Kluczowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania gm. Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Kluczowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania gm. Piaseczno

Postautor: Ireneusz » śr lip 06, 2011 8:44 pm

Kluczowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania gminy Piaseczno opracowanie dotyczące stanu zastanego w momencie przejęcia urzędu burmistrza na przełomie 2010-2011 r. oraz propozycje zmian i reform niezbędnych do realizacji nowej wizji rozwoju Piaseczna.

Sesja Rady Miejskiej w dn. 15 czerwca 2011 r. odbyła się w dość nietypowych okolicznościach. Radni poprzez przyjęcie uchwały absolutoryjnej wyrazili swoją opinię oraz ocenę wykonania zadań budżetowych przez burmistrza gminy Piaseczno w 2010 roku.

Nietypowość sytuacji wynikała z faktu, że ocenie podlegała praca burmistrza - jako organu władzy wykonawczej - który de facto w momencie przyjmowania uchwały nie sprawował już swojego urzędu. W demokracji, także samorządowej, obowiązuje jednak ciągłość władzy i to, że objąłem funkcję burmistrza na przełomie roku, nie znaczy, że w prosty sposób mogę się odciąć od wszystkich decyzji i działań prowadzonych przez poprzedników w ubiegłych latach. Dlatego z pełnym respektem i szacunkiem przyjąłem opinie i uwagi radnych dotyczące funkcjonowania gminy i chcę wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

Reprezentuję instytucję, która jeszcze przez wiele lat ponosić będzie zarówno pozytywne jak i negatywne konsekwencje podejmowanych w poprzednich kadencjach decyzji. Nie można się od nich odciąć grubą kreską nie narażając przy tym na szwank interesu gminy. Dlatego nie zamierzam prowadzić polemiki, rozdrapywać ran czy oskarżać swoich poprzedników o zaniedbania. Muszę jednak jasno przedstawić sytuację, w jakiej zastałem naszą gminę przyjmując urząd burmistrza, zwrócić uwagę na główne problemy i bolączki, przytoczyć pewne przykłady praktyk, których nie należy powielać i stosować oraz nakreślić wizję swojej pracy, reform i zmian, jakie trzeba przeprowadzić w ciągu najbliższych lat, aby nadać Piasecznu prawdziwie europejski charakter, zarówno jeśli chodzi o standardy pracy urzędu jaki i jakość życia mieszkańców.

Kluczowe zagadnienia z zakresu funkcjonowania gminy Piaseczno - pełna treść http://piaseczno.eu/index.php?app=docs&action=get&iid=13524
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości