UWAGA - NADCHODZI ZIMA !!!

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

UWAGA - NADCHODZI ZIMA !!!

Postautor: Ireneusz » pn lis 22, 2010 6:08 pm

Nadchodzi zima: już jutro opady deszczu ze śniegiem. Meteorolodzy zapowiadają szybkie nadejście zimy. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od jutra możemy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem. W czwartek śnieg ma prószyć w niemal całym kraju.

Do Polski zbliża się niż, który w ciągu najbliższej doby zacznie ściągać do nas zimne arktyczne powietrze - wyjaśnia synoptyk IMGW Julita Cedzyńska - Ziemba. W ciągu najbliższej doby nad Polską przetoczy się jeszcze fala opadów deszczu, które miejscami mogą być umiarkowane i dość duże. Od wtorku opady na północnym - zachodzie zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg.

Według prognoz Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej jeszcze jutro możemy spodziewać się temperatury zbliżonej do dzisiejszej. Jednak już w środę rano wyniesie ona od 1 do 3 stopni Celsjusza i w ciągu dnia zacznie spadać. W czwartek temperatura na przeważającym obszarze kraju będzie oscylować w okolicach zera, aby w nocy spaść do minus 3 stopni.

Do końca tygodnia cała Polska pod śniegiem. Wraz ze spadkiem temperatury, opady deszczu ze śniegiem mają od środy zacząć ustępować miejsca opadom śniegu - zapowiada synoptyk IMGW Julita Cedzyńska-Ziemba. W czwartek w niemal całym kraju, poza Zatoką Gdańską, będą to już opady śniegu. Atak zimy nie będzie jednak silny. śnieg prószyć będzie jedynie przelotnie, najczęściej słabo, lub umiarkowanie.

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady śniegu będą nam towarzyszyć do niedzieli. W poniedziałek rozpogodzi się, utrzymają się jednak ujemne temperatury.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... egiem.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

UWAGA - NADCHODZI ZIMA !!!

Postautor: Karla » śr lis 24, 2010 2:30 pm

Jakoś nic nie spadło... ;)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

UWAGA - NADCHODZI ZIMA !!!

Postautor: Spartacus 999 » śr lis 24, 2010 3:00 pm

Według ICM w nocy będzie padać, ale wiatr się zwiększy i odczuwalna będzie około -5 a jutro wieczorem -10 :(
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

UWAGA - NADCHODZI ZIMA !!!

Postautor: trzyfx » śr lis 24, 2010 3:57 pm

Jak dobrze, że wczoraj byłem zmienić koła na te z zimowymi oponami:)))
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Pierwszy śnieg w Warszawie

Postautor: Ireneusz » śr lis 24, 2010 10:07 pm

Obrazek

Sprawdziły się prognozy TVN Warszawa : w środowy wieczór w Warszawie spadł pierwszy śnieg. Białe płatki jednak bardzo szybko topnieją bo ziemia jest wilgotna i nagrzana. Synoptycy prognozują, że śnieg będzie padał do niedzieli. http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... ,6528.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

ZIMA

Postautor: Kacha » czw lis 25, 2010 7:22 am

Robi się coraz zimniej. :(
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: ZIMA

Postautor: AsgAarD_xxx » czw lis 25, 2010 8:57 am

Kacha pisze:Robi się coraz zimniej. :(


Mamy już koniec listopada, więc i tak nie jest źle ;).
Pamiętam, że chyba dwa lata temu ostra zima zaczęła się już w połowie października, a ostatnie mecze rundy jesiennej oglądałem przy takiej pogodzie, że wkład w długopisie mi zamarzał ;).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: amasoft » czw lis 25, 2010 10:45 am

Dziś jest bardzo zimno. No i mamy pierwszy śnieg.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

UWAGA - NADCHODZI ZIMA !!!

Postautor: Ivona » czw lis 25, 2010 10:55 am

Fajnie, że idzie zima. Lubię śnieg. :jump:
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zamiecie i zawieje śnieżne. Pogoda załamie się tej nocy

Postautor: Ireneusz » ndz lis 28, 2010 9:06 pm

Duże opady śniegu na obszarze niemal całego kraju prognozuje na noc i jutro Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne, a momentami opady marznącego deszczu. Front opadów będzie przesuwał się z południa na północ Polski. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... e_tej.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Postautor: malarczyk » ndz lis 28, 2010 9:41 pm

Piękny widok za oknem. U nas może już przestać padać ale w górach, na trasach zjazdowych niechaj sypie jeszcze, jeszcze i jeszcze.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pn lis 29, 2010 12:20 am

Ale te poniedzialkowe opady mają być naprawę duże.
Ciśnienie spada ostro o 15hPa, wiatr skacze do 10m/s, koło 5-6 rano zaczyna sypać i sypie coraz więcej i więcej, a wiatr robi z tego zawieję. Szczyt od ok. 12 do 16 (więc powrót z pracy będzie nieciekawy) - paraliż komunikacyjny zapewniony. Ale pada dalej, całą noc do wtorku, tylko że coraz mniej.
Do pracy najszybciej będzie na nartach.

Polecam new.meteo.pl, wybranie Piaseczna. Ciekawie to wygląda.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Agnieszka_G » pn lis 29, 2010 9:24 am

No i k... przyszła :evil:

kierowcy łączcie się (ale nie dosłownie) tylko w niedoli, bo ja nie widziałam żadnych służb drogowych od rana na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych - każdą po trochu z nich jechałam
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: Tulipano_0602 » pn lis 29, 2010 9:43 am

Bo drogowcy nie mają dostępu do prognozy pogody przecież. Co z tego że na 48 godzin jest bardzo dokładna, a 24 godzinna sprawdza się prawie co do godziny. Drogowcy przewidują pogodę z zachowań świstaków, i jak zawsze, nie przewidzieli że akurat śnieg spadnie.

A w środę prognozują minus 21 stopni.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: AsgAarD_xxx » pn lis 29, 2010 11:24 am

Agnieszka_G pisze:kierowcy łączcie się (ale nie dosłownie) tylko w niedoli, bo ja nie widziałam żadnych służb drogowych od rana na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych - każdą po trochu z nich jechałam


Ja widziałem, ale co z tego... śnieg pada tak intensywnie, że służby przejadą, a 5 minut później znów wszystko jest zasypane.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron