Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: Redakcja » pt wrz 09, 2011 10:20 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Jaki nie powinien być Radny?

Postautor: wdolinski » sob wrz 10, 2011 6:36 am

Redakcja pisze:Jaki powinien być idealny Radny?


Nie podoba mi się ten tytuł. Proponuję swój "Jaki nie powinien być Radny? "
Odpowiadam więc sobie, taki, który myśli kilka miesięcy po wyborze na radnego o startowaniu do Sejmu zapominając o wczesniejszych obietnicach danych mieszkańcom i liczący na to, że oni mu ich nie przypomną :( . To punkt pierwszy listy uwag.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: Kucyk » sob wrz 10, 2011 9:23 am

Redakcja pisze:Radny... Radnego


A ja z innej beki: czemu Mizerski się uparł na pisanie nazwy funkcji z wielkiej litery? Czy to nie z powodu samonadęcia?
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: wdolinski » sob wrz 10, 2011 9:32 am

Kucyk pisze:A ja z innej beki: czemu Mizerski się uparł na pisanie nazwy funkcji z wielkiej litery? Czy to nie z powodu samonadęcia?
_________________


Może nowa świecka tradycja powstaje by w ten chociaż sposób uczyć naród by doceniał zasługi :lol: :lol: .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: ola » sob wrz 10, 2011 11:55 am

eee to chyba bardziej wyraz szacunku dla funkcji :)

Ale tekst całkiem niezły
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: AsgAarD_xxx » pn wrz 12, 2011 9:26 pm

Pan M. chwyta się wszystkiego, co mogłoby mu tylko dać kilka głosów więcej w nadchodzących wyborach. Ostatnio nawet stał się wielkim przyjacielem sportu - zwłaszcza piłki nożnej kobiet (dziewczyny awansowały na zaplecze Ekstraligi, więc i "fejm" większy niż w ubiegłym sezonie, w którym to pan M. pojawił się na stadionie może ze dwa razy - w tym raz na świętowaniu awansu, z tirem oblepionym swoją facjatą). Fakt, pomógł trochę przed meczem KS-u z Hutnikiem (to on zamówił dodatkową pompę, by odciągnąć nieco wody), ale chyba nie myśli, że ludzie zapomnieli, iż jeszcze kilka miesięcy temu - na pamiętnej sesji budżetowej - poszedł zgodnie z linią partyjną i był w "parszywej czternastce", która najchętniej zaorałaby piaseczyński sport...

Ja wiem, że mieszkańcy Piaseczna mają ogólnie w czterech literach, czy niezbyt w sumie liczna grupa kibiców będzie miała gdzie "drzeć ryja", ale skoro pan M. potrafi w ciągu kilku miesięcy zmienić zdanie o 180 stopni, to jaką można mieć gwarancję, że za chwilę nie postąpi tak z innymi grupami czy problemami?

Cóż, może ja się nie znam, a właśnie TO jest przykładem, jaki powinien być idealny radny?
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: wdolinski » pn wrz 12, 2011 9:35 pm

AsgAarD_xxx pisze:Cóż, może ja się nie znam, a właśnie TO jest przykładem, jaki powinien być idealny radny?



Mi się wydaje, że chce tylko zmienić dwór, bo trochę śmierdzi w środowisku PO oskarżeniach p. Nowocin o pobicie :D .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: Karol » pn wrz 12, 2011 9:36 pm

woytazo, jedno pytanie. Jak ktoś kandyduje na radnego i burmistrza? Albo zostaje wiceburmistrzem, starostą, członkiem zarządu powiatu - to kim jest? Jeżeli się dostanie (w co wątpię) to na jego miejsce - jak podaje PKW - wejdzie niejaki Górniakowski Ireneusz Konstanty.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: wdolinski » pn wrz 12, 2011 9:44 pm

Karol pisze:woytazo, jedno pytanie. Jak ktoś kandyduje na radnego i burmistrza? Albo zostaje wiceburmistrzem, starostą, członkiem zarządu powiatu - to kim jest? Jeżeli się dostanie (w co wątpię) to na jego miejsce - jak podaje PKW - wejdzie niejaki Górniakowski Ireneusz Konstanty.


Sorry, nie rozumiem!
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: Karol » pn wrz 12, 2011 9:48 pm

Krótko: jak chcesz zaistnieć w życiu samorządowca/polityka nie możesz sobie pozwolić na rok przerwy. Dlatego ludzie kandydują do rady, żeby móc o sobie przypominać przez rok do kolejnych wyborów. Nic się wielkiego nie stanie. Po prostu przyjdzie na jego miejsce kolejny (pod względem ilości głosów) na liście. Tak już było: Putkiewicz ->Rosa, Kalicińska -> Marciniuk. I w powiecie: Zieliński -> Kurek, Rutowicz -> Bichta.
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: wdolinski » pn wrz 12, 2011 9:51 pm

A ja myślałem, że zacytuję naszego forumowego klasyka, chcesz mi dowalić.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: Karol » pn wrz 12, 2011 9:55 pm

Teraz to ja nie rozumiem ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: wdolinski » pn wrz 12, 2011 10:19 pm

Karol pisze:Teraz to ja nie rozumiem ;-)


Ważne, by Radny zrozumiał :D .
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: wdolinski » pt wrz 30, 2011 6:36 am

Po blisko trzytygodniowej ciszy w temacie proponuję przeczytać niezależny artykuł, który napewno nie jest mojego autorstwa a pod którym mógłbym sie podpisać!

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Jaki powinien być idealny Radny? Pytanie o role Radnego

Postautor: Krzysztof Dynowski » pt wrz 30, 2011 8:53 am

Matko i huto, żeśta się uwzięli, ale - żeby nie było, zupełnie prywatnie, jako li tylko sołtys, odpowiadam:

Byłem sobie mieszkańcem. Kiedyś tam. Jeździłem po dziurawych drogach, wieczorami przemykałem szybko chyłkiem przy nieoświetlonych zaroślach, zimą chodziłem z i do liceum skrajem drogi wojewódzkiej, bo nie było chodnika. Jak już wyrosłem z liceum i coś więcej zacząłem w życiu ogarniać, pomyślałem, że coś chyba można z tym zrobić.

Prawie 4 lata temu (w kwietniu miną i wybory będą) zostałem sołtysem. Pierwszy rok poświęciłem na naukę - ludzi, wydziałów, procesów, lokalnego i nie tylko prawa itd. Dzięki temu jestem w stanie coś tam załatwić (mimo że kompetencje sołtysa ograniczają się do - jak to kiedyś trafnie określił jeden z radnych - takiego quasi - listonosza). Jakieś latarnie raz na dwa lata, asfalt na drodze w podobnym terminie, teraz odwodnienie, ale to akurat wyjątkowo decyzja także merytoryczna.

Problem w tym, że tą całą "drobnicę" załatwiam w gminie. Jak idę do Powiatu coś popróbować - zazwyczaj kiła. O województwie już nie wspomnę. Kto ja dla nich jestem - psi ch..., przyszedł z jakiejś wioski i myśli że my ważniejszych spraw nie mamy. Krysiu, podaj mi kawę i ciastko...

Dlaczego startowałem w wyborach na radnego - bo z mojej pozycji [cenzura] mogę. Widzę potrzeby, mam jakiś tam pomysł, jak to zrealizować - to jedno. Dwa, mam dosyć przesympatycznych Pań i Panów którzy podniecają się nie wiadomo jak że zrobili 1000 głosów jako jedynka Platformy dajmy na to... Jakby na jedynkę kozę wstawić, też by dostała z 500... Trzy to fakt, że ani w Chyliczkach, ani w sąsiednich Chylicach, nigdy nie było Radnego. I wsie są w sempiej termie, bo każdy to olewał równo.

Czy jest złe, że chciałbym, aby Chyliczki miały swojego radnego? Nie, bo jest taka potrzeba, (nawet niech raz na dwie kadencje każda miejscowość ma swojego radnego, to już coś). Czy źle, że kandyduje sołtys? Wydaje mi się, że lepiej, niż ktoś kto zapewnia, że dobro wsi leży mu na sercu i w ogóle, a sprowadził się dwa lata temu i kojarzy czwórkę sąsiadów ze swojej uliczki.

Idąc tropem myśli autora (jednego i drugiego), jak już osiągnąłeś jakiś szczebel, trzymaj się go i nie wychylaj wyżej, bo Cię zetną.

W mojej opinii, fajnie by było, żeby KTOś z Piaseczna został posłem. Nie jakiś przemądrzały profesorzyna czy inna partyjna cholera, która siedzi na d... na wiejskiej czy gdzieś w biurze w stolicy i ma w serdecznym poważaniu, co się dzieje dookoła. Przydałby się ktoś stąd, kto tu był, jest i nie oleje nas jak wyżej wspomniani.

Czy będzie to Mizerski, czy - dajmy na to - Wojtek Ołdakowski z PIS (choć pis nie lubię, znam go jako konkretnego i merytorycznego człowieka) czy Artur Dębski od Palikota (jak się przemogę jakoś do kochanych inaczej to nawet nawet) - whatever. Niech to tylko nie będzie jakaś sierota zażygana o której nikt nigdy nic nie słyszał albo stary partyjny wyjadacz - ktoś po środku tej skali. Byleby był.
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości