Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

TV Piaseczno Piaseczyńska Telewizja Internetowa. Podforum dedykowane piaseczyńskiej telewizji internetowej iTVPiaseczno. Będą tutaj umieszczane informacje o nowych reportażach. Czekamy również na Wasze sugestie i komentarze, co chcielibyście obejrzeć w iTV PIASECZNO.

Moderatorzy: tvpiaseczno, GTW

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: tvpiaseczno » czw wrz 15, 2011 7:33 am

Dzisiaj nad ranem doszło do tragicznego wypadku w którym zginęło trzech młodych ludzi. Samochód BMW na warszawskich numerach już od skrzyżowania Puławskiej i Energetycznej zaczął tańczyć na jezdni. Części samochodu rozrzucone na przestrzeni od świateł do wiaduktów. Wypadek przeżyła jedna osoba, która o własnych siłach doszła na komendę policji w Piasecznie. Utworzył się ogromny korek od strony Warszawy. Policja kieruje samochody objazdem ul. Mleczarską.
W przygotowaniu materiał filmowy.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: tvpiaseczno » czw wrz 15, 2011 9:55 am

Relacja filmowa z miejsca zdarzenia.

Obrazek

http://www.itvpiaseczno.pl/wypadki,1,1.3,1121
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: Spartacus 999 » czw wrz 15, 2011 11:57 am

Ciary, aż mi przeszły po plecach.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: sanchez » czw wrz 15, 2011 12:32 pm

Kolejny wypadek, w którym brawura gówniarzy doprowadziła do nieszczęścia. Największą ironią jest to, że nie zapięte pasy, uratowały w sumie kolesiowi zycie. Teraz pewnie będzie do końca zycia chodził i opowiadał, że jazda bez pasów jest zdecydowanie bezpieczniejsza ...

Prawdę mówiąc mam strasznie mieszane odczucia. Z jednej strony - tragedia, młodzi ludzie, nieszczęście. Z drugiej ... 200 km/h, totalna brawura i żadnego respektu dla innych uzytkowników drogi.

Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg, czyli jakąś wypowiedź rzecznika Policji, co zeznał chłopak który przeżył i czy kierowca nadawał się do kierowania ...

:(
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: Kowal » czw wrz 15, 2011 12:39 pm

Masakra... :(
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: Kacperek » czw wrz 15, 2011 5:38 pm

Z samochodu mało co zostało, aż cud że ktoś to przeżył. :(
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » czw wrz 15, 2011 10:23 pm

Wypadek straszny. Ciekawe co powie ten, który podobno ocalał i ma złożyć zeznania jak wytrzeźwieje.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: Kucyk » czw wrz 15, 2011 10:29 pm

Cytując za Staszewskim:

- Przecież mówiłem że nic nie pamiętam...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: kacka.dziwacka » czw wrz 15, 2011 11:58 pm

szkoda młodzieży [*] [*]

_______________________________________

Natomiast jestem oburzona materiałem przygotowanym i zaprezentowanym przez ITV Piaseczno na ten temat. Po pierwsze, materiał ten jest nieetyczny - nastawiony na sensację (po raz kolejny!!). Komu potrzebne te zbliżenia na worki, buty ofiar i okrwawione siedzenia. Nie wystarczyło zrobić krótką notkę informacyjną z samochodem w tle? Widocznie nie - wiadomo, SENSACJA najważniejsze. Osoba przygotowująca ten materiał przekroczyła wszelkie granice dziennikarskiej przyzwoitości, a fatalnie dobrane tło muzyczne jeszcze potęguje to wrażenie.

I drugi, ważniejszy aspekt. Zgodnie z wytycznym KGP w sprawie postępowania Policjantów na miejscu zdarzenia drogowego, Policjanci są zobowiązani do usunięcia z miejsca zdarzenia osób postronnych (§ 6 pkt 2.c). Nasuwa się zatem pytanie - w jakim charakterze przebywał w miejscu wypadku (przy samochodzie) reporter ITV PIaseczno???? Czyżby zabezpieczał ślady na rzecz Policji bo tylko w takim charakterze mógł przebywać tak blisko miejsca zdarzenia?? :twisted:
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Trzy osoby nie żyją w wypadku na Puławskiej w Piasecznie

Postautor: Beata » pt wrz 16, 2011 7:08 am

kacka.dziwacka pisze:szkoda młodzieży


Szkoda dzieciaków, ale może następni powinni się zastanowić przed jazdą z nadmierną prędkością, zwłaszcza po naszych dziurawych drogach.

kacka.dziwacka pisze:Natomiast jestem oburzona materiałem przygotowanym i zaprezentowanym przez ITV Piaseczno na ten temat. Po pierwsze, materiał ten jest nieetyczny - nastawiony na sensację (po raz kolejny!!). Komu potrzebne te zbliżenia na worki, buty ofiar i okrwawione siedzenia.


Wejdź jeszcze na http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,bm ... 83888.html i pojedź trochę po telewizji TVN, którzy również mają materiał ze zbliżeniami i puszczali to w głównych faktach o 19:00. Też gonią za sensacją, czy pokazują po prostu "głupotę" kierowców, którym wydaje się, że są królami dróg? Na początku filmiku iTV Piaseczno jest ostrzeżenie i bardzo dobrze, że film został opublikowany. Może kolejni ludzi zastanowią się, wsiadając do samochodu i wciskając gaz na maxa.
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kondzior78 » pt wrz 16, 2011 8:59 am

Zgodzę się z Beatą, że takie materiały powinny być publikowane bo najbardziej działają na wyobraźnię człowieka i może przez to brawura trochę wychamuje. Jest ostrzeżenie, więc jak ktoś ma słabe nerwy może nie oglądać. Co do chodzenia po wypadku to sobie zauważ widząc po tym co się dzieje, że jest już w zasadzie "posprzątane" dziś kurier puścił artykuł ze zdjęciem zrobionym prawdopodobnie zaraz po wypadku bo jest jeszcze ciemno!
kondzior78
 
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 15, 2008 11:40 pm

Postautor: sonik » pt wrz 16, 2011 10:09 am

kacka.dziwacka a kto powiedział że ktoś w tvpiaseczno jest "dziennikarzem"...
Cześć Maciek jestem.

Fajny mam podpis?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

Postautor: kacka.dziwacka » pt wrz 16, 2011 11:55 am

kondzior78 pisze:Zgodzę się z Beatą, że takie materiały powinny być publikowane bo najbardziej działają na wyobraźnię człowieka i może przez to brawura trochę wychamuje


Ha – wiedziałam ze zostanie podniesiony argument „misyjności” takich relacji – może ktoś zdejmie nogę z gazu, ktoś pomyśli itp. Niektórzy pewnie z chęcią sfilmowaliby zawartość czarnych worków, o ile by im pozwolono. Oczywiście wszystko ”w imię” wyższego dobra społecznego.

Jest to czysta hipokryzja i tłumaczenie dziennikarskiej pogoni za sensacją wyższymi celami. Prawda jest zgoła inna – mało które media radzą sobie z relacjonowaniem takich zdarzeń, TVN tez często nie jest tutaj wyznacznikiem dobrego dziennikarstwa.

Trzeba być naprawdę naiwnym aby sądzić, ze taki materiał nakłoni 20-latków w BMW do zdjęcia nogi z gazu. Prędzej będzie to argumentem do jazdy bez pasów bo przecież ten bez pasów przeżył. Zresztą jak pokazują statystyki nawet ogólnopolskie akcje Policji i trąbienie w mediach o wzmożonych kontrolach prędkości / trzeźwości zupełnie nie dyscyplinuje kierowców. Co dopiero filmik nakręcony przez lokalną telewizję, która właśnie ze względu na swoją lokalności powinna być bardziej wrażliwa przy relacjonowaniu takich wypadków. Przede wszystkim dlatego , ze ofiarami mogą być osoby powszechnie znane w danym środowisku lokalnym.

Moim celem nie jest „pojechanie” po ITV. Widzę, ze w miarę dobrze radzą sobie relacjami z życia gminy, społeczności. Natomiast zupełnie niepotrzebnie, świadomie lub nieświadomie dają się wkręcić w jakieś gierki polityczne i wieczne szukanie sensacji, nawet przy takich tragediach.

Kilkanaście lat temu, w czasach mojej młodości 5 rówieśników rozbiło się dużym fiatem (jakie czasy takie samochody). Jeden przeżył – dostał wśród młodzieży ksywkę "terminator" i to była cała reflekcja nad tą tragedią. Myślę, ze mało co się zmieniło od tego czasu i pokazywanie zakrwawionych foteli nic tutaj nie zmieni.

Sonik - w sumie masz rację
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Postautor: sanchez » pt wrz 16, 2011 12:59 pm

Kompletnie nie kumam, co Ci przeszkadza fakt pokazania w ITV tego co się wydarzyło. I gdzie Ty tam do licha znalazłaś jakieś świadome, bądź nieświadome wkręcenie się w gierkę polityczną ?

Program działa na wyobraźnię, bez dwóch zdań, więc o co chodzi ?? :?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: kacka.dziwacka » pt wrz 16, 2011 1:32 pm

sanchez pisze:Kompletnie nie kumam, co Ci przeszkadza fakt pokazania w ITV tego co się wydarzyło. I gdzie Ty tam do licha znalazłaś jakieś świadome, bądź nieświadome wkręcenie się w gierkę polityczną ?


Ten akapit odnośnie gierek politycznych tyczy się ogółu materiałow przygotowywanych przez ITV Piaseczno - a nie relacji z wypadku. W tym przypadku miałam na myśli "aferę pobiciową" - szeroko komentowaną na forum.

sanchez pisze: Program działa na wyobraźnię, bez dwóch zdań, więc o co chodzi ?? :?


sanchez - jeżeli po tym co powyżej napisałam jeszcze nie rozumiesz o co mi chodzi to się poddaję. Nie wiem, moze to kwestia wrażliwości, empatii, współczucia dla rodzin ofiar. Na czyją wyobraźnie ma ten materiał zadziałać - 20 latka w szybkim samochodzie??? Wątpię. Inny kierowca zdaje sobie sprawę z efektów nadmiernej prędkości - bez oglądania takich zbliżeń.

Jak znajdę chwilę to poszukam dla przykładu relację z wypadku, która nie musi być drastyczna zeby była wymowna w przekazie.
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Następna

Wróć do iTV PIASECZNO Piaseczyńska Telewizja Internetowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron