Co z tą architekturą miasta?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Co z tą architekturą miasta?

Postautor: stentonik » wt sie 02, 2011 8:30 pm

W temacie architektury w Piasecznie mamy to co mamy, każdy widzi co się buduje, co do czego pasuje i jak to się komponuje w całości. Miasto architektonicznie wygląda na poszatkowane, nie ma myśli architektonicznej, nikt nie martwi się o estetykę budowlaną miasta, panuje totalna wolna amerykanka.
Jeśli mogę zrozumieć pozwalenie przez ostatnią władzę panu Czerniejewskiemu ( Natalia Gold) na budowę potworka przy ulicy Kościuszki/Sierakowskiego BO pan Józef to pan Józef (nawet jego audi nie gnębione przez straż miejską jako jedyne może parkować na chodniku utrudniając ruch pieszym), to już nie mogę pojąć kto obecnie pozwala na budowanie drewnianej pakamery (jak to nazwać, przybudówki?) przy przystanku na Sierakowskiego tuż obok Placu Piłsudskiego i przed Urzędem Miasta.

To jest ścisłe centrum miasta. Można tam tak sobie budować drewniaki?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: Co z tą architekturą miasta?

Postautor: WielkiGęgacz » wt sie 02, 2011 10:19 pm

stentonik pisze: Można tam tak sobie budować drewniaki?


Oczywiście, że można....
Wystarczy mieć odpowiednie pozwolenie...


...a tak całkiem na poważnie.
Poruszyłeś temat, który frapuje mnie od dłuższego już czasu. Niestety brak mojego czasu nie pozwala mi na skrupulatne i udokumentowanie rozliczenie (chociażby na łamach tego zacnego forum) osoby/osób pozwalających na taki architektoniczny pierdolnik w naszym nieście.

Zaniedbanie i głupotę widać na każdym kroku.
Zauważ co zrobiono, aby wspomniany przez ciebie "paszkwil" Czerniejewskiego wtopił się w miasto, szczególnie od ul. Sierakowskiego.
Stare kamienice wytynkowano i pomalowano w kolorze identycznym jakim teraz jest ów "paszkwil".
Czy czasem to nie nowe budynki powinny się dostosowywać architekturą do miasta...?

Nie wspomnę już o latarniach, za które przeklina mnie już moja zona, bo za każdym razem jak jadę przez miasto to wiąchę ślę urzędowi miasta.
Policzcie drodzy forumowicze ile rodzai latarni jest w naszym mieście na odcinku od starej zajezdni 709 do ul Nadarzyńskiej. 4?...5? na 1km przecież to nienormalne.
Dla przykładu.
Jechałem ostatnio przez Konstancin do Warszawy.
Zaraz za Chylicami rozpoczyna się pas latarni jednego typu który kończy się dopiero za Konstancinem przy wyjeździe na Wilanów.
Ja pytam się....
Można...?
Oczywiście, że można, a do tego ładnie to wygląda.

Kolejnym tematem jest słynny plac świeżo wyremontowany z cudowną fontanną w środku Miasta.
Proponował bym zmienić nazwę ów placu na "Plac znaków" lub też słupów jak kto woli.
Wystarczy się przyjrzeć, a każdy zrozumie o co mnie lata.

Przykładów takich jest mnóstwo w Naszym mieście. Brakuje jedynie osób które by rozliczyły samowolkę stosowaną przez nasz UM.
Pozostaje mieć nadzieję, że się to zmieni.

Kończę już bo za bardzo się rozwinąłem.

Pssss.
Stentonik, dobry temat rozpocząłeś.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Co z tą architekturą miasta?

Postautor: pminnesota » śr sie 03, 2011 7:50 am

Grzesiek,

Temat budowlanki i paszkwili jest aktualny nie od dzisiaj. Zgadzam się z tym co napisałeś Ty i Wielki Gęgacz. Nie ma chyba żadnej wizji tego, jak miasto ma wyglądać (przynajmniej takiej jednolitej), stawiają się coraz to dziwniejsze budynki.
A ta drewniana buda przy Sierakowskiego, to będzie powiązana z jakąś już działającą placówką (np. Tajska)?
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Co z tą architekturą miasta?

Postautor: stentonik » śr sie 03, 2011 8:07 am

Najciekawsze jest to, że w jednych miejscach można zadbać o architekturę a w innych nie. Przykładem na to jest ciąg budynków przy ulicy Kościuszki, naprzeciwko starego cmentarza rozpoczynający się bankiem na rogu ze Wschodnią. Przed pocztą niedawno wyburzono starą kamienicę. Zastanawiałem się, co teraz tu stanie. I proszę, wybudowano nową IDENTYCZNĄ kamienicę. Podobnie budynek za Ośrodkiem Kultury ten przy rondzie. W czasie remontu został on odnowiony zachowując swój styl i nie burząc ładu architektonicznego. Brawo.

Im bliżej w kierunku centrum miasta, tym więcej paszkwili. Kto za to odpowiada? Przykład drewnianej budy przyczepianej właśnie do przystanku oznacza, że nadal nikt tego nie kontroluje.

pzdr/G.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Co z tą architekturą miasta?

Postautor: Agnieszka_G » śr sie 03, 2011 8:44 am

Jechałam o 7 rano bicyklem i nie widziałam, może dlatego że jeszcze śpię :P

Drewniana buda przyczepiana do przystanku, ohida, może focić i wrzucać na facusia, zawstydzać urzędników
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości