Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: Jeremy » śr kwie 27, 2011 10:37 pm

:spammer: "Leszcze", "Frajerzy"," Matoły" Tak nas potraktował dziś "INWESTOR"
"Atraaaakcje"
Jak dzieci z przedszkola, bo na szkołę to materiał był za bardzo propagandowy.
FRAZESY, FRAZESY, FRAZESY, prezentacja jak w piosence Lady Pank o dużo mówiącym tytule: "Mniej niż ZERO". Nie wspomnę o tym, że BULBASIńSKI nie był w ogóle przygotowany do odpowiedzi. Z drugiej strony jak miał być przygotowany jak: i teraz wyrażę moją opinię: ta inwestycja to kompletna "śCIEMA"

Przeanalizujmy fakty:

1) Powierzchnia -> za mała
2) Lokalizacja - niespecjalna dla Parku rozrywki
3) Dojazd - żaden dla taiej liczby gości
4) Infrastruktura: żadna (kanalizacja, energia, ogrzewanie itp)
5) Tania siła robocza (Brak - chyba że przyjedzie Tania z za wschodniej granicy - tania bo tania i Tania bo tak ma na imię)
6) Ekologia?? buhahahaha
7) możliwości finansowe inwestora: żADNE

to najważniejsze elementy układanki

2) czy pan Mulder, pan Bulbasiński lub ktos z ich otoczenia ma doświadczenie w postępowania układowo - upadłościowych??
oczywiście że ma. Dalej dojedziemy dlaczego to jest takie ważne w tej inwestycji.


I tu prośba i uwaga do wszystkich. Boję sie, że naprawdę ten park rozrywki to wielka LIPA. Pytanie czy jest to tylko gra inwestora na ściągniecie dużeeeeejjjjj kasy, czy też władze piaseczna też w tym maczają rece - dowiemy się po sposobie zabezpieczenia interesów miasta, gminy, powiatu i okolicznych wsi i sąsiadów.

Reasumując nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje w coś takiego. Szkoda kasy, czasu nerwów i zdrowia.

Wiec po co to wszystko??
Ano po to żeby: Skupić grunty, uzyskać pozwolenia poczekać na start S7 - zmienić teren na inwestycyjny i (ale tu mam nadzieję ze Piaseczno nas zabezpieczy) sprzedać z gigantycznym zyskiem. Jeżeli nie da rady sprzedać - ze względów na zapisy MPZP zawsze można zrobić wybieg z upadłością. Dlatego zaznaczyłem że właściciele mają doświadczenie w układaniu się w upadłości.

Upadną, syndyk wystawi ziemię na sprzedaż, przejmie ją inny inwestor i postara się o zmianę MPZP.
Zobaczycie co się będzie działo jak się nie zgodzicie na nowego właściciela, jego hale i magazyny - w takiej lokalizacji? przy węźle ? i wy się nie chcecie zgodzić??? Przecież to i tak lepsze niż park rozrywki.

Oj żebym nie był złym prorokiem.

Sołtys miał na spotkaniu pełną rację. Nie myślcie że trafiliście na bandę wsiórów, którą będziecie OK£AMYWAć swobodnie. Bo trudno inaczej nazwać te kity, które pan panie Bulbasiński dziś opowiadał.

Szkoda tylko że tak bardzo niektórzy się zafixowali na szczegółach technicznych inwestycji, a nie na wizji i przyszłości bo tu mógł nam tłumaczyć ze jest ktoś od technicznych spraw który odpowie. A dopiero przy wizji, misji ;) i planach rozwoju wyszła by całkowita ignorancja i brak jakiejkolwiek wiedzy. Wyszło by, że żadna inwestycja nie jest przygotowywana. Co najwyżej rzeczywiście zasypanie stawów, żeby hale postawić jak ostatnio był zwyczajny pan Mulder inwestować.

wstyd, żENUA

I w tym miejscu szok nawet dla mnie. Bo nie wiem co gorsze.
Czy ten park rozrwki - czy magazyny, hale
itp. jak np. w Błoniu, Strykowie czy Sochaczewie.

I tu sie nie da żyć i tu bez szans.
A nowy inwestor po bankructwie?? W d.. poważaniu głębokim, będzie miał poprzednie zobowiązania.

Czy nie może być chociażby taki kompleks jak w Zalesiu? trochę inwencji gminnej, dotacja z Unii i naprawdę bez zmiany charakteru miejscowości, jest coś czemu wszyscy z przyklasną. No może poza tymi co Palmy chcieli posadzić.


PYTANIE do władz powiatu/gminy/starostwa itp. itd.
Wiem, że bez ale wskazania konkretnego adresata pytania ciężko jest uzyskać odpowiedź. Ale może chociaż tym razem się komuś zaświeci gwiazdka.
"Czy jesteście w stanie tak zabezpieczyć inwestycję, żeby ten lub kolejni właściciele tej ziemi, nie wycieli mieszkańcom kolejnej niespodzianki?

Ps. Firma może upadnie, a może ktoś odkupi udziały od właścicieli i zmieni plany inwestycyjne....

Pozdrowienia dla wszystkich zadających pytania..poza pierwszym pytającym, któremu w trakcie ;) wypadło 100 zł z kieszeni (za zadanie pytań??) :lol: ( te 100 zł to taki żarcik sytuacyjny ;) )

Bo grać też trza umić kolego, i to nie tylko w Perle.
Jeremy
 
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 9:15 pm

Postautor: root » śr kwie 27, 2011 11:06 pm

Gdy ktoś kupował te stawy po PGR za parę groszy to chyba dalej może tam ryby hodować? Widziały gały co brały.
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: jota » śr kwie 27, 2011 11:34 pm

No cóż .Spotkanie w szkole-żenada.Drogi Icku tak naprawdę nie chodziło o opinię przedstawicieli Gminy,tylko o nasze wypowiedzi.Musisz nad tym popracować koniecznie.Najważniejsze pytanie o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego z dnia 23.02 2011 pozostaje do pilnego wyjaśnienia.Wydaje się to kluczowe ,gdyż było dużo kluczenia ze strony przedstawiciela Gminy.W tym samym czasie na parkingu przed szkołą ,kierowca terenowego BWM rozmawiał przez telefon komórkowy i stwierdził,że miejscowe wieśniaki blokują mu sprzedaż gruntu za 5 mln zł.
jota
 
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:00 am

Postautor: root » czw kwie 28, 2011 12:25 am

A jaki numer rejestracyjny? Będzie wiadomo kto, chyba że leasing...
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: wespazjan » czw kwie 28, 2011 8:13 am

Ostatnio zmieniony ndz maja 01, 2011 10:04 am przez wespazjan, łącznie zmieniany 1 raz
wespazjan
 
Posty: 44
Rejestracja: śr sie 13, 2008 9:38 am

Postautor: Tulipano_0602 » czw kwie 28, 2011 8:45 am

jota pisze:No cóż .Spotkanie w szkole-żenada.Drogi Icku tak naprawdę nie chodziło o opinię przedstawicieli Gminy,tylko o nasze wypowiedzi.Musisz nad tym popracować koniecznie.Najważniejsze pytanie o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego z dnia 23.02 2011 pozostaje do pilnego wyjaśnienia.Wydaje się to kluczowe ,gdyż było dużo kluczenia ze strony przedstawiciela Gminy.W tym samym czasie na parkingu przed szkołą ,kierowca terenowego BWM rozmawiał przez telefon komórkowy i stwierdził,że miejscowe wieśniaki blokują mu sprzedaż gruntu za 5 mln zł.


Trzeba było nagrać na komórkę. świetny komentarz byłby do jakiejś migawki w wiadomościach czy reportażu. Pewnie nastroiłby dobrze ludzi do tej inwestycji.

Ciekawe czy "wieśniaki" są coś w stanie wskórać.
Podpowiem - wg ustawy wystarczy zebrać 10 osób by wystąpić z pozwem zbiorowym.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: bomba » czw kwie 28, 2011 8:46 am

Mariusz Słowik w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim w TVP3

Godz. 18:45. Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz i radny Mariusz Słowik wystąpili w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckiej w TVP3. Tematem reportażu była budowa największego w Europie Wschodniej Aquaparku Las Palm’as, jaku powstaje w Złotokłosie. Mariusz Słowik podkreślił, iż inwestycja jest wielkim dobrodziejstwem dla gminy: mieszkańcom zapewni rozrywkę, 300 nowych miejsc pracy, gminie wielomilionowy podatek od nieruchomości a powiatowi wpływy z podatku od podmiotów gospodarczych. W reportażu wystąpili również mieszkańcy Złotokłosu, z których wszyscy opowiedzieli się za budową inwestycji. Reportaż poniżej:

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne ... 11/4415897

Panie Słowik, Panie Burmistrzu - Pan S£OWIK NIE MA PRAWA ZABIERAć G£OSU W SPRAWIE TO PODPADA POD PARAGRAF - TO KONFLIKT INTERESÓW - PAN S£OWIK POSIADA TAM ZIEMIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bomba
 
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 9:18 am

Postautor: Ja.Charer » czw kwie 28, 2011 8:51 am

Reportarz przygorowała Pani Jolanta Turkowska
Telefon do Kurierwa Warszawskiego 22 547 6279
Mail: kurier.warszawski@tvp.pl

Ja tam do nich pisze ...
Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: root » czw kwie 28, 2011 9:21 am

Ja.Charer pisze:Reportarz przygorowała Pani Jolanta Turkowska
Telefon do Kurierwa Warszawskiego 22 547 6279
Mail: kurier.warszawski@tvp.pl

Ja tam do nich pisze ...


Najlepiej z kopią do: komisja.etyki@tvp.pl.

Komisja Etyki TVP S.A. zwraca uwagę, że przyjmuje wszelkie pisma i skargi wyłącznie posiadające adres pocztowy i ewentualnie telefon stacjonarny autora.
root
 
Posty: 47
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 11:06 pm

Postautor: Ja.Charer » czw kwie 28, 2011 9:24 am

Ja.Charer
 
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:56 am

Postautor: Mieszkanka75 » czw kwie 28, 2011 9:35 am

root ja też mam taką nadzieję, byłam, widziałam, wysłuchałam. Spotkanie poniżej zera jeśli chodzi o wiedze inwestora. A po przeczytaniu bloga i info na stronie Pana Słowika nóż w kieszeni się otwiera. MASAKRA. Gratuluje pomysłowości Panie Słowik!!!! Ale podobał mi się NASZ Słowik Wiesław - sołtys, powiedział prawdę co mysli. Tak trzymać.
Mieszkanka75
 
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 7:41 am

Postautor: jota » czw kwie 28, 2011 9:49 am

Może powinniśmy przesłać te 78 pytań postawionych wczoraj Gminie i inwestorowi do pani Turkowskiej, niech w kolejnej audycji Kuriera odpyta z nich pana Słowika i Putkiewicza,którzy uważają,że ciemny lud ze Złotokłosu wszystko kupi.
jota
jota
 
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:00 am

Postautor: mijoka » czw kwie 28, 2011 9:53 am

Jest wczorajsza prezentacja: http://zlotoklos.miejscovi.pl/
mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Postautor: mijoka » czw kwie 28, 2011 10:25 am

jota pisze:Może powinniśmy przesłać te 78 pytań postawionych wczoraj Gminie i inwestorowi do pani Turkowskiej, niech w kolejnej audycji Kuriera odpyta z nich pana Słowika i Putkiewicza,którzy uważają,że ciemny lud ze Złotokłosu wszystko kupi.
jota


Dobry pomysł.
mijoka
 
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 2:09 pm

Postautor: Agnieszka_G » czw kwie 28, 2011 12:15 pm

O żesz, te upadłości śmierdziały na odległość i co chwila nowo rejestrujące się firmy na różne osoby..

a. podzielić gminę i mieszkańców Złotokłosu i okolic
b. dopiąć swego tj. przekonać do parku rozrywki, wykupić ziemię, "uporządkować" teren
c. zwinąć manatki, zamknąć firmę i szukaj wiatru w polu
d. upadłość i poprzednie stare długi niespłacone, na czym firmie zależało a ktoś sobie zarobił (BMW 5 mln.) na sprzedaży tego terenu w praktyce nigdy nie nadającego się do sprzedaży

fiuu, fiuuu, fiuuuu, fiuuuuuuu 8) :shock:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości