DOPALACZE w PIASECZNIE

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: tvpiaseczno » pt sie 27, 2010 8:33 am

Temat dopalaczy z każdym dniem gorętszy.Coraz więcej przypadków zatruć. Coraz łatwiejszy dostęp do tych specyfików. Przygotowujemy materiał filmowy na ten temat. Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi specyfikami, ma znajomych,którzy z tego korzystają, zna kogoś uzależnionego i chciałby się podzielić swoja wiedzą z innymi prosimy o maila itvpiaseczno@wp.pl lub telefon do Redakcji iTV 501 206 789. Gwarantujemy całkowitą anonimowość.
Czy w Piasecznie powinny być tego typu sklepy? Czekamy na wasze opinie i informacje.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: Loxia » pt sie 27, 2010 8:38 am

taki sklep powstał w miejscu chinskiej "restauracji" w Zalesiu.
Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: Kowal » pt sie 27, 2010 9:35 am

Nie przeszkadzają mi takie sklepy. To tak, jakby zapytać czy powinny być sklepy z alkoholem. To używka i każdy bierze ją na własne ryzyko. Jeżeli nie będzie sklepu, to jak ktoś zechce, to sobie w mniej legalny sposób załatwi. Wszystko jest dla ludzi, którzy mają swój rozum.
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: stentonik » pt sie 27, 2010 10:14 am

Kowal pisze:Nie przeszkadzają mi takie sklepy. To tak, jakby zapytać czy powinny być sklepy z alkoholem. To używka i każdy bierze ją na własne ryzyko. Jeżeli nie będzie sklepu, to jak ktoś zechce, to sobie w mniej legalny sposób załatwi. Wszystko jest dla ludzi, którzy mają swój rozum.


Nie przeszkadza Ci, bo jesteś stary chłop i swój rozum masz. Co innego nieletnie dzieciaki. Młodość rządzi sie swoimi prawami, wiadomo, więc nawet dobrze "pokładany" dzieciak ma teraz szansę wejść do sklepu i kupić "na spróbowanie" narkotyk. Jeśli by chciał sobie załatwić w sposób nielegalny to owszem, ale musiałby chcieć zakombinować i umieć. A do kombinowania trzeba mieć tez predyspozycje, odwagę, powód. Teraz nie trzeba mieć nic z tych rzeczy, tylko parę złotych. Narkotyki na tacy, do ostatniego klienta.

W moich czasach też było LSD, klej, trawka czy relanium. Ale zdobycie tego wymagało pewnych umiejętności, większej ilości pieniędzy, których brakowało w tamtych czasach, trzeba było umieć zakombinować lub sfałszować receptę, trzeba było znać kogo trzeba z Nadarzyńskiej itp itd. To nie było takie proste jak jest teraz i nie każdy dzieciak mógł sobie na to pozwolić. Wtedy też leżały świństwa na ulicy, kiepy, które zbieralismy jako 10 latkowie pod Maskotką i paliliśmy nad Perełką. Teraz jest podobnie, tylko kiepy zostały zastąpione przez miękkie narkotyki u kolekcjonerów. Dzieciaki to mają pod ręką, nawet nie muszą się schylać, jak my pod ławkę przystanku. Za parę marnych złotych!

Jako ojciec 10-letniego bystrego chłopaka jestem zdumiony, że takie sklepy są legalne. Po tylu publikacjach w mediach...że to się jeszcze utrzymuje, to świadczy tylko o jednym. Moim zdaniem takimi sklepami rządzą grupy mafijne, które zasiadają we władzach lub maja bezpośredni wpływ na urzędasów.

Weźmy taki sklep kolekcjonerski obok restauracji Mała Italia. Siedziałem w niedzielne popołudnie w ogródku restauracyjnym na obiedzie i obserwowałem sobie, jak dzieciaki z wyglądu na 15-17 lat bez problemu wchodzą i kupują. Młodsi czekali za blokiem a potem dzielili się narkotykami. Normalnie, to wystarczyłaby ukryta kamera i prowokacja i taki punkt byłby do zamknięcia. Tylko, że robił to juz Polsat, TVN, i wiele innych stacji i co? I nic.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: Kowal » pt sie 27, 2010 10:17 am

Czy sprzedaż w takich sklepach nie jest za okazaniem dowodu, jak przy zakupie alkoholu?
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Re: DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: stentonik » pt sie 27, 2010 10:19 am

Kowal pisze:Czy sprzedaż w takich sklepach nie jest za okazaniem dowodu, jak przy zakupie alkoholu?


Tak, i za okazaniem zezwolenia od wychowawczyni i pisma od ojca.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: AsgAarD_xxx » pt sie 27, 2010 11:47 am

Poki co wladze niewiele moga zrobic. Dopalacze tworzone sa ze srodkow, ktorych nie ma na liscie zakazanych. Jezeli cos jest legalne, to i urzednicy maja w pewien sposob zwiazane rece...
Brutalnie mowiac: dopoki nikt nie umrze w progu takiego przybytku, nic sie z tym (chyba) nie da zrobic. A nawet jak ktos umrze, to wlasciciel powie, ze na opakowaniu jest wyraznie napisane, ze produktu nie mozna jesc, bo jest tylko materialem kolekcjonerskim.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: sonik » pt sie 27, 2010 1:03 pm

AsgAarD_xxx pisze: A nawet jak ktos umrze, to wlasciciel powie, ze na opakowaniu jest wyraznie napisane, ze produktu nie mozna jesc, bo jest tylko materialem kolekcjonerskim.


Przecież nikt tego nie sprzedaje do spożywania, i temat ucięty. Zakazali mehadronu, ale oni i na to znajdą coś innego, walka z wiatrakami.

Osobiście nie przeszkadzają mi te "dopalacze" sam tego nie ćpam, nie lubię jak ktoś to ćpa przy mnie, ale to już jego sprawa... dla mnie lepiej kupić litr wódy i się konkretnie najebczyć.
Cześć Maciek jestem.

Fajny mam podpis?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: Karol » pt sie 27, 2010 1:15 pm

Rozwiązaniem może być wprowadzenie zapisu w ustawie, że wprowadzając jakąkolwiek substancję psychoaktywną na rynek trzeba udowodnić, że nie jest niebezpieczna, a nie tak jak jest obecnie (czyli odwrotnie), gdzie dopiero, żeby ją wycofać trzeba udowodnić szkodę.

Farmaceuci, mimo swoich skąpości, stosują takie metody i żyć się da ;-)
Karol
 
Posty: 378
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 12:11 am

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: tvpiaseczno » sob sie 28, 2010 10:34 am

Ponawiamy prośbę. Oczekujemy informacji od osób, które miały do czynienia z tymi specyfikami lub znają osoby, które chciałyby się podzielić z innymi swoją wiedzą na temat skutków używania dopalaczy i mogą przestrzec innych przed testowaniem tego . Zapewniamy całkowitą anonimowość.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOPALACZE

Postautor: Ivona » pn paź 04, 2010 7:50 am

PRZEGLĄD PRASY. Dawid Bratko, uchodzący za "króla" dopalaczy w Polsce, w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym" przyznaje, że o sobotniej akcji zamykania sklepów z dopalaczami będzie rozmawiał ze swoimi prawnikami. - Na podstawie dokumentów udowodnimy, że sklepy zostały zamknięte bezprawnie. Zapewniam, że dalej będę rozwijał swoją sieć - dodaje. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... rawie.html
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Prawda o dopalaczach

Postautor: Beata » pn paź 04, 2010 10:49 am

Warto obejrzeć filmik "Prawda o dopalaczach": http://patrz.pl/filmy/prawda-o-dopalaczach
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: tvpiaseczno » śr paź 06, 2010 2:13 pm

świat dopalaczy wyszedł z podziemia na ulice naszych miast. Sklepów z tymi używkami jeszcze tydzień temu na samym Mazowszu było prawie dwieście. Często niedaleko szkół i w miejscach spotkań młodzieży. Na taką rzeczywistość zgody być nie może. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców: informujmy policję o punktach sprzedaży i dystrybucji dopalaczy. Służby porządkowe zamknęły wszystkie znane miejsca, ale wciąż powstają nowe. Obserwujmy otoczenie, alarmujmy, gdy w okolicy sprzedawane są środki odurzające. Policja sprawdzi każdy sygnał o sklepach i innych miejscach z tymi substancjami. Informując, działamy przeciwko tym, którzy szkodzą naszym dzieciom.

Wojewoda Mazowiecki

Jacek Kozłowski
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: pminnesota » śr paź 06, 2010 7:04 pm

Dzisiaj w tego typu sklepie przy Kościuszki, na przeciwko Banku Spółdzielczego, widziałem wybitą szybę w drzwiach... Czyżby "głód"? :twisted:
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

DOPALACZE w PIASECZNIE

Postautor: sonik » śr paź 06, 2010 7:27 pm

pminnesota pisze:Dzisiaj w tego typu sklepie przy Kościuszki, na przeciwko Banku Spółdzielczego, widziałem wybitą szybę w drzwiach... Czyżby "głód"? :twisted:


To już chyba drugi albo trzeci raz będą wstawiać nową ;)
Cześć Maciek jestem.

Fajny mam podpis?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

Następna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron