Wspólne dojazdy do pracy

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Wspólne dojazdy do pracy

Postautor: Robo_warrior » sob lis 06, 2010 2:35 pm

Czy istnieje u nas jakaś lokalna inicjatywa polegająca na wspólnej jeździe do pracy kilku osób jednym autem, w celu oszczędności, podziału kosztów paliwa? Jeśli dwie-trzy osoby mają po drodze i jadą każda osobno autem, np. do Wawy, a można by połączyć ich trasy i w ten sposób trochę choć zmniejszyć korki, czy to ma szansę powodzenia?
Słyszałem, że podobny model funkcjonował onegdaj w Japonii na poziomie dobrze zgranych i niezbyt zasobnych społeczności lokalnych.
Ja codziennie śmigam sam z Piaseczna ul. Staszica, Chyliczkowską przez Chylice, Konstancin opłotkami, gdzie oczywiście korki, potem W-wa - Powsin, Wilanów, Powsińską na Sadybę, dalej już cały czas Wisłostradą aż do mostu Grota-Roweckiego (czasem z przejazdem na Wał Miedzeszyński przez Most £azienkowski i dalej na Rondo Starzyńskiego, Rondo żaba i Wysockiego), przejazd przez most i zjazd w Wysockiego. Trasa na ok. 40-45 km w jedną stronę, więc komunikacja publiczna w moim przypadku odpada. Ale jeśli ktoś ma po drodze i byłaby szansa się zgrać to może by to miało sens :).
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: sonik » sob lis 06, 2010 3:07 pm

Jak ktoś jeździ do Rembertowa, to niektóre dni chętnie się zabiorę ;)
Cześć Maciek jestem.

Fajny mam podpis?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

Postautor: Mr.P » ndz lis 07, 2010 8:07 pm

mysle, iz mialo by to szanse powodzenia gdyby do przejazdu bus-pasem mialy uprawnienia pojazdy w ktorych jest 3 osoby i wiecej ;)
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Postautor: Robo_warrior » ndz lis 07, 2010 10:29 pm

Ale na trasie Piaseczno-Konstancin-Wwa Wisłostrada, nie ma żadnych bus-pasów :).
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: Agnieszka Jarzębska » pn lis 08, 2010 11:21 am

około dwóch lat temu próbowałam ruszyć z carpoolingiem w Piasecznie.
Założyłam m.in wątek na forum.gazeta.pl, szukając osób z mojej okolicy z którymi mogłabym się zabrać do Metra Wilanowska.
Odzew był raczej mały.
Dyskusja toczyła się głównie w okół carpoolingu ( czym on jest, jak to wygląda w USA itd).
Jeżeli trafiły się już jakieś konkretne odpowiedzi, to miały one zabarwienie negatywne, drwiące w stylu " a jakim samochodem chciałabyś jeździć, jakiej muzyki słychać itd"

Wtedy postanowiłam się zalogować na ogólnopolskim serwisie carpoolingowym i tam wyszukać osoby która jeździłaby na mojej trasie.
Ale takiej niestety nie znalazłam :(

Pomysł ze wspólnym dojazdem do pracy wydaje mi się bardzo fajny, ale mało realny do zrealizowanie w Piasecznie.
Niestety piasecznianie ( uogólniając oczywiście) charakteryzują się aspołecznym podejściem do wielu spraw.
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Postautor: zalesianka dolna » pn lis 08, 2010 12:15 pm

Prawie codziennie ko. 8.00 następuje wyjazd z Zalesia Dolnego. Przejazd Puławską itd. na ul. Narbutta.
zalesianka dolna
 
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 12, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: zamiejscowa


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron