SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: stentonik » ndz gru 19, 2010 4:23 pm

Dziwię się, że na tym forum jest tyle osób którym zależy na dobru piaseczyńskiego sportu a nie mówią i nie robią NIC, kompletnie nic, w sprawie skandalicznych decyzji sponsora sekcji piłkarskiej(sponsor??, który od początku twierdzi, że nie ma pieniędzy to nie sponsor moim zdaniem).

Ludzie, co tu się dzieje? Mówimy o ratowaniu sportu w Piasecznie a na naszych oczach dzieją się bardzo dziwne, skandaliczne rzeczy. Trzeba być ślepym i głuchym, żeby nie widzieć iż "nie tędy droga" i za chwilę "koszmar FC Dominetu Pana Cacka" na bank się powtórzy. Mam parę pytań do ludzi odpowiedzialnych za drużynę piłkarską w Piasecznie

1. Czy możecie waszym kibicom wyjaśnić dlaczego drużyna KP Piaseczno (nowa nazwa Klub Piłkarski zamiast Klub Sportowy miała nadac nową jakość sekcji piłkarskiej), będzie broniła się na wiosnę przed spadkiem z ligi, jeśli zamiarem był awans i atak na 2 ligę?
2. Dlaczego obiecujecie ludziom w wywiadach 2 ligę w Piasecznie i nic, kompletnie nic się nie dzieje w tej kwestii i widoków na poprawę nie ma żADNYCH. Jak na razie rozsprzedajecie najlepszych zawodników nie kupując nowych wartościowych.
3. Dlaczego zwolniono trenera, który z sukcesem prowadził drużynę (Ocimek) w momencie gdy drużyna była na fali? Dla mnie to było ewidentne działanie na szkodę drużyny.
4. Dlaczego zlikwidowano rezerwy KS Piaseczno? Gdzie teraz młodzi chłopcy będą nabierali szlifów? Przecież to są chore działania. To wszystko zmierza do dna.
5. Dlaczego sponsor który twierdzi, że nie ma środków na utrzymanie drużyny, nadal jest sponsorem, co więcej głównym udziałowcem/właścicielem sekcji. Kto na to pozwolił, i kto odpowie za nieuchronnie zbliżające się pogrzebanie piłki nożnej w Piasecznie?

Jeśli mnie pamięć nie myli, to przed wyborami podpisywano między Panem Wojteckim, Lisem i innymi porozumienie o współpracy po wyborach, oczywiście pod warunkiem poparcia Pana Lisa jako kandydata na burmistrza przez NSIK. I proszę, pierwsze decyzje juz mamy. Lis został burmistrzem i jest likwidacja drużyny rezerw. Czekamy na ogłoszenie i wycofanie wkrótce pierwszej drużyny z powodu braku pieniędzy i budowy wszystkiego od A klasy.

Panie Lis i £ukaszu Krawczyński (Pan £ukasz często jest na forum, więc liczę na szybszą odpowiedź). Jak będzie wyglądała Wasza współpraca z ludźmi odpowiedzialnymi KONKRETNIE za piłkę nożną w tym mieście? Co to było za porozumienie podpisywane przed wyborami z Panem Wojteckim i Lisemi czego konkretnie będzie dotyczyło?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: sonik » ndz gru 19, 2010 5:59 pm

coś czuje że p. Wojtecki będzie się tłumaczył tym że nie dostali wystarczającą dużo kasy od gminy (i tka więcej niż inne sekcje...) a sam nie ma wystarczająco dużo hajsu.

Finito, p. biznesmen z podwórka.
Cześć Maciek jestem.

Fajny mam podpis?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: krawczynskilukasz » ndz gru 19, 2010 6:47 pm

Trudno mi się odnieść do tej kwestii bo dowiaduję się o tym czytając wypowiedź powyżej.
Gmina nie jest władna w kwestii likwidacji czy utrzymania rezerw. Obecnie z tego co wiem to trwają pracę nad budżetem na 2011 dotyczące finansowania sportu w Piasecznie w których aktywnie uczestniczą środowiska sportowe. Jest decyzja o powołanie Rady Sportu, która opracuję i będzie czuwać nad wdrożeniem zmian w systemie finansowania sportu Piaseczyńskiego - tyle wiem na dzień dzisiejszy.

I takie pytanie - czy KP Piaseczno nie jest spółką akcyjną? Bo jeżeli jest to o wszystkim decyduję zarząd spółki.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: krawczynskilukasz » ndz gru 19, 2010 7:01 pm

Co do porozumienia to:

1. Wprowadzenie reformy finansowania sportu ( jasne klarowne zasady równe dla wszystkich)
2. Budowa boiska
3. Wprowadzenie instytucji Rady Sportu przy Burmistrzu złożonej z przedstawicieli sportu piaseczyńskiego

najważniejsze punkty

Jeżeli chodzi o współpracę to ja nie widzę tu żadnych problemów służę swoją osobą i myślę, że podobnie będzie ze Zdzisławem.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Re: SKANDAL -rezerwy KSPiaseczno zlikwidowane

Postautor: AsgAarD_xxx » ndz gru 19, 2010 7:20 pm

To może odpowiem na kilka pytań. Resztę najwyżej dorzuci prezes/ sponsor.

stentonik pisze:1. Czy możecie waszym kibicom wyjaśnić dlaczego drużyna KP Piaseczno (nowa nazwa Klub Piłkarski zamiast Klub Sportowy miała nadac nową jakość sekcji piłkarskiej), będzie broniła się na wiosnę przed spadkiem z ligi, jeśli zamiarem był awans i atak na 2 ligę?


W poprzednim sezonie byliśmy o krok od awansu i tylko przez głupio stracone punkty w meczach ze słabeuszami nie udało się KS-owi wejść do II ligi. Przed obecnym sezonem odeszło z drużyny trzech graczy, po których niezwykle ciężko było wypełnić lukę. Przede wszystkim klub stracił obu napastników - Jankowskiego i Chukwumę. Na ich miejsce przyszli gracze, którzy - niestety - są piłkarsko słabsi. Poza tym do optymalnej formy nie wrócił Emil Wrażeń, który długo leczył kontuzję. Plus problemy finansowe sponsora i brak ludzi/ firm chętnych do pomocy...

stentonik pisze:2. Dlaczego obiecujecie ludziom w wywiadach 2 ligę w Piasecznie i nic, kompletnie nic się nie dzieje w tej kwestii i widoków na poprawę nie ma żADNYCH. Jak na razie rozsprzedajecie najlepszych zawodników nie kupując nowych wartościowych.


W klubie pokroju Piaseczna nie ma szans na to, by utrzymać graczy pokroju Jankowskiego czy - wcześniej - Kupisza. Nie ma tu ani wysokiej ligi, ani bazy sportowej, ani gigantycznych pieniędzy. A trzymanie kogoś na siłę nie jest żadnym rozwiązaniem, bo z niewolnika nie ma pracownika.

Co do nowych graczy - wirtuozi do III ligi przychodzą baaaardzo rzadko... Przed sezonem Piaseczno testowało paru naprawdę dobrych piłkarzy, ale co z tego, skoro po paru treningach pouciekali do klubów z wyższych lig.

stentonik pisze:
3. Dlaczego zwolniono trenera, który z sukcesem prowadził drużynę (Ocimek) w momencie gdy drużyna była na fali? Dla mnie to było
ewidentne działanie na szkodę drużyny.


Ocimka zwolniono dlatego, że drużyna NIE BY£A na fali. Co prawda zespół nie przegrywał, ale też niespecjalnie szło mu wygrywanie. Czachowski objął zespół, gdy ten po ośmiu kolejkach zajmował 6. miejsce w lidze.

stentonik pisze:4. Dlaczego zlikwidowano rezerwy KS Piaseczno? Gdzie teraz młodzi chłopcy będą nabierali szlifów? Przecież to są chore działania. To wszystko zmierza do dna.


Ostatnio rozmawiałem z M. Wojteckim i okazało się, że choć decyzja o rozwiązaniu "dwójki" została podjęta, drużyna nadal może przystąpić do rundy wiosennej. Musi tylko pojawić się ktoś, kto pomoże przy finansowaniu zespołu.

Ponoć ktoś taki może się pojawić, więc być może nie wszystko jeszcze stracone.

stentonik pisze:5. Dlaczego sponsor który twierdzi, że nie ma środków na utrzymanie drużyny, nadal jest sponsorem, co więcej głównym udziałowcem/właścicielem sekcji. Kto na to pozwolił, i kto odpowie za nieuchronnie zbliżające się pogrzebanie piłki nożnej w Piasecznie?


Tu sytuacja jest cholernie skomplikowana. Gdyby nie Wojtecki, w Piasecznie już kilka miesięcy temu W OGÓLE nie było piłki seniorskiej. Zarząd klubu KS Piaseczno na posezonowym zebraniu ustalił, że jeżeli nie znajdzie się ktoś, kto pokryje w stu procentach potrzeby sekcji, zostanie ona zlikwidowana. To właśnie dlatego powstał twór pod nazwą KP Piaseczno, który sprawił, że piaseczyńska piłka jeszcze jakoś żyje. Za to Wojteckiemu należą się wyrazy wdzięczności.

To, co się działo później, jest już zupełnie inną historią. Problemy finansowe jedynego sponsora musiały się odbić na klubie. Tym bardziej, że miasto w ogóle nie partycypowało w kosztach utrzymania drużyny. Nie pojawili się również zapowiadani wcześniej przez prezesa nowi sponsorzy. Dlatego mamy teraz taką bryndzę.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: stentonik » ndz gru 19, 2010 7:56 pm

Dziękuję za odpowiedzi. Można by dużo pisać i narzekać w temacie zarządzania klubem i sekcją piłkarską ale wkrótce to musi sie posypać, jestem tego pewien. Chcę aby wreszcie głośno zaczęto mówić o tym, że jest źle i zapowiada się jeszcze gorzej a nie o tym, że Wojtecki ratuje klub. Jeśli w pewnym momencie to zrobił to ok, ale teraz powinno mu się zabronić podejmować decyzje bo każda kolejna nie daje nadziei na poprawę sytuacji.

krawczynskilukasz pisze: Jest decyzja o powołanie Rady Sportu, która opracuję i będzie czuwać nad wdrożeniem zmian w systemie finansowania sportu Piaseczyńskiego - tyle wiem na dzień dzisiejszy.


Powiedzmy sobie jasno, jeśli wtedy KS nie, to KP już można uznać za prywatny klub Pana Marcina.
Jak się więc ma uczestnictwo w radzie, wspólne porozumienia i rozmowy na temat naprawy sportu panów Wojtecki-Lis, jeśli KP Piaseczno zostało odłączone od KS-u, na zasadzie najprawdopodobniej SA? (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Co na to ludzie s KS-u? Czy w Radzie Sportu zasiadają ludzie z KS-u?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: AsgAarD_xxx » ndz gru 19, 2010 8:57 pm

stentonik pisze:Dziękuję za odpowiedzi. Można by dużo pisać i narzekać w temacie zarządzania klubem i sekcją piłkarską ale wkrótce to musi sie posypać, jestem tego pewien. Chcę aby wreszcie głośno zaczęto mówić o tym, że jest źle i zapowiada się jeszcze gorzej a nie o tym, że Wojtecki ratuje klub.

Jeśli w pewnym momencie to zrobił to ok, ale teraz powinno mu się zabronić podejmować decyzje bo każda kolejna nie daje nadziei na poprawę sytuacji.


Nadzieją na poprawę sytuacji są w tym momencie TYLKO pieniądze. I te na drużynę (jak było dobrze finansowo, to udało się wywalczyć awans z IV do III ligi, a rok później tylko nieznacznie przegrać walkę o II), i te na infrastrukturę (Piaseczno i Karczew mają najgorsze stadiony w III lidze; u nas dochodzi do tego przewijający się od stu lat problem własności gruntów - nie do końca chyba wiadomo, co jest klubu, a co jest miasta).

No ale fakt faktem - wiele decyzji podjętych przez KS i KP było tragiczne dla naszej piłki :(.

stentonik pisze:Powiedzmy sobie jasno, jeśli wtedy KS nie, to KP już można uznać za prywatny klub Pana Marcina.
Jak się więc ma uczestnictwo w radzie, wspólne porozumienia i rozmowy na temat naprawy sportu panów Wojtecki-Lis, jeśli KP Piaseczno zostało odłączone od KS-u, na zasadzie najprawdopodobniej SA? (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Co na to ludzie s KS-u? Czy w Radzie Sportu zasiadają ludzie z KS-u?


Nie mylisz się.
KP został odłączony od KS-u na zasadzie Sportowej Spółki Akcyjnej.
Dalszej części trochę nie kapuję. Możesz rozjaśnić, o co konkretnie chodzi?
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: SKANDAL - rezerwy KS Piaseczno zlikwidowane

Postautor: stentonik » ndz gru 19, 2010 9:14 pm

AsgAarD_xxx pisze:Dalszej części trochę nie kapuję. Możesz rozjaśnić, o co konkretnie chodzi?


Gdzieś czytałem, że powołanie Rady Sportu to inicjatywa Marcina Wojteckiego. Piękna inicjatywa. Ale w tym momencie poparcie dla projektu i czynny udział w nim burmistrza Lisa kojarzy się z układami. Spółka Akcyjna jaką jest KP Piaseczno nie powinna działać i podejmować decyzji wspólnie z burmistrzem reprezentującym interesy wszystkich grup sportowych, bo to się będzie zawsze źle kojarzyć mimo najszczerszych intencji obu stron. Rozumiem, że za głosy NSiK Pan Lis musi teraz postąpić lojalnie, ale na mieście już się mówi, że Lis nie pomaga piaseczyńskiemu sportowi tylko drużynie Wojteckiego.

Czy wiecie, kto zasiadał będzie w Radzie Sportu Piaseczna?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: SKANDAL -rezerwy KSPiaseczno zlikwidowane

Postautor: AsgAarD_xxx » ndz gru 19, 2010 9:34 pm

Na te pytania niestety nie umiem odpowiedzieć. Ale być może odpowie na nie M. Wojtecki. Jutro odbędzie się spotkanie kibiców z prezesem KP Piaseczno. Ja niestety nie dam rady przyjść, ale jeżeli będziesz miał czas - wpadaj: http://kspiaseczno.jogger.pl/2010/12/17 ... esem-ks-u/
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: SKANDAL -rezerwy KSPiaseczno zlikwidowane

Postautor: MarcinWojtecki » ndz gru 19, 2010 9:45 pm

Witam.

Rada sportu funkcjonowała przy burmistrzu Zalewskim, spotkała się dwa razy i ustaliła NIC. Nie ja ją wymyśliłem i nie jest moją inicjatywą. Obecna ma przygotować rozwiązania prawidłowego funkcjonowania sportu w Gminie, nie ja jestem jej inicjatorem tylko całe stowarzyszenie NSiK.
Pan Burmistrz nie pomaga drużynie KP Piaseczno, tak jak nie pomagał jego poprzednik, z tą różnicą, że poprzednikowi na piłce seniorowskiej w ogóle nie zależało.
MarcinWojtecki
 
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:57 pm

Re: SKANDAL -rezerwy KSPiaseczno zlikwidowane

Postautor: stentonik » ndz gru 19, 2010 10:03 pm

MarcinWojtecki pisze:Rada sportu funkcjonowała przy burmistrzu Zalewskim, spotkała się dwa razy i ustaliła NIC. Nie ja ją wymyśliłem i nie jest moją inicjatywą. Obecna ma przygotować rozwiązania prawidłowego funkcjonowania sportu w Gminie, nie ja jestem jej inicjatorem tylko całe stowarzyszenie NSiK.
Pan Burmistrz nie pomaga drużynie KP Piaseczno, tak jak nie pomagał jego poprzednik, z tą różnicą, że poprzednikowi na piłce seniorowskiej w ogóle nie zależało.


Przed 30 listopada nie było rady Sportu a Pan jest prezesem stowarzyszenia NSiK, który podpisał tę lojalkę:

Finałowym efektem rozmów obu
stron jest podpisana 30 listopada 2010
roku „Deklaracja współpracy” w której
Zdzisław Lis w przypadku objęcia
urzędu burmistrza gwarantuje m.in.
podjęcie wspólnych działań na rzecz:
 przyjęcia wieloletniego programu
budowy i modernizacji infrastruktury
sportowej i kulturalnej
w gminie (budowa boiska ze sztuczną
nawierzchnią i skateparku do 2012
ruku. Budowa hali widowiskowo-
-sportowej, Centrum Multimedialnego
z salą kinową i teatralną),
 zabezpieczenie stałego procentu
w budżecie gminy na sport i kulturę,
 opracowania stabilnego systemowego
finansowania sportu i kultury
w gminie z uwzględnieniem miejszych
miejscowości,
 powołanie 7 osobowej rady
sportu, która będzie głosem doradczym
dla Komisji Sportu, Rady Gminy
i Burmistrza.
Lista spraw, które strony zobowiązują
się wspólnie rozwiązywać, jest
długa. Deklaracja ma obowiązywać
przez całą kadencję – 4 lata. Podpisano
ją przed finałem wyborów i przed
otwarciem szampana.
Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia
Nasz Sport i Kultura
Szymon Kowalewski
i Marcin Wojtecki
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Re: SKANDAL -rezerwy KSPiaseczno zlikwidowane

Postautor: MarcinWojtecki » ndz gru 19, 2010 10:12 pm

Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz, nie pisz w ogóle, bo kompromitujesz się. Rada spotu była podczas kadencji Zalewskiego, tylko działała nieudolnie i spotkała się dwa razy.
Drużyny KP II nie wycofałem i nie wycofam, chociaż miałem taki zamiar.
Jeżeli chcesz mieć więcej informacji, zapraszam Cię jutro na spotkanie, będziesz wiedział więcej. Teraz piszesz bzdury, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
MarcinWojtecki
 
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:57 pm

Re: SKANDAL -rezerwy KSPiaseczno zlikwidowane

Postautor: stentonik » ndz gru 19, 2010 10:35 pm

MarcinWojtecki pisze:Jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz, nie pisz w ogóle, bo kompromitujesz się. Rada spotu była podczas kadencji Zalewskiego, tylko działała nieudolnie i spotkała się dwa razy.
Drużyny KP II nie wycofałem i nie wycofam, chociaż miałem taki zamiar.
Jeżeli chcesz mieć więcej informacji, zapraszam Cię jutro na spotkanie, będziesz wiedział więcej. Teraz piszesz bzdury, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.


Robi Pan co chce, pisze Pan co chce. I ok. Czy na jutrzejszym spotkaniu będzie burmistrz Lis, i dlaczego zrezygnował w ostatniej chwili?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: MarcinWojtecki » ndz gru 19, 2010 11:33 pm

Jutrzejsze spotkanie jest z kibicami a nie z burmistrzem. Burmistrz na tym spotkaniu nigdy nie miał byc więc nie musiał rezygnowac. Twoje wpisy są sabotarzem i tworzą niepotrzebne zamieszanie. Skup nie na zamieszaniu wokół innej dyscypliny, w tej nie potrzebujemy takiego malkontenta.
MarcinWojtecki
 
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:57 pm

Postautor: stentonik » pn gru 20, 2010 12:11 am

Panie Marcinie, Pan już w necie skompromitował się dawno, proszę mnie nie obrażać, piszę jako kibic, mieszkaniec, sympatyk i fan klubu piłkarskiego z Piaseczna od trzydziestu lat, czyli od czasów kiedy Pan mając naście lat nie wiedział gdzie leży miasto Piaseczno i żądam szacunku. Pytam konkretnie i nie sabotuję, proszę nie insynuowac mi złej woli i nie zmieniać tematu.

Jutrzejszy "śledzik" mnie nie interesuje, ja nie jestem do kupienia.

Jeśli burmistrz/gmina nie dołoży do KP Piaseczno, jaka jest przyszłość sekcji?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron