PODARUJ 1% SWOICH PODATKÓW NA OPERACJę BASI :-)

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

PODARUJ 1% SWOICH PODATKÓW NA OPERACJę BASI :-)

Postautor: Emi » sob lut 26, 2011 10:26 pm

Obrazek

Ponieważ nieustannie poszukuję dla swojego dziecka nowych możliwości, rozwiązań,które mogłyby jej pomóc, zaczęłam zgłębiać temat fibrotomii. Nawiązałam kontakt z mamą z Polski,której dziecko jako pierwsze z naszego kraju było operowane w czerwcu 2010 roku w Madrycie. Dzięki niej dowiedziałam się,że lekarze operujący w klinikach w Madrycie będą konsultować dzieci w Krakowie w dniach 29-31marzec 2011roku. Wtedy też jest możliwa do wykonania operacja. Kolejny termin,kiedy odbędą sie konsultacje to dopiero jesień tego roku..Straciłyśmy zbyt wiele lat przez to,że nikt wcześniej nie poinformował nas o takiej metodzie...Nie chcemy i nie możemy już dłużej czekać,gdyż Basia już ma podwichnięte biodro i musimy je uratować. Poza tym Basia ma dużo przykurczy wywołanych wzmożonym napięciem mięśniowym,co jest bolesne i daje duży dyskomfort. A jesienią Basia mogłaby mieć już kolejny zabieg. Jesteśmy zapisane na konsultacje 29marca a termin operacji wyznaczono na 30marca... I co najważniejsze koszt konsultacji i operacji w sumie wyniesie około 10850 (400zł konsultacje, 9900 operacja, 550zł jedna doba pobytu Basi i mojego w szpitalu) a nie 20ooozł,a więc o połowę mniej niż w klinikach w Hiszpanii... Do tego dojdą oczywiście koszty dojazdu i zakwaterowania,ale będą nieporównywalnie niższe niż w przypadku wyjazdu do Hiszpanii...DLATEGO ZWRACAM SIę Z OGROMNĄ PROśBĄ O PRZEKAZANIE 1% I W MIARę MOżLIWOśCI DODATKOWYCH WP£AT NA KONTO BASI W STOWARZYSZENIU...
EMILIA BAGORRO TEL 603316171
:)
Ostatnio zmieniony czw mar 31, 2011 9:24 pm przez Emi, łącznie zmieniany 16 razy
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » ndz lut 27, 2011 9:34 pm

Obrazek

...My też możemy się śmiać... nie patrzcie na nas tak dziwnie...
żyjemy tutaj wśród Was- normalnie umiemy myśleć.
Nam też coś może się śnić i serca mogą bić szybciej...
Nie musi wcale tak być, że patrzysz na nas tak dziwnie....
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2011 4:39 pm przez Emi, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Fibrotomia - charakterystyka metody Ulzibata

Postautor: Emi » pn lut 28, 2011 10:38 pm

Aby przybliżyć Państwu zabieg, który jest szansą dla Basi

Metoda ta została opracowana i wdrożona w praktyce przez doktora nauk medycznych, Profesora VB Ulzibata, opatentowana w Rosji pod nr 1621901 z pierwszeństwem od 24.09.87 r. Opiera się na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni lub zespołu bólowego. Istota metody polega na rozcięciu przykurczy w mięśniach specjalnie skonstruowanym skalpelem pozwalającym na niewielkie nacięcie skóry (opatentowanym w Rosji pod nr 560143).

Zaletami stopniowej fibrotomii w porównaniu z innymi operacjami na mięśniach szkieletowych są:
- niewielka traumatyczność (mały uraz) - operacje wykonywane są bez dużego przecinania skóry, w delikatny sposób tylko w strefie przykurczu, z zachowaniem zdrowego mięśnia; nie dokonuje się pełnego przecięcia mięśni, nie ma pracy na ścięgnach, kościach a po operacji nie wymaga się stosowania gipsu, a opieka pooperacyjna-pielęgnacja rany jest prosta i dostępna dla każdego.
- w zależności od zaburzeń mechanicznych i obecności bólu możliwe jest przeprowadzenie operacji jednocześnie oddziałując na różne grupy mięśni szkieletowych: głowy, szyi, tułowia, kończyn – w celu osiągnięcia maksymalnego efektu.
- operacje przeprowadzane są w "oddziale jednego dnia", co daje pacjentowi możliwość szybszego powrotu do zdrowia w warunkach domowych.
- nie istnieją przeciwwskazania związane z wczesnym wiekiem pacjentów, obecnością chorób współistniejących tj. drgawki, zespół asteniczny, opóźnienie psychoruchowe, wady wrodzone (wodogłowie, choroby serca itp.).
- technika ta jest używana w leczeniu różnych chorób aparatu ruchowego, w związku z tym, że podobne zmiany w tkance mięśniowej mogą występować pod wpływem różnych czynników przyczynowych (uraz, zakażenie, alergeny, toksyny, itp.).

Leczenie odbywa się w kilku etapach, każdy etap eliminacji od 10 do 16 skurczów mięśni w tym samym czasie - w znieczuleniu ogólnym, liczba punktów to od 4 do 6 w jednym etapie. Kolejne etapy operacji zależą od stopnia zaburzeń mechanicznych, obecność schorzeń współistniejących, intensywność wzrostu (dla dzieci).
W związku z niewielkim urazem znacznie zmniejsza się czas pooperacyjnego powrotu funkcji ruchowych – od 5-7 dni do 3-4 tygodni (w zależności od ilości interwencji chirurgicznych).
Usunięcie przykurczy mięśni i/lub bólu daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwala uzyskać nowe lub poprawić poprzednie umiejętności motoryczne. Zwiększenie ogólnej aktywności ruchowej stymuluje rozwój umysłowy, rozszerza zakres możliwości, podnosi poziom czynności samoobsługowych. W ciężkich przypadkach poprawia możliwość opieki nad pacjentem.
[/size]
Ostatnio zmieniony ndz kwie 03, 2011 9:05 am przez Emi, łącznie zmieniany 9 razy
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » śr mar 02, 2011 11:00 am

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2011 4:40 pm przez Emi, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » sob mar 05, 2011 6:31 pm

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 08, 2011 10:20 pm przez Emi, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » czw mar 24, 2011 8:32 pm

Basia przed wypadkiem...

Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » pn kwie 11, 2011 8:23 pm

Jeśli ktoś z Was zna rodziny,w których są dzieci niepełnosprawne zarówno z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym jak i po wypadkach, proszę powiedzcie im o tej metodzie...Następne konsultacje w Krakowie odbędą się w sierpniu... Służę informacją i pomocą... :D
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » pn kwie 11, 2011 8:24 pm

Warto było...już są widoczne pozytywne efekty operacji :D
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » wt kwie 12, 2011 11:05 am

Obrazek

Na koncercie charytatywnym dla Basi :D
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: bozena » wt kwie 12, 2011 11:18 am

My też byliśmy na operacji w Krakowie.Proszę napisz jakie efekty juz widzisz u swojego dziecka?Mój synek ma luźne rączki,nóżki stawia całą stopą na ziemi i proste kolanka.Na razie jeszcze pokonuje niewielkie odległości prowadzany ale ja optymistycznie patrzę w przyszłość :) pozdrawiamy sedecznie i zyczymy aby efekty przeszły wasze oczekiwania(oczywiście pozytywne) :D
bozena
 
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 10:15 am
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postautor: Emi » wt kwie 12, 2011 4:44 pm

bozena pisze:My też byliśmy na operacji w Krakowie.Proszę napisz jakie efekty juz widzisz u swojego dziecka?Mój synek ma luźne rączki,nóżki stawia całą stopą na ziemi i proste kolanka.Na razie jeszcze pokonuje niewielkie odległości prowadzany ale ja optymistycznie patrzę w przyszłość :) pozdrawiamy sedecznie i zyczymy aby efekty przeszły wasze oczekiwania(oczywiście pozytywne) :D



Super Bożenko...o to chodziło,żeby osiągnąć pozytywne efekty;-) U Basi głównie skupiono się na nóżkach(ze względu na ilość przykurczy i stan bioder),a ręce zostały na następny raz... Nóżki są znacznie luźniejsze. żaden botoks nie był wstanie dać takiego efektu. Zmniejszyło się dzięki temu napięcie,Basia nie rotuje już lewego kolana do środka...to zupełnie inne nogi ;-) Pozdrawiam Was serdecznie...A optymizm to podstawa :D
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: bozena » śr kwie 13, 2011 6:35 pm

Masz rację-to zupełnie inne nogi!Tak samo widzimy i oceniamy u Mateusza.Dzisiaj już coraz lepiej chodzi,oczywiście prowadzany na prostych nóżkach,rączki luźne...oby nigdy nie powróciło to co było!!Ja z emocji po operacji nie zapytałam doktora jak myśli dalej prowadzić moje dziecko,czy i ile będzie potrzebnych operacji?Jak dobrze pójdzie to w sierpniu pewnie już spokojniej podejdę do tematu.Dał nam dużo nadziei i 50% szans na samodzielne chodzenie..Duzo sobie obiecujemy po turnusie w Zabajce zaraz po świętach.Będę śledzić postępy córeczki.Z całego serca życzę jej zdrówka.Uścisakaj ja od nas.
bozena
 
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 10:15 am
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postautor: Emi » czw kwie 14, 2011 1:28 pm

Z tego co ja wiem,to póki co u Basi będzie konieczny jeszcze jeden zabieg...a potem wszystko będzie zależało od jej wzrostu i pojawienia się ewentualnie nowych przykurczy...oby ich nie było;-))) Trzymam kciuki za Was i wszystkiego dobrego:-)
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » czw kwie 21, 2011 9:34 pm

Ostatnio zmieniony pt kwie 22, 2011 3:16 pm przez Emi, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Emi » pt kwie 22, 2011 3:17 pm

Na czas świąt wszystkim Forumowiczom... zdrowia... Kiedyś myślałam,że to najbardziej banalne życzenia jakie można komuś składać...teraz wiem,że to jedyne, najważniejsze, najcenniejsze życzenie...Wszystko da się poukładać,wszystko jest możliwe do zrealizowania,gdy my i nasi bliscy są zdrowi...a poza tym przepełnionych radością i nadzieją świąt Wielkiej Nocy, a także wiosennego nastroju i pogody ducha, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz odpoczynku przy dobrej książce, wciągającym filmie czy nastrojowej muzyce… :D
Ostatnio zmieniony pn kwie 25, 2011 9:18 pm przez Emi, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Emi
 
Posty: 51
Rejestracja: śr lut 18, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron