


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron