Dlaczego Gmina nie dba o porządek?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Dlaczego Gmina nie dba o porządek?

Postautor: stentonik » śr cze 22, 2011 4:47 pm

Centrum Piaseczna, ulica Kilińskiego 39 (to chyba ten numer będzie, bo nawet nie ma tabliczki), na tyłach poczty. Działka należąca do Gminy. Za poprzedniej władzy było tu składowisko złomu, potem skup makulatury, a następnie składowisko akumulatorów (!!!). Działka nieogrodzona, zaniedbana, nie sprzątana od lat. Koszona jedynie przez cichociemnych typków zajeżdżających wieczorem czarnymi BMW. Bo świetnie tu rośnie marihuana. Wszystko na terenie działki Gminy, pod okiem kamer z poczty i za przyzwoleniem Straży Miejskiej, która ma czelność upominać mandatami mieszkańców za drobne nieporządki na posesji lub wypalanie liści.

Po ostatniej pamiętnej powodzi działka stała się miejscem, na którym postanowiono złożyć worki z piachem użyte do akcji powodziowej. Chyba nie muszę mówić co jest teraz latem: smród i robactwo wszelakie, od pełzających do latających. Zero reakcji ze strony Straży Miejskiej i Gminy na prośby mieszkańców o uporządkowanie terenu.

Dodatkowo każdego wieczora zjeżdżają się tu różnego rodzaju maszyny budowlane, obecnie z budowy ulicy Nadarzyńskiej. Huk, warkot i smród ropy pięknie miesza się ze smrodem zgnilizny perełkowej z worków w każdą letnią noc i wolne dni. Masakra.

Kto odpowiada za te worki, za ich składowanie i utrzymanie w takim nieporządku i w tej lokalizacji? Dlaczego Gmina nie uporządkuje tego terenu? Kto odpowie za straty (worki, piach) i kto za to zapłaci?

Lojalnie uprzedzam, że jesli nadal nic się nie zmieni na tym terenie, poinformuję media o większym zakresie niż ITVPiaseczno, może wtedy ktoś zrobi tu porządek.

Tak się marnuje pieniądze podatników ( a przecież te worki mogłyby się jeszcze przydać):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: ola » śr cze 22, 2011 9:27 pm

No faktycznie nieciekawie to wygląda
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: sanchez » śr cze 22, 2011 11:09 pm

Przeglądałem zdjęcia kilka razy ... powiększałem w Photoshopie i ... tam żadna maryśka nie rośnie. 8)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Roberto » śr cze 22, 2011 11:18 pm

sanchez pisze:Przeglądałem zdjęcia kilka razy ... powiększałem w Photoshopie i ... tam żadna maryśka nie rośnie. 8)

,Może jest własnie po zbiorach... :jump:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Roberto » śr cze 22, 2011 11:21 pm

Ale fakt syf nieprzeciętny (hmm... ciekawe kiedy te żniwa były)
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: stentonik » czw cze 23, 2011 6:28 am

Maryśka rosła przez kilka miesięcy w jednym kącie działki, w tym roku sypnęli tam górę gruzu. Wiedzieli???
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Piotr N. » czw cze 23, 2011 10:45 am

Najgorsze jest to że takich miejsc w Piasecznie jest więcej. Nie trzeba daleko szukać - okolica PKP. Nasza gmina w ogóle nie dba o środowisko. W Legionowie gmina zdjęła z mieszkańców obowiązek zawierania indywidualnych umów z przedsiębiorcami zajmującymi się wywozem odpadów. Miasto, aby zachęcić mieszkańców do selektywnego zbierania odpadów, wprowadziło dwie stawki opłat - za odbiór śmieci selekcjonowanych 8,50 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą daną nieruchomość, a w przypadku, gdy właściciel odmawia prowadzenia selektywnej zbiórki musi zapłacić 15 zł. Opłaty te są obowiązkowe. Natomiast co miasto z tego ma? Przede wszystkim czyste powietrze (odpady rzadziej są spalane w piecach), oraz znacznie mniej odpadów podrzucanych do lasów i altanek osiedlowych. Z tego co wiem gmina rozdawała też kompostowniki. Jest czyściej i taniej (mieszkańcy mniej płacą za odbiót nieczystości). Czy nie może być tak w Piasecznie?
www.miastopiaseczno.prv.pl

Serwis istnieje w sieci nieprzerwanie od 2008 roku.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Karol » czw cze 23, 2011 10:00 pm

Drogi Piotrze, zmieni to nowa ustawa, tzw. "śmieciowa". Jak każdemu przyjdzie zapłacić 10-20 zł od osoby to zobaczysz, że będzie czyściej ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Piotr N. » pt cze 24, 2011 3:48 pm

Drogi Karolu, słyszałem o tej ustawie, ciekawe tylko kiedy się ona zmieni i dlaczego miasto musi zacząć coś robić dopiero jak będzie ustawa, a nie może od razu pójść śladami Legionowa.
Karol pisze:Jak każdemu przyjdzie zapłacić 10-20 zł od osoby to zobaczysz, że będzie czyściej

Jakbyś nie zauważył mój komentarz właśnie miał na celu to przekazać.
Ten komentarz trochę zbyteczny.
www.miastopiaseczno.prv.pl

Serwis istnieje w sieci nieprzerwanie od 2008 roku.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Karol » pt cze 24, 2011 4:02 pm

I to też napisałem. Nie widzę powodów do uniesień :)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: April66 » pt cze 24, 2011 11:11 pm

Brawo Stentonik,
Bombowy wątek. Też mnie krew zalewa na brud i smród w Piasecznie. Wytykajmy im, aż wejdzie im w krew, że zasada z PRL-u: Przewróciło się... Niech leży, przestała już obowiązywać jakieś 20 lat temu. (Choć uczciwie przyznam, że pod Lisem w naszej okolicy, tzn Nadarzyńska do Dworcowej, poprawiło się. Uprzątnęli dzikie wysypisko, które zalegało przy drodze na dzikiej działce od 10 lat, zamiatają i koszą regularnie trawę. Widziałem nawet dwóch facetów w mundurkach, którzy przemierzali chodnik w poszukiwaniu śmieci). Nie mniej powinni dbać o porządek sami i gonić prywaciarzy, którzy żyją w szambie, jak na przykład Gość, który prowadzi warsztat samochodowy na skrzyżowaniu JPII/Wojska Polskiego. Od strony reprezentacyjnej, czyli od Wojska Polskiego, za szopą z pustaków (kiedy on to otynkuje?! śpi na pewno na forsie) zrobił sobie śmietnik i nic go nie wzrusza. A gdyby dostał ze trzy mandaciki, to w końcu zasłoniłby swoją sromotę. Podobnie Facio, który kupił starą ciepłownię przy Wojska Polskiego, czy Starą Mleczarnie, itd. itd...
April66
 
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 8:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: WielkiGęgacz » pt cze 24, 2011 11:58 pm

Stentonik dobry watek rozpoczął.
Takie miejsca powinno się piętnować tak samo jak "bałagan i niechlujstwo" architektoniczne. Szczególnie widoczne w naszym mieście.
Mam nadzieję, że na tym przykładzie się nie skończy, a jak czas się znajdzie to i WG swoją cegiełkę tu wsadzi.
Jedynie co mnie zastanawia to intencje założyciela wątku....
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: stentonik » sob cze 25, 2011 9:45 am

WielkiGęgacz pisze:Jedynie co mnie zastanawia to intencje założyciela wątku....


Znaczy się co? Możesz jaśniej?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: krawczynskilukasz » sob cze 25, 2011 9:58 am

Przesłałem fotki i opis do burmistrza i radnych z prośbą o interwencję.
W przyszłym tygodniu będę w urzędzie to sprawdzę co się w tej sprawie dzieje.

pozdrawiam

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Dlaczego Gmina Piaseczno nie dba o porządek?

Postautor: Roberto » pn cze 27, 2011 7:45 am

April66 pisze:(kiedy on to otynkuje?! śpi na pewno na forsie)

:szczeka: :bicz: :lezacysmieszek:
no tak... zachwyciło mnie to :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron