XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w powiecie

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w powiecie

Postautor: Karla » czw paź 28, 2010 11:08 pm

9 stycznia 2011 po raz 19. zagra Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy. W tym roku będą zbierane fundusze na wyposażenie dziecięcych oddziałów Nefrologii i Urologii.
Przygotowania idą pełną parą. W Piasecznie właśnie ruszyły zapisy dla Wolontariuszy - internetowy kwestionariusz dla tych, którzy chcą w tym roku zbierać fundusze znajduje się na stronie http://wosp.kulturalni.pl
Program imprez towarzyszących WOśP jest właśnie ustalany, więcej informacji a ten temat już wkrótce.
Konstancin-Jeziorna lada dzień zarejestruje sztab i zacznie prace nad akcją na terenie gminy Konstancin.
Nie mamy jeszcze niestety informacji z Góry Kalwarii, ale z pewnością jak co roku będzie się tam działo.
£ącznie na terenie powiatu pojawi się około 400 Wolontariuszy z puszkami.
Mamy nadzieję, że uda nam się pobić kolejny rekord!
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w powiecie

Postautor: Karla » czw lis 11, 2010 12:57 pm

Mamy pierwsze informacje zze Sztabu w Konstancinie!
Zagrają tam zespoły Followers of Light i Killing Silence. Do tego bardzo dużo będzie się działo na KartArenie w Szymanowie, gdzie zaroi się od samochodów i gwiazd sportu!
A tymczasem w Piasecznie... ale to na razie niespodzianka! :)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Martin » pt lis 12, 2010 11:54 am

Karla pisze:tymczasem w Piasecznie... ale to na razie niespodzianka!

Nie bądź taka i napisz co planowane jest w Piasecznie. ;)
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Karla » pn lis 15, 2010 11:37 am

Jeszcze nie mogę! :)
Ale jak tylko wszelkie informacje zostaną potwierdzone - wrzucę informacje natychmiast! :)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Kucyk » pn lis 15, 2010 12:10 pm

Obawiam się jednakowoż iż tradycji stanie się za dość i znów jedna z najbogatszych gmin w Polsce "opędzi" WśOP przy pomocy OK i harcerzy jakimś małym koncercikiem "podupadłej gwiazdy" typu Kasia Cerkwicka, kwestą w Oszą i fajerwerkami.

Gdzie te koncerty z początku wieku? Pamiętam bodajże w 2004r. grał Perfect. To był o przeżycie! Na stadionie od rana były imprezy, dzieci i młodzież mogła czerpać do woli z intelektualnej rozrywki oferowanej m.in. przez Pana Japę. Cały dzień się coś działo w mieście. Teraz pozostały wspomnienia.

Rozmawiałem dwa lata temu z Magdą Woźniak dlaczego taki bidny Tarczyn potrafi stanąć na wysokości zadania i zrobić mega-imprezę, zaś Piaseczno stać tylko na jakieś żałosne orkiestrowanie. W odpowiedzi usłyszałem że nie można się dogadać na linii powiat - gmina kto ma to organizować, a zwłaszcza finansować. Jedni zrzucają na drugich, drudzy się bronią, że nie są od tego - a Orkiestra zamiast grać - popiarduje smętnie. I tyle...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: stentonik » pn lis 15, 2010 2:38 pm

Zgadzam się. Tarczyn czy Konstancin mogą się pochwalić fajnymi koncertami. U nas w ostatnich latach z gwiazd na tzw topie mieliśmy tylko Piaska, który dał fajny koncert na żywo, reszta to same smęty. Podczas finału WOśP w Piasecznie NIE DZIEJE SIę NIC od kilku lat jeśli chodzi o fajne, atrakcyjne koncerty ( nie żadne tam niszowe, czy ambitne przez duże A bo takie sie zdarzały, tylko dla mas, dla setek czy tysięcy ludzi, dla każdego).

Co do fajerwerków to w porównaniu z pokazami sztucznych ogni podczas pamiętnych koncertów "Lata z radiem" teraz mamy do czynienia z puszczaniem zimnych ogni. Wogóle gdzie się podziały koncerty na miarę tych z pożegnań "Lata z radiem"? Bywały takie pokazy na stadionie przy Chyliczkowskiej, że dwa razy puszczali Conquest of Paradise Vangelisa http://www.youtube.com/watch?v=WYeDsa4Tw0c i jeszcze mało było, zamykano przestrzeń powietrzną dla samolotów tak waliło :) )

Jest czas wyborów, kandydaci "od kultury" pięknie mówią że trzeba zbudować scenę, halę koncertową, mieszkańcom dać rozrywkę, koncerty itp itp..tylko co ja mam myśleć, jeśli mówią to te same osoby, które przez ostatnie cztery lata JUż były w radzie i nie zrobiły niczego aby rozwinąć coś co już kiedyś "zażarło" a za ich kadencji wręcz zdechło. Teraz znowu się pchają...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Karla » pn lis 15, 2010 3:55 pm

Bardzo zdziwiliście mnie informacją o Tarczynie, zwłaszcza, że od dobrych 10 lat (o ile nie więcej, tyle pamiętam) wolontariusze z Tarczyna kwestują dla sztabu w Piasecznie, bo w Tarczynie sztabu nie ma.
Chętnie porozmawiam z Magdą Woźniak i dowiem się, co to za imprezę zrobił Tarczyn z taką pompą.
stentonik przestrzeń powietrzna nad Polską jest zamykana dlatego, że światełko Do Nieba dzieje się w całym kraju, więc zdecydowanie przeceniasz rolę Piaseczna w tym wydarzeniu. Ale stanę w obronie pirotechników, którzy przygotowują dla nas światełko - ostatni pokaz trwał ponad 10 minut.
I bardzo Cię proszę, abyś w zaden sposób nie wiązał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy z polityką, bo to jest po pierwsze nieprawda, po drugie, obraza, którą w tym momencie odbieram osobiście jako osoba niezaangażowana politycznie, a jeden z głównych organizatorów imprezy.
To, że Ty, stentonik czy Ty, Kucyk nie słuchacie Natalii Kukulskiej czy Ani Dąbrowskiej nie odbiera im statusu gwiazd dużego formatu (dla przykładu - na ostatni Finał, na koncert Natalii Kukulskiej przyjechał do nas jej fanklub z Białegostoku).
Zapraszanie tych największych to też kwestia etyki - wierzcie lub nie, ale ci z najwyższej półki życzą sobie horendalnej kasy za koncert CHARYTYATYWNY. W Warszawie, owszem, zagrają za darmo, bo zagrają w telewizji, a transmisja z ich koncertu pójdzie w Polskę, jak nie w cały świat. Nie ma kasy, ale przynajmniej jest reklama. A my jesteśmy za blisko Warszawy, żeby telewizja do nas przyjechała zdać relację z koncertu.
Co do "żałosnego koncertowania" - zbieramy obecnie więcej kasy niż na tamtych słynnych koncertach na stadionie, kiedy ludzie przychodzili już pijani, na miejscu kupowali piwo z dystrybutorów, a do puszek wrzucali np. żetony telefoniczne, byle dostać serduszko, ewentualnie dla wygłupów.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Paweł Lach » pn lis 15, 2010 4:16 pm

Panowie jeszcze takie małe ale. Proponuje się spotkać i porozmawiać o organizacji Finałów w Piasecznie. Chętnie usłyszę wasze pomysły na temat finansowania organizacji Orkiestry w Piasecznie. Dofinansowanie zarówno z bezpośrednio z Gminy jaki i pośrednio przez Ośrodek Kultury pozwala na taka organizacje. A co do oslatywania organizacji harcerzami to może jest to właseni z powodu takich komentatorów którzy poza gadaniem nie zakasają rękawów i nie wezma się do pracy.
Harcerze oraz starsi wolontariusze dają z siebie dużo nie oczekując niczego i dlatego Finał w tym mieście trwa.

Samo łączenie Finałów z Polityką jest zupełnie żałosne.
Paweł Lach
Awatar użytkownika
Paweł Lach
 
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:32 pm
Lokalizacja: Piaseczno / Zalesie Dolne

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: teqilaa » pn lis 15, 2010 4:21 pm

a jak to jest z młodzieza z gimanzjum, liceum? ...pamiętam pierwszy finał w Piasecznie, koncert w czwórce , zapalone dzieciaki (miedzy innymi i ja) które miały frajde że cos robią!! nie można szkół jakos w to zaangazować? tez mam wrażenie ze jakos tak "zdechło" troszku u nas to zycie "orkiestrowe". Ale to moze ja za mało sie tym interesuje? ...
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Karla » pn lis 15, 2010 4:26 pm

teqilaa co roku mamy coraz więcej wolontariuszy - w ubiegłym roku niemal na kolanach wybłagaliśmy u Maćka z Fundacji WOśP dodatkowych 80 ankiet dla wolontariuszy. W tym roku będziemy mieć ok. 220 wolontariuszy na terenie gmin Piaseczno, Tarczyn i Lesznowola (w powiecie działają 3 sztaby - P-no, K-cin i Góra).
Duża część tych wolontariuszy to gimnazjaliści. Są też tacy, którzy zbierają z nami od 10 lat.
Prawdę mówiąc, to zaczyna nam brakowac pomysłów, gdzie jeszcze moglibyśmy wysłać ludzi z puszeczkami, żeby sobie wzajemnie na głowy nie wchodzili. :)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: teqilaa » pn lis 15, 2010 4:31 pm

czyli rozumiem że "zasoby ludzkie" sa tyle ze nie ma kto tego ogarnac? w sensie imprezy ...
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Karla » pn lis 15, 2010 4:33 pm

Skąd taki wniosek? Podział obowiązków w sztabie jest klarowny, każdy ogarnia swoją kuwetę, kto inny opiekuje się wolontariatem, kto inny logistyką, kto inny organizacją artystyczną imprezy. A w razie potrzeby wspieramy się wzajemnie. :)
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: teqilaa » pn lis 15, 2010 4:45 pm

nie o to mi chodzi, bron boze nikomu nic nie zarzucam, ale brakuje mi rozmachu podobnego do poprzednich lat. Jakos tak żeby wyciągnac z domu całe rodziny a nie tylko wieczorem młodziez na koncert. Nie wiem może marudzę zwyczajnie. Ale jakos od paru lat nic mnie nie wyrwało z kapci tak żebym miała ochotę wziąsc dzieciary pod pache i niezaleznie od pogody spedzic ten dzień na imprezach w Piasecznie upychając w miedzy czasie kolejne pieniązki do puszki. Zazwyczaj kończy sie to tym że idac po bułki wrzucam wolontariuszom i tyle. Kurcze, czy miasto nie moze jakos bardziej "odpicować" takiej akcji?
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: Karla » pn lis 15, 2010 4:50 pm

teqilaa już tłumaczę.
Kiedyś była jedna wielka impreza na cały powiat. Później, głównie ze względów logistycznych, powstały odrębne sztaby w Konstancinie, Górze Kalwarii i Piasecznie. W związku z faktem, że WOśP przestał być organizowany przez starostwo, a przeszedł w ręce ośrodków kultury, automatycznie imprezy stały się mniejsze.
W tym roku gorąco zapraszam z dzieciakami do KartAreny w Szymanowie, gdzie będzie się działo od rana. W Piasecznie jak co roku zaczniemy już w piątek świeczowiskiem. Dokładny program wszystkich trzech dni Finału w Piasecznie jest jeszcze ustalany, więc na chwilę obecną nie mogę podać dokładnego grafiku, ale obiecuję, że kiedy tylko będę miała informacje (część powinnam mieć już w piątek), natychmiast tu wrzucę.
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Re: XIX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy

Postautor: stentonik » pn lis 15, 2010 4:55 pm

stentonik pisze:Jest czas wyborów, kandydaci "od kultury" pięknie mówią że trzeba zbudować scenę, halę koncertową, mieszkańcom dać rozrywkę, koncerty itp itp..tylko co ja mam myśleć, jeśli mówią to te same osoby, które przez ostatnie cztery lata JUż były w radzie i nie zrobiły niczego aby rozwinąć coś co już kiedyś "zażarło" a za ich kadencji wręcz zdechło. Teraz znowu się pchają...



Faktycznie, to zdanie w wątku o WOśP w Piasecznie znalazło się niezbyt fortunnie, co nie zmienia faktu, że jest boleśnie prawdziwe. Przepraszam organizatorów i wolontariuszy WOśP w Piasecznie, jeśli poczuli się urażeni. Otworzę więc osobny wątek, bo coś mi się zdaje, że poza akcjami charytatywnymi te same osoby odpowiadają za to co dzieje się w naszym życiu kulturalnym kiedy Orkiestra już nie gra...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Następna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości