Przebudowa ul. Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Przebudowa ul. Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » czw mar 24, 2011 7:18 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: klebus » pt mar 25, 2011 8:43 am

Rondo z sygnalizacją? Zwykle przy takich ulicach jest rondo ale sygnalizacji na nim nie ma. Może to spowodować korkowanie przy większym natężeniu ruchu.Co o tym sądzicie?
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: trzyfx » pt mar 25, 2011 10:35 am

To będzie najbezpieczniejsze rondo w okolicy:) Na każdym wlocie/wylocie ronda będą wyspy rozdzielające ruch samochodów wjeżdżających na rondo i wyjeżdżających z tego ronda. Przejście dla pieszych (te które obecnie prowadzi do Almy - naprzeciwko Apteki Głównej) zostanie przesunięte w pobliże Perełki. I jeżeli jeszcze na tym rondzie będzie sygnalizacja świetlna (o której nigdy nie słyszałem że ma być) to naprawdę ktoś będzie się musiał bardzo postarać aby spowodować tam jakieś zdarzenie drogowe.

Powyższe na podstawie projektu z 2009 roku. A może ktoś ma nowszy/cały projekt?

Co do sygnalizacji świetlnej to moim zdaniem zdecydowano się na takie rozwiązanie z tego względu że wloty na rondo Wojska Polskiego (z kierunku od Sienkiewicza) i Nadarzyńskiej (z kierunku Czajewicza/Kościuszki) są położone bardzo blisko siebie i kierowcy wjeżdżający na to rondo z Nadarzyńskiej mogliby mieć problemy z właściwą oceną sytuacji (musieliby lekko odwrócić się do tyłu aby zobaczyć czy nic nie będzie wjeżdżało na rondo z Wojska Polskiego).

Zastanawiam się tylko jak ta sygnalizacja będzie skonfigurowana...
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: klebus » pt mar 25, 2011 11:30 am

Info o sygnalizacji jest pod linkiem podanym wyżej, natomiast nadal nie bardzo rozumiem jak na malym rondzie będzie wyglądało funkcjonowanie takiego rozwiązania, może ma ktoś rozrysowane to rondo jakiś schemat....... .
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: sanchez » pt mar 25, 2011 1:58 pm

ja gdzieś mam na papierze ... zaraz poszukam

Krzychu, chybaże masz pod ręką to co ci dałem. Wrzuciłbyś ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: trzyfx » pt mar 25, 2011 2:32 pm

trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: klebus » pt mar 25, 2011 3:29 pm

Dzięki Panowie :piwko:
za cholerę nie wyobrażam sobie sygnalizacji świetlnej na tym rondzie, no chyba że przed pasami przy wjeździe do Almy, fajnie natomiast że będzie parking przed żyrafą.
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa Nadarzyńskiej w Piasecznie

Postautor: trzyfx » pt mar 25, 2011 3:51 pm

Gdybyśmy mieli całą dokumentację to wszystko byłoby jasne...
Może jak ładnie poprosimy w UMiG to dostaniemy?:)
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Remont Nadarzyńskiej rozpoczety

Postautor: iTV Piaseczno News » pt kwie 08, 2011 3:55 pm

Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » pt kwie 08, 2011 4:46 pm

Powiem tak... albo został zmieniony harmonogram prac i tymczasowa organizacja ruchu albo ktoś coś pokręcił... Zgodnie z informacją na stronie UMiG Piaseczno teraz prace miały być prowadzone tylko na odcinku Nadarzyńskiej od skrzyżowania z Czajewicza do skrzyżowania z Kościuszki.

Zobaczymy jak z tego wybrną:)
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » pt kwie 08, 2011 5:34 pm

No i jakoś wybrnęli :D

Ja jestem ciekawy jak będzie wyglądała organizacja ruchu na czas budowy ronda na Wojska Polskiego :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: stentonik » sob kwie 09, 2011 1:25 pm

Jacenty pisze:Ja jestem ciekawy jak będzie wyglądała organizacja ruchu na czas budowy ronda na Wojska Polskiego :roll:


w 2 minucie wywiadu kierownik budowy jasno mówi, że będzie budował rondo na Jana Pawła :))))

Niezłe jaja.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: looky » sob kwie 09, 2011 9:04 pm

stentonik pisze:w 2 minucie wywiadu kierownik budowy jasno mówi, że będzie budował rondo na Jana Pawła

Może ma gest i zafunduje nam dwa ronda ;)
Albo będzie to mega zajebiste rondo od Nadarzyńskiej do JP2 :D
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: spiczan » pn kwie 11, 2011 8:10 am

cytat ze strony Urzędu Gminy Piaseczno "Realizacja powyższej budowy przewidywana jest w dwóch etapach.
- etap I obejmuje budowę odcinka ul. Nadarzyńskiej od ul. Czajewicza do ul. Kościuszki przy wyłączeniu ruchu. Zakończenie budowy pierwszego etapu planowane jest na koniec maja.
- etap II zostanie rozpoczęty po oddaniu robót pierwszego etapu i obejmie przebudowę ul. Nadarzyńskiej na odc. od ul. Czajewicza do ul. Wojska Polskiego wraz z odcinkiem ul. Wojska Polskiego i budową ronda z sygnalizacją świetlną. Szczegóły realizacyjne zostaną określone w późniejszym terminie po zatwierdzeniu przez Urząd Marszałkowski II części projektu organizacji ruchu.
" koniec cytatu

Wykonawca chciał zaoszczędzić na transporcie ciężkiego sprzętu i rozgrzebał budowę od razu na dwa etapy. Cierpią na tym wszyscy kierowcy. Ciekawe jak na to zareaguje Urząd ?
spiczan
 
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 04, 2011 7:26 am

Postautor: trzyfx » czw maja 26, 2011 12:29 pm

Pierwszy etap zostanie zakończony zgodnie z planem, czyli do końca maja. Wszystkie instalacje podziemne są wykonane, chodniki pewnie dzisiaj zostaną ukończone, w najbliższych dniach (może weekend) pojawi się asfalt i oznakowanie.

Jest już zatwierdzony projekt organizacji ruchu dla drugiego etapu. Prace mają rozpocząć się na początku czerwca.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości