Na Wiejską startują osoby z terenu powiatu piaseczyńskiego

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Na Wiejską startują osoby z terenu powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Beata » pn lip 11, 2011 6:54 pm

Zebraliśmy dane o chętnych na start w jesiennych wyborach parlamentarnych. W październiku pójdziemy do urn wyborczych, aby wybrać posłów i senatorów. „NW” ustaliło listę bardzo prawdopodobnych kandydatów z powiatów piaseczyńskiego i grójeckiego, którzy będą ubiegać się o mandaty z ramienia największych partii politycznych w kraju.


Powiat piaseczyński

PO najliczniejsza
Piaseczyńskie struktury Platformy Obywatelskiej rekomendowały na sejmową listę wyborczą troje kandydatów. Na 5. miejscu znajdziemy najprawdopodobniej Michała Szweycera, byłego przewodniczącego rady miejskiej i wieloletniego asystenta obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Szweycer już raz ubiegał się o mandat posła – w 2007 r. zdobył prawie 2 tys. głosów.

Na liście PO mają pojawić się również nazwiska Andrzeja Mizerskiego, lokalnego przedsiębiorcy i radnego gminy, oraz Katarzyny Obłąkowskiej-Kubiak – debiutantki w radzie powiatu, ale bardzo aktywnej, która zdążyła już zasłynąć ze współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Rekomendację do Senatu od lokalnych struktur PO otrzymał mieszkaniec Nadarzyna Andrzej Voigt. O reelekcję zamierza ubiegać się wieloletni poseł i obecny senator £ukasz Abgarowicz. O tym, który z nich będzie kandydować, zdecyduje prawdopodobnie zarząd krajowy partii.

PiS z jednym kandydatem?
Na liście Prawa i Sprawiedliwości znajdzie się jeszcze mniej reprezentantów powiatu. Chociaż nieoficjalnie mówi się o wicestaroście Marku Gielecińskim i przewodniczącej rady Marii Mioduszewskiej, to na listy nie trafią. – Myślałem o parlamencie, ale nie w tej kadencji – przyznaje w rozmowie z „Nad Wisłą” Gieleciński. – Pierwsze słyszę, że mam kandydować – zapewnia nas Mioduszewska.

Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości może jednak zostać Barbara Rudzińska-Mękal, która w ostatnich wyborach samorządowych przegrała walkę o fotel burmistrza Piaseczna, ale została radną sejmiku województwa mazowieckiego. Wcześniej była przewodniczącą rady powiatu. – To, że będę kandydowała, jest wysoce prawdopodobne – mówi „NW” Rudzińska-Mękal.

PiS ma na te wybory przyjąć strategię „kandydat z każdego powiatu”. Listy największej partii opozycyjnej mają być zatwierdzone dopiero pod koniec sierpnia.

Niewykluczone, że zabraknie kandydatów ugrupowania do Senatu. W samorządowych kuluarach mówi się o poparciu PiS dla starosty Jana Dąbka. Nie udało nam się ze starostą skontaktować. Natomiast od jego współpracowników usłyszeliśmy, że startu do Senatu nie planuje.

PSL: wewnętrzne potyczki
Ogólnopolskie media obiegła gorąca informacja, że długoletni poseł z Nowej Iwicznej Janusz Piechociński po konflikcie z szefem partii stracił swoją mocną pozycję na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego pod Warszawą. Jednak Piechociński, niczym po wizycie u dentysty, jedynkę odzyskał.

– To były plotki. Mam najlepsze wyniki w tym okręgu i od lat stąd kandyduję – zapewnia w rozmowie z „NW” poseł. Jak zdradza, oprócz niego na listach PSL z powiatu piaseczyńskiego wystartuje Erwina Ryś-Ferens, wieloletnia radna sejmiku województwa, oraz notariusz z Piaseczna Wojciech Fortuński.

Wieść gminna niesie, że w wyborcze szranki stanie również dwójka przegranych kandydatów na burmistrza – Barbara Samborska (Góra Kalwaria) i Józef Zalewski (Piaseczno). Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nie wyrazili oni na to zgody. – Mam ciekawsze zajęcia niż parlament – powiedział „Nad Wisłą” Zalewski.

Nieznany jest jeszcze oficjalny kandydat chłopskiej partii do Senatu. – Mamy już wybranego człowieka, ale trwają jeszcze rozmowy – wyjawia nam poseł Piechociński.


http://www.nadwisla.pl/index.php?option ... Itemid=138
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koło Platformy Obywatelskiej RP w Piasecznie

Postautor: Beata » sob sie 13, 2011 9:59 am

W dniu 12 sierpnia Koło Platformy Obywatelskiej RP w Piasecznie zainaugurowało kampanię wyborczą.

Senator £ukasz Abgarowicz ubiegający się o reelekcję oraz Katarzyna Obłąkowska-Kubiak i Andrzej Mizerski kandydaci do Sejmu z naszego Koła, zbierali podpisy pod listami poparcia.

Wspierali ich w tym Piotr Kandyba Radny Powiatu Piaseczyńskiego, Krzysztof Kasprzycki Sekretarz Koła oraz Krzysztof Dynowski.

Kandydaci do Parlamentu spotkali się z ciepłym przyjęciem mieszkańców Piaseczna. Zbieranie podpisów stało się okazją do rozmów i wymiany poglądów.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Piaseczna za poparcie udzielane kandydatom Platformy Obywatelskiej RP do Parlamentu. Podpisy poparcia zbieramy do piątku 19 sierpnia.

http://www.piaseczno.platforma.org/glow ... arcia.html
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: wdolinski » pn sie 22, 2011 7:07 am

Beata pisze:oraz Krzysztof Dynowski.



Chyba skończy się emisja tvsoltys. :( bo Krzysztof chce się gdzieś przytulić :D . Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje, czy Pan Andrzej startując do Sejmu zrezygnuje z funkcji radnego? I czy kilka miesięcy temu nie wiedział, że będą wybory do Sejmu? A co z jego obietnicami danymi nam wtedy? I czy tak zawsze będzie wyglądało jego stanie po stronie mieszkańców czy tak tylko na bilbordach :( ?
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Kacperek » pn sie 22, 2011 8:29 am

woytazo pisze:Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje, czy Pan Andrzej startując do Sejmu zrezygnuje z funkcji radnego? I czy kilka miesięcy temu nie wiedział, że będą wybory do Sejmu? A co z jego obietnicami danymi nam wtedy?

Katarzyna Obłąkowska-Kubiak, o której też jest mowa, również jest radną powiatu i robiła to z myślą o mieszkańcach, a teraz raptem zachciało się czegoś więcej? Dostała się na Radną, to niech czyni swoją powinność, a nie pcha się teraz do Sejmu. Piechociński to samo. Od kiedy dostał się do Sejmu, to nic nie zrobił dla naszego regionu, więc nie ma co głosować na takich ludzi.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: sanchez » pn sie 22, 2011 9:41 am

I bardzo dobrze, że jak dostał się do sejmu, to się zajmuje sprawami wagi Państwowej, a nie lokalnymi pierdoletami. Od tego są (bez)RADNI.

Masz przykład burmistrza LISA, który zamiast obiecanego remontu drogi, pieniądze przewala na sprawy dotyczące miejscowości w której miejszka (czy pochodzi - już nie pamiętam). Podoba Ci się to ? Bo mi wcale ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: wdolinski » pn sie 22, 2011 10:21 am

sanchez pisze:Masz przykład burmistrza LISA, który zamiast obiecanego remontu drogi, pieniądze przewala na sprawy dotyczące miejscowości w której miejszka (czy pochodzi - już nie pamiętam).



Bądż realistą, jak można wymagać obiecanego remontu drogi jak nie mogą sobie poradzić z dziurą w innej drodze, jeszcze niedawno z takim szumem otwartej.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Krzysztof Dynowski » pn sie 22, 2011 10:44 am

Woytazo - Sołtys TV się nie skończy, w końcu jest subiektywnie, nie? :P

Dalej - ja aż taki przytulaśny nie jestem, ale za to mam, a w zasadzie Chyliczki mają, Radnego. I na własne oczy widzę, co się da zrobić jak się jest Sołtysem, a co, jak się jest Radnym. Zwłaszcza, że nas - tradycyjnie - zalewa...

Pytanie czy poseł bądź posłanka może być równocześnie Radnym jest z gruntu retoryczne, ale skoro już jesteśmy w temacie lekkiej abstrakcji i naukowych rozważań:

Otwieram dyskusję - kto powinien kandydować do Sejmu? Nie Radny, nie Burmistrz, więc albo zostawiamy obecnych dożywotnio, albo kandyduje Iksiński do spółki z Kowalskim, którzy znają się nawzajem... Chyba, że jest jeszcze jakaś inna koncepcja?

Btw, o wyborach wiedział, ale nie było wtedy mowy o kandydowaniu :P A co do bilbordów - dziennie jest po kilka telefonów i maili - dzieje się :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: wdolinski » pn sie 22, 2011 11:52 am

Krzysztof Dynowski pisze:Otwieram dyskusję - kto powinien kandydować do Sejmu? Nie Radny, nie Burmistrz, więc albo zostawiamy obecnych dożywotnio, albo kandyduje Iksiński do spółki z Kowalskim, którzy znają się nawzajem... Chyba, że jest jeszcze jakaś inna koncepcja?



Dla mnie sprawa jest prosta, ktoś kto kandyduje do Sejmu to wcześniej zrzeka sie mandatu radnego. Stawia na jedną szalę to, by być posłem. Dla wyborców jest to jasny sygnał, że jako człowiek honoru nie pcha się wyżej by osiągnąć korzyści sciśle osobiste i partyjne. Chwiejny i cwaniakujący kandydat zostawia sobie furtkę do powrotu bo wyborcy nie dali sie ponownie nabrać.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: stentonik » pn sie 22, 2011 12:45 pm

Woytazo, a jakbyś dostał do wyboru: kontrakt za kamerą w TVN-ie na 5 edycji "Mam talent", lub dalsze kręcenie "w służbie mieszkańcom" w ITeVał, to co byś zrobił? Tylko szczerze.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » pn sie 22, 2011 3:14 pm

stentonik pisze:Woytazo, a jakbyś dostał do wyboru: kontrakt za kamerą w TVN-ie na 5 edycji "Mam talent", lub dalsze kręcenie "w służbie mieszkańcom" w ITeVał, to co byś zrobił? Tylko szczerze.


Szczerze to wybór mam prosty bo w ITV nigdy nie zarobiłem nawet złotówki, ale robię to z zamiłowania i pasji jak jeszcze kilka osób. Cieszę się, że mogę pomóc przyjacielowi. O pracy w TVN nawet nie śnię, nie mam niestety żadnych koneksji. Od pewnego czasu zauważam u kolegi jakiś jad w stosunku do ITV. Wisi mi to bo jestem całkowicie niezaależny od ITV i to nie moja sprawa. Jak kolega będzie potrzebował mojej pomocy jako operatora kamery to może śmiało na mnie liczyć. Ważne bym z tej pracy miał satysfakcję.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

wywiad z kandydatem do Sejmu RP Wojciechem Fortuńskim

Postautor: iTV Piaseczno News » wt sie 30, 2011 7:33 pm

Obrazek

Pierwszy wywiad z kandydatem do Sejmu RP Wojciechem Fortuńskim, znanym piaseczyńskim notariuszem http://www.itvpiaseczno.pl/wywiady,1,6.11,1110

NOTKA BIOGRAFICZNA O KANDYDACIE DO SEJMU WOJCIECHU FORTUńSKIM
http://www.itvpiaseczno.pl/aktualnosc-n ... 2,449.html
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ballada o bandzie czworga

Postautor: Ireneusz » pn wrz 05, 2011 9:07 pm

<object width="853" height="510"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CB3pgot8hHU?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CB3pgot8hHU?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="510" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: wdolinski » pt wrz 16, 2011 7:28 am

Podoba mi się poniższy artykuł, chociaż nie do końca podzielam zdanie muzyka.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... prasa.html
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: wdolinski » pn wrz 19, 2011 8:43 am

Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Tusk jest przerażony sytuacją Polski, postanowił przegrać

Postautor: Kowal » wt wrz 20, 2011 12:10 pm

Lokalnych kandydatów ani widać, ani słychać, więc trzeba spoglądać wyżej i dalej.


Zdaniem Janusza Palikota, ani Donald Tusk, ani Jarosław Kaczyński nie chcą wygrać tegorocznych wyborów. - Premier jest tak przerażony sytuacją gospodarczą Polski, że postanowił przegrać te wybory. Niech się PiS wykończy w ciągu tych dwóch najgorszych lat - przekonuje w Radiu ZET Palikot. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... orow_.html
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron