Parking pod kościołem św. Anny w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Parking pod kościołem św. Anny w Piasecznie

Postautor: Robo_warrior » wt lip 19, 2011 2:05 pm

Parkujących na parkingu przed kościołem przy Pl.Piłsudskiego chiałbym przestrzec, że parkowanie autem przy USC (po prawej stronie bramy wejściowej na teren kościoła i zastawianie tamtejszych bram dojazdowych do posesji może być ryzykowne zuwagi na fakt, że przynajmniej jedna z bram służy strażakom do wtargiwania ciężkiego sprzętu. Niedawno byłem świadkiem wtaczania tam przyczepki ręcznie przez strażaków pomiędzy zaparkowanymi autami, bo wóz strażacki nie miał jak wytyłować i dwóm autom dostało się to i owo, choć bez widocznych strat. Te 2 auta stały tam kompletnie blokując dojazd przez około godzinę, co tylko wskazuje, że w pogoni za jak najlepszym dla siebie miejscem do parkowania czasem wyłącza się myślenie...
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Parking pod kościołem św. Anny w Piasecznie

Postautor: Spartacus 999 » wt lip 19, 2011 2:57 pm

Kiedyś to strażacy przenosili auto delikwenta bez pytania, lub na zderzak i w przyrodę :) Zapewniam, że nikt w "mojej" okolicy nie zastawiał dróg p.pożarowych.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Parking pod kościołem św. Anny w Piasecznie

Postautor: Robo_warrior » wt lip 19, 2011 3:49 pm

Tych było trzech, przymierzyli się, ale widać za ciężkie były :).
Pomiętosili troszkę auto, wycieraczki postawili i poszli targać przyczepkę.

W tym przypadku nie jest to droga p-poż, przynajmniej nie ma tam żadnych oznaczeń. Brama prowadzi do jakiejś szopy, w kiepskim stanie zresztą i trudno się na oko domyślić, że służy strażakom do przechowywania sprzętu ;).
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Parking pod kościołem św. Anny w Piasecznie

Postautor: trzyfx » wt lip 19, 2011 5:10 pm

Tam to ogólnie jest ciekawie... Wjazd i wyjazd na ten parking są jednokierunkowe, ale oczywiście niewiele osób przejmuje się jakimiś tam znakami, więc o spotkanie zderzak w zderzak nie jest trudno.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Samochodowe błędne koło

Postautor: Majkel » czw kwie 26, 2012 5:04 pm

Przed kościołem św. Anny miały stać tylko auta uczestników mszy św. i interesantów USC. Właśnie: miały... W rzeczywistości miejsca postojowe są zastawione samochodami praktycznie przez cały dzień. – Nie jesteśmy w stanie wyegzekwować zakazu postoju. Bo jak udowodnić komuś, że nie załatwiał akurat czegoś w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego? – rozkłada ręce komendant piaseczyńskiej straży miejskiej Mariusz £odyga.

Obrazek

Temat przykościelnego parkingu w Piasecznie na ubiegłotygodniowej sesji rady miejskiej poruszyła Magdalena Woźniak. – Skończmy w końcu z tą fikcją i zdejmijmy znak zezwalający na parkowanie wybranym. Albo zacznijmy przestrzegać zakazu. Liczę na jakąś męską decyzję w tej sprawie – apelowała radna.

Jak się dowiedzieliśmy, do magistratu dochodzą skrajne opinie na temat parkowania przy USC. Jedni obawiają się zniszczenia nawierzchni rynku (nowe płyty podczas remontu placu Piłsudskiego położono również na parkingu przed kościołem), inni wskazują natomiast na problem z zostawieniem auta w ścisłym centrum miasta.

Władze miasta twierdzą, że zdają sobie sprawę z trudności ze znalezieniem miejsc postojowych wokół rynku. Ale chcą wyegzekwować od kierowców zakaz parkowania przy parafii.

Jednak nie od razu. Jak podkreśla £ukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji magistratu, przepisy drogowe są nagminnie łamane nie tylko obok kościoła, ale wzdłuż całej ul. Kościuszki, gdzie obowiązuje parkowanie równoległe, a kierowcy stawiają samochody ukośnie, bo dzięki temu mieści się ich więcej. To sprawia, że ruch na jednokierunkowej jezdni może odbywać się tylko jednym pasem.

– Burmistrz zlecił Wydziałowi Infrastruktury i Transportu Publicznego przygotowanie propozycji zmiany organizacji ruchu, która przyzwoliłaby na parkowanie skośne – informuje Wyleziński.

Jak wyjaśnia urzędnik, dopiero po uporządkowaniu sprawy miejsc parkingowych wzdłuż ul. Kościuszki Urząd zajmie się kierowcami, którzy zastawiają przykościelny parking.

MONIKA KLEPACZ
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=644
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: argrabi » czw kwie 26, 2012 10:16 pm

Plebani chyba mocno zabiegali o ten parking...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: wdolinski » pt kwie 27, 2012 6:51 am

Majkel pisze:Jedni obawiają się zniszczenia nawierzchni rynku (nowe płyty podczas remontu placu Piłsudskiego położono również na parkingu przed kościołem)


To może i pieszym dawać ochraniacze na buty bo mogło się do nich coś przyczepić, szczególnie gdy szło się przez park? Jest tyle miejsca to i dlaczego nie wszyscy mają parkować?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron