Google+ konkurencja dla facebooka?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Google+ konkurencja dla facebooka?

Postautor: Spartacus 999 » czw sie 18, 2011 6:24 pm

Dziś w końcu do wersji testowej mogłem się dobrać i wrażenia mam mieszane. Jakie są wasze pierwsze odczucia co do G+ ?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Google+ konkurencja dla facebooka?

Postautor: Karol » pt sie 19, 2011 2:07 pm

Jak to na razie mówią: Mało nas ;)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Google+ konkurencja dla facebooka?

Postautor: Spartacus 999 » pt sie 19, 2011 3:53 pm

Dokładnie , sporo jest podobieństw, fajny jest czat video naplus dla G+ oraz możliwość podpięcia Picassy:)
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Google+ konkurencja dla facebooka?

Postautor: Krzysztof Dynowski » pt sie 19, 2011 4:01 pm

Kręgi są zdecydowanie fajnym pomysłem, potrafi to ładnie i intuicyjnie rozwiązać problem grupowania znajomych, coby wszystkim tablicy nie zarzucać wiadomościami dla zainteresowanych.

Duży plus za ergonomiczność - tablica a'la fb, zdjęcia z picassy i gmail chyba najpopularniejszy i najlepszy z obecnie dostępnych.

Ale:

żeby z tego wszystkiego korzystać, trzeba kogoś tam mieć - rzucanie postów i linków w pusty eter jest bez sensu.

Póki co przy 500 znajomych na fb na g+ mam 5 :P A dwóch podobnych serwisów ogarniać mi się zwyczajnie nie chce :)

Mimo wszystko fb, chyba że pójdzie masowa migracja.
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Google+ konkurencja dla facebooka?

Postautor: Robo_warrior » sob sie 20, 2011 11:15 pm

Wow, masz aż 500 znajomych na fejsie :roll: .
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Google+ konkurencja dla facebooka?

Postautor: michalpias » ndz sie 21, 2011 1:17 pm

Jestem na G+ już prawie dwa miechy i faktycznie mało się dzieje. Ostatnimi czasy dodali gry, niedługo dodadzą fanpage firm, może coś się ruszy.

Mój znajomy wykorzystuje G+ do pracy! Komunikuje się ze swoimi ludźmi w regionie za pomocą walla oraz czatów wideom, wrzuca foty związane z robotą.. Tu osobiście widzę duży potencjał, zwłaszcza, ze dzięki profilowi ma się dostęp do wszystkich aplikacji googlowskich (picassa, latitude, gmail, dokumentów etc.)
Pozdrawiam
Michał
michalpias
 
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 17, 2007 2:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Użytkownicy Google+ są konsumentami, Facebooka - dojrzali

Postautor: Ireneusz » śr sie 31, 2011 4:31 pm

Obrazek

Najnowszy raport comScore przynosi kilka ciekawych wniosków dotyczących różnic między użytkownikami różnych serwisów społecznościowych. Wynika z niego między innymi, że osoby wyszukujące frazę "Google+" są młodsze i mają większe przychody, niż osoby, które poszukują frazy "Facebook". http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... rzali.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: Agusia » śr sie 31, 2011 8:47 pm

Ani facebook, ani google i tak wystarczy mi tej inwigilacji.
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: daro » śr sie 31, 2011 11:26 pm

ciekawe czy google+ rozbuja się tak jak facebook. Jeśli tak będzie ciekawą alternatywą. Na razie pustki...
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: gostek26 » czw lis 03, 2011 4:37 pm

Google chce najwyraźniej "odbić" trochę klientów swojej konkurencji...
Dominacja Google będzie trwała tak długo, dopóki nie wprowadzi opłat za swoje usługi. Dziś już gdzieś przeczytałem, że właśnie planowane jest wprowadzenie opłat za używanie map google w większej niż przewiduje ustawa normie.
gostek26
 
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2011 9:06 am

Postautor: Kucyk » czw lis 03, 2011 7:21 pm

Ani fesjbuk, ani gogle - głosuj na Zbigniewa Ziobrę!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Emi40 » wt lis 15, 2011 3:31 pm

Ja tam nie mam profili na facebooku i Google bo to proszenie się o kłopoty.
Inni wiedzą o tobie wszystko o mogą wykorzystać to przeciwko tobie, chore i nielogiczne jest mieć profile.
Liczy się to co masz w głowie, a nie na sobie.
Emi40
 
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 15, 2011 3:23 pm

Postautor: Lingvika » pn lis 21, 2011 11:36 am

Zupełnie nie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem. Serwisy społecznościowe można znakomicie wykorzystać, wręcz "zaprzęgnąć" do własnych celów.

Jeżeli chcesz wykorzystywać Facebooka wyłącznie do celów towarzyskich, a na twoim profilu mogą pojawiać się kontrowersyjne rzeczy (chociażby zdjęcia z szalonych imprez :D ) to lepiej zarejestrować się pod pseudonimem i nie podawać danych takich, jak w CV.

Jeśli natomiast chcesz się wypromować, bo może pomóc ci to w pracy lub pozyskaniu cennych kontaktów, wówczas należy uważać na to, co się "lubi", jakie zdjęcia się zamieszcza, co i jak się komentuje, żeby nie popsuć sobie wizerunku.
Media społecznościowe są świetną formą taniej reklamy dla małych firm, o czym napisano już całe tomy. Jeśli się dba o swój wizerunek w sieci to można zyskać dużą przewagę przy poszukiwaniu pracy. Rekruterzy coraz częściej zaglądają do różnych serwisów.

W takich miejscach jak Facebook czy Google + można mieć jeden profil "stateczny, profesjonalny, nieco wyrachowany" i drugi, ukazujący bardziej szaloną stronę :wink: Nigdzie nie ma jednak konieczności podawania szczegółowych danych na swój temat. Pokazujesz tyle, ile chcesz pokazać. Czasem warto jednak pochwalić się swoimi osiągnięciami, czy niebanalnymi zainteresowaniami.

Jest jednak jeden problem - funkcje typu "oznacz znajomych na zdjęciu". Jest to coś, co mi się osobiście bardzo nie podoba, ponieważ nie mam kontroli na tym, jakie zdjęcia umieszczą moi znajomi. Dla mnie to bardzo kontrowersyjna funkcja. Wolałabym mieć możliwość wyrażenia (lub odmówienia) zgody na oznaczenie na zdjęciu.
Angielski dla dorosłych - lekcje indywidualne
Język ogólny, Business English, angielski dla specjalistów - finansistów, księgowych, bankowców, prawników
Tłumaczenia finansowe i prawnicze.
lingvika.pl
Awatar użytkownika
Lingvika
 
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 03, 2011 9:19 am
Lokalizacja: Piaseczno

Walka między Google+ i Facebookiem w trochę innym świetle

Postautor: Kowal » czw lis 24, 2011 12:55 pm

<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6fMVS8X-dxE?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6fMVS8X-dxE?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
http://www.youtube.com/watch?v=6fMVS8X-dxE
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: madz » czw lis 24, 2011 8:17 pm

Lingvika pisze:Jest jednak jeden problem - funkcje typu "oznacz znajomych na zdjęciu". Jest to coś, co mi się osobiście bardzo nie podoba, ponieważ nie mam kontroli na tym, jakie zdjęcia umieszczą moi znajomi. Dla mnie to bardzo kontrowersyjna funkcja. Wolałabym mieć możliwość wyrażenia (lub odmówienia) zgody na oznaczenie na zdjęciu.


na fejsie jest możliwość ukrycia zdjęć na których jest się oznaczonym.
Awatar użytkownika
madz
 
Posty: 101
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 9:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron